Jump to content
Dogomania

Joker-okrutnie poraniony collie - już w nowym domu!


cavani

Recommended Posts

  • Replies 468
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W zastępstwie Hayeny wstawiam jej informację o Jokerze: "Joker to fajny pies ale jednak ma swoje niepewne zachowania.Potrafi pokazać zęby,potrafił też ugryźć nie jeden raz.Ludzie,którzy pytali o niego wycofywali się po usłyszeniu jak Joker reaguje.Umówiłam się z Jackiem Gałuszką i poprosiłam go aby przyjechał zrobić testy Jokerowi.Chcieliśmy wiedzieć czy jest agresywny a jeśli tak to dlaczego,czy nadaje się do adopcji.Dzisiaj doszło do spotkania z Jackiem.Niestety Joker nie przeszedł pozytywnie już pierwszego testu.Na widok Jacka zaczął warczeć szczerzyć zęby.Trwało to dosyć długo.Później Jacek spojrzał Jokerowi w oczy.Trwało to chwilę ale Joker odszedł.Robił kółka w boksie co oznaczało,że jest niespokojny.Poszedł nawet do swojego pokoju.Gdy go kilkakrotnie zawołałam wyszedł.Dostał smaka ode mnie,póżniej od Jacka.Od Jacka zjadł ale odchodził od razu.Obszczekiwał go bardzo długo.Na dalszych zdjęciach widać jak pies zapoznaje się z człowiekiem obwąchując go.Joker tego nie robi.Joker się przygląda z daleka.Gdy Jacek odszedł troszkę dalej pies,żeby przejść test powinien go zachęcić do powrotu.Jokie tego nie robi.Myślę,że gdybyśmy otworzyli kojec Joker by zaatakował Jacka.Diagnoza:Joker atakuje ze strachu a nie z agresji.Powinien trafić do ośrodka gdzie będzie z nim pracował doświadczony szkoleniowiec. Jutro Joker opuszcza hotelik i jedzie do Jamora,tam gdzie przebywał Dino i nadal przebywa Hugo.Na chwilę obecną o adopcji Jokera nie ma mowy.Poniżej wstawiam zdjęcia Jackaz Jokerem."

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-hwbN0NwpfdE/T7VT2VWG3dI/AAAAAAAAFME/VpNLcFs0rPk/s720/IMG_2729.JPG[/IMG]No dobra,smaka wezmę ale zmykam szybko[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Jci6-wkOj7Q/T7VT4odHVBI/AAAAAAAAFMU/jy-YQ-TwBMQ/s720/IMG_2732.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Poszedł sobie to można podejść bliżej
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-JUDDQujj85c/T7VT0XzphFI/AAAAAAAAFL0/df0rX7YO6Hc/s720/IMG_2727.JPG[/IMG][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Or0YVVB-YNg/T7VT5RnfM9I/AAAAAAAAFMc/knmrl1b78bs/s720/IMG_2734.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Na [url]www.drlucy.pl[/url] na wątku Jokera jest więcej zdjęć Jokera. Są również zdjęcia innych psów - psa, który zaatakowałby z agresji i suczek, ktore są pozytywnie nastawione do pana Gałuszki. Ciekawa lekcja - mowy ciała psa. Zapraszam na stronę Fundacji.

