Jump to content
Dogomania

Kolczatka?


Kitka20

Recommended Posts

[quote name='an1a']
Umiejętnie używania nie znieczula, mój pies jest w dalszym ciągu na nią czuły, bo nie używam jej non stop, tylko w odpowiednich momentach.[/QUOTE]

zgadzam się w 100% miałam na myśli to że samo założenie kolcy i modlitwa o cudowne działanie nie pomoże, nie zmieni psa i jego zachowań za to znieczuli na kolce jako bodziec.

Chyba musze poćwiczyć pisanie bo jakoś mi nie jasno wychodzi:oops:

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie do ułożenia psa towarzyszącego, absolutnie nie potrzeba kolczatki.

Przeraża mnie kolczatka przy nauce chodzenia przy nodze, czy ogólnie posłuszeństwa. To jest tortura. Rozumiem jej użycie tylko dla wzmocnienia bodźców na wyższym stopniu wtajemniczenia, jak w przypadku munsztuku u konia w GP ujeżdżenia.

Przy pierwszym psie eksperymentowałam z kolczatką, bo wszyscy mówili, że tak trzeba. No i fajnie te kolce wyglądały :roll: Jeśli ktoś wie, jak się TYM posłużyć i nie zrobić zwierzęciu krzywdy - niech używa. Niestety, 99% ludzi po prostu szarpie za smycz, do której przypięta jest kolczatka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='millarca']Gdy spotykam faceta ze szczeniakiem na kolczatce,"naiwnie" pytam,czy nie jest go w stanie utrzymac na smyczy....porażka.[/quote]

W pewnym sensie się z Tobą zgadzam... Nie bardzo popieram kolczatki, ale nie mam zbyt wielkiego pojęcia na ten temat

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Agrafka2-']Moja pięcio miesięczna Stella rasy Alaskan Malamute. Kolczatka jest bardzo przydatna bo na spacerze strasznie ciągała a teraz jest spokój i zaczyna się uczyć że nie wolno ciągać[/quote]
Brawo! Kupić sobie psa zaprzęgowego i oduczać go ciągnięcia :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Brawo! Kupić sobie psa zaprzęgowego i oduczać go ciągnięcia :lol:[/quote]

to ze malamut jest zaprzegowcem wcale nie znaczy ze ma ciagnac na smyczy, te psy troche waza i słynne sa z przeciagania ogromnych ciezarow ale w szelkach nie w obrozy, dobrze uzyta kolczatkanie bedzie zła dla psa wazne zeby nauczyc psa nieciagniecia rowniez na zwykłej obrozy, moja Sare prawie 2 lata oduczałam ciagniecia na smyczy, były szelki, obroza zaciskowa (podpowiedz weta-juz do niego nie chodzimy...) połzaciskowa, halti, metoda drzewka, nagradzania za nieciagniecie itp. nic nie pomaga do tej pory jakis czas temu kupiłam kolczatke pies automatycznie bez jednego szarpniecia przestała ciagnac poprostu była uczona przez poprzedniego własciciela chodzenia tylko na kolczatce, po paru szkoleniach na kolcach zmieniałam podczas spaceru kolczatke na obroze i pies odrazu ciagna, nie wiem jaka metoda na nia podziała nadal uzywam kolczatki sporadycznie bo i tak na wiekszosci spacerow biega bez smyczy a na nasze tereny spacerowe mam bardzo blisko i moge przejsc w normalnej obrozy

Link to comment
Share on other sites

Szpilka a zauważyłaś w jakim wieku jest ten malamut?
Zrozumiem naprawdę dużo, ale ni chu chu nie kumam po grzyba szczeniakowi kolce jako złoty środek na ciągnięcie.
Mój pies chodzi na kolcach, tylko trzeba umieć ich używać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agrafka2-']Moja pięcio miesięczna Stella rasy Alaskan Malamute. Kolczatka jest bardzo przydatna bo na spacerze strasznie ciągała a teraz jest spokój i zaczyna się uczyć że nie wolno ciągać[/quote]
Slonko, rozumiem, ze mama tez Cie prowadzala jako 2-latka na kolcztce i smyczy, bo przeciez wyrywanie sie i uciekanie w tym wieku jest norma, zwlaszcza wypady na ulice pod samochod :diabloti:.
Nie ma jak to silowo sprobowac "szybko" rozwiazac problem. Dostalas juz dawno na priva, jak pracowac z malamutem, z czym ten typ sie "je". No normalnie cos mi sie robi, jak czytam, jak ktos psuje psa, bo sie pieknego futerka zachcialo, a bladego pojecia i checi do wiedzy i pracy nie ma :angryy:.
Zupelnie swobodnie nauczysz takiego dzieciaka chodzenia na zwyklej obrozy, kwestia smakow w garsci, pracy i rozladowania energii u psa, a nie spacerek na 10 minut dookola domu...
Szpilka u zaprzegowcow utrzymuje sie chec do ciagniecia, jednoczesnie uczac poprawnego chodzenia na smyczy. Gwarantuje Ci, ze swietnie odrozniaja prace w szelkach zaprzegowych od spaceru "obrozowego", kwestia checi, a nie pojscia na latwizne.
Zreszta uzycie kolczatki na szczeniora w tym wieku to karygodne.
Rozumiem uzycie jej, jako narzedzia szkoleniowego przez DOBREGO trenera, w przypadku wyprowadzania doroslych psow na prosta, a nie jako zabawki w rekach niedowarzonego dzieciaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Szpilka a zauważyłaś w jakim wieku jest ten malamut?
Zrozumiem naprawdę dużo, ale ni chu chu nie kumam po grzyba szczeniakowi kolce jako złoty środek na ciągnięcie.
Mój pies chodzi na kolcach, tylko trzeba umieć ich używać.[/quote]

Nie pisałaś ze to zle ze 5 miesięczny pies chodzi na kolcach tylko ze zaprzegowiec i o tym pisałam, faktem jest ze tak młody pies moze byc oduczony ciagniecia na smyczy innymi sposobami i na kolce jest za wczesnie jak dlamnie powinna byc to ostatecznosc kiedy inne metody nie działaja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']
Szpilka u zaprzegowcow utrzymuje sie chec do ciagniecia, jednoczesnie uczac poprawnego chodzenia na smyczy. Gwarantuje Ci, ze swietnie odrozniaja prace w szelkach zaprzegowych od spaceru "obrozowego", kwestia checi, a nie pojscia na latwizne.[/quote]


No to chyba pisałam ze ma ciagnac na szelkach a nie smyczy i zwykłej obrozy:diabloti:

[quote name='SZPiLKA23']to ze malamut jest zaprzegowcem wcale [B]nie znaczy ze ma ciagnac na smyczy[/B], te psy troche waza i słynne sa z przeciagania ogromnych ciezarow ale w [B]szelkach nie w obrozy[/B][/quote]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...