Jump to content
Dogomania

TYP CA de BOU - 40 LAT HISZPAŃSKIEJ PORAŻKI HODOWLANEJ !!!!!


Chima

Recommended Posts

Hello!

pani Jasińska taką ładną wypowiedź dała i wymieniła majorki które opuściły hiszpanię,ale jestem ciekawa czy zapomniała o suce- BRISA del Gor Blau?

która przyjechała wraz z BOIRĄ i EMBATEM do Polski?!

to niesprawiedliwe tak wymieniać Majorki które wyjechały do np Francji,no i oczywiście do Polski które "tylko i wyłącznie" sprowadziła p.Jasińska zapominając o swoim znajomym hodowcą.

a mianowicie hod.p. Piotr Drgas sprowadził wraz z p.Jasińską majorki i w jego hodowli (hod."z Piotrowego Sadu") była od początku suka BRISA del Gor Blau.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ asia

szkoda, ze czlowiek jej nie wystawial. Ale coz.... nikogo nie mozna do tego zmusic! Ja sama nie mam az tak wielkiej ochoty do wystawiania - moja Goussette z pewnoscia szybko zdobyla by tytul Champ. Niemiec ale.. ja bylam z nia tylko na 3 wystawach, 2 tutaj i 1 w Polsce. Poprostu mi sie nie chce i az tak bardzo mnie to nie rajcuje... w koncu nie jestem hodowca.

Jak wszystko odbrze pojdzie to bede chciala z nia pojechac na swiatowke do Polski - tam startowalaby juz w klasie weteranow :-)

Link to comment
Share on other sites

Hmm tyle hodowli a glownie sie o Osannie slyszy :hmmmm:

Hmmm... to chyba dlatego, że z hodowli p. Jasińskiej pochodzą najabrdziej utytułowane psy, a druga sprawa, że w jej hodowli rodzi się chyba najwięcej majorek.

Ale moge się mylić.

Pozdawiam

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że Jarek ma racje! Majorka moze mieć młode po ukończeniu 18 miesięcy? Jeżeli suka ma 5 lat i miała już 6 raz młode, oznacza to ze była kryta praktycznie co każdą cieczkę!!! Skandal!

Taki człowiek co na to zezwala i co tak robi nazywa sie hodowcą???? To nie hodowca tylko zwykły rzeźnik!!

Jeśli chodzi o majorki za 350-400 zl to prawda, sama znam człowieka który ma coś takiego. Wiecie co uslyszał przy kupnie? Ze rodowód to on moze sobie dokupic za 1000 zl a tatuaze to nie problem tez się zrobi, oczywiscie cały miot miał przegląd hodowlany no i kartę krycia oczywiście :evil: i nawet postarał sie pan i wydrukował coś podobnego.

Aha i jeszcze jedno, biała majorka w miocie i to na dodatek z czarnym monoklem to wyjątkowa sztuka! Bardzo rzadkie i bardzo pożądane( !!!!) umaszczenie...... :evil:

Brak mi słow naprawde, takie poczynania zawsze bedą przeze mnie ostro krytykowane. Mam nadzieję, że nie tylko przeze mnie!!!!!

mówi się o majorkach z osanny ponieważ tam są najlepsze psy na dzień dzisiejszy i najbardziej utytulowane

To prawda i dziwne wcale skoro w zasadzie tylko Pani Jasińska jeździ ze swoimi psami poza obręb naszego kraju i wygrywa i to chyba nie przez wytrwałość w jeżdzeniu...

W Osannie jest najwięcej majorek, ale nie z tego powodu hodowla otrzymała tytuł najlepszej hodowli molosów 2003 r ! Są tam po prostu psy najlepsze czy się to komuś podoba czy nie!

Link to comment
Share on other sites

Majorki po 450 zlotych - niezle jaja.

Wiecie co... zeby chociaz byly jeszcze zaszczepione i dobrze wykarmione.... bo przeciez moze sie ZDARZYC jakas wpadka.... nie powinna, ale poprostu moze. Wtedy ktos stara sie choc pokryc koszty szczepien i choc czesciowo wykarmienia....

Ale jezeli ktos zaczyna produkcje majorek (w ten sposob) to jest to katastrofalne. I takie wykorzystywanie suki... tragedia!

Wiecie co.... pozwole sobie w tej chwili wspomniec o moim Bravo. Moze on tez pochodzi z jakies lodzkiej "produkcji" majorek? W koncu ma idealne majorkowe umaszczenie..... wiec jako szczeniak dla kogos ne znajacego rasy mogl wygladac jak majorka.... Bravo ma prawie 60 cm w klebie i wazy (dzis wazony u veta) O ZGROZO 33 kg !!!!!!!!!!!!!!!!!

Rahlstedt%20016.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ asia

Gorzala jest taki "ekscytowacz" - ten typ tak ma :wink:

Nie bierz sobie tego zbyt bardzo do serca.

