Jump to content
Dogomania

sterylizacja podczas ciąży


anias79

Recommended Posts

I już jesteśmy po.... :) zabieg przebiegł bardzo pomyślnie, pół godziny i było po sprawie, a moja sunia już za 10 min siedziała o własnych siłach :) Lekarz powiedział że ma ADHD :) Zgłosiłam się po nią za 1,5 h i już sama do mnie przyszła (jednak musieli zastosować jakieś nowoczesne środki) Po powrocie do domu nie mogła sobie znaleźć miejsca (to chyba efekt działającej jeszcze narkozy) spała po 5 min w innym miejscu, chodziła za mną wszędzie nawet do łazienki, co godzinkę ją brałam na krótki spacer (tak zalecił wet. żeby się rozruszała) Dopiero wieczorem miałam niezłego stracha, bo założyłam jej kaftanik (wcześniej nie było szans) i ona chyba się go wystraszyła bo wcale nie chciała ani leżeć ani nawet siadać. Była 24 w nocy a ona stoi z zamkniętymi oczkami i ledwo się trzyma na nogach...Postanowiłam zdjąć kaftan..i od razu położyła się i zasnęła :) Na szczęście ranę ma na tyle wysoko, że nie bardzo może do niej sięgnąć, więc za bardzo nie kombinuje ale cały czas mam ją na oku :) Oby dalej też było wszystko ok, dziś już zrobiła małą kupkę, a za godzinę jedziemy na antybiotyk i zastrzyk przeciwbólowy :) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Super, że się zdecydowałaś i wszystko już ok. Ja zamiast kaftanika stosowałam stare t-shirty, które po prostu podwiązywałam w węzeł na grzbiecie. Były miękkie, pachniały znajomo, a zabezpieczały ranę, tylko troszkę podjeżdżały. Koleżanka zaś ubrała swoją sukę w starą bawełnianą sukienkę dziecięcą... Nie powiem, suka sznaucera olbrzyma w fioletowej sukience z falbankami wyglądała... no, słów brak :) Ale skuteczne było ;)

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję, że szybko się będzie goić :) suńka teraz sporo śpi ale na spacerki chodzi chętnie, chętnie też je, choć kupki na razie robi bardzo małe (nie wiem czy tak ma być?) Byliśmy na wizycie kontrolnej i lekarz mówił że wszystko ok, no ale JA jak to JA- wystraszona obserwuję każdy jej ruch :) W dzień chodzi bez kaftanika ale na noc postaram się znów jej go założyć, można też owinąć opaską elastyczną, tak na wszelką wszelkość. Oby tylko nie było żadnych powikłań... Nie orientujecie się, czy podczas takiej wczesnej ciąży u suczki kształtują się gruczoły mlekowe? Jak to wygląda? Czy teraz po operacji nie ma jakiegoś zagrożenia wystąpienia guzów albo czegoś?

Link to comment
Share on other sites

Mija 4 dzień po zabiegu i zaobserwowałam u mojej suni przezroczystą wydzielinę z pochwy, która wydostaje się wraz z oddawaniem moczu...Sunia nie zachowuje się inaczej niż zwykle, nie liże się za często, czy zabieg mógł mieć na to jakiś wpływ? Czy to jakiś stan zapalny? Proszę poradźcie..., niestety nie mogę się już dziś dodzwonić do żadnego weterynarza..:-( a nie wiem czy to coś poważnego i czy mogę czekać do poniedziałku?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...