Jump to content
Dogomania

Związek hodowców psa rasowego


ambrozja

Recommended Posts

Wystawiać możesz jeśli masz psa z rodowodem, z każdej innych organizacji, ZHPR zezwala na takie "gościnne występy", czy zaś ZK to toleruje i nie wyciągnie jakichś przykrych konsekwencji w stosunku do takiego wystawcy nie wiem. Nowo powstałe organizacje hodowlane szanują rodowody wszelkich organizacji stąd to przyzwolenie na wystawianie psów z rodowodem ZK, niestety w drugą stronę to nie działa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ja mam pieska też z innej organizacji,bo było dla mnie ważne aby nie kupować od pseudo.Na hodowlę i wystawy raczej się nie nastawiam,chciałam znać pochodzenie suni,przodków oraz to czy nie jest którymś tam miotem z rzędu jakiejś biednej suczki.I to dostałam.Natomiast inna sprawa:jestem na forum tej rasy,gdzie prym wiodą hodowcy ZKwP,no to co się tam wyczynia to jest szok,pieski z innej organizacji oczywiście mogą mieć swoje galerie ble,ble,be itd.ale dla nich generalnie są to odpady,gorsze psy,nie godne skupienia uwagi.A walka z pseudo u nich to fikcja,bo za żadne skarby nie kupuj z innej organizacji jak tylko u nich.Fałsz do granic i hipokryzja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='atunad222']tak masz racje widzą tylko swoje i tylko siebie uznawają towarzystwo wzajemnej adoracji ja mam psa zarejestrowanego w związku hodowców psów rasowych i bardzo się z tego cieszę i oczywiście uczestniczę w wystawach.A widzę że masz maltańczyka śliczny.[/QUOTE]

Dziękuję bardzo:),to mój skarbek-Maja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gero']a jak z uznawaniem rodowodów tej organizacji przez np PKPR czy PFK ? bo podobno te organizacje nie przyjmują psów z tej organizacji bez weryfikacji ? i nie uznają wystaw tej organizacji ?[/QUOTE]

[quote name='"http://pfk.org.pl/"']01.2012 [B]UWAGA ! WAŻNE ![/B]
[B]Przestrzegamy członków przed zakupem psów z dokumentami nieuznawanymi przez Federację[/B].
Uznajemy rodowody FCI , ZKwP, PUK oraz organizacji zagranicznych współpracujących z nami.
Wszelkie inne dokumenty sa weryfikowane przez ZG !
[B][COLOR=#cc0000]Nie uznajemy żadnych dokumentów KMPR, ZHPiKR, ZWKiPR itp. ! ! !
ZANIM KUPISZ PSA Z RODOWODEM ZADZWOŃ ! [/COLOR][/B][URL="http://pfk.org.pl/?s=12&news=14"]

[/URL][/QUOTE]

[QUOTE]Polski Klub Psa Rasowego uznaje rodowody/metryki wydawane w Polsce przez: ZKwP,
KHRON, ZOND. W przypadku pozostałych organizacji każdy przypadek rozpatrywany jest
indywidualnie - przed przysłanie oryginału rodowodu do rejestracji, należy wysłać mailem
jego skan wraz zapytaniem i czekać na decyzję ZG.[/QUOTE]Wydaje mi się jednak, że skoro ZHPR jest w FCI, to inne organizacje raczej nie powinny robić problemów... Chyba ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrau']ZHPR nie jest w FCI...
[B]Do FCI może należeć 1 organizacja z danego kraju[/B], u nas to ZKwP.[/QUOTE]

Pierwsze słyszę. Serio?