Link to comment
Share on other sites

Wklejam opinię jaka wystawił Jokerowi pan Jacek Gałuszka - ""Witam serdecznie! Przesyłam kilka słów podsumowania naszego spotkania z Jokerem. Mam nadzieję,że pomoże to w dalszej pracy z psem. Zachowanie Jokera wykazuje wiele cech konfliktu dążenie - unikanie. Z jednej strony jest zaciekawiony pojawiającym się w pobliżu człowiekiem, z drugiej - stara się uniknąć kontaktu. W jego postawie dominują sygnały mieszane - agresywno - uspokajające. Ponieważ w przeszłości zachowania dystansujące takie jak szczerzenie zębów, szczekanie lub gryzienie przynosiły psy oczekiwany rezultat - zostały one utrwalone jako preferowana strategia radzenia sobie w sytuacji stresowej. Rodzaj zachowań agresywnych należy ocenić jako defensywny. W ten sposób pies stara się zwiększyć dystans pomiędzy sobą a obiektem, który uważa za zagrażający. Dobrym sygnałem jest to, że Joker zaufał opiekunowi i wobec niego nie prezentuje zachowań agresywnych. Dalsze postępowanie z psem powinno zmierzać do rozwiązania konfliktu poprzez jak największą ilość pozytywnych doświadczeń z różnymi osobami (oczywiście z zachowaniem środków ostrożności). Sugerowałbym ćwiczenia polegające na behawioralnym treningu dostosowania (BAT). Zbliżamy się do obiektu, który psa niepokoi tylko na tyle, aby nie przekroczyć progu reakcji. Zatrzymujemy się i czekamy na decyzję psa. Każdą decyzję, która nie jest agresywna zaznaczamy (słowem "dobrze" lub "taK") i nagradzamy nagrodą funkcjonalną (odejściem) na większą odległość. W ten sposób pies uczy się, że zachowanie nieagresywne skutkuje tym, na czym mu zależało - zwiększeniem dystansu. Pozdrawiam serdecznieJacek Gałuszka Instruktor Szkolenia Psów"

Link to comment
Share on other sites

Tu mozna obejrzeć Jokera w hotelu w Warce u " Jamora - [URL]http://www.fotosik.pl/u/jamor/zdjecie/1/album/1191872[/URL] - Pierwsze chwile u Jamora były ok "Na dzień dzisiejszy Joker zachowuje się normalnie i nie ma z nim żadnych problemów.Nie wykazuje oznak agresji w stosunku do ludzi i do zwierząt." To opinie jego nowego opiekuna ale to była chyba pierwsza doba - teraz nie wiem bo kontakt z hotelem ma Hayena.

Link to comment
Share on other sites

Jamor to świetny specjalista. Będzie potrafił wyprostować jego psychikę.
Jest u niego już psiak ze schroniska w Białej Podlaskiej który pogryzł wiele osób nikt nie umiał sobie z nim poradzić. Teraz czeka u niego na DS, bo według Jamora jest już gotowy do adopcji.
Mam nadzieję, że z Jokerem też uda mu się szybko osiągnąć sukces.

Link to comment
Share on other sites

Rozawiałam dzisiaj z Jamorem.Pan Artur jest zadowolony z zachowania Jokera.Jokuś zachowuje się normalnie.Zapytałam czy Pan Artur czesał Jokera.Odpowiedział,że tak ale z tyłu go zostawił.Poczeka aż się bardziej pokochają.Interesowało mnie zachowanie Jokera przy czesaniu z tyłu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Joker ma szansę na nowy dom w Brzegu / woj opolskie/. Potrzebny transport na trasie Warka Brzeg lub Warka Zabrze lub te kierunki. Odleglośc między tymi miejscowościami jest duza / tam i powrót to ok 600 km - 7oo km / i Fundacji nie stać na taki koszt dlatego wolontariusze robią składkę na pokrycie kosztów transportu. Osoby chętne wspomóc Jokera, żeby wreszcie znalazł swoja przystań na dalsze lata mogą wpłacic na konto Fundacji z dopiskiem " transport Jokera". Joker w Warce przebywa również w hotelu i każdy dzień to też koszty. NIe wiem czy regulamin pozwala podawać tu nr konta Fundacji ale jest ono dostępne na stronie www,drlucy.pl lub mogę podać na PW. Rozliczenie nie kompletne wygląda tak. Wydatki do 4 kwietnia w tym hotel do marca to 3467,18 zł - wpłaty do 25.05.2012 to 2790 zł. Brak tu kosztów hotelu i resocjalizacji w Warce za IV, V i VI . Zależy nam i rodzinie, która chce go adoptować na szybkim przewiezieniu go do nowego domu. JOker zasłużył na spokojne życie.

Edited by ala56
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...