Jump to content
Dogomania

Manifestacja przeciwko FABRYCE PSÓW w WOJTYSZKACH 09.11.2011 Sieradz


Potter

Recommended Posts

[B][SIZE=4][COLOR=green]Zapraszam na manifestację przeciwko fabryce psów w Wojtyszkach:[/COLOR][/SIZE][/B]

[COLOR=black]1.[/COLOR][B][COLOR=purple] [COLOR=purple][U]Cel[/U]: zamanifestowanie sprzeciwu wobec sposobu prowadzenia schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wojtyszkach, inercji Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Sieradzu oraz metod rozwiązywania problemu bezdomności zwierząt przez władze Sieradza.[/COLOR][/COLOR][/B]

2. [U]Miejsce[/U]: Sieradz (woj. łódzkie)

3. [U]Data[/U]: 09.11.2011 r.

4. [U]Godzina rozpoczęcia zgromadzenia[/U]: 11.00

5. [U]Planowany czas trwania zgromadzenia[/U]: 3 h

6. [U]Projektowany program[/U]: zbiórka na Placu Wojewódzkim, następnie przemaszerowanie pod siedzibę Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Sieradzu (konkrety w trakcie ustalania)

Podczas manifestacji mamy zamiar złożyć piwniętym dosyć ciekawy dokument, który, jak mniemam, nie pozostawi PLW obojętnym.


Oczywiście manifestacja będzie zgłoszona do organu gminy.

Organizator: Stowarzyszenie Obrona Zwierząt


[U][B]Lista obecności zadeklarowanych [/B][/U][B](chętnych na uczestnictwo proszę o deklaracje obecności, żebyśmy wiedzieli, ilu nas będzie):[/B]

- Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
- Fundacja Medor
- Fundacja Pro Animals

[U][B]Już dotychczas powiadomieni:[/B][/U]

- Świętokrzyskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "Zwierzak"
- Biuro Ochrony Zwierząt
- Komitet Pomocy dla Zwierząt Przystań Ocalenie
- Magda Hejda, a więc TVP Kraków "Kundel bury i kocury"
- Agnieszka Chrzanowska, a więc Piwnica pod Baranami
- Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Animals"
- [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt "ARKA"[/FONT][/COLOR]


Nie muszę chyba wspominać o zorganizowaniu banerów, ulotek, gwizdków, bębnów, trąbek, megafonów, haseł, itp., itd.


[CENTER][SIZE=4][B][COLOR=darkgreen]Zapraszamy i czekamy na pomysły.[/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

ulotka awers i rewers:

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/685/awerst.jpg/"][IMG]http://img685.imageshack.us/img685/8571/awerst.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/402/rewers.jpg/"][IMG]http://img402.imageshack.us/img402/6163/rewers.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

No to teraz trzeba będzie asystę organizować. Potter, a w jakiej formie te straszenie ? już jakiś pozew czy tylko wezwanie do .... 'oddania się w dyspozycję i złożenie samokrytyki' - modne to ostatnio się zrobiło :evil_lol:, jest jakaś proponowana kwalifikacja ?
Musi straszny gorąc napiera. Możesz coś więcej - mail w profilu.

Link to comment
Share on other sites

Ależ proszę bardzo, mail poniżej, pisownia oryginalna. Otrzymaliśmy go w trakcie rozsyłania informacji o petycji.

Autorką jest były członek łódzkiego TOZu i prezes Fundacji Azyl:[U][/U][URL="http://pulspolski.tv/2011/08/awantura-w-towarzystwie-opieki-nad-zwierzetami-avi/"] http://pulspolski.tv/2011/08/awantur...ierzetami-avi/[/URL]

