Jump to content
Dogomania

Związek hodowców psa rasowego


ambrozja

Recommended Posts

[quote name='Grzywki']za przykład hodowli psów rasowy=rodowodowy można podać hodowlę o której mowa w tym filmiku
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=l7WJ204MzpA[/URL][/QUOTE]

o właśnie,jaki fajny przykład na pseudohodowle,
a skoro piszesz że w większości hodowli tak mnożą to podaj przykłady, nazwy, bo ja chyba tą mniejszość znam, bo nie rozumem,że pokazujesz pseudo a piszesz że to hodowla, bo chyba nie słuchałaś co mówią

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dla zainteresowanych:

ZHPR jest odłamem PKPR'u i tak samo PFK jest odłamem PKPR'u. Coś się komuś nie spodobało i utworzył swoją własną organizację. ZHPR nie należy do FCI bo nie ma takiej możliwości - jeden przedsatwiciel na kraj. F.C.I. to organizacja dysydencka, ma specjalnie taką nazwę, coś w stylu Panasonics, niby to samo, a jednak.....

Nazwe dobiera się tak, żeby była chwytliwa i robiła zmyłkę, daliście się nabrać na F.C.I. to i na Polski Związek Kynologiczny też się uda! ( druga nazwa PKPR'u)

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie najwięcej osób nabrało się na ZKwP, które to dało początek części tych nowych organizacji i ich nowych odłamów jak to określacie, PKPR powstał na tym samym niemalże regulaminie i statucie, drobne zmiany musiały być, ale taki był początek, wzorowanie się na organizacji z jakiej jej założyciele odeszli lub zostali usunięci. ZK jest dzisiaj w kraju największym problemem i pozostałością po ciężkim betonie i komunie. Dzisiaj ta układowa organizacja ma najwięcej zwolenników i członków nieświadomych tego jak są robieni w babuko na zywca za swoje pieniądze, ZK najczęściej atakuje i oskarża nie opierając się nawet w małym % na wiedzy o prawie polskim i prawie do zrzeszania się i stowarzyszania co gwarantuje nam konstytucja i do czasu do kiedy tak jest jak jest najlepiej wyciągnąć swoje psy poza Polskę.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z ostatnim zdaniem, jest to łamanie polskiej konstytucji. ALE każdy członek ZKwP zanim nim został, widział co podpisuje, znał - a przynajmniej powinien znać - regulamin i zasady. I jeśli mimo to został członkiem tej organizacji to znaczy, że mu to nie przeszkadza. Zasady są jasno określone, a nazwa tej organizacji jest od lat taka sama i nie podszywa się pod inne.
Gdyby ten związek był taki okropny, to ludzie odeszliby, bo mają wolny wybór , a jednak jest to największa organizacja kynologiczna w Polsce, nie ma masowych "ucieczek", mimo, że już od dawna jest gdzie.

Co do układów, są wszędzie a im mniejsza organizacja tym trudniej je wyplenić, bo wszyscy "kiszą się " we własnym sosie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam wszystkich serdecznie,
Chciałem kupić owczarka niemieckiego od hodowcy. Powiedział że należy do : [COLOR=#00629E][FONT=Arial][B] [/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Arial][B]ZWIĄZEK HODOWCÓW PSÓW RASOWYCH.
Wydaje mi się, że ta organizacja to jakaś ściema. Założono ją w marcu 2011 r. , a Związek Kynologiczny w Polsce należy do FCI ponad 60 lat !
1. Czy psy z takiej organizacji( ZHPR ) można nazwać rasowymi ?
2. Czy rodowód z tej organizacji jest honorowany przez ZKwP ?
3. Czy psy z takim rodowodem mogą brać udział w wystawach międzynarodowych czy też można je prezentować tylko na wystawie przed swoim domem
Pozdrawiam



[/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARBARETON'][COLOR=#333333][FONT=Arial][B]
1. Czy psy z takiej organizacji( ZHPR ) można nazwać rasowymi ?[/B][/FONT][/COLOR][/QUOTE][COLOR=#333333][FONT=Arial]
Niby tak - ale np. ja nie uznaję tej "rasowości", dla mnie rasowy pies jest z rodowodem ZKwP.[/FONT][/COLOR]

[quote name='ARBARETON'][COLOR=#333333][FONT=Arial][B]
2. Czy rodowód z tej organizacji jest honorowany przez ZKwP ?[/B][/FONT][/COLOR][/QUOTE][COLOR=#333333][FONT=Arial]
Nie[/FONT][/COLOR]