[quote name='"http://www.zhpr.pl"'] [B][FONT=&quot]Dzięki naszej przynależności do międzynarodowych organizacji kynologicznych: hiszpańskiej [URL="http://www.webfci.org/index.php"][B][COLOR=#000099]Federacion Canina Internacional perros de pura raza[/COLOR][/B][/URL] (F.C.I.) oraz [URL="http://u-c-i.de/index.shtml"][B][COLOR=#000099]United kennel Clubs International e.V.[/COLOR][/B][/URL](UCI) [/FONT][/B][B][FONT=&quot]
[/FONT][/B][B][FONT=&quot]z siedzbą w niemieckim Gnarrenburgu, rodowody wydawane przez nasze stowarzyszenie są uznawane przez organizacje kynologiczne działające w kilkudziesięciu państwach na całym świecie.[/FONT][/B]
[/QUOTE]

[URL]http://www.zhpr.pl/wspolpraca.html[/URL]

To jakiś przekręt, czy może jednak coś się zmieniło w przepisach i ZKwP traci swoją uprzywilejowaną pozycję?

Edit: czy ktoś mógłby przywołać konkretny zapis mówiący o tym, że FCI przyjmuje tylko jedną organizację z danego kraju? Chętnie bym się sama zorientowała, gdyby strona www FCI była w jakimś cywilizowanym języku :eviltong:

Edited by evel
Link to comment
Share on other sites

[quote name='mzetka37']Ja mam pieska też z innej organizacji,bo było dla mnie ważne aby nie kupować od pseudo.Na hodowlę i wystawy raczej się nie nastawiam,chciałam znać pochodzenie suni,przodków oraz to czy nie jest którymś tam miotem z rzędu jakiejś biednej suczki.I to dostałam.Natomiast inna sprawa:jestem na forum tej rasy,gdzie prym wiodą hodowcy ZKwP,no to co się tam wyczynia to jest szok,pieski z innej organizacji oczywiście mogą mieć swoje galerie ble,ble,be itd.ale dla nich generalnie są to odpady,gorsze psy,nie godne skupienia uwagi.A walka z pseudo u nich to fikcja,bo za żadne skarby nie kupuj z innej organizacji jak tylko u nich.Fałsz do granic i hipokryzja.[/QUOTE]

ciekawe skąd masz pewność co do przodków ;) dla mnie rodowód innych organizacji niż tych zrzeszonych w FCI jest wart tyle co papier toaletowy. A dlatego że wszystkie zrzeszone w FCI mają kilkudziesięcio lub nawet niektóre kilkuset letnią tradycję kynologiczną opartą na zapiskach dotyczących hodowli.
Te inne organizacje powstały z osób wyrzuconych za różne grzeszki z zkwp i [U]często[/U] bazują na psach wycofanych z powodu wad z hodowli i często w tych innych jest mniej ograniczeń:razz:


evel i to dowód jak te inne uslinie próbują przypominać zkwp
zauważ różnicę zkwp [URL="http://www.zkwp.pl"]www.zkwp.pl[/URL] należy do FCI [URL="http://www.fci.be"]www.fci.be[/URL]
a zhwp do F.C.I. organizacji nie uznanej w świecie

skąd tak podobne nazwy? By oszukać tych co nie wiedzą i nie zdają sobie sprawy. Dowiadują się jak już kupią szczeniaczka i na odwrót jest za późno :diabloti:

gdyby były to uczciwe organizacje nie przyjęłyby nazw podobnie brzmiących i przy szybkim czytaniu wyglądającym identycznie (chodzi o skróty) :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam w innym temacie coś takiego:

[quote name='Azawakh']No i stało się, Polska Federacja Kynologiczna posiada wybrane władze o czym można dowiedzieć się z ich strony. Została również przyjęta w poczet członków hiszpańskiej F.C.I, do której już należy od pewnego czasu także i PKPR ([B]do F.C.I. może należeć więcej niż jedno stowarzyszenie z danego państwa[/B]). [/QUOTE]

Szukam dalej.

Adamant, szczere pytanie - widzisz w tej chwili jakąś sensowną alternatywę dla kogoś, kto niekoniecznie chce się wiązać z ZKwP?

