Jump to content
Dogomania

KALININGRAD 9-10.06.2012/cac i cacib/


krzysio

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ze strony głównej inspekcji weterynaryjnej:
" [FONT=Bookman Old Style, serif]Nie później niż 14 dni do wysłania zwierzęta szczepi się, jeśli nie były zaszczepione w ciągu ostatnich 6 miesięcy:
[/FONT][FONT=Bookman Old Style, serif]- psy – przeciwko wściekliźnie, nosówce, zakaźnemu zapaleniu wątroby, wirusowemu zapaleniu jelit, infekcjom parwo- i adenowirusowym, leptospirozie"
[/FONT]Czy to znaczy, że mam zaszczepic wścieklizne jak mamy termin szczepienia na sierpień?
A inne szczepienia? U nas szczepimy co 3 lata, czy mam szczepic wszystko?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='freda']Ze strony głównej inspekcji weterynaryjnej:
" [FONT=Bookman Old Style]Nie później niż 14 dni do wysłania zwierzęta szczepi się, jeśli nie były zaszczepione w ciągu ostatnich 6 miesięcy:
[/FONT][FONT=Bookman Old Style]- psy – przeciwko wściekliźnie, nosówce, zakaźnemu zapaleniu wątroby, wirusowemu zapaleniu jelit, infekcjom parwo- i adenowirusowym, leptospirozie"
[/FONT]Czy to znaczy, że mam zaszczepic wścieklizne jak mamy termin szczepienia na sierpień?
A inne szczepienia? U nas szczepimy co 3 lata, czy mam szczepic wszystko?[/QUOTE]
no dziwne to. A powiedz na co szczepisz co 3 lata? Bo ja co roku na wszystko (tzn wścieklizna, wirusówki)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie na wirusówki :) No ale do niedawna szczepiłam co roku więc pewnie nie zaszkodzi.
Od jakiegoś czasu podobno producent (Nobivac bodajże) daje gwarancje na dłużej.
Za to doszczepiam co roku leptospirozę.

A ten wpis na stronie inspekcji weterynaryjnej to jest pewnie "od zawsze" tylko pytanie czy tego pilnują?

Link to comment
Share on other sites

A ja zadzwoniłem do powiatowego lekarza weterynarii i dowiedziałem się że:
- aby wjechać do Rosji z psem trzeba posiadać zaświadczenie o stanie zdrowia psa - udajemy się do weterynarz i prosimy o takie zaświadczenie, po otrzymaniu go w ciągu dwóch dni należy zgłosić się z nim do powiatowego lekarza weterynarii, który wystawia dokument o stanie zdrowia psa.
- aby wjechać do Polski wystarczy paszport z aktualnymi szczepieniami.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie do tych, którzy w Kaliningradzie już byli - czy jest szansa dowiedzieć się, który sędzia będzie sędziować daną rasę? I kiedy będzie to wiadome?
Do listy dodali Sergija Slukina i choćby to był ostatni sędzia na świecie - do tego pana za Chiny ludowe nie pojedziemy :angryy: teraz się wkurzam, bo jeśli wyjdzie, że nas sędziuje - nie jedziemy i już, więc nie wiem czy jest sens nadal załatwiać formalności i płacić za wszystko :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Nie zapomnijcie o zalegalizowaniu paszportu w inspekcji weterynaryjnej, opłatę wykonuje się w Urzędzie Miasta (u mnie 26zł). Bez tego paszport jest nieważny.[/QUOTE]

To fakt. Niestety wielu wetów o tym nie wie i wprowadza ludzi w błąd. Powiatowy powinien podać konto na które trzeba zrobić opłatę na rzecz miasta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mychaaaaa']Pytanie do tych, którzy w Kaliningradzie już byli - czy jest szansa dowiedzieć się, który sędzia będzie sędziować daną rasę? I kiedy będzie to wiadome?
Do listy dodali Sergija Slukina i choćby to był ostatni sędzia na świecie - do tego pana za Chiny ludowe nie pojedziemy :angryy: teraz się wkurzam, bo jeśli wyjdzie, że nas sędziuje - nie jedziemy i już, więc nie wiem czy jest sens nadal załatwiać formalności i płacić za wszystko :angryy:[/QUOTE]

Niestety dowiedzieć się jest bardzo trudno. Napisz do nich lub zadzwoń i poproś o podanie sędziów do ras.
Ja wracam z WDS w poniedziałek i jeżeli nie będziesz miała odpowiedzi to spróbuje to ustalić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysio']Niestety dowiedzieć się jest bardzo trudno. Napisz do nich lub zadzwoń i poproś o podanie sędziów do ras.
Ja wracam z WDS w poniedziałek i jeżeli nie będziesz miała odpowiedzi to spróbuje to ustalić.[/QUOTE]

napisałam maila, będę próbować innymi sposobami, jak coś - odezwę się...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysio']To fakt. Niestety wielu wetów o tym nie wie i wprowadza ludzi w błąd. Powiatowy powinien podać konto na które trzeba zrobić opłatę na rzecz miasta.[/QUOTE]
no ja dziś właśnie z wetem o tym rozmawiałam - on nie ma bladego pojęcia co to takiego (ja z reszta też).