Droga Pani,

proszę nie wysyłac do mnie bełkotu. Sugeruję również, aby nie zaśmiecała Pani poczty innych osób, które byc może faktycznie działają dla dobra zwierzą. Proszę nie marnowac ich czasu i nie wprowadzac w błąd.
Z informacji, jakimi dysponuję wynika, że w dniu wczorajszym wysłany został pozew przeciw Pani. Proszę zatem nakłanianiem do poświadczania nieprawdy nie narażac też innych osób na odpowiedzialnośc karną. Nigdy nie była Pani w Wojtyszkach a informacje, które Pani rozpowszechnia pochodzą również od osób, które nigdy tam nie były.Jedną z takich osób jest prezes Fundacji Medor, która bezskutecznie próbuje przejąc "interes". Problem jednak w tym, ze fundacja Medor nie prowadzi żadnego schroniska, ponieważ nie ma na to pozwolenia, którego nigdy nie dostanie ze względu na fakt, że teren, na którym przetrzymywane są zwierzęta nie spełnia ustawowych norm. Medor nigdy też nie miał nadzoru weterynaryjnego. W prokuraturze zaś toczy się przeciw tej fundacji postępowanie karne. Jeśli według Pani jest to wiarygodny informator, to pozostaje mi tylko pogratulowac. Uważam jednak, że osoby, które w dobrej byc może wierze, daja się Pani wmanipulowac w tę sytuację powinny wiedziec, jak wiarygodnymi informacjami Pani dysponuje. Proszę zatem, aby poinformowała Pani wszystkie osoby, do których rozsyła Pani te informacje, czy kiedykolwiek widziała Pani miejsce, do którego zamkniecia próbuje Pani nakłonic nadzór weterynaryjny. Proszę również o informację, jaką alternatywę proponuje dla zwierząt, które nie będą mogły tam trafic? Jezdnia, pole, las? Bo ja niestety nie znam innych schronisk, które będą mogły przyjąc te zwierzęta.
Proszę również poinformowac osoby, które nakłania Pani do poświadczania nieprawdy, skąd czerpie Pani informacje o Wojtyszkach, skoro nigdy Pani tam nie była? Skąd pochodzi informacja o oskarżeniach przeciw właścicielowi Wojtyszek w sprawie wyłudzania publicznych pieniędzy i oszustw? Proszę poinformowac osoby, do których Pani pisze, czy toczy się w tej sprawie jakiekolwiek postępowanie, czy są to wyłącznie kolejne Pani pomówienia.
Tak się składa, że 100% osób podpisujących petycję nigdy nie było w Wojtyszkach. Na jakiej zatem podstawie poświadczają fakty, o których nie mają zielonego pojęcia. Dane dotyczące ilości zwierząt są kolejną bzdurą wyssaną z palca.
Ja akurat bywam w Wojtyszkach i nigdy nie widziałam tam nic, co mogłoby mnie zaniepokoic, a przyznam że jechałam tam pierwszy raz z pewną obawą. Głównie ze względu na dużą ilośc psów w boksach. Jednak to, co zobaczyłam zrobiło na mnie duże wrażenie a zajmuję się zwierzętami kilkanaście lat: wszędzie niesamowicie czysto, zwierzęta w doskonałej kondycji, świetne zaplecze weterynaryjne, ogromne boksy, jakich nie ma w żadnym innym schronisku. Fakt, na wybiegach jest dużo zwierząt ale o dziwo żyją one w grupach, które chyba ze względu na dobre dopasowanie osobników, dobrze się tolerują. To, co uderzyło mnie najbardziej, to zupełny spokój na terenie schroniska i cisza, której zupełnie się nie spodziewałam, wiedząc, jak duża liczba zwierząt tam przebywa. Hałas pojawia się tylko wtedy, kiedy zmieniają sie opiekunowie lub na boks wchodzi ktoś obcy. Jeśli chodzi o adopcje, to znowu mija się Pani z prawdą. Każde zwierzę ma w Wojtyszkach szanse na adopocje. Ja akurat wiem to najlepiej, bo nie raz podsyłałam ludzi chętnych na zwierzaki do tego schroniska. I zawsze taki kontakt kończył się adopcją. I wiem, jak oni się cieszą, jeśli jakiś zwierzak idzie do nowego domu. Wiem też, że jeśli ktoś na poważnie jest zainteresowany adopcją a nie ma możliwości dojazdu, to właściciel wysyła swój samochód po taką osobe i dowozi ja do schroniska. Tak był np. w przypadku niepełnosprawnej pani Marioli ([URL]http://expressilustrowany.pl/milosc-od-pierwszego-machniecia-ogonem-nikt-nie-chcial-oddac-psa-kobiecie-na-wozku,artykul.html?material_id=4e576b0d16f1da9678000000[/URL]). Proponuję jednak, żeby sama Pani to sprawdziła. Wystarczy, żeby dla wszystkich psów znalazła Pani domy i skontaktowała przyszłych właścicieli ze schroniskiem. Wtedy przekonamy się, czy faktycznie nie mają one szans na wyjście z tego miejsca. Dla ilu psów znalazła Pani nowe domy, iloma sie Pani opiekuje, że ma Pani prawo oceniac innych. Przeciez Pani nie ma zielonego pojęcia, jak wygląda opieka nad taką ilością zwierząt. Aby pokazac, jak wiarygodne są Pani stwierdzenia typu: obóz koncentracyjny dla psów, miejsce kaźni itp. przesyłam kilka zdjęc zwierząt z Wojtyszek. Chciałabym, żeby we wszystkich schroniskach zwierzęta były w takiej kondycji. Chciałabym, żeby zwierzęta w domach równiez tak wyglądały. Zdjęcia otrzymałam od osoby, która tam pracowała a zatrudniona była wyłącznie do promowania adopcji. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę przesłac więcej. Sugeruję jednak zajrzec na oficjalną stronę Wojtyszek: [URL]http://www.hotelzwierzat.com/index.php[/URL]
Znam właściciela Wojtyszek od 11 lat. Osoby, które teraz go oczerniają wielkorotnie korzystały z jego pomocy przy opiece nad psami, odłapywaniu zdziczałych psów, których nikt inny nie potrafił odłapac. Kiedy ja potrzebowałam pomocy w odłapaniu psa, któremu groziła śmierc, przyjechał natychmiast. Takich historii mogłabym przytaczac dziesiatki. Ale wiem, że cokolwiek tu napiszę, Pani i tak z tego zrobi bagno. Dlatego daruję sobie. Mam jednak nadzieję, że osoby, które próbuje Pani zmanipulowac same spróbuja sobie wyrobic własne zdanie. Mam tez nadzieję, że za to co Pani robi poniesie Pani karę. I to nie ze względu na p. Siemińskiego. Ze względu na zwierzęta, na których szkodę Pani działa.

