Jump to content
Dogomania

Manifestacja przeciwko FABRYCE PSÓW w WOJTYSZKACH 09.11.2011 Sieradz


Potter

Recommended Posts

[B]Wszystkie psy w Polsce mają mieć czipy. Zapłacą właściciele[/B]

[URL="http://www.sfora.pl/Szukaj/pose%C5%82"]poseł[/URL] [URL="http://www.sfora.pl/Szukaj/PO"]PO[/URL] [URL="http://www.sfora.pl/Szukaj/Pawe%C5%82+Suski"]Paweł Suski[/URL] [URL="http://www.sfora.pl/Szukaj/czip+obowi%C4%85zek"]czip obowiązek[/URL] [URL="http://www.sfora.pl/Szukaj/znakowanie"]znakowanie[/URL] [URL="http://www.sfora.pl/Szukaj/pies"]pies[/URL] [URL="http://www.sfora.pl/Szukaj/op%C5%82ata"]opłata[/URL] [URL="http://www.sfora.pl/Szukaj/koszt"]koszt[/URL] [URL="http://www.sfora.pl/Szukaj/w%C5%82a%C5%9Bciciel"]właściciel[/URL]
[IMG]http://p2.sfora.pl/p2.sfora.pl/01979aa33d253dc782d30ff83cd960f4.jpg[/IMG] sxc.hu

Parlamentarzyści chcą obowiązkowego znakowania.
Poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Suski pracuje nad ustawą wprowadzającą obowiązek czipowania psów. [B]Za wszczepiane zwierzęciu urządzenie ma płacić jego właściciel[/B] - informuje tvp.info. Projekt jest już niemal dopięty na ostatni guzik. Mam nadzieję, że dzięki niemu uda się ograniczyć problem bezpańskich psów - tłumaczy tvp.info poseł Suski. Do bazy dostęp mieliby m.in. weterynarze i funkcjonariusze służb mundurowych. To [B]ułatwiłoby poszukiwanie właścicieli zaginionych lub porzuconych psów.[/B]
Pomysł posła PO [B]popierają parlamentarzyści z innych klubów, a także specjaliści zajmujący się zwierzętami.[/B]
[INDENT] Właściciele często porzucają psy, bo wiedzą, że nie spotka ich za to żadna odpowiedzialność - mówi tvp.info Grażyna Fałek, sekretarz generalny Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. - Czipowanie psów na pewno zmusiłoby właścicieli do refleksji. Propozycja zmian w prawie jest warta poparcia, choć uważam, że powinno się ją uzupełnić o obowiązkową sterylizację wolno żyjących psów i kotów.
[/INDENT] Problemem jest finansowanie tej akcji: według posła Suskiego za czipy powinni zapłacić właściciele psów. [B]Koszt jednego takiego urządzenia to obecnie kilkadziesiąt złotych.[/B]
[INDENT] Przy masowym zamówieniu cena jednego czipa mogłaby spaść poniżej złotówki - uspokaja jednak Paweł Suski.
[/INDENT]

Edited by Ada-jeje
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Jak masowe musi byc zamowienie, aby cena czipa wyniosla mniej niz 1zl?????? /Agnieszka[/QUOTE]
Poniewaz nie otwieral sie link ktory wklejalam pozwolilam sobie wkleic tresc calego artykulu z Sfora.pl
O cene czipa nalezy pytac zespol parlamentarny lub posla Suskiego, to oni opracowuja projekt. Wprowadzenie takiego zapisu zdecydowanie zmniejszylo by bezdomniaki trafiajace do schronisk. Moje zmartwienie na ta chwile to zeby zapis byl czytelny i nie mial luk.
Prawidlowo zapisany pkt w ustawie wychamuje doplyw kasy dla dobrodziejow, miedzy innymi takich jak L.S.