Link to comment
Share on other sites

powiatowy wg dzisiejszej rozmowy telefonicznej nie legalizuje paszportów (warszawa)
za to izbie weterynaryjnej dowiedziałam się, że legalizacja konieczna jest tylko do kilku krajów, min. W.Brytania, Cypr, Malta, Norwegia

Link to comment
Share on other sites

ja dziś byłam u weta i pogadalam trochę - o legalizacji nic nie wie - pisałam wyżej, ale opowiedział mi że wysłał z rodziną niedawno psa na Wyspy - pies miał wszystko co powinien mieć (w końcu pies weta), a nawet miał za dużo i problem się zrobił, bo psiak miał w paszporcie wpisane, że jest zakropiony od kleszczy i pcheł adwantixem a panowie ze slużb wet na lotnisku na wyspach nie mieli bladego pojęcia co to jest i czekali kilka godzin na kogoś ważniejszego ze swoich służb kto by im wyjaśnił co to takiego.....

Link to comment
Share on other sites

Już wiem kto co sędziuje, dostałam wykaz, ostateczny harmonogram będzie po 20 maja. Na szczęście p. Slukin nas nie sędziuje :multi:


[B]INTERNATIONAL DOG SHOW IN KALININGRAD[/B]
[B] SAMBIA CUP 2012 (CACIB- FCI)[/B]
[B]Special dog show : [/B]
[B]American cocker spaniel, Bulldog, Deutsche Dogge, Zwergpincher [/B]

[B]THAT WILL BE HELD ON 9-10.06.2012[/B]
[B]Judges/ Richter[/B]
Galina Perevedenceva (Russia), Wilfried Peper (Germany),
Piskay Vladimir ( Slovakia), Ovesna Jaroslava (Czechia) , Slukin Sergij (Ukraine)

[B]The schedule of an dog show [/B]
[B][U]9.06.2012[/U][/B] - group FCI I, II, V , X , 0 breeds outside of FCI / Rassen außer FCI
Special dog show : Bulldog, Deutsche Dogge, Zwergpincher
[B][U]10.06.2012[/U][/B] - group FCI III, IV, VI, VII, VIII, IX , 0 breeds outside of FCI / Rassen außer FCI
Special dog show : American cocker spaniel

[TABLE="width: 703"]
[TR]
[TD="colspan: 2"][B]9[/B][B].06.2012[/B]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][B]I - FCI[/B]
[/TD]
[TD]Border Collie, Collie Rough, Shetland Sheepdog, Polski Owczarek Nizinny - [I][U] Ovesna Jaroslava[/U][/I], other breeds of group - [I][U]Slukin Sergij [/U][/I]– BIG
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][B]II - FCI[/B]
[/TD]
[TD]Bulldog, - [I][U] Piskay Vladimir[/U][/I]
Doberman, Zwergpincher, Kavkazkaya ovcharka, Sredneasiatskaya ovcharka-[I][U] Galina Perevedenceva[/U][/I] ,
Deutsche Dogge, Deutscher Boxer, Risenschnauzer, Schnauzer, Russkiy cherniy terrier - [I][U]Wilfried Peper [/U][/I]
other breeds of group - [I][U]Galina Perevedenceva, [/U][/I] [I][U]Piskay Vladimir[/U][/I], [I][U] Slukin Sergij,[/U][/I] [I][U]Wilfried Peper [/U][/I] –
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][B]V - FCI[/B]
[/TD]
[TD][I][U]Piskay Vladimir, Ovesna Jaroslava, [/U][/I]- BIG
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][B]Х[/B][B] - FCI[/B]
[/TD]
[TD] Slukin Sergij, [I][U]Galina Perevedenceva [/U][/I]- BIG
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][B]0 - FCI[/B]
[/TD]
[TD] Vostochno-Evropeiskaya Ovcharka, American Bulldog - [I][U]Galina Perevedenceva[/U][/I] .
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE="width: 703"]
[TR]
[TD="colspan: 2"][B]10[/B][B].06.2012[/B]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][B]III - FCI[/B]
[/TD]
[TD] [I][U]Galina Perevedenceva[/U][/I] , - [I][U]Wilfried Peper[/U][/I] - BIG
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][B]IV [/B]-[B] FCI[/B]
[/TD]
[TD] [I][U]Piskay Vladimir [/U][/I]– BIG
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][B]VI [/B]-[B] FCI[/B]
[/TD]
[TD] [I][U]Slukin Sergij [/U][/I]– BIG
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][B]VII [/B]-[B]FCI[/B]
[/TD]
[TD][I][U]Slukin Sergij [/U][/I]– BIG
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][B]VIII - FCI[/B]
[/TD]
[TD]American cocker- [I][U] Wilfried Peper[/U][/I], English Cocker Spaniel- [I][U]Slukin Sergij[/U][/I],
other breeds of group [I][U]Slukin Sergij[/U][/I], [I][U]Piskay Vladimir[/U][/I] -
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][B]IX - FCI[/B]
[/TD]
[TD]Pug- [I][U]Piskay Vladimir[/U][/I], [I][U] Galina Perevedenceva[/U][/I] , [I][U]Ovesna Jaroslava[/U][/I] – BIG
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]0 - FCI
[/TD]
[TD]Biewer , Russkiy Ohotnichiy Spaniel - [I][U]Galina Perevedenceva [/U][/I],
Prazsky krysarik - [I][U]Ovesna Jaroslava[/U][/I]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

The commitee keeps the right to make chandes in extraordinary situations/ Die Richterbesetzung kann geendert werden grunden, die unabhangig von den veranstalltern sind.

