Jump to content
Dogomania

Upośledzony Skrzatek. Zbieramy na badania - pomożesz?

Klaudus__

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skrzatek w przyszłym tygodniu idzie na kastrację. Śpiewa już tak pięknie, że aż zwala z nóg. Sika też w różnych dziwnych miejscach. Więc czas najwyższy. Myślę, że będzie to wtorek, jutro będę umawiać termin. Czy kwota od 100 do 120 zł za kastrację jest aktualnie obowiązującą ? Za Kretka płaciliśmy 3 lata temu koło 70 zł, więc pewnie podrożało.
Poza tym, u Skrzatka wszystko dobrze, tylko ten wiek dojrzewania daje mu w kość...no ale już niedługo wszystko powinno się uspokoić.

Klaudia, u nas wszystko w porządku. Ze Skrzatkiem wszystko dobrze, nie ma żadnych problemów. Wczoraj chciałam wysłać Ci wiadomość na skrzynkę ale nie przeszła. Będę próbować w niedzielę wieczorem.
Skrzatek jest zdrowy jak koń, je jak smok, a lata jak stado słoni. Trochę był oskalpowany ale już wszystko bardzo ładnie się zagoiło /smarowałam różnymi maściami i nie chciało się goić - zagoiło się pięknie po zasypce Alantan-szybko wysuszyło sączącą się ranę i w ciągu jednego dnia skalp się zasklepił, hm.../. Skrzacik też próbuje skalpować ale jest za mały i tylko wyrywa Kretowi futro...
Kret za to zrobił się okazem zdrowia, bo teraz sporo biega i nawet jak mu jakieś kamyczki zalegały w drogach moczowych, to pięknie je wytrząsnął z siebie !
Droga Klaudio, pozdrawiam Was serdecznie !

Jutro dam znać kiedy będzie zabieg - jeszcze porównam ceny w lecznicy w Sosnowcu. Dzisiaj byli u nas znajomi i Skrzatek z każdym z gości się przywitał, a nawet spał na kolankach. W tym czasie Kret leżał gdzieś zamaskowany...Skrzatek jest obłędny. Martwię się tym zabiegiem, bo choć prawie wszystkie się udają, to jednak zawsze jest jakieś ryzyko powikłań - w końcu pełna narkoza to duże obciążenie dla organizmu.
Ale jak wszystkie będziemy trzymać kciuki, to pewnie wszystko będzie dobrze.

Jutro dam znać kiedy będzie zabieg - jeszcze porównam ceny w lecznicy w Sosnowcu. Dzisiaj byli u nas znajomi i Skrzatek z każdym z gości się przywitał, a nawet spał na kolankach. W tym czasie Kret leżał gdzieś zamaskowany...Skrzatek jest obłędny. Martwię się tym zabiegiem, bo choć prawie wszystkie się udają, to jednak zawsze jest jakieś ryzyko powikłań - w końcu pełna narkoza to duże obciążenie dla organizmu.
Ale jak wszystkie będziemy trzymać kciuki, to pewnie wszystko będzie dobrze.

Kastrację odkładamy na przyszły tydzień, bo padł nam samochód, a tu trzeba kotka zawieść i przywieźć - więc będziemy działać po niedzieli. Nie ukrywam, że bardzo boję się o Skrzatka, żeby nic mu się nie stało podczas zabiegu /choć pozostałe zwierzaki przeszły sterylki bez problemu/. Znalazłam też korzystniejszą ofertę cenową - 95 zł i gabinet poleciła mi Glutofia /pomogli już mojemu psu, gabinet jest czysty, więc i mniejsze ryzyko zakażenia po zabiegu/. Tak więc po niedzieli działamy.....

Jutro będziemy umawiać zabieg. Skrzacik jest taki malutki, że wszyscy bardzo się stresujemy. Mam kota Krecika, którego wykastrowałam jak miał 7 m-cy i b. często Kret się zatyka urologicznie /teraz nie, bo jak latają po całym mieszkaniu jak wariaty ze Skrzatkiem, to mu wszystkie kamyczki powypadały i jest zdrów jak ryba/. W książce p. Sumińskiej wyczytałam, żeby raczej kastrować po okresie dojrzewania /bo wtedy wszystkie przewody moczowo-płciowe są lepiej ukształtowane i mają większą średnicę/. Skrzatek wszedł na 100% w okres dojrzewania : śpiewa, skrzeczy, znaczy teren ale te siuśki nie śmierdzą, więc znowu obawiam się, czy nie ciachniemy go za wcześnie i czy nie będziemy mieć kolejnego kota z zatykającymi się przewodami moczowymi ? Weterynarze nie potwierdzają teorii p. Sumińskiej ale ta Jej teoria jak dla mnie jest logiczna. Skrzatek powinien mieć teraz koło 1 roku. Chyba można już ciachać ?

Nasza prawie dogomaniacka wetka, świetna, przed chwilą powiedziała mi, że kastrować trzeba jednak jak najwcześniej i 1 jak kociak ma ok. roku to nie ma na co czekać. Ja miałam kota ze schroniska, wykastrowanego tam w gdy miał ok. 2 lat i ciut było czuć jego, trochę obisikiwał.
Także trzymam kciuki za Skrzacika.

Droga Lobario ! Bardzo dziękuję Ci za zainteresowanie tematem. Cieszę się,że zaprzyjaźniona z dogomanią Pani Doktor nie widzi przeciwwskazań do kastracji. Umówiliśmy termin na piątek, na 11. Przez weekend dopilnujemy malucha, żeby wszystko było dobrze.
Skrzacik profesjonalnie znaczy teren, a najchętniej pościel na rozłożonym łóżku. Kołdry wciepnęłam do prania i śpimy pod śpiworami, he, he... W sumie chyba nic więcej nie obsikuje tylko rozłożone łóżka - taki z niego pościelowiec. Jak się pościel ładnie zdąży rano schować, to nie ma problemu. A i siura też na mięciutkie kurtki w przedpokoju, jakoś je zrzuca i siura. Rozumiem, że puchate rzeczy mają być jego i tylko jego.
Ogólnie rzecz ujmując Skrzatek jest kotem IDEALNYM - wspaniały przyjaciel, kontaktowy, pięknie umie się bawić...no jak dla nas jest SUPEROWY.
Żeby tylko ten zabieg odbył się bez powikłań. Lecznicę wybraliśmy sprawdzoną: leczyłam tam już swojego psa z dobrym skutkiem /lecznica polecona przez Glutofię/.
Lobario, jeszcze raz bardzo, bardzo serdecznie dziękuję Ci za zainteresowanie i poradę.
Będę pisać co i jak w piątek, po zabiegu.

Nio to trzymam kciukasy za małego. To moje kocie, o którym pisałam, też siurkał w puchate rzeczy, gdy szafy nie domknełam. Poza tym również był idealny. Niestety, już jest za TM od prawie 2 lat.
Przekaż, proszę mizianki Skrzacikowi od kochającej ciotki.

Czyli puchate rzeczy do siurania są idealne ! Człowiek jednak całe życie się uczy...
Lobario, Pan Skrzatek wymyziany od Ciebie po całym ciałku.
Mam nadzieję, że jutro wszystko pójdzie dobrze. No to pozostaje trzymać kciuki za futrzaka-przytulaka.

Wygląda na to, że wszystko poszło dobrze. Skrzacik ładnie się wybudził, już jest w domku i odpoczywa. Weterynarz powiedział, że jutro powinien zachowywać się już tak, jak zazwyczaj.
O, a teraz sobie nawet usnął i Krecik wylizuje małego pacjenta.