Jump to content
Dogomania

Najnowszy 'Mój Pies' Futro z Psa!?


agara

Recommended Posts

Hey! Zapewne każdy kto kupił, i dosć uważnie przeczytał Styczniowego 'Mojego Psa' zauwazył artykuł, który pozowlę sobie wkleić:
[B][SIZE=4][COLOR=DarkOrange]'Psy i Koty są do kochania'[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=4][COLOR=DarkOrange][SIZE=2][COLOR=Black]
Komisja Europejska chce wprowadzić na terenie UE całkowity zakaz sprowadzania skór psów i kotów oraz handlu nimi, a także hodowania tych zwierząt z przeznaczeniem na futro. Komisarz ds. zdrowia i ochrony konsumentów Markos Kyprianu przypomniał, że na rynki niektórych krajów UE trafiły zabawki i ubrania, do których uszycia wykorzystano psie i kocie futra. -Klienci kupują tego rodzaju produkty, nawet o tym nie wiedząc- powiedział Komisarz. Przyznał jednocześnie, że jeśli takie futra trafiają do Europy, to pochodzą z krajów azjatyckich, gdzie są specjalnehodowle. Nad przestrzeganiem zakazu mają czuwać służby celne krajów członkowskich. Będą musiały opracować metody wykrywania zabronionych futer na granicach i blokować ich import.

Jednakże, kilka stron dalej mamy artykuł o Wełnie z Psa, nie bede przepisywała, gdyż artykuł jest strasznie długi.... Nie pochwalam tego typu zachowań, i osobiście uważam to za głupote, nosić kamizelke z sierści swego psa? No cóż.. spójrzmy na to z takiej strony-
Zawsze jest w co sie wtulić, nawet gdy nie ma psa obok nas:razz: Zwłaszcza, ze na to nie trzeba zabijać zwierząt. Ale głupio musi sie czuć np. Collie bez futra...
W artykule mamy napisane: [B][SIZE=4][COLOR=Lime]
'Cieplejsza niż Owcza'[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=4][COLOR=Lime][SIZE=2][COLOR=Black]
Gdy trzy lata temu Nette kupiła pierwszego collie, hodowczyni powiedziała jej, że na wystawach psów można czasem zobaczyć stoiska z ubraniami wykonanymi z psiej wełny [COLOR=Silver][SIZE=1](tak? nigdy nie słyszałam... :D). [COLOR=Black][SIZE=2]Nette ta informacja zapadła w pamięć, ponieważ zawsze dużo robiła na drutach. Niedługo po tej rozmowie pod jej dach trafił królik rasy angora, którego jej przyjaciółka nie mogła dłużej trzymać w domu. Króliki te mają bardzo obfite futro, które trzeba strzyc co trzy miesiące. To zmobilizowało Nette, by nauczyć się prząść wełnę.- Stało sie to moją pasją[...] .

[SIZE=4][COLOR=Lime][B]'Jeden sweter z psa na rok'
[/B][COLOR=Black][SIZE=2]DO przędzenia włóczki nadaje sie sierść wszystkich psów z obfitym podszerstkiem.[SIZE=1][COLOR=Silver](No dogomaniaczki, bierzemy się do roboty:diabloti:)[COLOR=Black][SIZE=2]- Takie rasy jak [B]szpic japoński, samojed, tervueren i collie[/B] są najlepsze, bo mają bardzo miękką sierść -tłumaczy Nette- również z [B]owczarka podhalańskiego[/B] można uzyskać dobrą wełnę.


Co myślicie o tych artykułach:D?[/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Tu jest temat o przerabianiu psiej sierści na wełnę:
[B][url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30171[/url]
[/B]
A tu jest temat o zabawkach z psów i kotów oraz link do petycji przeciwko temu procederowi
[B][url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=22068&highlight=handel+psimi+sk%F3rami[/url][/B]
W maju parlament Austrii zatwierdził zakaz importu artykułów z psich i kocich skór. W Polsce mozna je spotkac w kazdym zoologu.

Link to comment
Share on other sites

Ja również myślę,że to wcale nie jest krzywdzące dla psiaka:razz: ...przecież nie obdzierają go ze skóry,tylko strzygą....To tylko futro,przeciez to psiaka nie boli...;)
Zgadzam się też z tym,że właściciel,chcąc uzyskać ładną wełnę częściej kąpie i czesze psa..a to chyba dobrze,no nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote][SIZE=4][COLOR=DarkOrange][SIZE=2][COLOR=Black]Nie pochwalam tego typu zachowań, i osobiście uważam to za głupote, nosić kamizelke z sierści swego psa? No cóż.. spójrzmy na to z takiej strony-
Zawsze jest w co sie wtulić, nawet gdy nie ma psa obok nas:razz: Zwłaszcza, ze na to nie trzeba zabijać zwierząt. Ale głupio musi sie czuć np. Collie bez futra...
W artykule mamy napisane:[/qoute]
Napisałam tylko że jest to głupota, ale nie jestm oburzona... jezeli ktoś chce to niech sobie nosi...
[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj kupiłam MP i nie zdążyłam przeczytać całego artykułu, tylko rzuciłam okiem.
Ale po pobieżnym obejrzeniu stwierdzam, że po prostu ludziom sie nudzi i nie mają co robić. ;-) Ale jeśli psy na tym nie cierpią to niech sobie robią wełnę z psa. :)

Link to comment
Share on other sites

no bo niby w czym mają ucierpieć te psy? no chyba ,że nie lubią czesania :lol:
ale to zapewne nie zmienia faktu,że każdy szanujący się właściciel dba o szatę swego pupila, a czy potem te włosy wyrzuci i będzie prządł na swetry to naprawdę nie ma znaczenia.Ludzie mają różne hobby!

Link to comment
Share on other sites

Czytałam ten artykuł i bardzo mi się podoba. Gdybym umiała prząść to napewno zbierałabym wyczesane futro z mojego psa. Tylko on trochę za mały. W tym artykule jest napisane, że najlepiej się nadaje sierść wyczesana bo nie zawiera tylu włosów okrywowych, które są twarde. Nie ma więc mowy o strzyżeniu. Zresztą te kolaczki na zdjęciu nie wyglądają na ostrzyżone.

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

Moim zdaniem to ogólnie wporządku. Pieski na tym nie cierpią, właściciele zwalczają nudę i mają ubrania - i wszyscy są zadowoleni :D

Link to comment
Share on other sites

e tam i czym tu sie oburzać ? oprócz tych skór w pierwszym artykule uważam iż drugi artykuł jest ok. jakby moja sucz miała odpowiednią sierść to pewnie też bym spróbowała coś z tym wyczesanych włosów zrobić :eviltong: ale niestety ma za krótkie. przecież psu się żadna krzywda nie dzieje a wyczesywać psią sierść i tak trzeba :p

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...