[B]Special dog show [/B]
[TABLE="width: 501, align: left"]
[TR]
[TD]Special dog show
[/TD]
[TD]Data
[/TD]
[TD]Judges
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Bulldog
[/TD]
[TD]9.06.2012
[/TD]
[TD]Wilfried Peper
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Deutsche Dogge
[/TD]
[TD]9.06.2012
[/TD]
[TD]Galina Perevedenceva
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Zwergpincher
[/TD]
[TD]9.06.2012
[/TD]
[TD]Wilfried Peper
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]American cocker spaniel
[/TD]
[TD]10.06.2012
[/TD]
[TD]Slukin Sergij
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Chow Chow
[/TD]
[TD]9.06.2012
[/TD]
[TD]Slukin Sergij
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]










To receive the detailed information on the schedule of an exhibition and judges on breeds it is possible on a site /Die ausführliche Information über den Plan der Ausstellung bekommen es kann auf der Web-Seite
[URL="http://www.otakar.gazinter.net/"]http://kssrosto.clan.su[/URL]

Link to comment
Share on other sites

No super, [COLOR=#ff0000]zmiana dnia sędziowania [/COLOR]dla grupy VII (i nie tylko) a hotel zarezerwowany :angryy:
mychaaaaa, u nas właśnie [SIZE=3][FONT=Courier New][COLOR=#008080]Slukin Sergij[/COLOR][/FONT][/SIZE] dlaczego go nie polecasz?

Link to comment
Share on other sites

To nie jest kwestia polecam - nie polecam. Zawsze dany sędzia ma i zwolenników i przeciwników.
Na zasadzie własnych doświadczeń i obserwacji jest to dla mnie sędzia o olewczym stosunku do wystawcy, dyktujący opis na sześć słów, który patrzy przede wszystkim na to, w czyich rękach jest pies. A jeśli handler odpowiedni - to i pies na ringu zbędny, może być sama ringówka. W tym roku w Rzeszowie jak posędziował grzywacze zdobył sobie szerokie grono antywielbicieli...

Dla mnie jechanie do niego to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Oczywiście, są ludzie zadowoleni z jego sędziowania :)
U mnie jest na czarnej liście. I nie dlatego, że dostaliśmy bdb czy coś.
To jest coś takiego - przegrywasz ze słabszym psem, pytasz dlaczego - i pada odpowiedź "bo tak" :eviltong: niezbyt odpowiada mi takie sędziowanie...
Ja do niego nie pojadę, chociażby i mi dopłacali. A znam wiele osób, które podzielają moje zdanie.

Zresztą tutaj masz opinie innych:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/210782-Sergij-Slukin-%28Ukraina%29"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/210782-Sergij-Slukin-%28Ukraina%29[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś jeszcze nie otrzymał zaproszenia lub ktoś czytający wie o kimś kto jej jeszcze nie ma?
Proszę o info [email][email protected][/email]
Oni chcą wysłać brakujące oraz z błedami-wymienione przeze mnie zaproszenie autobusem do W-wy. Tak będzie najszybciej w tej sytuacji...

Wszystkie psy które zgłaszałem ze swojego maila płacą na wystawie z 10eu zniżką -czyli 40eu/pies:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krzysio']To fakt. Niestety wielu wetów o tym nie wie i wprowadza ludzi w błąd. Powiatowy powinien podać konto na które trzeba zrobić opłatę na rzecz miasta.[/QUOTE]

O, dobrze wiedzieć... na ile dni przed wyjazdem trzeba mieć pieczątkę od powiatowego??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='freda']No super, [COLOR=#ff0000]zmiana dnia sędziowania [/COLOR]dla grupy VII (i nie tylko) a hotel zarezerwowany :angryy:
mychaaaaa, u nas właśnie [SIZE=3][FONT=Courier New][COLOR=#008080]Slukin Sergij[/COLOR][/FONT][/SIZE] dlaczego go nie polecasz?[/QUOTE]


:help1:
no to mam pozamiatane mieliśmy mieć Czecha, o tym Panu można poczytać na dogo w wątkach o sędziach. Ja osobiście nigdy nic nie wystawiałam u niego ale widziałam wyniki z jednej wystawy, gdzie suce otrzymującej bdb od znawców rasy dał zw. mł i NJwR.
Więc wątpię, że zna wzorzec :shake:
:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Zgłosiło się bardzo dużo osób którzy zgłaszali indywidualnie i nie maja zaproszeń! Nie miałem pojęcia ,że aż tylu osób to dotyczy. We wszystkich zgłoszonych przypadkach sygnał do Kaliningradu już od nas wyszedł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...