Axxx Jxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Ale po co jeździć do Wojtyszek? Żeby pooddychać tamtejszym powietrzem? W ogóle nie interesuje mnie oglądanie Wojtyszek od środka. Zresztą i tak nikt mnie tam nie wpuści. Dziennikarze z Regionalnej Telewizji Sieradzkiej poinformowali mnie, że ostatnio nie zostali wpuszczeni do środka. A gdzie mnie do telewizji?

Zacytuję za T. Wypychem:

[B]Jak obejrzeć w schronisku psa, którego tam nie ma? A który powinien być.[/B]

Odwiedzając schronisko zobaczę tylko te psy, które tam są. To logiczne.
Te, których tam nie ma, nie zobaczę, bo już nie żyją.

Mam w nosie, jak to schronisko wygląda od środka. Dla mnie ważne są papiery. Żeby je studiować nie muszę nigdzie jeździć, a już na pewno nie do Wojtyszek. Ze zgromadzonych dokumentów wynika natomiast jedno:
gigantyczny przekręt na tysiące psów. Wielka kasa, jaka za nimi idzie. Niezrozumiała inercja inspekcji weterynaryjnej.
Wystarczy połączyć fakty.

Link to comment
Share on other sites

cyt: "Post dodany przez: jaxina
Data: 03-11-2011 21:52

Witam,jestem byłym pracownikiem schroniska w Wojtyszkach,posiadam kilkadziesiąt zdjęć z tego miejsca,chętnie je udostępnie."

Proszę skontaktować się z [B]jaxina[/B] niedawno pisał na wątku ("WOJTYSZKI... czy ktoś słyszał coś o tym schronie???" aktualizacja)
który z niewyjaśnionych przyczyn zniknął ...moze faktycznie jakieś foty ma!3

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fundacja Medor']no właśnie ja tez nie mogę wejść na watek wojtyszek[/QUOTE]
jest to juz trzei watek ktory znika 1. dotyczyl weterynarza z Obornik / woj. opolskie lub slaskie dokladnie nie pamietam.
2 Watek slynne schronisko Harlacza a teraz mamy trzeci watek podobny tematyka do poprzednich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Potter']Ależ proszę bardzo, mail poniżej, pisownia oryginalna. Otrzymaliśmy go w trakcie rozsyłania informacji o petycji.

Autorką jest były członek łódzkiego TOZu i prezes Fundacji Azyl:[U][/U][URL="http://pulspolski.tv/2011/08/awantura-w-towarzystwie-opieki-nad-zwierzetami-avi/"] http://pulspolski.tv/2011/08/awantur...ierzetami-avi/[/URL]