Link to comment
Share on other sites

Z jednej strony cieszę się ze względu na bezdomniaki i drańskich właścicieli, ale z drugiej strony ostatniaszansa ma rację. Włos mi się lekko jeży na myśl o sumie, którą będę musiała wyłożyć za czipowanie swoich psów. Chyba już zacznę ograniczć się jeszcze bardziej i odkładać na czipy:placz:
Może dla wielopsich wariatów jakieś zniżki będą??? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']Z jednej strony cieszę się ze względu na bezdomniaki i drańskich właścicieli, ale z drugiej strony ostatniaszansa ma rację. Włos mi się lekko jeży na myśl o sumie, którą będę musiała wyłożyć za czipowanie swoich psów. Chyba już zacznę ograniczć się jeszcze bardziej i odkładać na czipy:placz:
Może dla wielopsich wariatów jakieś zniżki będą??? :cool3:[/QUOTE]

Czipowanie psów powinno być absolutnie obowiązkowe, obawiam się tylko, że koszty wyjdą horrendalne... no i jak zmusić np. w Rawie i okolicach do czipowania psow? Patrole trzeba będzie zorganizować i generalne sprawdzanie :):):). Ale pomysl idzie w dobrym kierunku - zeby tylko wykonanie bylo realne, bo roznie to wychodzi /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Może zrobią to przy szczepieniach a sprawdzanie przy corocznym szczepieniu na wściekliznę -obowiązkowym.
Jeśli będzie obowiązek i Polska zamówi b. dużą ilość -to będzie to koszt 1 zł. -dodatkowo płatnego przy szczepieniu.
Podobnie robili jak tworzyli bazę pojazdów -koszt 1 zł. na tworzenie ogólnopolskiej bazy -płatne dodatkowo przy obowiązkowych przeglądach.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj w nocy wysłałam pocztą elektroniczną odpowiedź do ŁWLW wraz z kolejnym wnioskiem o udzielenie info publicznego.
W piśmie zażądałam natychmiastowej informacji drogą elektroniczną n/t zabezpieczenia Psów Wojtyszkowych przed zamarzaniem.
W godzinach popołudniowych otrzymałam od PLW w Sieradzu pocztą elektroniczną poniższe info:

[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/f5b2acaf7929bc4fdbf36abd4196d933,20,19,0.jpg[/IMG]

Inspekcja Weterynaryjna zadziałała z prędkością światła.
Oby taką dobrą praktykę zastosowała wreszcie do wyegzekwowania warunków weterynaryjnych w schronisku w Wojtyszkach zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama202'][URL]http://zdunskawola.naszemiasto.pl/artykul/1227503,psia-przeprowadzka,id,t.html[/URL]

Brawo Zduńska Wola!!!! Awantura wisiała w Wojtyszkach "na włosku"! Jednego psa szukają w KILKA GODZIN!!! Mam nadzieję, że kolejne gminy, nie czekając na decyzję Prokuratury- będą odbierać swoje psy.

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=gwOv4Tf6gns&feature=related[/URL][/QUOTE]
Z czego sie Pani i inne tu osoby cieszą? Ja byłam wczoraj w Czartkach koło Zd woli.Psy odebrane P.Siemińskiemu maj a tam ciasne boksy, w których NIE MA zadnej budy, żadnego aneksu!!!!!Nie ma nic !!!!!!Przy mrozie -20 stopni drżące ,skulone, dygoczące leżaly na kępkach słomy.Tak jakby leżały na POLU!!!!Jak mozna było odebrac psy mając nieprzygotowane schronisko!!!!!Skandal, doniesienie jest w trakcie przygotowania.
Świadkami tego dramatu byli urzędnicy ze ZD Woli( którzy są tu najbardziej winni ),powiatowi lekarze z Sierdza.W boksach na wysokośc moze 30 cm betonowy murek w kształcie litery U,od góry nie zadaszony!!!!!Co on ma dac tym psiakom??? Właściciel schroniska,który odwazył sie na taki krok, aby sprowadzic psy do takiego schronsika po naszej interwencji,cała noc i dzis stawia jakies prowizoryczne miejsca, dla psów ,ktore w tych warunkach tam tkwia od początku stycznia.Pan właściciel był zaskoczony "zima" w styczniu!!!stwierdził, że go te temperatury zaskoczyły!!! Wklejam link z fb Anieli Roehr, która pokazała na forum jakie cudne miejsce uszykowano dla psów Wojtyszkowych.Jest również oburzona ,bowiem jeszcze czegos tak kuriozlanego chyab nikt nie widział.
Brawo Pani Kamo. Gratuluje dobrego humoru, bo ja płakałam patrzac na tę tragedię.Pani się mądrzyła czy szmaty i czy zabudowane płytami miejsca w Wojtyszkach dobrze służą psom.W Czartkach doszło do wyjątkowo cynicznego złamania Ustawy o Ochronie zwierząt.Odpowiedzą urzednicy i wlaściciel schroniska.Mamy zdjęcia.Mamy dokumenty. Mrozy po -20 stopni, a psy bez żadnego schronienia!!!!!A z tej całej historii ,która raduje niektóre osoby, wiele cierpienia wyniknęło, a może i śmierci zamarzniętych psów.
[URL]http://www.facebook.com/search/results.php?q=czartki+schronisko&init=quick&tas=0.7043504248148498[/URL]

