Jump to content
Dogomania

Crufts 2012


Judit

Recommended Posts

[B]CRUFTS 2012[/B] - [url]http://www.crufts.org.uk/[/url]

[B]8-11.03.201 - Birmingham[/B]

1 dzień - 8.03 - Toy and Utility
2 dzień - 9.03 - Gundog
3 dzień - 10.03 - Working and Pastoral
4 dzień - 11.03 - Terrier and Hound


[I]Trochę czasu jeszcze jest, ale chciałam się zorientować czy ktoś organizuje przejazd busem na Cruft's? Może ma ktoś jeszcze miejsce na jednego psa i 2/3 osoby?[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

a co z tym numerem? jak mozna sie o niego starac?


a tu jest o zniesieniu kwarantanny i z tego co rozumiem to kraje w UE nie muszą mieć przeciwciał i podróżują z psami jak do innych krajów UE
[url]http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/[/url]

a na te pytania nalezy sobie odpowiedziec przed podrozą:
PART A Entry to the UK from other EU Member States and
approved non-EU countries:
For your pet to enter the UK from these countries, you must answer ‘yes’ to the
following questions:
• Is it microchipped?
• Is your pet currently vaccinated against rabies?
• Was it vaccinated after it was microchipped?
• Have you got an EU Pet Passport or Official Veterinary Health Certificate*
from your vet certifying the microchip and vaccination?
• Have 21 days passed since it was vaccinated?
• Are you travelling into the UK with your pet on an approved route?***.

Link to comment
Share on other sites

Muszę wszystkich poinformować ,że nie zorganizujemy jednak wyjazdu na Crufts 2012.
Jeszcze przed wyjazdem do Mołdawii na wystawy/wczoraj wróciliśmy/, dzwoniłem do kilku organizacji aby zasięgnąć informacje n/t przepisów wjazdowych i wyjazdowych, dokumenty itp. Niestety są duże rozbieżności w informacjach urzędników. DEFRA jeszcze inaczej informuje.
Flaire zwróciła bardzo słusznie uwagę ,że nieraz są problemy przy przekraczaniu granicy z psami....z różnych jak się doinformowałem ...nieistotnych powodów.
W Mołdawii porozmawialiśmy z Rosjanami którzy zostali już raz zawróceni. Jak sie nie mieli czego czepić to przynajmniej ilość powyżej 5 psów w aucie im przeszkadzała...ale inni jadący za nimi w aucie z jednym pieskiem też nie przekroczyli granicy...
Nie chcę być niemile zaskoczony po przejechaniu tylu kilometrów i stąd taka decyzja.

Link to comment
Share on other sites

Pisałam do klubu/związku kynologicznego w Wielkiej Brytanii i odpowiedziano mi że od 2010 roku numer ATC nie jest konieczny jeśli pies dostał kwalifikację na wybranej wystawie (w tym roku to Poznań w październiku). Niemniej przy próbie zapisania się na CRUFTS (a próbuję przez internet) wymagany jest albo właśnie numer ATC, albo nr rejestracji w Związku Kynologicznym... Wpisywałam już chyba wszystkie numery jakie mam i cały czas mam komunikat "number is not valid". Czy ktoś próbował zapisać psa na CRUFTS przez internet?? Proszę o pomoc, bo nie wiem jaki tam nr wpisać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gongi']Pisałam do klubu/związku kynologicznego w Wielkiej Brytanii i odpowiedziano mi że od 2010 roku numer ATC nie jest konieczny jeśli pies dostał kwalifikację na wybranej wystawie (w tym roku to Poznań w październiku). Niemniej przy próbie zapisania się na CRUFTS (a próbuję przez internet) wymagany jest albo właśnie numer ATC, albo nr rejestracji w Związku Kynologicznym... Wpisywałam już chyba wszystkie numery jakie mam i cały czas mam komunikat "number is not valid". Czy ktoś próbował zapisać psa na CRUFTS przez internet?? Proszę o pomoc, bo nie wiem jaki tam nr wpisać[/QUOTE]

Ja mając nr ATC też miałam problem ze zgłoszeniem pas na Crufta. Wybrnęłam z tej sytuacji tak że wypełniłam zgłoszenie i wysłałam mailem z prośbą o sprawdzenie:0 Bardzo szybko dostałam info że wszystko jest oki i że mogę spokojnie wysłać to zgłoszenie pocztą. Po około 10 dniach od wysłania miałam pobraną kase z karty a więc pies przyjęty :)