Droga Pani,

proszę nie wysyłac do mnie bełkotu. Sugeruję również, aby nie zaśmiecała Pani poczty innych osób, które byc może faktycznie działają dla dobra zwierzą. Proszę nie marnowac ich czasu i nie wprowadzac w błąd.
Z informacji, jakimi dysponuję wynika, że w dniu wczorajszym wysłany został pozew przeciw Pani. [B]Proszę zatem nakłanianiem do poświadczania nieprawdy nie narażac też innych osób na odpowiedzialnośc [/B]karną. Nigdy nie była Pani w Wojtyszkach a informacje, które Pani rozpowszechnia pochodzą również od osób, które nigdy tam nie były.Jedną z takich osób jest prezes Fundacji Medor, która bezskutecznie[B] próbuje przejąc "interes".[/B] Problem jednak w tym, ze fundacja Medor nie prowadzi żadnego schroniska, ponieważ nie ma na to pozwolenia, którego nigdy nie dostanie ze względu na fakt, że teren, na którym przetrzymywane są zwierzęta nie spełnia ustawowych norm. Medor nigdy też nie miał nadzoru weterynaryjnego. W prokuraturze zaś toczy się przeciw tej fundacji postępowanie karne. Jeśli według Pani jest to wiarygodny informator, to pozostaje mi tylko pogratulowac. Uważam jednak, że osoby, które w dobrej byc może wierze, daja się Pani wmanipulowac w tę sytuację powinny wiedziec, jak wiarygodnymi informacjami Pani dysponuje. Proszę zatem, aby poinformowała Pani wszystkie osoby, do których rozsyła Pani te informacje, czy kiedykolwiek widziała Pani miejsce, do którego zamkniecia próbuje Pani nakłonic nadzór weterynaryjny. Proszę również o informację, jaką alternatywę proponuje dla zwierząt, które nie będą mogły tam trafic? Jezdnia, pole, las? Bo ja niestety nie znam innych schronisk, które będą mogły przyjąc te zwierzęta.
Proszę również poinformowac osoby, które nakłania Pani do poświadczania nieprawdy, skąd czerpie Pani informacje o Wojtyszkach, skoro nigdy Pani tam nie była? Skąd pochodzi informacja o oskarżeniach przeciw właścicielowi Wojtyszek w sprawie wyłudzania publicznych pieniędzy i oszustw? Proszę poinformowac osoby, do których Pani pisze, czy toczy się w tej sprawie jakiekolwiek postępowanie, czy są to wyłącznie kolejne Pani pomówienia.
Tak się składa, że 100% osób podpisujących petycję nigdy nie było w Wojtyszkach. Na jakiej zatem podstawie poświadczają fakty, o których nie mają zielonego pojęcia. Dane dotyczące ilości zwierząt są kolejną bzdurą wyssaną z palca.
Ja akurat bywam w Wojtyszkach i nigdy nie widziałam tam nic, co mogłoby mnie zaniepokoic, a przyznam że jechałam tam pierwszy raz z pewną obawą. Głównie ze względu na dużą ilośc psów w boksach. Jednak to, co zobaczyłam zrobiło na mnie duże wrażenie a zajmuję się zwierzętami kilkanaście lat: wszędzie niesamowicie czysto, zwierzęta w doskonałej kondycji, świetne zaplecze weterynaryjne, ogromne boksy, jakich nie ma w żadnym innym schronisku. Fakt, na wybiegach jest dużo zwierząt ale o dziwo żyją one w grupach, które chyba ze względu na dobre dopasowanie osobników, dobrze się tolerują. To, co uderzyło mnie najbardziej, to zupełny spokój na terenie schroniska i cisza, której zupełnie się nie spodziewałam, wiedząc, jak duża liczba zwierząt tam przebywa. Hałas pojawia się tylko wtedy, kiedy zmieniają sie opiekunowie lub na boks wchodzi ktoś obcy. Jeśli chodzi o adopcje, to znowu mija się Pani z prawdą. Każde zwierzę ma w Wojtyszkach szanse na adopocje. Ja akurat wiem to najlepiej, bo nie raz podsyłałam ludzi chętnych na zwierzaki do tego schroniska. I zawsze taki kontakt kończył się adopcją. I wiem, jak oni się cieszą, jeśli jakiś zwierzak idzie do nowego domu. Wiem też, że jeśli ktoś na poważnie jest zainteresowany adopcją a nie ma możliwości dojazdu, to właściciel wysyła swój samochód po taką osobe i dowozi ja do schroniska. Tak był np. w przypadku niepełnosprawnej pani Marioli ([URL]http://expressilustrowany.pl/milosc-od-pierwszego-machniecia-ogonem-nikt-nie-chcial-oddac-psa-kobiecie-na-wozku,artykul.html?material_id=4e576b0d16f1da9678000000[/URL]). Proponuję jednak, żeby sama Pani to sprawdziła. Wystarczy, żeby dla wszystkich psów znalazła Pani domy i skontaktowała przyszłych właścicieli ze schroniskiem. Wtedy przekonamy się, czy faktycznie nie mają one szans na wyjście z tego miejsca. Dla ilu psów znalazła Pani nowe domy, iloma sie Pani opiekuje, że ma Pani prawo oceniac innych. Przeciez Pani nie ma zielonego pojęcia, jak wygląda opieka nad taką ilością zwierząt. Aby pokazac, jak wiarygodne są Pani stwierdzenia typu: obóz koncentracyjny dla psów, miejsce kaźni itp. przesyłam kilka zdjęc zwierząt z Wojtyszek. Chciałabym, żeby we wszystkich schroniskach zwierzęta były w takiej kondycji. Chciałabym, żeby zwierzęta w domach równiez tak wyglądały. Zdjęcia otrzymałam od osoby, która tam pracowała a zatrudniona była wyłącznie do promowania adopcji. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę przesłac więcej. Sugeruję jednak zajrzec na oficjalną stronę Wojtyszek: [URL]http://www.hotelzwierzat.com/index.php[/URL]
Znam właściciela Wojtyszek od 11 lat. Osoby, które teraz go oczerniają wielkorotnie korzystały z jego pomocy przy opiece nad psami, odłapywaniu zdziczałych psów, których nikt inny nie potrafił odłapac. Kiedy ja potrzebowałam pomocy w odłapaniu psa, któremu groziła śmierc, przyjechał natychmiast. Takich historii mogłabym przytaczac dziesiatki. Ale wiem, że cokolwiek tu napiszę, Pani i tak z tego zrobi bagno. Dlatego daruję sobie. Mam jednak nadzieję, że osoby, które próbuje Pani zmanipulowac same spróbuja sobie wyrobic własne zdanie. Mam tez nadzieję, że za to co Pani robi poniesie Pani karę. I to nie ze względu na p. Siemińskiego. Ze względu na zwierzęta, na których szkodę Pani działa.