Edit: Wychodzi na to, że jest więcej niż jedno FCI :razz: Hiszpańskie FCI, belgijskie (?) FCI... Jakieś jeszcze? Rany, to skomplikowane ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adamant']panbazyl bez czytania można domyślić się rodzaju współpracy, że oni nasze psy i rodowody jak najbardziej honorują bo sami nic przecież nie mają:eviltong:[/QUOTE]
no tak myslę, ale chwilowo muszę znikać z netu do pracy - a lubie jednak znać calośc tekstu. Ale jak to jest to co do tej pory - czyli oni nasze psy z chęcią - to ja dziękuję. Bo nasze związkowe prawo jest dla mnie ważniejsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Pierwsze słyszę. Serio?



[URL]http://www.zhpr.pl/wspolpraca.html[/URL]

To jakiś przekręt, czy może jednak coś się zmieniło w przepisach i ZKwP traci swoją uprzywilejowaną pozycję?

Edit: czy ktoś mógłby przywołać konkretny zapis mówiący o tym, że FCI przyjmuje tylko jedną organizację z danego kraju? Chętnie bym się sama zorientowała, gdyby strona www FCI była w jakimś cywilizowanym języku :eviltong:[/QUOTE]

strona FCI jest w kilku językach min po angielsku. Nie wiem czy to dla Ciebie cywilizowany język( dla mnie niezupełnie) ale jeżeli nie to jest jeszcze niemiecki i francuski. Jest też google translator :P

Tak czy siak - mylisz organizacje. FCI przyjmuje jedną org z danego kraju, F.C.I. kilka i to do nich należy ZHPR( i PFK). Jest jeszcze ACW, który zrzesza PUK, który zrzesza min PKPR i organizacje hodowców ONków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrau']
Tak czy siak - mylisz organizacje. FCI przyjmuje jedną org z danego kraju, F.C.I. kilka i to do nich należy ZHPR( i PFK). Jest jeszcze ACW, który zrzesza PUK, który zrzesza min PKPR i organizacje hodowców ONków.[/QUOTE]

A widzisz. I tu jest chyba clue. Jakby sobie nie mogli innych nazw i skrótów wymyślić, ja nie wiem :shake:

Tak czy inaczej, zastanawiam się, czy w PL można w ogóle znaleźć sensowną alternatywę dla ZKwP. Ze związkiem miałam kilkukrotnie do czynienia w nienajlepszych okolicznościach (zgłaszałam mioty puszczane na lewo, laska z ZK mi wmawiała, że wcale nie, pismo do ZG przeszło bez echa... cóż). Szukam alternatywy, bo może mnie porazi i jednak stwierdzę, że skoro już sobie sprowadzę psa i spełni on moje wygórowane wymagania, to wypadałoby coś po nim zostawić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']A widzisz. I tu jest chyba clue. Jakby sobie nie mogli innych nazw i skrótów wymyślić, ja nie wiem :shake: [/QUOTE]
Heh ja tam widzę duży sens w takich nazwach :> I jak widać choćby po Twoim przykładzie takie nazewnictwo odnosi skutek ;)

[quote name='evel']Tak czy inaczej, zastanawiam się, czy w PL można w ogóle znaleźć sensowną alternatywę dla ZKwP. Ze związkiem miałam kilkukrotnie do czynienia w nienajlepszych okolicznościach (zgłaszałam mioty puszczane na lewo, laska z ZK mi wmawiała, że wcale nie, pismo do ZG przeszło bez echa... cóż). Szukam alternatywy, bo może mnie porazi i jednak stwierdzę, że skoro już sobie sprowadzę psa i spełni on moje wygórowane wymagania, to wypadałoby coś po nim zostawić ;)[/QUOTE]
IMHO nie ma. ZKwP ma bardzo liberalne przepisy ale... są one jednocześnie najbardziej restrykcyjnymi( mówię o regulaminach hodowlanych).
No i jeżeli chcesz coś z psem robić to masz wybór między kilkoma imprezami( wystawy, szkolenia, konkursy etc) a kilkudziesięcioma... Dla mnie wybór oczywisty ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']
Adamant, szczere pytanie - widzisz w tej chwili jakąś sensowną alternatywę dla kogoś, kto niekoniecznie chce się wiązać z ZKwP?