@ gorzala

smutne jest to, ze ludzie produkujacy takie mioty wyobrazaja sobie, ze zrobia na tym kase! Smieszne. Potem okazuje sie, ze maja problemy ze sprzedaza psow, itd.

@ all

Osanna jest najbardziej znana bo w koncu to pierwsza hodowla w PL ktora zaczela popularyzowac ta rase, ma najwiecej psow o duzych osiagnieciach - gdzie by czlowiek nie spojrzal widzi sie majorki Osanny. Nie wiem... ale chyba na taka skale i tak profesjonalnie nikt nie hoduje tej rasy w PL - a moze sie myle?

Mnie podoba sie typ majorki jak Ikar - jakiejs "pani Basi" bardziej bedzie sie podobal inny typ. Jasne, typ majorek jest nie wyrownany ale... i w innych starszych rasach sa rozne typy. Whippet niemiecki jest bardziej "kwadratowy" a jego wyskosc jest scisle wzorcowa, czasem nawet brakuje mu pewnej "elegancji". Whippety w USA sa bardziej eleganckie, bardziej wpisane w "prostokat" i czesto sa kapke wyzsze niz przewiduje standard. Takie kwestie istnieja tez pewnie u innych ras.

Link to comment
Share on other sites

Teresa oto dokladny link : http://www.photosoutthere.com/gallery/breeds/249.html

niestety zdjecia wstawic tu nie mozna bo jest zabezpieczone :(

Asia pisze :

ALE NIE TYLKO ONA MA FAJNE MAJORKI.

Ta "ONA" to Pani Renata tak ?

Mi np z piesków nie z Osanny bardzo podoba sie ten pies:

ResizeofBysior.jpg

Jest to Big Cardinality Toldi, z hodowli Toldi.

Aha i mam prośbę, jakbys mi mogła powiedziec jaka to jest fajna majorka. Czy taka, która sie po prostu podoba, czy fajna = jak najbardziej zbzliżona do wzorca ???? Bo to jest akurat istotne.

Zauważ, że inne hodowle mają mało majorek i dlatego mniej sie o nich mówi, no albo sa po prostu co tu duzo mówić kiepskie ( jak np te z czeskiej hodowli, albo z Hiszpanii)

Pozwole sobie po raz kolejny wkelic pare czeskich majorek, myślę, ze odpowiadac nie trzeba na pytanie dlaczego nikt o nich pozytywnie sie nie wypowiada!

foto_3.jpg

foto_22.jpg

foto_6.jpg

A oto hiszpańskie pieski, dlaczego sie nimi nie zachwycamy ????

Te majorki to 40 lat hiszpańskiej tradycji... :evilbat:

to też majorka Britta

fperrodogomallorquin34.jpg

fperrodogomallorquin35.jpg

Ali de Can-Estruch

fperrodogomallorquin18.jpg

Janis Joplin de Almallutx in Finland

fperrodogomallorquin21.jpg

Lat-Sao de Almallutx

fperrodogomallorquin26.jpg

fperrodogomallorquin28.jpg

Macarena

fperrodogomallorquin15.jpg

Janis Joplin de Almallutx

fperrodogomallorquin22.jpg

K-2 de Almallutx

fperrodogomallorquin23.jpg

Komentarz sam ciśnie się na usta... :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Teresa moja droga, Ty sie nie zastanawiaj tylko śmiało wklejaj zdjecie Bravo, myslę, że jak dołączymy je tutaj nikt i tak sie nie zorientuje :evilbat: , bo patrząc na tę hiszpańską tradycję czterdziestoletnią, to Bravo jest bardziej majorkowy niż niejedna majorka ze swej ojczyzny!!!!

:evilbat: :evilbat:

ja w taki sposob pewnego mieszanca prawdopodobnie cc tez bym mogla wystawiac jako majorke

:evilbat: Ależ oczywiście Carragan nie krępuj się :drinking: 8) :evilbat:

ja tu mam jeszcze więcej tych smaczków :D

Lat-Sao de Almallutx

fperrodogomallorquin29.jpg

fperrodogomallorquin27.jpg

fperrodogomallorquin25.jpg

K-2 and Godzlla de Almallutx living in Mallorca with breeder Sergio Gual

fperrodogomallorquin24.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witajcie

Dzisiaj przypadkiem natknelam sie na ten topik i choc ta rasa to ZUPELNIE nie moja dzialka (ja preferuje klimaty polarne-samoyedy) :D czytalam go z zapartym tchem. Prawde mowiac na wstepie nie do konca wiedzizlam jak powinien wygladac typowy- wzorcowy ca de bou. W trakcie dyskusji moje wyobrazenie o nim nabieralo wyrazistosci. Im bardziej przekonywaly mnie psy w typie "Osanny" tym bardziej rozsmieszaly te hiszpanskie. Najlepsze jednak sa te ostatnie zdjecia bodajze z Czech...ca de bou w wersji czarny labradori i owczarek niemiecki.