Axxx Jxxxxxx[/QUOTE]
No to juz wiemy z kim mamy do czynienia i takie cos zalozlo Fundacje. W jakim celu? Myslacy, wiedza.
Ciekawe jak kreci sie[B] interes[/B] Fundacji Azyl???

Link to comment
Share on other sites

16.10.2011 r. wysłałam wniosek:

[quote][FONT=Arial][SIZE=2] [FONT=Tahoma][SIZE=2][B]Szanowny Pan[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][B]Dr n. wet. Roman Owecki[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][B]Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii[/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][B]Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Łodzi[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][B]ul. Proletariacka 2/6[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][B]93-569 Łódź[/B][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma]Szanowny Panie,[/FONT]

[FONT=Tahoma]działając w trybie art. 221 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U.00.98.1071) składam wniosek o objęcie przez Pana szczególnym nadzorem czynności służbowych podejmowanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu w zakresie nadzoru weterynaryjnego nad Hotelem dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice, jako schroniska dla zwierząt oraz wykonania przez Pana pełnego audytu dotychczas podejmowanych czynności służbowych przez PLW w Sieradzu w stosunku do tego schroniska. [/FONT]

[FONT=Tahoma]Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu wydał decyzję nr 401 z dnia 7 września 2010 r. nadającą weterynaryjny numer identyfikacyjny podmiotowi Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice - działalność nadzorowana prowadzenie schroniska dla zwierząt.[/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Data wpisu do rejestru: 7 września 2010 r.; [/SIZE][SIZE=2]WIN: 10143402.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]W numerze 33 (2820) tygodnik POLITYKA opublikował artykuł autorstwa Pani Agnieszki Sowy pt. "Fabryka psów" opisujący gehennę psów zgromadzonych w Hotelu dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Proszę, aby zechciał Pan, z łaski swojej, zapoznać się z realiami i faktami dotyczącymi życia psów zgromadzonych w Wojtyszkach:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][URL]http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1518420,1,najwieksze-schronisko-w-europie[/URL].[/SIZE][/FONT]

[/FONT]Z powyższego artykułu wynika jasno, iż podmiot Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice w/w decyzją PLW z Sieradza został wpisany do rejestru podmiotów prowadzących działalność nadzorowaną, o którym mowa w art. 11 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz.U.08.213.1342) oraz rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 grudnia 2008 r. w sprawie podmiotów prowadzących działalność nadzorowaną (Dz.U.09.14.81), pomimo braku spełniania wszystkich wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt (Dz.U.04.158.1657).[/SIZE][/FONT]


