Jump to content
Dogomania

Zielona Góra zglos sie - tor przeszkod!!!!


Guest Fiorka

Recommended Posts

Guest Fiorka

Hej psiarze z Zielonej Góry stworzmy sobie tor do zabaw z psami podajcie prpozycje miejsc w ktorym moglibysmy to zrobic. MOzemy z desek starych beczek wlasciwie z e wszystkiego zrobic calkiem niezly tor mozemy nauczyc psy poruszac sie po mniej stabilnych podlozach, nauczyc psa wspolpracy przy okazji nawiazujac wiez, lepiej wychoowac pupile i utrzymac ich w lepszej kondycji. Zaangazujmy w to najbardziej zawzietych psiarzy w Zielonej. Badzmy nie zalezni i sami zainwestujmy bo psiego parku sie nie doczekamy co wy na to? :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 years later...

Widzę że coś temat zastygł, a pomysł jest świetny. Trzeba tylko znaleźć miejsce(może być nawet na czyjejś działce),załatwić przeszkody(mam 5 gotowych przeszkód-oczywiście amatorskich i coś w rodzaju koła-opony) oraz coś w rodzaju stołu(drewniana skrzynia na której mieści się golden retriever) i tycki do slalomu( jednokolorowe-bambusowe). No więc do dzieła zielonogórzanie. Ja tak łatwo nie odpuszcze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja co prawda nie jestem z Zielonej Góry ale mieszkam w Dąbrówce koło Kargowej . Miedzy Sulechowem a Wolsztynem. Sama skonstruowałam praktycznie kompletny tor do agility. Jest wybitnie amatorski, ale ćwiczę na nim z Rejką i juz jesteśmy już po pierwszych zawodach. Myślałam o założeniu klubu i późniejszej inwestycji w bardziej profesjonalny tor, ale od czegoś trzeba zacząć a i lepiej działać wspólnymi siłami. Serdecznie zapraszam do mnie.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wera_mala']Na wakacje mieszkamy w Sławie niedaleko Wolsztyna. A jak zrobiłaś palisade, huśtawke i kładke?[/quote]
Te przeszkody sa pozbijane z desek. Huśtawka czeka jeszcze na porządny stelaż, ale na razie mam ją opartą na podwyższeniu- na tym etapie na jakim jestem z Rejką (czyli najpierw dokładnie a potem szybko) to wystarcza. Wstawie ewentualnie fotki. Jak pisałam tor jest czysto amatorski, ale są listewki na zejsciach, zaznaczone strefy, szerokości huśtawki i palisady zachowane. Jesli skrzyknie się chociaż parę osób można zainwestowac w porządne przeszkody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']Ja nie jestem z ZG, ale chętnie zobaczę domowej roboty tor :) Sama też robiłam :)

Agata - podziwiam Cię, że miałaś odwagę debiutować w Openach i w A1![/quote]
Asti- a skąd jesteś? Chcę zebrać jakaś grupkę zapaleńców, ale najpierw chciałam chociaż trochę poskakać na zawodach i jakieś seminarium zaliczyć żeby nie powielać moich samorodnych błędów.
Zdecydowałam sie na Openy a nie zerówki, bo Rejka jako tako nie ma problemów ze strefami, a w openach są do dyspozycji wszystkie przeszkody. Legnica była dobrą lekcją. Przede wszystkim dla mnie- mój pierwszy przebieg katastrofalny- zżarła mnie trema:oops: :lol: . Zobaczę jak mi wyjdzie w Bydgoszczy.
Ostatnio pod miękkim tunelem siedzą myszy i Rejka pokochała tą przeszkodę:diabloti: . Już trzy:oops: wpadły jej w zęby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Hanel'].....Zdecydowałam sie na Openy a nie zerówki, bo Rejka jako tako nie ma problemów ze strefami, a w openach są do dyspozycji wszystkie przeszkody. Legnica była dobrą lekcją. Przede wszystkim dla mnie- mój pierwszy przebieg katastrofalny- [B]zżarła mnie trema[/B]:oops: :lol: . Zobaczę jak mi wyjdzie w Bydgoszczy.......[/quote]

I właśnie po to wymyślono zerówki. Nawet, jeśli uważamy, że pies już jest przygotowany do poziomu openów, to człowiekowi takie lżejsze starty zerówkowe bardzo się przydają. :cool3: No ale teraz nie macie już odwrotu...;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Davie']I właśnie po to wymyślono zerówki. Nawet, jeśli uważamy, że pies już jest przygotowany do poziomu openów, to człowiekowi takie lżejsze starty zerówkowe bardzo się przydają. :cool3: No ale teraz nie macie już odwrotu...;)[/quote]
No to wpadłam:oops: Ale było minęło. Nim się wyszkolę jeszcze minie ładnych parę zawodów.

Link to comment
Share on other sites

Ja mieszkam niedaleko Częstochowy, tam też próbujemy rozwijać agility (w moim podpisie jest stronka), więc daleko do ZG.