Ciesze sie, ze polskie ca de bou sa tak piekne i budza uznanie na calym swiecie.

Pozdrawiam i zycze polskim hodowcom samych sukcesow. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Mhm.... Klub klubem.... wyglad wygladem... typ typem... sorry, ja musze do tego dorzucic cos z grubej rury:

DO DUPY jest to, ze ani w Polsce ani na Majorce nie kontroluje sie problemow dysplazji!

Czy wydam 800 euro w Polsce na ca de bou czy 1.600 na Majorce.... tu i tam jest to rosyjska ruletka: albo bede mila szczescie i moj ca de bou nie bedzie mial dysplazji albo bedzie mial...... nawet tak potezna, ze psa trzeba bedzie uspic.

Ja jestem zasfascynowana ta rasa - nie tylko jej wygladem ale tez i charakterem. Jednak jezeli CECB nie dba o kontrol dysplazji to ozacza to dla mnie, ze klub ten ma sytuacje zdrowia = przyszlosci rasy w tylku! To wlasnie owy klub powinien pokazac sie i wykazac sie tym, ze psy sie bada!

To samo w Polsce: zatarczki wsrod hodowcow tej rasy glownie zwiazane z "zazdroscia" o hodowle Osanna! No nie da sie ukrc, ze to bezkonkurencyjna hodowla w Polsce czy w Europie... ale... i tam nie ma regularnej kontroli dysplazji. Ktory z polskich hodowcow ca de bou to robi? No ktory? ZADEN!

Wiec co tu mowic i dyskutowac o urodzie psow, jezeli NIKT nie bierze tego dysplazyjnego tematu na powaznie!

@ gorzala

jezeli w PL mialby powstac klub tej rasy to wlasnie owy powinien starac zrobic sie to dla rasy - tzn. walczyc o to, by w hodowli ca de bou zostalo wprowadzone obowiazkowe przswietlanie stawow! Jezeli zacznie sie to robic, tylo wtedy bedze mozna brac przyszlosc tej rasy na powaznie.

Moja suka ma niestety dysplazje "E" - przez to, ze trzymam ja w dobrej linii (wazy "tylko" 32 kg).... ale i moj zaufany vet powiedzial, ze problemy moga sie zaczac w kazdej chwili....

Link to comment
Share on other sites

@ Teresa

Uwazam, że masz rację, w końcu dyspalazja to częsta przypadłośc majorek :( Chcąc doskonalić rasę, musimy dbać nie tylko o jej wygląd zewnętrzny.

Nie wiem tylko kto decyduje czy dana rasa ma mieć takie badanie. Związek Kynologiczny?

Według mnie wszystkie rasy ze skłonnościami do dysplazji powinny mieć obowiązkowo robione takie badania z odnotowaniem wyniku w rodowodzie.

Link to comment
Share on other sites

STARA DUŃSKA RASA PSÓW BROHOLMER - TE PSY SĄ TAK RZADKIE, ŻE NAWET NIE WOLNO ICH LEGALNIE WYWOZIĆ ZA GRANICĘ DANII

Wolno wywozić, ale jest to niezmiernie trudne. W Polsce jest bodaj jedna, niewiele ponad roczna, suka Prima sprowadzona przez p. Stefańską. Ponoć kilka lat zajęło sprowadzenie psa tej rasy do naszego kraju. A udało się to tylko dzięki uporowi pani Magdy i podpisaniu przez nią zobowiązania do użycia suki w celach hodowlanych.

Broholmer ma się nieźle jak na tak małą liczbę egzemplarzy, dzięki jasnej koncepcji hodowlanej skandynawów. Wiedzą czego chcą i do tego konsekwentnie dążą.

Ponawiam pytanie, co się stało z del gor blau?! Ciekawi mnie to.

Jeśli chodzi o dysplazję, myślę że 90% molosów powinno mieć obowiązkowe badania w tym kierunku. Dodatkowe koszta, ale może tym bardziej nikt przypadkowy nie brałby się za hodowlę tych psów.

W przypadku Ca de Bou problem może być inny. Stosunkowo niewiele świeżej krwi i wykluczanie wartościowych eksterierowo egzemplarzy z dalszej hodowli utrudniłoby pracę nad rasą. No ale zdrowie najważniejsze.

Link to comment
Share on other sites

zadam wam pytanie-tylko mnie nie zlinczujcie pliss :( bo ja sie nie znam na tej rasie od razu uprzedzam- no wiec: rozica miedzy majorkami z polski a wszystkimi tu pokazanymi z innych krajow jest kolosalna. nawet dla laika.. tylko nie rozumiem skad sie wziely nasze polskie ca de bou? przeciez to rasa-jak sama nazwa wskazuje- z majorki..wiec czyj typ jest wlasciwy?? co bylo pierwsze? :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...