[FONT=Tahoma][FONT=Arial]I tak:[/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]1) § 4 ust. 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt (Dz.U.04.158.1657) zarządza: [I]W pomieszczeniach lub boksach zapewnia się zwierzętom swobodne poruszanie się, legowisko oraz stały dostęp do wody zdatnej do picia[/I].[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma] [FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Główny Lekarz Weterynarii wydał instrukcję nr GIWz 420/AW-32/11 z dn. 20 maja 2011 r. w sprawie postępowania powiatowych lekarzy weterynarii przy przeprowadzaniu kontroli schronisk dla zwierząt.[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]W podrozdziale 3.2 ust. 4 pkt 4 w/w instrukcja stanowi: [I]Kontrola spełniania warunków weterynaryjnych w zakresie infrastruktury obejmuje ustalenie, czy wyodrębniono pomieszczenia przeznaczone do: utrzymywania zwierząt zdrowych, w tym osobne dla samic z oseskami oraz dla młodych oddzielonych od matek - w przypadku dorosłych psów dopuszcza się utrzymywanie ich w boksach z budami dla zwierząt;[/I][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]W podrozdziale 3.3 w/w instrukcja stanowi: [I]Kontrola spełniania wymagań w zakresie utrzymania zwierząt, obejmuje ustalenie, czy: 4) w pomieszczeniachl ub boksach zapewnia się zwierzętom: b) legowisko - należy sprawdzić czy wszystkie psy mają zapewnione legowisko, tj. czy liczba legowisk, np. bud, jest zgodna z liczbą psów.[/I][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]W podrozdziale 3.6 w/w instrukcja stanowi: [I]Kontrola spełniania wymagań w zakresie opieki zapewnionej zwierzętom w schronisku, obejmuje ustalenia czy: 2) podmiot zapewnia zwierzętom pomieszczenie chroniące przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi - podczas przeprowadzania kontroli pomieszczeń dla zwierząt należy zwrócić uwagę, czy zwierzęta mają możliwość schronienia się przed opadami atmosferycznymi, czy mają osłonę od wiatru - czy pomieszczenia nie są zniszczone, co może powodować, iż nie spełniają powyższych wymagań; czy w miesiącach zimowych zwierzęta mają możliwość ogrzania się (np. ściółka). W przypadku stosowania ściółki, np. słomy, należy skontrolować, czy schronisko posiada pomieszczenia do składowania ściółki i czy w schronisku jest zapas ściółki; czy w miesiącach letnich zwierzęta nie cierpią z powodu przegrzania i mają możliwość schronienia się przed słońcem;[/I] [/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

