Jump to content
Dogomania

słodkopsiaki szukają swoich domków.... Pomóż im !!!!!!!!!...aktualizacja 1 i 2 strona


Recommended Posts

Trzymam mocno kciuki za odnalezienie się Szansy!
Mizia totalnie mój typ :D "Brzydkie" małe i szorstkowłose(?) :D 
A Luka jest rewelacyjna. Byłam u psiaczków w zeszłą sobotę to jej nie poznałam. Rzeczywiście pannica ma charcią sylwetkę. Jest przeurocza <3 

Link to comment
Share on other sites

2808w9f.jpg

 

 

 

29n75mh.jpg

 

2up7dsp.jpg

 

opbkep.jpg

 

Jeszcze owczarkopodobny  Kanon :) ok 3-4 lat

Jeszcze nieufny,czasami podwarkuje, ale to nie jest pies agresywny ...raczej niepewny swojej sytuacji.

Został przygarnięty przez kogoś po sylwestrze i ta osoba umarła . Pies został sam na podwórku bez środków do życia.

Te ciągłe zmiany miejsca pewnie mają wpływ  na  psychikę psiaka , ale mam nadzieję iż malutki i Kanon się odnajdzie w nowym miejscu bez problemu.

s485lt.jpg

Link to comment
Share on other sites

2dhvj12.jpg

 

Na koniec Reksio:) dziarski staruszek, pomimo stanu w jakim  się znajduje ma dużo energii i na krótkim spacerku potrafi nieźle ciągnąć;)

Ale przy podnoszeniu łapy na siku bidok się  czasami przewraca. 

Jedynie osłabł mu tylko apetyt i zjadałby tylko same przysmaki  bez mieszania z ryżem lub suchą karmą.

 

avn3lz.jpg

 

2zz4umq.jpg

 

2n6rfbn.jpg

2m68jva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj właśnie na dogo czytałam pewną zażartą dyskusję na temat owczarków. I Dela przypomina mi owczarka staroniemieckiego... ktoś wstawił link do hodowli gdzie była bardzo podobna chyba suka :D albo typ użytkowy ;) Co by to nie było to ładne bo nie ma doopki przy ziemi :D 
Kanon na pewno się oswoi z nową sytuacją ;) A Reks ma świetny uśmiech :) 
Ostra mamusia może Zadra albo Daga? 

Link to comment
Share on other sites

zrobię zrobię kolaż owczarką i terierą ;) tylko po 19, za moment wychodzę i będę po 19 w domu :)dodam też wtedy nowe psiska

 

 

co do Deli, ja bym bardzo chciała ...marzy nam się trzeci pies - właśnie taki średnio duży, sunia...owczarkowata...a ten typ owczarka to mój ideał :( ale póki mieszkanie wynajmujemy nie możemy mieć trzeciego psa...na przyszły rok ( w okolicach stycznia) mamy się przeprowadzić spowrotem do mojego ojca, bo mama się wyprowadza i pół mieszkania będzie wolnego - wtedy będziemy mogli pozwolić sobie na trzeciego psiaka, stamtąd nikt nas nie wyrzuci ani za zbyt wielką ilość łap w domu, ani za ewentualny hałas ^^...choć może zdrowy rozsądek powinien wygrać  - dwa psy to już dużo dla niektórych...ale my chcemy trójkę ^^' wierzymy, że damy radę sobie z trzema psami..a co sobie inni o nas pomyślą, to nas nie obchodzi ;)

No ale te ponad pół roku musimy jeszcze poczekać....Dela pewnie szybko znajdzie dom ;) a w przyszłym roku będę szukać "idealnego" psa - takiego, co lubi psy, koty, dzieci (no kiedyś rodzina się chyba powiększy), dobrze jakby nie polował na szczury :D musi też lubić się bawić, kochać spacerować no i być lekko świrnięty ...bo normalnych zwierzaków mieć nie możemy ;)

 

uh się rozpisałam :D 

Link to comment
Share on other sites

no i tak mnie Dela zauroczyła, że nie doczytałam o powrocie Szansy - to wspaniale, że sunia wróciła cała i zdrowa!

 

kolaże dla owczarów, póki nie będą mieć innych zdjęć ;)

a dla terierów zrobię, jak dostanę ładne zdjęcia Remika ;)

 

owczary.jpg

 

owczary2.jpg

Link to comment
Share on other sites

O raju zapomniałam o zdjęciach dla Remika....a może lepiej nie zapomniałam a po prostu nie miałam czasu. Jutro rano moja Asia już jedzie ... :(

To jak ją odprowadzę na dworzec i szybko wrócę , to mu zrobię...