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedno.Zanim przyjechali lekarze wetrynarii i urzędnicy,pan właściciel tego przybytku krzycząc na nas,powiedział, ze nie ma w Ustawie o ochronie zwierząt przepisu, że psy musza [COLOR=red]mieć budę.!!!!D[/COLOR]opiero jak przyjechali weterynarze i urzędnicy, spuscił z tonu i przyrzekł, że zacznie juz w nocy cos stawiac!!!!A psy od stycznia koczowały na mrozie bez żadnej możliwości gdziekolwiek sie schronienia.Gdybysmy nie przyjechały i nie zmusiły urzedników i innych do kontroli, te psy dalej tak by tam bytowały.Czy zatem zanim cokolwiek napiszecie tu na forum, nie powinniście zapoznac sie ze stanem faktycznym????Czy nienanwiśc personalna tak Was zaślepia, że zapominacie o podmiocie Waszych kłótni???O PSACH????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moruska22']I jeszcze jedno.Zanim przyjechali lekarze wetrynarii i urzędnicy,pan właściciel tego przybytku krzycząc na nas,powiedział, ze nie ma w Ustawie o ochronei zwierząt przepisu, że psy musza [COLOR=red]miec budę.!!!![/COLOR]dopiero jak przyjechali weterynarze i urzędnicy, spuscił z tonu i przyrzekł, że zacznie juz w nocy cos stawiac!!!!A psy od stycznia koczowały na mrozie bez żadnej możliwości gdziekolwiek sie schronienia.Gdzybysmy nie przyjechały i nie mzusiły urzedników i innych do kontroli, te psy tak by tam bytowały.Czy zatem zanim cokolwiek napiszecie tu na forum, nie pwoinniście zapoznac sie ze stanem faktycznym????Czy nienanwiśc personalna tak Was zaslepia, że zapominacie o podmiocie Waszych kłótni???O PSACH????[/QUOTE]

Czy Wojtyszki maja statut schroniska? Odpowiesz mi? To wazne dla nas w rozmowach z inna gmina /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Czy Wojtyszki maja statut schroniska? Odpowiesz mi? To wazne dla nas w rozmowach z inna gmina /Agnieszka[/QUOTE]

Z tego co ja się orientuję Wojtyszki mają status schroniska.Natomiast ja zadaję pytanie, dlaczego te psy z Wojtyszek trafiły do komplel\tnie nieprzygotowanego na przyjęcie zwierząt - miejsca??? Gdzie słynne obrończynie zwierząt z tego wątku i inni obrońcy..To co zastałam w Czartakch to dramat!!!Na takim mrozie bez żadnej ochrony, tylko walnięta gdzie niegdzie słoma, widocznie w pośpiechu, bo byli uprzedzenie, że jedziemy z urzędem i wetami:(

Link to comment
Share on other sites

Morusko czyli Ewo N. - wyrzucona z ŁTOZ

Ja również jestem wściekła, że psy zostały przewiezione do źle przygotowanego schroniska w Czartkach. Ale to nie powód, by mnie zaczepiać. Ile w tobie stara, zła kobieto jest nienawiści!!!! Nawet nie wiesz ile złego o tobie się mówi w środowisku zwykłych karmicieli kotów: czy to z twojego osiedla czy z mojego. Mamy wielu wspólnych znajomych.....I jeszcze jedno: nie jesteś już członkiem ŁTOnZ-u, juz cię tam nikt nie chce!!! Idź na inne wątki siać zamęt. W Czartkach przynajmniej działają wolontariusze.