W schronisku dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice, jak wynika z artykułu Pani Agnieszki Sowy, jest dziesięć olbrzymich zagród, a w każdej takiej zagrodzie jest zgromadzonych około setki psów.
[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Psy żyjące w zagrodach nie mają zapewnionych legowisk czyli bud.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]W schronisku dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice w olbrzymich zagrodach pełniących rolę boksów żaden pies nie ma budy. [/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Latem w tych zagrodach - boksach psy nie mają możiwości schronić się przed palącym słońcem, podczas jesiennych słot psy nie mają schronienia przed deszczem i wilgocią, zaś zimą przed mrozem i śniegiem. [/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Cytat z artykułu pt. " Fabryka psów": "Zadaszony wąski drewniany podest biegnący wzdłuż jednego boku wybiegu" nawet w miesiącach letnich nie stanowi właściwego schronienia przed słońcem z uwagi na olbrzymią liczbę psów w jednym boksie - około setki zwierząt.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]Cytat z artykułu pt. " Fabryka psów": "Pada deszcz, psy miotają się w żółtawym błocie." Wynika z tego, iż teren zagród - tzw. boksów, do których spędzono po setce psów do każdego tzw. boksu, nie jest w żaden sposób zabezpieczony przed rozmiękaniem, zastoinami wody opadowej, kałużami, co powoduje przy jednoczesnym braku bud, że podczas opadów atmosferycznych oraz po opadach atmosferycznych psy są zmuszone leżeć w błocie, na podmokłym podłożu. [/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]2) [FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]Cytat z artykułu pt. " Fabryka psów": [/FONT][/FONT][FONT=Tahoma]"Zadaszony wąski drewniany podest biegnący wzdłuż jednego boku wybiegu" [/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]spełnia rolę jednej gigantycznej 'miski' na pokarm, gdyż na ten zadaszony podest jest wykładane mięso - odpady poubojowe - c[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]ytat z artykułu pt. " Fabryka psów": [/FONT][/FONT]"Rano opiekun zamiata podest i wykłada na dechy mięso". [/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Z powyższego wynika, iż schronisko dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice nie spełnia wymagań instrukcji [FONT=Tahoma]Głównego Lekarza Weterynarii także w zakresie podrozdziału 3.6, który stanowi: [I]Kontrola spełniania wymagań w zakresie opieki zapewnionej zwierzętom w schronisku, obejmuje ustalenia czy: [/I] [I]5) podmiot zapewnia zwierzętom odpowiednią karmę i stały dostęp do wody - w tym celu należy ustalić: a) jak często zwierzęta są karmione - w schronisku powinna się znajdować procedura zawierająca godziny karmienia zwierząt; zwierzęta powinny otrzymywać karmę co najmniej raz dziennie,[/I][/FONT] [I]b) sposób podawania karmy, tj. czy każde zwierzę ma swoją miskę - w przeciwnym wypadku może dochodzić do walk podczas jedzenia lub dyskryminacji słabszych osobników przez stado c) jaka jest jakość podawanej karmy - zwierzęta powinny otrzymywać pokarm składający się zarówno z białka zwierzęcego jak i weglowodanów. Podczas kontroli w zakresie karmienia zwierząt należy przeprowadzić także kontrolę dokumentacji dotyczącej zakupu/odbioru karmy oraz sprawdzić częstotliwość dostaw; kontrolując kwestie pojenia i karmienia należy wziąć także pod uwagę kondycję zwierząt w schronisku.[/I] [/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]W schronisku dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice w olbrzymich zagrodach - boksach pokarm dla psów jest wykładany dla całej setki psów zgromadzonych w danym boksie - zagrodzie jednoczasowo i do wspólnego spożycia, tj. żaden pies nie ma swojej miski.[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]Taki sposób podawania karmy nieuchronnie powoduje, iż słabsze osobniki nie są dopuszczane do pokarmu, są dyskryminowane i znajdują się w stanie zagłodzenia. [/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]Taki sposobu karmienia setki psów w jednym miejscu i czasie musi prowadzić do walk psów podczas jedzenia, o czym świadczy także fragment artykułu - cytuję: "Psy widzą tylko niebo, z którego albo praży słońce, albo leje deszcz, i pilnującego ich zza kraty 24 godz. na dobę człowieka z batem w ręku. Gdyby zaczęły sie gryźć, człowiek wchodzi i interweniuje. To on jest przewodnikiem stada. A właściwie jego bat, bo opiekunowie się zmieniają." [/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]3) [FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]§ 5 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 czerwca 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt (Dz.U.04.158.1657) zarządza: [I]W schronisku zapewnia się wybiegi dla zwierząt pozwalające na realizację zachowań właściwych dla przebywających na nich gatunków zwierząt.[/I][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]W schronisku w Wojtyszkach nie ma takich wybiegów dla psów tam zgromadzonych.[/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]Olbrzymie zagrody - boksy w których żyją psy nie są wybiegami i nie są boksami, gdyż boksem jest wydzielona powierzchnia mieszkalna zwierzęcia, zaś wybiegiem powierzchnia na którą zwierzęta są czasowo wypuszczane z boksów mieszkalnych w celu realizacji zachowań właściwych dla danego gatunku zwierząt.[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]4) [B]Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz.U.03.106.1002) w art. 1 ust. 1 pkt 1 stanowi: [I]Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.[/I][/B][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][B]W schronisku dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice psy zapędzone do olbrzymich zagród - tzw. boksów są traktowane, jak rzeczy składowane na olbrzymich placach.[/B][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][B]W tym tzw. "schronisku" w tych olbrzymich zagrodach - boksach psy nie mają nawet zaspokojonej podstawowej potrzeby - potrzeby bezpieczeństwa.[/B][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][B]W tych olbrzymich zagrodach - boksach psy zostały skazane przez zarządzającego tym podmiotem na nieustanną walkę o przetrwanie i o życie - muszą walczyć o pozycję w stadzie lub kilku stadach złożonych z setki swoich współtowarzyszy niedoli, muszą walczyć o pokarm, muszą znosić razy bata tzw. "opiekunów", są wystawione na skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne - deszcz, zimno, śnieg, mróz, wilgoć, prażące niemiłosiernie słońce, wiatr przy zacinającym deszczu.[/B][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][B]W tym tzw. "schronisku" w olbrzymich zagrodach - boksach psy nie mają nawet bud, w których, każdy pies w swojej budzie miałby swój azyl, mógłby schronić się wówczas, gdy tego potrzebuje. [/B][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][B][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]Jest niemożliwością fizyczną zorientować się, że któryś spośród setek psów spędzonych do tych olbrzymich zagród - boksów choruje, przykładowo ma chore ucho, chore zęby, chore stawy, chore serce, chore nerki, ma niestrawność, alergię pokarmową, biegunkę i tak można wyliczać w nieskończoność.
W tych olbrzymich zagrodach - boksach psy nie mają nawet trawy, którą mogłyby zjeść w razie problemów żołądkowych.
[/FONT][/FONT][/SIZE][SIZE=2][FONT=Tahoma]Jest oczywiste, że psy zmuszone do wegetacji w olbrzymich zagrodach - boksach w tzw. "schronisku" dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice są traktowane jak rzeczy i to rzeczy zupełnie bezwartościowe, gdyż nawet rzeczy przedstawiające jakąkolwiek wartość są składowane w dużo lepszych warunkach.[/FONT][/SIZE][/B][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][B]Wynaturzenie takie ma miejsce w tym tzw. "schronisku" dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice, gdyż Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu nie sprawuje, zgodnie z art. 34 a ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, prawidłowego nadzoru nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt przez podmiot prowadzący działalność nadzorowaną prowadzenie schroniska dla zwierząt, zlokalizowaną w miejscowości Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice.[/B][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]5) Proszę o udzielenie mi odpowiedzi na poniższe pytania:[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]5.1. Czy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu zapoznał się z [FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma]instrukcją nr GIWz 420/AW-32/11 z dn. 20 maja 2011 r. w sprawie postępowania powiatowych lekarzy weterynarii przy przeprowadzaniu kontroli schronisk dla zwierząt wydaną przez [FONT=Tahoma]Głównego Lekarza Weterynarii ? [/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]5.2. Czy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu przeprowadził kontrolę w schronisku dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice z zastosowaniem [FONT=Tahoma]instrukcji nr GIWz 420/AW-32/11 z dn. 20 maja 2011 r. w sprawie postępowania powiatowych lekarzy weterynarii przy przeprowadzaniu kontroli schronisk dla zwierząt wydanej przez [FONT=Tahoma]Głównego Lekarza Weterynarii ?[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]5.3. Czy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu wydał podmiotowi prowadzącemu działalność nadzorowaną schronisko dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice decyzję administracyjną w trybie art. 8 ust.1 pkt 1 lub ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt w następstwie istniejących w/w opisanych w p. 1) - 4) nieprawidłowości zagrażających w sposób bezpośredni zdrowiu i życiu zwierząt - przetrzymywanie razem setki psów w zagrodzie umownie zwanej kojcem (zagród takich jest co najmniej dziesięć) powodujące znaczne naruszenie dobrostanu zwierząt i prowadzące do nieustannych walk zwierząt o przeżycie w tych zagrodach oraz interwencji w postaci razów z bata ze strony tzw. "opiekunów" zagród; zagrody - tzw. kojce niezapewniające ochrony przed warunkami zewnętrznymi i powodujące zagrożenie życia i zdrowia zwierząt ?[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]5.4. Kiedy, w jakim ściśle określonym terminie, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu wyegzekwuje od podmiotu prowadzącego działalność nadzorowaną schronisko dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice umieszczenie [U]wszystkich psów[/U] zgromadzonych w schronisku dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice w boksach po dwa psy lub co najwyżej kilka lubiących i wzajemnie tolerujących się psów, w których to boksach każdy pies będzie miał swoją budę ?[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]5.5. Czy w dniu 13 października 2011 r. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu przebywał na terenie schroniska dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice, a jeżeli przebywał, to w jakim charakterze i jakie czynności tam wykonywał ?[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]6) Działając w trybie art. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. Nr 112 poz. 1198 ) zwracam się z wnioskiem o doręczenie mi na adres wskazany niżej kopii:[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]6.1. Wszystkich decyzji administracyjnych wydanych, do dnia przekazania informacji publicznej, przez Inspekcję Weterynaryjną, dotyczących schroniska dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]6.2. Raportu (raportów) Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu ze schroniska dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]6.3. Wszystkich protokołów kontroli schroniska dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice sporządzonych przez Inspekcję Weterynaryjną.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]6.3. Procedury karmienia zwierząt w schronisku dla zwierząt Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego Longin Siemiński, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice sporządzonej zgodnie z wytycznymi instrukcji nr GIWz 420/AW-32/11 [FONT=Tahoma]Głównego Lekarza Weterynarii. [/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]Informuję, iż pismo tej treści przekażę Panu również za pośrednictwem pocztowego operatora publicznego.[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]Z wyrazami szacunku[/FONT][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]Anna Cyndecka[/FONT][/SIZE][/FONT]
[/quote][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]