Openy... No tak, ale nie trenując nawet w klubie ;) My z Kulką właściwie nie mamy problemów z oponą na przykład, slalom... hmm... ale z pokazywaniem, a jak psina z impetem wpadła na huśtawkę Pikusiowej :lol: chyba nie spodziewała się nagłego ziuuuu w dół :lol:

My też trenujemy tylko na torku domowym (byłam na obozie agility, na którym Kulka się nie popisała), marzyłam (i byłam zapisana) na zawody w Pęcicach, ale cóż - nie wyszło. Gdyby biegała jak biega teraz to bym chyba jednak pojechała ;)

Koniec offa, sorry :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']
Openy... No tak, ale nie trenując nawet w klubie ;)
[/quote]
Ja na klub nie mam co liczyć bo jeśliby takowy powstał to ja do Zielonej mam 45 km w jedną stronę. Owszem od czasu do czasu mogłabym zajechac ale regularne treningi odpadają.:-( Do Poznania mam 100 km ale tam nie ma jeszcze prawdziwego klubu. Dlatego póki co jestem skazana na własne samorodne przeszkody.:p
A moj tor wygląda tak:
[IMG]http://img48.imageshack.us/img48/2145/img1256forid0.jpg[/IMG]
[IMG]http://img170.imageshack.us/img170/8849/img1259forka9.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam wszystkich,
Tak od września tu cicho, a chciałam spytać, czy udało się coś zacząć w Zielonej Górze?
Jeśli nie, to może jednak się skrzykniemy. Co kilka (-naście) osób to nie jedna.

Co Wy na to?

p.s. Agata - tor - SUPER!!!

pozdrawiam
Iwona

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='RRega']Tak od września tu cicho, a chciałam spytać, czy udało się coś zacząć w Zielonej Górze?[/quote]

Chyba zaczyna sie cos ruszac - wczoraj temat pojawil sie na Zebraniu Sprawozdawczym w zielonogorskim ZKwP. Jak bedzie dalej zalezy od ilosci chetnych.... :cool1:

Na chwile obecna sa osoby zainteresowane stworzeniem takiej grupy, zwiazek moze udostepnic plac, pomoc w zlozeniu tego do kupy... a w przyszlosci... jak grup bedzie aktywna.... :razz:

Narazie potrzebne sa jednak osoby, ktore chcialyby brac w tym udzial, pomagac i szkolic psy (oczywiscie nie dotyczy to jedynie rasowcow ;))....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margo']Chyba zaczyna sie cos ruszac - wczoraj temat pojawil sie na Zebraniu Sprawozdawczym w zielonogorskim ZKwP. Jak bedzie dalej zalezy od ilosci chetnych.... :cool1:

Na chwile obecna sa osoby zainteresowane stworzeniem takiej grupy, zwiazek moze udostepnic plac, pomoc w zlozeniu tego do kupy... a w przyszlosci... jak grup bedzie aktywna.... :razz:

Narazie potrzebne sa jednak osoby, ktore chcialyby brac w tym udzial, pomagac i szkolic psy (oczywiscie nie dotyczy to jedynie rasowcow ;))....[/quote]
Ja co prawda do Zielonej mam sporo kilometrów, ale jakby się coś wykluło to jestem gotowa do działania.

Link to comment
Share on other sites

;)[quote name='Margo']Chyba zaczyna sie cos ruszac - wczoraj temat pojawil sie na Zebraniu Sprawozdawczym w zielonogorskim ZKwP. [/quote]

Cudownie to słyszeć :multi:.
A jakieś bardziej "szczegółowe szczegóły"? Ile musi być osób?
Ile już chętnych jest? Trzeba napisać "petycję"? Pojęcia nie mam o co jeszcze pytać...

W razie czego my z Rufusem jesteśmy chętni do pomocy, ciężkich prac fizycznych i transportu niezbędnych przedmiotów, jak również tworzenia i współtworzenia wymaganych akcesorii :-) ...
W szkoleniu (mam nadzieję, że nie wykluczy nas z klubu to szczere wyznanie ) na razie za bardzo nie pomożemy, bo sami umiemy malutko ... A i "umiemy" jest tylko w naszym mniemaniu.
Pozdrawiamy
Iwona i Rufus

Link to comment
Share on other sites

Uwaga! Wszyscy zainteresowani agality w Zielonej Górze prosze regularnie przeglądać stronę Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Zielonej Górze ([URL]http://zkwp.zgora.pl/[/URL]). Będzie tam podany termin spotkania. Wstępnie jest uzgodnione z Panem L. Kaliszem z Wrocławia, który zajmuje się agality na co dzień, ze przyjedzie i pomoże nam na początek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mingacz']Uwaga! Wszyscy zainteresowani agality w Zielonej Górze prosze regularnie przeglądać stronę Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Zielonej Górze ([URL]http://zkwp.zgora.pl/[/URL]). Będzie tam podany termin spotkania. Wstępnie jest uzgodnione z Panem L. Kaliszem z Wrocławia, który zajmuje się agality na co dzień, ze przyjedzie i pomoże nam na początek.[/quote]


[B]Agility[/B], nie ag[B]a[/B]lity, ale to taka drobnostka.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...