Edit: Wychodzi na to, że jest więcej niż jedno FCI :razz: Hiszpańskie FCI, belgijskie (?) FCI... Jakieś jeszcze? Rany, to skomplikowane ;)[/QUOTE]


nie nie widzę. Wolę ZKWP z jego wadami z nadzieją, że zacznie się coś zmieniać na lepsze wraz z nowymi wyborami niż wejście w coś nowego tworzonego przez ludzi wywalonych z zkwp. Bo jeśli ktos wyleciał z zkwp to musiła nieźle narozrabiać:mad:
ZKWP ma historię, hodowle oparte na hodowlach z tradycjami :loveu:
To że niektórzy hodowcy nie są święci to my powinniśmy wpłynąć uczciwymi sposobami by to zmienić :p

Ja kiedyś prześledziłam rodowody swoich psów do 12-tego pokolenia (dalej nie miałam cierpliwości) i to mi się podoba :multi: że wiem co mam a nowe związki/stowarzyszenia? Od czego zaczynają od naszych psów niekoniecznie najlepszych :razz:
Zamiast zakładać nowe stowarzyszenia można dokonać zmian w istniejącym a przede wszystkim robić swoje i uczciwie :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel'] Ze związkiem miałam kilkukrotnie do czynienia w nienajlepszych okolicznościach (zgłaszałam mioty puszczane na lewo, laska z ZK mi wmawiała, że wcale nie, pismo do ZG przeszło bez echa... cóż). Szukam alternatywy, bo może mnie porazi i jednak stwierdzę, że skoro już sobie sprowadzę psa i spełni on moje wygórowane wymagania, to wypadałoby coś po nim zostawić ;)[/QUOTE]

A może za szybko poddałaś się? W jedności siła im więcej tych którzy nie chcą takich zachowań i działań w zkwp to tym większe szanse na poprawienie opinii nas wszystkich zrzeszonych w zkwp. Jestem dobrej myśli, że i ustawa ograniczy złe postępowanie niektórych hodowców psujących nam wszystkim opinię

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

napisałaś:

"Ja kiedyś prześledziłam rodowody swoich psów do 12-tego pokolenia (dalej nie miałam cierpliwości) i to mi się podoba :multi: że wiem co mam a nowe związki/stowarzyszenia?"

i co przy okazji zrobiłąś też badania DNA do 12 pokolenia??:crazyeye:
ja mialam styczność z osobami ktore kryja suki psem z rodowodem ZKWP i tego samego dnia kilkoma innymi bez rodowodów "tak zeby miec pewnosc ze zaskoczy"
jak rowniez z tym ze suki z rodowodem zkwp maja przewaznie szczeniaki po 2 razy w roku ( przy kazdej rui sa dopuszczane tylko nie wszystko sie zglasza)
czesto wyglada to tez tak ze pisza ze piesek nauczony z ludzmi, wychowany z dziecmi, biega na dworze itp. a faktycznie mieszka w ciemnej brudnej piwnicy i boi sie wszystkiego. a hodowca przy sprzedazy tlumaczy ze to taka strachliwa i plochliwa rasa....

no cóż każda sroczka swój ogonek chwali...
mi to bez różnicy jaki związek ważne aby zwierzak którego kupuję nie miał tak spaczonej psychiki jak ten którego kupiłam lata temu od szanowanego i cenionego hodowcy który do dziś prowadzi swoją hodowlę...:angryy::angryy::angryy:

Edited by Grzywki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...