[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]



[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Z uwagi na zbyt dużą ilość znaków w poprzednim poście, nie zmieściła się lista Osób i instytucji, do których wysłałam powyższy wniosek do wiadomości.

Oto ta lista:

[quote]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]Do wiadomości: [/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma] [FONT=Tahoma]1. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów[/FONT]
[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]2. Główny Lekarz Weterynarii[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]3. [FONT=Tahoma]Najwyższa Izba Kontroli Warszawa[/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma]4. Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Łodzi[/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]5. Wojewoda Łódzki [/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=#ff0000][COLOR=#000000][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=#ff0000][COLOR=#000000][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Tahoma]6. Urząd Kontroli Skarbowej w Łodzi[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=#ff0000][COLOR=#000000][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=#ff0000][COLOR=#000000][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Tahoma]7. Pan Paweł Suski Poseł na Sejm RP[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=#ff0000][COLOR=#000000][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=#ff0000][COLOR=#000000][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Tahoma]8. Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=#ff0000][COLOR=#000000][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=#ff0000][COLOR=#000000][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Tahoma]9. Stowarzyszenie Pogotowie dla zwierząt[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=#ff0000][COLOR=#000000][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=#ff0000][COLOR=#000000][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Tahoma]10. Fundacja Pro Animals - Na Pomoc Zwierzętom[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=#ff0000][COLOR=#000000][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=#ff0000][COLOR=#000000][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=black][FONT=Tahoma]11. [/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva![/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]12. Biuro Ochrony Zwierząt[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Tahoma]13. Tygodnik POLITYKA[/FONT][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][FONT=Arial][SIZE=2]14. TVN Uwaga[/quote][/SIZE][/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...