Jump to content
Dogomania

Królik Warszawa


elves

Recommended Posts

Akurat dzisiaj przeglądałam ogłoszenia i znalazłam to z królikiem. [url]http://tablica.pl/oferta/oddam-krolika-za-darmo-IDiXcR.html[/url]
Niby nie dzieje się jemu krzywda ale on nie jest ani szczepiony ani oswojony.
Może ktoś go przygarnie i zajmie sie nim jak należy?

Link to comment
Share on other sites

Chyba tak zrobię jak mówisz:) No bo szkoda mi takiego rudzielca jest piękny i zasługuje na dobry dom. Sama mam w planach przygarnąć dwa króliki ale dopiero za kilka miesięcy bo w tej chwili nie mam nawet żadnej klatki ani żadnych akcesoriów. Napisze do nich i zobaczymy co z tego wyniknie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"napisałam do stowarzyszenia ale nic nie odpisali", taaak, Stowarzyszenie Pomocy Królikom... Zgłaszałam im problem sprzedawania w Arkadii maleńkich królików, które szybko umierały, bo za wcześnie zabierano je od matki i... nic. Zero odpowiedzi, zero odzewu... Byłam rozczarowana.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, ale to się powtarza tam nagminnie. Właściciel królika, którego stracił, wszedł na forum klientów sklepu zoologicznego w Arkadii i wiele osób się skarżyło, że maleńkie króliki im zaraz po przywiezieniu do domu, padały, a ich reklamacje sklep miał gdzieś.
Ja królika dla corki kupiłam w sklepie zool. w Legionowie, u znajomego męża. Powiedział, że specjalnie kupuje większe maluchy, bo małe nie przeżywały podróży, albo szybko odchodziły w nowych domach. Może warto temu jakoś zaradzić, aby handlarze w Arkadii nie byli tacy pewni siebie i bezczelni.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie mamy podstaw do działania. Też nam się serce kraja jak na Allegro są wystawiane 3-4tygodniowe maluchy. Ale nie mamy możliwości zablokowania tych aukcji, bo nie ma w nich nic niezgodnego z prawem. Największe szanse ma poszkodowany klient - jeśli zwierzątko umrze w ciągu miesiąca, to można i należy domagac się od sklepu zwrotu pieniędzy. Jedyne co możemy robić, to informować potencjalnych nabywców, że taki maluch ma małe szanse na przeżycie.
Ale najlepsza rada, to nie kupować w zoologach. Króliki i inne zwierzęta będą się tam pojawiały póki jest na nie popyt. Im mniejszy popyt, tym mniej cierpiących królików.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...