Jump to content
Dogomania

Dogo Argentino - To dla niektórych bardzo poważny biznes


Sigourney.Weaver

Recommended Posts

Jak w tylule : Hodowla dogów argentyńskich, jak wielokrotnie wspominałam to nie dla wszystkich pasja... Niektórzy tzw "hodowcy" traktują to zajęcie jako biznes. Selekcja hodowlana nie jest tym czym szczególnie zaśmiecają sobie głowy. Informowanie przyszłych nabywców, o tym, że w dzisiejszych wrunkach mają prawo oczekiwać, że hodowca oferuje im tylko BAERowane szczenięta, uświadamianie przyszłych nabywców, że sami muszą interesować się wynikami badań rodziców szczeniąt - badań dotyczących słuchu i dysplazji, oraz, że nie każdy lansowany jako super-piękny dogo jest taki w istocie, mówąc w skrócie : nie służy ich biznesowi...

Za opublikowanie na fm tłumacznia artykułu JP Yousha dotyczącego genetykim umaszczeń, artykułu wcale nie najnowszego, faktycznie dostałam ban na fm - okazało się, że jednak pigment jest bardzo ważny i hodowcy, którym udowodniłam ignorancję nie mogli się z tym pogodzić :) . Podpadłam też za łamanie tabu dotyczacego BAER (bana nie dostałam ale zyskałam wrogów wśród nabitych w butelkę właścicieli psów, które baerowane nie są -> przyznanie mi racji, że szczenięta powinny przechodzić badanie BAER zanim trafią do nowych domów oznaczało by, że ... dali się naciągnąć, więc , żeby nie wyjść na głupoli muszą bronić hodowców niezależnie od wszystkiego...). Po ostaniej wystawie w Poznaniu pozwoliłam sobie na polemikę z jedną osób zajmujących się hodowlą dogo w Polsce :) Ja uważam, że psy z jej dorobku są kiepskie (zagraniczne wyniki wystaw jej psów to potwierdzają...), ona widzi to inaczej :)

Umieram z ciekawości kim jest "oburzony" ... no ale cóż :) Obrońcy "uciśnionych hodowców" najczęściej są właścicielami psów, pohodzących z hodowli "uciśnionych" merytorycznymi uwagami hodowców... Takie jest życie. Myślę, że reakcja "obrońcy" hodowcy, z którym nie mogę się zgodzić co do jakiści wyhodowanych przez niego psów jest idealną okazją do tego, by zainteresowani rasą wnikiliwiej rzucili okiem na stawkę prezentowanych w tym roku na wystawach dogo i sami wyciagnęli wnioski , pamiętając, że prawdziwa sztuka broni się sama :)

do następnego razu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...