[quote name='moruska22']Z tego co ja się orientuję Wojtyszki mają status schroniska.Natomiast ja zadaję pytanie, dlaczego te psy z Wojtyszek trafiły do komplel\tnie nieprzygotowanego na przyjęcie zwierząt - miejsca??? Gdzie słynne obrończynie zwierząt z tego wątku i inni obrońcy..To co zastałam w Czartakch to dramat!!!Na takim mrozie bez żadnej ochrony, tylko walnięta gdzie niegdzie słoma, widocznie w pośpiechu, bo byli uprzedzenie, że jedziemy z urzędem i wetami:([/QUOTE]

Edited by Kama202
Link to comment
Share on other sites

W Twoim środowisku Kamo mówi się z pewnościa wiele złego na osoby mojego pokroju, które od lat autentycznie niosą pomoc zwierzętom. Nie interesuje mnie twoje środowisko ani ty.Jestem członkiem Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad zwierzętami wraz z pozostałymi czterdziestoma wspaniałymi ludźmi a twoje środowisko, które próbuje niszczyc tę organizację, nigdy nie dopnie swego.Twórzcie sobie setki bezprawnych uchwał,uchwałek, które sa po kolei zaskarżane.Okupujcie biura,trzymajcie pieniądze organizacji na swoich prywatnych kontach,nie pomagajcie zwierzętom róbcie to co wam najlepiej wychodzi,awantury i zadymy.Owszem,we mnie jest wiele nienawiści do osób,które cieszą sie, że psy tarfiły do Czartek i giną z zimna!!Gdyby nie moja interwencja te psy za trzy dni by wszystkie zmarły!!!!!!A ty byłas najbardziej z tego faktu radosna.Do pozostałych inwektyw sie nie odniosę, młoda ponętna kobieto.I po raz ostatni wnoszę, nie pomawiaj tu na ogóle bo się doigrasz.Nie ineteresują cie sprawy zwierząt a awanturnictwo znajdź inne portale.

Edited by moruska22
Link to comment
Share on other sites

[quote name='moruska22']W Twoim środowisku Kamo mówi się z pewnościa wiele złego na osoby mojego pokroju, które od lat autentycznie niosą pomoc zwierzętom. Nie interesuje mnie twoje środowisko ani ty.Jestem członkiem Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad zwierzętami wraz z pozostałymi czterdziestoma wspaniałymi ludźmi a twoje środowisko, które próbuje niszczyc tę organizację, nigdy nie dopnie swego.Twórzcie sobie setki bezprawnych uchwał,uchwałek, które sa po kolei zaskarżane.Okupujcie biura,trzymajcie pieniądze organizacji na swoich prywatnych kontach,nie pomagajcie zwierzętom róbcie to co wam najlepiej wychodzi,awantury i zadymy.Owszem,we mnie jest wiele nienawiści do osób,które cieszą sie, że psy tarfiły do Czartek i giną z zimna!!Gdyby nie moja interwencja te psy za trzy dni by wszystkie zmarły!!!!!!A ty byłas najbardziej z tego faktu radosna.Do pozostałych inwektyw sie nie odniosę, młoda ponętna kobieto.I po raz ostatni wnoszę, nie pomawiaj tu na ogóle bo się doigrasz.Nie ineteresują cie sprawy zwierząt a awanturnictwo znajdź inne portale.[/QUOTE]
[B]Nie ma to jak konkurencja o kase[/B]![B]!! :evil_lol: [/B]sami sie wykosicie, a my bedziemy czytac, jak te org. i dobrodzieje kochajacy many, many maja w glebokim powazaniu ustawodastwo. tylko ze sa jeszcze org. ktore uznaja ustawodastwo a kasa patrzenia im na brudne paluchy tej patologi nie potrzebna.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje'][B]Nie ma to jak konkurencja o kase[/B]![B]!! :evil_lol: [/B]sami sie wykosicie, a my bedziemy czytac, jak te org. i dobrodzieje kochajacy many, many maja w glebokim powazaniu ustawodastwo. tylko ze sa jeszcze org. ktore uznaja ustawodastwo a kasa patrzenia im na brudne paluchy tej patologi nie potrzebna.:shake:[/QUOTE]

