Jump to content
Dogomania

śmierdzące łapy - czym wymyc ?


ramirezzz

Recommended Posts

Witam
w ogole chcialem sie przywitac z racji tego ze to moj pierwszy post na tym forum.
A teraz do rzeczy.
Moj pies ma okropnie smierdzace lapy caly jest wymyty i pachnacy a lap nie moge domyc tak mu smierdza jak steremu dwrwalowi z kamczatki.
Macie jakies specjalne pomysly albo specyfiki jak mu je domyc ?
Pozdrawiam
R.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ramirezzz']Witam
w ogole chcialem sie przywitac z racji tego ze to moj pierwszy post na tym forum.
A teraz do rzeczy.
Moj pies ma okropnie smierdzace lapy caly jest wymyty i pachnacy a lap nie moge domyc tak mu smierdza jak steremu dwrwalowi z kamczatki.
Macie jakies specjalne pomysly albo specyfiki jak mu je domyc ?
Pozdrawiam
R.[/quote]


rozumiem ze nikt nie wiem jak psu te smierdzace lapy wymyc i czym ?

Link to comment
Share on other sites

Wyciąć dokładnie włosy między opuszkami. Pies reguluje ciepło między innymi błonami śluzowymi pomiędzy opuszkami i z tego względu łapy mogą się mocno pocić, w tym spoconym, niewyciętym, zbitym włosie, łatwo o brud i proces gnilny spowodowany bakteriami, które się tam przedostały.
Jak wytniesz, to bardzo dobrze posypać przestrzenie między opuszkami talkiem do stóp dla ludzi, albo jeszcze lepiej talkiem dla zwierzat z firmy ISB.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Pies się nie poci. Jeśli łapki są kudłate to zbierają wilgoć. Wytnij włosy, które tam są a po spacerze wycieraj łapy. A i jeszcze jedna rzecz. Psom też zdarza się wejść w koopę.[/quote]

Niestey nie masz racji.Niektórym psom Łapy potrafią się nieźle pocić.
Tak jak pisałam, pies oddaje ciepło nie tylko językiem i nosem, ale także błonami śluzowymi między opuszkami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Niestey nie masz racji.Niektórym psom Łapy potrafią się nieźle pocić.
Tak jak pisałam, pies oddaje ciepło nie tylko językiem i nosem, ale także błonami śluzowymi między opuszkami.[/quote]

Ok czyli mam wyciac wloski miedzy opuszkami to rozumiem ale same opuszki tj poduszki smierdza jak fix... pies jest caly czysty i pachnacy ale lapki smierdza mu jak ....
Jak te same poduszki umyc? i czym zeby mu krzywdy nie zrobic i zarazem pozbyc sie tego zapachu ?

Link to comment
Share on other sites

[B]ramirezzz[/B], czy to Twój pierwszy pies? :razz:
Może jeszcze nie wiesz, ale psie łapy nie śmierdzą! Psie łapy to jeden z najmilszych i najbardziej charakterystycznych psich zapachów ;)
Nie domyjesz łap tak, żeby były bezzapachowe. Łapki zawsze mają pewien charakterystyczny zapach, który dobrze jest pokochać. To wzmacnia więź z psem :lol: Poczytaj sobie [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=20993"]TUTAJ[/URL] :)

Jeśli pies jest krótkowłosy to nic mu nie wycinaj spomiędzy poduszek 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego'][B]ramirezzz[/B], czy to Twój pierwszy pies? :razz:
Może jeszcze nie wiesz, ale psie łapy nie śmierdzą! Psie łapy to jeden z najmilszych i najbardziej charakterystycznych psich zapachów ;)
Nie domyjesz łap tak, żeby były bezzapachowe. Łapki zawsze mają pewien charakterystyczny zapach, który dobrze jest pokochać. To wzmacnia więź z psem :lol: Poczytaj sobie [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=20993"]TUTAJ[/URL] :)

Jeśli pies jest krótkowłosy to nic mu nie wycinaj spomiędzy poduszek 8)[/quote]

To juz moj wlasny 3 pies. Ja wiem jak pachnie pies i nie jestem jakis przeczulony na tym punkcie tu nie chodzi o to ze mu lapy tylko smierdza po prostu te lapy tak smierdza ze gdy lezy w 15 metrowym pokoju to caly ten pokoj nimi smierdzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Niestey nie masz racji.Niektórym psom Łapy potrafią się nieźle pocić.
Tak jak pisałam, pies oddaje ciepło nie tylko językiem i nosem, ale także błonami śluzowymi między opuszkami.[/quote]

Pies nie ma gruczołów potowych więć nie może sie pocić. Pies ziaje -tak oddaje ciepło.

A oglądałeś te łapki. Może tam jakiś stan zapalny się zrobił. Czy pies je liże?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Pies nie ma gruczołów potowych więć nie może sie pocić. Pies ziaje -tak oddaje ciepło.