[quote name='ARBARETON'][COLOR=#333333][FONT=Arial][B]3. Czy psy z takim rodowodem mogą brać udział w wystawach międzynarodowych[/B] [/FONT][/COLOR][/QUOTE][COLOR=#333333][FONT=Arial]
Mogą brać udział TYLKO w wystawach organizowanych przez dane stowarzyszenie (o ile są takowe organizowane).
Na wystawy ZKwP nie można ich zgłaszać.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Co to znaczy niby tak. Albo tak, albo nie. Jeżeli ta organizacja działa tylko dwa lata, to jak można wykazać linię przodków z ich hodowli kilka pokoleń wstecz ? Według mnie ta organizacja nie ma prawa używać nazwy "[COLOR=#00629E][FONT=Arial][B] [/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Arial][B]ZWIĄZEK HODOWCÓW PSÓW RASOWYCH", bo te psy przecież nie są, bo nie mogą być rasowe.
Przez dwa lata nie da się zweryfikować żadnej rasy.
Pozdrawiam[/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Mogą bazować na psach, które kiedyś należały do członków ZKwP i mają potwierdzone pochodzenie kilka pokoleń wstecz, no ale co z tego?
Spojrzałam sobie na ich stronkę - w moim województwie za przeglądy hodowlane i miotów wszystkich ras odpowiedzialna jest jedna osoba - no, normalnie człowiek orkiestra :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARBARETON']Witam wszystkich serdecznie,
Chciałem kupić owczarka niemieckiego od hodowcy. Powiedział że należy do : [COLOR=#333333][FONT=Arial][B]ZWIĄZEK HODOWCÓW PSÓW RASOWYCH.
Wydaje mi się, że ta organizacja to jakaś ściema. Założono ją w marcu 2011 r. , a Związek Kynologiczny w Polsce należy do FCI ponad 60 lat !
1. Czy psy z takiej organizacji( ZHPR ) można nazwać rasowymi ?
2. Czy rodowód z tej organizacji jest honorowany przez ZKwP ?
3. Czy psy z takim rodowodem mogą brać udział w wystawach międzynarodowych czy też można je prezentować tylko na wystawie przed swoim domem
Pozdrawiam



[/B][/FONT][/COLOR][/QUOTE]


1. Zależy co rozumieć przez słowo "rasowy". Psy nie mają udokumentowanego pochodzenia na kilka pokoleń wstecz, nie wiem czy stowarzyszenia mają takie same wzorce ras jak FCI. Według mnie te psy są w typie rasy ;)

2. Nie, ani przez ZKwP ani przez FCI.

3. Wystawy odpadają, bo jak w punkcie drugim, rodowód nie jest uznawany przez FCI.

Na Twoim miejscu wybrałabym hodowlę zrzeszoną w ZKwP, ale i tak trzeba ją "prześwietlić" bo nawet w ZKwP zdarzają się pseudohodowle :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za zainteresowanie moimi pytaniami.
Teraz już wiem aby [COLOR=#00629E][FONT=Arial][B] [/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=Arial][B]ZWIĄZEK HODOWCÓW PSÓW RASOWYCH omijać z daleka szerokim łukiem.
Będę szukał sprawdzonej hodowli w ZKwP.
Pozdrawiam[/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przeczytałem cały wątek z zainteresowaniem i muszę się podzielić swoimi uwagami. Od jakiegoś czasu dużo obracam się w środowisku hodowców psów i również trafiłem do tych z ZHPR. Z tego co zauważyłem i dowiedziałem się do tego związku przede wszystkim należą hodowle, które już nie mogą należeć do ZKwP z różnych względów. Osobiście znam hodowczynię którą wywalono z ZKwP za przekręty i oszustwa, a skoro ma hodowlę i żeby legalnie dalej oszukiwać (sam tego doznałem) wstąpiła do ZHPR i dalej robi ale teraz nikt nic jej nie zrobi bo jest dość wysoko w lokalnych władzach. Trzeba się umieć ustawić. Wg mnie w tym związku zalegalizowano sporo pseudohodowli, rodowód wyrobić to teraz nie problem.
W ZHPR wszystko wygląda na profesjonalne zorganizowane, ale u mnie w województwie przegląd miotów robi hodowczyni wywalona z ZKwP, bez żadnych uprawnień do tego, samo posiadanie hodowli konkretnej rasy (nie wątpię że na swojej rasie zna się bardzo dobrze) nie upoważnia jaj do przeglądu miotów wszystkich ras!
Jeśli coś mogę doradzić, to jeśli ktoś chce kupić psa z rodowodem to tylko z hodowli zrzeszonych w ZKwP, nic innego. Można dużo mieć uwag do ZKwP ale jest to największa organizacja należąca do FCI, pies z takiej hodowli ma o wiele więcej praw i możliwości (m.in. wystawy, sprzedaż szczenią za granicę i rejestracja szczeniaków w tamtych związkach kynologicznych).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

właśnie przeglądałam ogłoszenia na tablicy , dot matańczyków i trafiłam na jakiś dziwny twór - w Poznaniu kobieta wystawia na sprzedaż maltańczyka za 7 tys z rodowodem ZHPR i full innych psiaków w tym z rodowodem ZKwP (ale pod innym nickiem a tam jest sortowanie wg użytkownika i wszystko wyrzuca). Zainteresowałam się bardziej i na stronie hodowli ..... same championaty. Np 2007 czy 2008 czyli napewno nie ZHPS !! Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale zapewne jest to osoba która odeszła z ZKwP dobrowolnie (coś takiego się zdarza??) albo za cos usunięta ? Czyli pseudoodowla ??

Link to comment
Share on other sites

[B]katarzyna68 [/B]zadzwoń do oddziału ZKwP w Poznaniu a dowiesz się o tej pani czy jest członkiem związku czy nie, z twojego opisu wygląda, że coś jest na rzeczy ... albo baba kombinuje na dwa końce więc warto oddział powiadomić ..., a jak kombinuje to pseudo jak nic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...