A kolaż owczarkowy ładny:)

 

 

Marzenko jaka Dalia? chyba Dela.... ;) a Szansa mi dziś swoim powrotem poprawiła humor, na cały dzień:)

Link to comment
Share on other sites

owczarki to wgl nie mój typ i ja jak najdalej od nich ale jeśli już bym była zmuszona to właśnie szukała bym takiego psa jak Dela :) Ma świetną budowę <3 Aż miło patrzeć na takiego psa... bo jak widzę niektóre ONki teraz na spacerach to aż oczy bolą patrzeć :/ Czasami się zastanawiam czy dany pies jest niepełnosprawny czy naprawdę tak koszmarnie zbudowany. Dziwię się że na wystawach dopuszczane są takie pokraki... oka to nie cieszy i psów potwornie szkoda. 
No i ciociu Istar 3 psy to jest minimum ;) :) 
Kolaże świetne ;) Mam nadzieję że psiska szybko znajdą domy.
Link to comment
Share on other sites

Co do owczarków - całkowicie się zgadzam, jeśli chodzi o owczary wystawowe...własnie te pokraki chodzące jak żaby - tych psów mi po prostu żal :( do tego dochodzi ich lekko (lekko mówiąc) zrypana psychika, hodowla bardzo skrzywdziła te psy...ale jak wgłębić się w temat owczarków użytkowych, czy staroniemieckich to jest wielka różnica pomiędzy tymi psami, choć rasa NIBY ta sama.

Ja mam sentyment do owczarków (w typie staroniemieckim) i malamutów - takiego mixa miałam mojego kochanego Maxa [*], ale wiem, że malamuty nie dla mnie - nie ten charakter jednak ;)

 

Trzy psy to minimum...mam nadzieje :D ale wiesz..ja w tej chwili poza dwoma psami mam jeszcze dwa koty i dwa szczury ;) więc zwierzyniec jest...no ale ten trzeci pies to takie marzenie, może nie zdrowo rozsądkowe...ale ja ze zdrowego rozsądku nie słynę :D

Link to comment
Share on other sites

Dyskusja na mój ulubiony temat ;)

 

Na ostatniej międzynarodówce przyglądałam się jednej suni,która bardzo ładnie poruszała się po ringu....patrzyłam też jak już z niego zeszła. 

Stałam obok hodowcy,który rozmawiał z drugim " NA RINGU IDZIE JAK STRZAŁA,A NA PODWÓRZU JAK KALEKA" .

 

Sunia upadała ,nie była w stanie ustać na tylnych łapach.Dramat.

 

Za to moja onka jest najwspanialsza na świecie. Ideał <3

Link to comment
Share on other sites

O matko ,ale dyskusja mnie ominęła;) Wszystkie Onki są piękne i te z dupcią przy ziemi też ( co prawda są pokrzywdzone  , ale to wina tylko ludzi)

A charakter psa kształtuje   przede wszystkim  :

wychowanie przez  matkę,doznania ,bodźce w wieku szczenięcym oraz ludzie  którzy go potem wychowują . W małym tylko stopniu charakter jest związany z rasą psa. 

To tak jak u ludzi ...Azjaci się troszkę różnią pod względem zachowania np. od europejczyków , ale nie można powiedzieć,iż wszyscy Azjaci są tacy sami ...itp..

 

Nie odzywałam się ostatnio, ale wczoraj mieliśmy problem z Wecciem....:(

Zaczopował się bidok i nie mógł zrobić kupy:( 

On jest łasuch a ,że nie ma już zębów to połyka różne rzeczy w całości...szczególnie na spacerach.

No i było tak wczoraj......całe szczęście,że obyło się bez interwencji chirurgicznej...ale dziś rano już czekał na niego stół operacyjny.

Pomogła parafina w dużej ilości , czopki też w większej ilości oraz zastrzyk  na wyluzowanie i spanko.

To wszystko pomogło aby Weccio pozbył się balastu:)

Już rano domagał się jedzenia i szczekał z radości że może znowu brzusio napełnić:)

Jeszcze dupcia go boli i warczy jak mu się pod ogon zagląda, ale wali kupska aż miło;)

 

A muszę przyznać się,że miałam pietra, bo Krysia mi dopiero opowiadała jak młody pies odszedł jej znajomemu właśnie zaczopowany:(

 

Do tego dziś Mizia zamarła na moment na stole operacyjnym:( Serduszko jej stanęło i tylko  skuteczna (godzinna)reanimacja przywróciła ją do żywych:)

Jest już koło mnie i wszystko jest w porządku, ale zastanawiam się co mogło być tego przyczyną???

Może jednak upał ma znaczenie....

 

Mamy nowego piesa od środy i nie mam czasu mu nawet zdjęć zrobić...jutro muszę zrobić wszystkim zaległym.

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam dodać,że  Kanon jest dużym przytulakiem:) Burczy tylko jeszcze do obcych ...poza tym jest bardzo spokojny i opanowany.

Szczeka tylko jak potrzeba i nie skacze raczej dużo leży.

 

 Delunia miała dziś  sterylkę . To mądra sunia, która też lubi przytulanie.

 

Mieliśmy dziś gości i prezenty:)

 

Pani Karolina, co nas czasami odwiedza przywiozła psiakom część swoich weselnych prezentów:):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...