Jump to content
Dogomania

Dogo Argentino - "DOGS IN MOTION" -lektura dla argentynomaniaka, sędziego i hodowcy


Sigourney.Weaver
 Share

Recommended Posts

[INDENT]Specjaliści, miłośnicy psów i kynologii na całym świecie wciąż starają się uczynić hodowlę psów rasowych łatwiejszą, prawdziwym pasjonatom.
[/INDENT][INDENT]:bigcool: Dostępna jest już doskonała pozycja : „DOGS IN MOTION” [URL="http://www.vdh.de/dogs-in-motion.html"][COLOR=#000080]http://www.vdh.de/dogs-in-motion.html[/COLOR][/URL] :bigcool:
[/INDENT][INDENT]Zachęcam wszystkich pragnących w przyszłości zostać właścicielami psów rasowych do zapoznania się z treścią tej niesamowitej pracy (a na początek z jej opisem, który dostępny jest także w ostatnim numerze kwartalnika Polskiego Związku Kynologicznego „Pies”).
[/INDENT][INDENT]„Dogs In Motion” zmieni oblicze kynologii oddając sprawiedliwość hodowcom, którzy niezależnie od trudów zawsze wysoko stawiali sobie poprzeczkę :bigcool:
[/INDENT][INDENT]Jest nadzieja, że dzięki tej pozycji sędziowie kynologiczni (o hodowcach nie wspominając) nie mający pojęcia o anatomii psów, przepuszczający i nagradzający psy źle zbudowane, kulawe i nieproporcjonalne czegoś się wreszcie nauczą i zrozumieją, że ruch jest bardzo, bardzo, bardzo ważnym kryterium oceny, a źle zbudowany pies nie może poprawnie się poruszać.
[/INDENT][INDENT]Chcesz mieć dostojnego, atletycznego, harmonijnie zbudowanego dogo ? To lektura&DVD dla ciebie. Dzięki niej odwiedzając hodowcę i oglądając potencjalnych przyszłych rodziców swojego psa, dowiesz się czy istnieje szansa by twój szczeniak wyrósł na poprawnie zbudowanego zwierzaka, jeżeli zdecydujesz się na akurat tą hodowlę. Zrozumiesz też na co należy zwracać uwagę, kiedy wybierasz się na wystawę, by obejrzeć psy z hodowli, którą sobie upatrzyłeś, a przede wszystkim : nauczysz się patrzeć na wszystkie mijane co dzień psy.
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Ta książka to nadzieja dla polskiej kynologii :) Błagam psiarzy : zapoznajcie się z tą pracą , a przynajmniej przybliżcie sobie budowę anatomiczną psów :) i wzorce ras, które was interesują :) świadomi kynologicznie nabywcy, to jedny sposób na walkę z miernymi hodowcami zalewającymi rynek psami, które czasem z trudem można rozpoznać jako przedstawicieli konkretnych ras... Wszyscy pamiętamy co w połowie lat 90ych stało się w Polsce z Rottkami... i widzimy co teraz dzieje się Labladorami. Nie pozwólmy rozłożyć na łopatki Dogo Argentino :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...