Skoro są organizacje, które uznają ustawodastwo ,zatem to wspaniała nowina.Właśnie przy akceptacji takich organizacji i wrzasku aprobaty psy trafiają to takich "Czartek" spodziewam sie, że owe organizacje złoza doniesienia do prokuratury.Zdjęcia jak i dokumenty znajdują sie w Inspektoracie w Sieradzu.Urzędnicy ze Zd Woli jak i właściciel Czartek czuli sie niaml jako bohaterzy zabierajac psy z Wojtyszek, które według wstrząsającej relacji pana z Czartek były głodzone, mordowane i bite przezp.Siemińskiego.A te informacje czerpali z internetu. Zatem gminy radosnie na fali tejże krytyki ładuja te nieszczęsne zwierzęta byle gdzie,( za pół ceny, byle taniej )bez zapewnienia im żadnego schronienia, w tak mroźną zimę.Uważali sie za bezkarnych, ze ich nie dosięgnie żadna kontrola.Skoro wyszli naprzeciw takiemu społecznemu nurtowi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moruska22']Skoro są organizacje, które uznają ustawodastwo ,zatem to wspaniała nowina.Właśnie przy akceptacji takich organizacji i wrzasku aprobaty psy trafiają to takich "Czartek" spodziewam sie, że owe organizacje złoza doniesienia do prokuratury.Zdjęcia jak i dokumenty znajdują sie w Inspektoracie w Sieradzu.Urzędnicy ze Zd Woli jak i właściciel Czartek czuli sie niaml jako bohaterzy zabierajac psy z Wojtyszek, które według wstrząsającej relacji pana z Czartek były głodzone, mordowane i bite przezp.Siemińskiego.A te informacje czerpali z internetu. Zatem gminy radosnie na fali tejże krytyki ładuja te nieszczęsne zwierzęta byle gdzie,( za pół ceny, byle taniej )bez zapewnienia im żadnego schronienia, w tak mroźną zimę.Uważali sie za bezkarnych, ze ich nie dosięgnie żadna kontrola.Skoro wyszli naprzeciw takiemu społecznemu nurtowi.[/QUOTE]
Dopiero co w poprzednich postach chwalilas sie ze nalezysz do LTOZ to powinnas wiedziec co sie robi w takich sytuacjach. Dziwi mnie tylko fakt ze w Wojtyszkach nie widzialas ze psy nie maja bud, ze nie maja sie gdzie schowac przed mrozem, no bo gdzie nib wlozyc ta slome? na ziemie? W Czartkach dostrzeglas wszystko, to sie chwali a my czekamy na dalsze posuniecia LTOZ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Dopiero co w poprzednich postach chwalilas sie ze nalezysz do LTOZ to powinnas wiedziec co sie robi w takich sytuacjach. Dziwi mnie tylko fakt ze w Wojtyszkach nie widzialas ze psy nie maja bud, ze nie maja sie gdzie schowac przed mrozem, no bo gdzie nib wlozyc ta slome? na ziemie? W Czartkach dostrzeglas wszystko, to sie chwali a my czekamy na dalsze posuniecia LTOZ.[/QUOTE] ŁTONZ odcina się od wszelkich działań pseudodziałaczki Ewy N ,która została usunięta z organizacji .Nijaka moruska 22 czyli Ewa N lobbuje na rzecz właściciela Wojtyszek jako osoba prywatna i wszelkie jej wypowiedzi nie mają nic wspólnego zs stanowiskiem ŁTONZ