A oglądałeś te łapki. Może tam jakiś stan zapalny się zrobił. Czy pies je liże?[/quote]

No więc pies ma gruczoły potowe - własnie miedzy opuszkami!!!
Ale tak czy inaczej - jezeli jest to bardzo intensywny zapach to moze warto przejsc sie do weta? To moze byc jakis stan zapalny albo grzybica. Trzeba to sprawdzic u specjalisty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ramirezzz']To juz moj wlasny 3 pies. Ja wiem jak pachnie pies i nie jestem jakis przeczulony na tym punkcie tu nie chodzi o to ze mu lapy tylko smierdza po prostu te lapy tak smierdza ze gdy lezy w 15 metrowym pokoju to caly ten pokoj nimi smierdzi...[/QUOTE]
No skoro tak, to znaczy, że coś jest nie tak. Zamiast wymyślać kąpiele idź do weterynarza. Niech zbada zeskrobiny z łapek, moze coś tam siedzi niemiłego.
Można też zrobić ogólne badania, bo takie zapachy mogą mieć różne źródła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Pies nie ma gruczołów potowych więć nie może sie pocić. Pies ziaje -tak oddaje ciepło.

A oglądałeś te łapki. Może tam jakiś stan zapalny się zrobił. Czy pies je liże?[/quote]


wlasnie nie zauwazylem zeby sie lizal, pojde do weta w nowym roku po prostu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sprytka']No więc pies ma gruczoły potowe - własnie miedzy opuszkami!!!
Ale tak czy inaczej - jezeli jest to bardzo intensywny zapach to moze warto przejsc sie do weta? To moze byc jakis stan zapalny albo grzybica. Trzeba to sprawdzic u specjalisty.[/quote]

wlasnie myslalwem o jakims zapaleniu lub grzybicy.
pojde do weta zobaczymy co powie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']No skoro tak, to znaczy, że coś jest nie tak. Zamiast wymyślać kąpiele idź do weterynarza. Niech zbada zeskrobiny z łapek, moze coś tam siedzi niemiłego.
Można też zrobić ogólne badania, bo takie zapachy mogą mieć różne źródła.[/quote]


tak wlasnie zrobie w takim razie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

[quote name='katrina1212']hej , miewiem czemu ale od jakiegoc czasu moj pies lize sobie łapki ,nawet kolor włosa mu sie zmienila , łapki ma biale i tam gdzie lize łapke zrobil sie kolor ciemny .[/quote]

może łapki go bolą, ma zapalenie stawów, mój Bingo też łapy liże jak go bolą, ma już 15 lat więc to pewnie reumatyzm, czasem nawet całą noc je liże i wtedy podaję mu tabletki przeciwbólowe Rimadyl i jest troche lepiej. Czy kolor mu się zmienił to nie widać bo ma czarne łapy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katrina1212']hej , miewiem czemu ale od jakiegoc czasu moj pies lize sobie łapki ,nawet kolor włosa mu sie zmienila , łapki ma biale i tam gdzie lize łapke zrobil sie kolor ciemny .[/quote]

może lizać dlatego, że go bolą, może mieć jakieś zapalenie lub reumatyzm :-( . Moj pies też liże łapy jak go bolą, ma już 15 lat i od paru lat ma problemy ze stawami. Dostaje tabletki przeciwbolowe Rimadyl, po których jest mu lepiej. Czy kolor mu się zmienił to nie wiem bo ma czarne łapy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='katrina1212']bylam z pieskiem u weterynarza i powidział mi ze psu nic nie jest ,ze już tak ma , jednym słowem to z nudow tak robi, to jest młody piesek ma skończone rok rasy shih tzu,co miślicie o tym?[/quote]

pierwsze słyszę, żeby pies z nudów łapy lizał ale może...
spróbuj go czymś zabawiac, daj mu jakieś zabawki, gryzaki itd aby mu się nie nudziło, jeżeli będzie nadal je lizał to znaczy że jest coś nie tak

Link to comment
Share on other sites

Tak, zdarza się, że pies liże lub wygryza jakąś część ciała bez przyczyn "fizycznych". Ale to wcale nie jest taka drobna sprawa. I nie chodzi tu tak dokładnie o nudę. Dzieci też obgryzają paznokcie ...Przyczyna (y) są podobne.Takie zachowanie może przejść w trudny do wykorzenienia nawyk ostatecznie szkodliwy i jednak niebezpieczny (uszkodzenia skóry i jej infekcje ). Zajęcie uwagi psa czymś atrakcyjnym wydaje mi się być tu najprostszym rozwiązaniem.

Link to comment
Share on other sites

Może mnie nie udusisz za pomysł ale czy (skoro piesek jest sam gdy Ty w pracy) myslałaś o towarzyszu dla niego. To może być drugi psiak (jest ciekawy wątek na ten temat) albo kot. Takie wylizywanie często jest objawem czegoś co u ludzi nazywa się chorobą sierocą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...