Co do granicy to prawda jest taka że jak masz dokumenty ok to nikt nie robi problemów, natomiast fakt jest że są skrupulatni i sprawdzają papiery. Chyba przekonali się na własnej skórze że Polacy niestety kombinują i wolą dokładnie sprawdzać po stronie francuskiej niż mieć zawracane psy.
Jechałam z psami dwa razy i nie było żadnych problemów.
Mają swoje przepisy i się ich trzymają nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

udało się niby zarejestrować i pieniążki zostały z karty pobrane ale..

czy dostaliście jakieś potwierdzenie rejestracji oprócz maila i faktu, że z karty ubyły pieniądze?
bo w dalszym ciągu nie rozumiem, czy po prostu do wejścia na teren wystawy wystarczy nam paszport i numer ATC.. czy mamy czekać jeszcze na jakiś papierek
na stronie CRUFTa w poradnikach jest 10 tys. informacji ale praktycznie nic o wejściu na teren wystawy, czy chociażby numerach startowych.. troszkę zaczyna mnie to denerowować bo nie wiem czy coś źle zrobiłem.
Proszę o pomoc bardziej zorientowanych w temacie

Link to comment
Share on other sites

Hm ja zgłaszałam przez fossedata i tam mam po prostu napisane, że zgłosiłam... Jedyne maile jakie do tej pory od nich dostałam to potwierdzenie płatności i info o ofertach dla wystawców od sponsorów...
Jeżeli zgłaszałaś tradycyjną pocztą to dla mnie potwierdzeniem by było, że poszła płatność. Podobnie miałam z rodowodem eksportowym - jedynym potwierdzeniem, że formularz do nich doszedł było ściągnięcie pieniędzy z konta.

Powinniśmy jeszcze od nich dostać tradycyjną pocztą list - co w nim dokładnie ma być nie wiem ale jeżeli nie bilety i numery startowe to na pewno będzie tam info o tym gdzie to odebrać... ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam
W 2011 otrzymałam numer AKC . Psa zgłosiłam przez internet. Numer startowy odebrałam w hali gdzie startował mój pies. Ważne
Psa należy umieścić w miejscu dla niego wskazanym. Każdy pies ma swoje miejsce potwierdzone numerem startowym. W tym miejscu przebywamy z psem przez cały czas trwania wystawy. Trzymam kciuki . Mój pies mastif tybetański- Chenporewa Hum HARISHANKAR w 2011 wygrał BOB na Cruft. Wygrany BOB oznacza otrzymanie nagrody pieniężnej w kwocie 25 funtów oraz nominacje na Eukanuba 2011 i 2012 , które odbywają się w Orlando
Pozdrawiam
Iwona [URL="http://www.dokhyi.pl"]www.dokhyi.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

to trochę wyjaśniło.. co do samego wstępu na teren wystawy to potrzebujemy numer ATC, paszport ewentualnie książeczkę.. co do kartoników z wystawy z Poznania 2011 - nominacji na CRUFTa 2012 - warto też chyba o tym pomyśleć.. zawsze lepiej mieć jak zostawić w domu ;)

[quote name='IwonaN'] Każdy pies ma swoje miejsce potwierdzone numerem startowym. W tym miejscu przebywamy z psem przez cały czas trwania wystawy.
[URL="http://www.dokhyi.pl"]www.dokhyi.pl[/URL][/QUOTE]

Czy dobrze rozumiem, że mamy już zarezerwowane miejsce gdzieś na hali? W którym mamy przebywać oczekując na ocenę? Czy można tam rozkładać stoły trymerskie itp? Bo z tego co wyczytałem to w najbliższym obszarze ringów nie powinno nic takiego się znajdować


i jeszcze miałem zapytać o sam przejazd..

korzystając z eurotunnelu zostajemy w samochodzie przez 35min razem z psiakiem,
a na promie (2h przeprawy - tylko 2 przewoźników bodajże P&O FERRIES i ktoś jeszcze) musimy wyjść z pojazdu i zostawić psiaka samego?

dziękuje za odpowiedź bardziej obytym z tematem

Edited by alienq4
Link to comment
Share on other sites

Na promie zostawiamy psa samego w samochodzie. Albo rezerwujemy mu miejsce (klatkę) w specjalnym przedziale dla psów. Psa można w towarzystwie kogoś z obsługi promu odwiedzić. Wyjątkiem są psy asystujące, które mogą z nami wejść na pokład.
Psy mogą wchodzić na pokład na promach Stenaline, ale pływających na trasie Polska-Szwecja.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...