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alison']ŁTONZ odcina się od wszelkich działań pseudodziałaczki Ewy N ,która została usunięta z organizacji .Nijaka moruska 22 czyli Ewa N lobbuje na rzecz właściciela Wojtyszek jako osoba prywatna i wszelkie jej wypowiedzi nie mają nic wspólnego zs stanowiskiem ŁTONZ[/QUOTE]
Milo to przeczytac, tylko zajrzyj do postu 449, przeciez ta klamczucha psuje wam opinie i to na forum publicznym. Jesli jestes jednym z czlonkow LTONZ to powinniscie zareagowac na ten wpis w odpowiedni sposob.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moruska22']W Twoim środowisku Kamo mówi się z pewnościa wiele złego na osoby mojego pokroju, które od lat autentycznie niosą pomoc zwierzętom. Nie interesuje mnie twoje środowisko ani ty.Jestem członkiem Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad zwierzętami wraz z pozostałymi czterdziestoma wspaniałymi ludźmi a twoje środowisko, które próbuje niszczyc tę organizację, nigdy nie dopnie swego.Twórzcie sobie setki bezprawnych uchwał,uchwałek, które sa po kolei zaskarżane.Okupujcie biura,trzymajcie pieniądze organizacji na swoich prywatnych kontach,nie pomagajcie zwierzętom róbcie to co wam najlepiej wychodzi,awantury i zadymy.Owszem,we mnie jest wiele nienawiści do osób,które cieszą sie, że psy tarfiły do Czartek i giną z zimna!!Gdyby nie moja interwencja te psy za trzy dni by wszystkie zmarły!!!!!!A ty byłas najbardziej z tego faktu radosna.Do pozostałych inwektyw sie nie odniosę, młoda ponętna kobieto.I po raz ostatni wnoszę, nie pomawiaj tu na ogóle bo się doigrasz.Nie ineteresują cie sprawy zwierząt a awanturnictwo znajdź inne portale.[/QUOTE]
Chora kobieto nie jesteś już członkiem ŁTONZ ,nie masz prawa wypowiadać się w imieniu organizacji z której zostałaś wyrzucona za działanie na jej szkodę i za pospolite złodziejstwo.Przestań działać na szkodę zwierząt i niszczyć ludzi którzy naprawdę kochają i pomagają zwierzętom.Trzymaj się z daleka od normalnych ludzi a przede wszystkim od zwierząt ,zrozum w końcu jesteś NIKIM!!!

Link to comment
Share on other sites

alison z twego postu przebija jakieś niekontrolowane szaleństwo, skoro uważasz, ze można bezkarnie pomawiać na forum o "złodziejstwo" (post zabezpieczyłam ),osobę oczyszczoną z tych bzdurnych zarzutów, który sprokurowała dyrektorka schronsika w 'Łodzi,z zemsty iż podalismy ją o zabór 85.000zl.
Więc albo jestes mitomanką albo chorą psychicznie osobą,która wierzy, że cokolwiek będzie głosiła jako posiadająca papiery ,zostanie zwolniona z odpowiedzialności .A pomówienia publiczne alison to poważne przestępstwo.Zatem, czy to co nasmarowałaś, te kłamstwa bo cała Łódź juz zna wynik tej załozonej mi sprawy, wynika z twojej choroby czy raczej z podłosci i umyslnego wprowadzienia opinii publicznej w bład aby tym samym mnie pomówic.Ten i poprzednie posty zostały juz zabezpieczone z Twoimi wypwoiedziami i ponieważ są wyjątkowo ohydne i kłamliwe,przypuszczam, że uważasz, ze jestes taka sprytna że Id komputera nie da się namierzyc. Obys sie nie rozczarowała. Znasz mnie, jestem wyjątkowo konsekwentna.
Wracając do Czartek , zrobiliście szum wokół Wojtyszek, róbcie taki sam wokół schronsik gdzie psy zamarzaja bez bud lub wiszą na łańcuchach przez swoje całe życie,choc nowelizacja jak wszyscy wiedza kaze co 12 godzin wyprowadzac na spacery.alison a jak tam w naszym schronsiku,te 150 psów , co znimi?co z Ustawą, czy wrzask o innych schronsikach ma odwrócic uwage od naszego?tTak jak pozywanie do Sądów ludzi, którzy maja odwage wskazywac tragedie i łamanie praw zwierząt?Uwierz ludzie sie nie boja ,raczej w nich wola walki rosnie.Wiem coś o tym.

Edited by moruska22
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...