Jump to content
Dogomania

ubój rytualny jest w Polsce od roku 2002 nielegalny


keksik

Recommended Posts

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koszmaru zwierząt ciąg dalszy i nasze władze na to przyzwalają bo jak zawsze chodzi o kasę nie dobro zwierząt, zwierzęta to mają głęboko w .... . Nawet nie potrafię mysleć spokojnie o cierpieniu, rozumiem ubój zwierząt konieczny jest, ludzie jezą mięso naszepsy jedza mięso ale niech to będzie jak najbardziej humanitarne, cierpienie zminimalizowane. :-(

Czy mozna by jeszcze coś zrobic w tej sprawie ???

Link to comment
Share on other sites

Teraz będą chyba głosować projekt obywatelski, który ma przywrócić ubój rytualny.

TK powiedział, że na religię nie można nakładać żadnych zakazów, więc od dziś możliwy jest też ubój rytualny na masową skalę i na eksport, a nie tylko na użytek własny.

Link to comment
Share on other sites

TK uznał, że religia nie może być w żaden sposób ograniczona, więc legalny jest nie tylko ubój rytualny na użytek gmin wyznaniowych, ale i na skalę przemysłową i na eksport ... PSL zaciera rączki ....

Nie wiem, czy coś da się jeszcze zrobić, TK to chyba sędzia ostateczny, ewentualnie jakieś odwołanie.

Tutaj dosyć ciekawy tekst:

 

http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1314979,Wyrok-TK-uboj-rytualny-i-eksport-uzyskanego-z-niego-miesa-bedzie-dopuszczalny-w-polskim-prawie-

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Dla mnie ten tekst nie jest ciekawy-jest brutalny.Co ma wspólnego religia z mordem?To w ramach religii można poderżnąć gardło i to jest słuszne?I wkurza mnie nie to,że TK taki wyrok wydał-bo niczego innego się nie spodziewałam tylko te frazesy,które to przykryły..To mnie doprowadza do szału..Z jednym się zgodzę-PSL zaciera rączki.Money,money,money...

E

Link to comment
Share on other sites

Słabo się robi jak człowiek o tym mysli a co czują biedne zwierzeta i taka pani sedzina wychodzi i publicznie bredzi, że zwierzat to nie boli bardziej niż przy uboju poprzez oddanie strzału z pistoletu ubojowego czy przy użyciu prądu. Tu chodzi tylko o kasę i możliwość uboju masowego na potrzeby i wysylkę za granicę, a przeciez miało byc utrzymane w pewnych granicach tylko kilka sztuk w roku na potrzeby religijne, ochydni ludzie, co to za Bóg który mówi swojemu ludowi podrzynaj garło niech cierpi, niech go boli na moja chwałę, kto i gdzie widzi Boga w tym dziele szatańskim.

Link to comment
Share on other sites

Znam procedury uboju zwierząt w ubojniach, przez te kilka lat wiele się zmieniło w tym temacie, wiem bo bywałam w ubojni, lekarze vet a w zasadzie obligująca ich ustawa wymogła i wpłynęli w znacznym stopniu na jakość transportu zwierząt do rzeźni oraz ich oczekiwanie na ubój, ten rytualny jest dla mnie nie do zaakceptowania i nie ma co porównywać.

Link to comment
Share on other sites

ja nie mówię o propcedurach tylko o rzeczywistości. Przynajmniej połowa ubijanego pogłowia w czasie ogłuszania nie zostaje ogłuszona - kwiczace i wrzeszczace świnie wrzucane do wrzątku... znasz to? widziałas?

Nie do konca ogłuszone krowy jadące na hakach i po kolei dorzynane... znasz to? widziałaś? 

To opisy scen które dzieją się dziś, w tej chwili... i sa bardzo delikatne. 

Humanitarne transporty? o czym ty piszesz???? 

 

dzienx... już chyba lepszy ubój rytualny ale ten prawdziwy (bez uzycia bębna)... pare sekund i po sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Tak piszę o rzeczywistości widocznie Ty byłaś w  ubojniach gdzie odbywają się dziwne praktyki ubojowe, sytuacja ze świnią wrzuconą do oparzelnika jeszcze nie wykrwawioną niestety znam, to mogę potwierdzić.

Ten incydent był jakie 12 lat temu, czasy się zmieniły od kiedy do uboju używają pistoletu ubojowego oraz kleszczy takie sytuacje się nie trafiały, Zwierzęta umieszczane są w klatkach ubojowych i jest to wszystko dopracowane. Wiem jak to brzmi co piszę to również jest odbieranie życia ale ludzie pożywiają się mięsem nasze psy również nie ma na to rady. Byle był humanitaryzm w tym działaniu i przysparzanie najmniejszej ilości bólu.

Transport, chodzi mi o poprawę załadunku i wyładunku i samo zabezpieczanie przyczep transportowych przed warunkami atmosferycznymi, oczywiście nie wszędzie to działa jednakowo ponieważ za tym idzie kasa, wydana na ulepszenie i jeszcze co to kogo obchodzi przecież to TYLKO zwierzęta i na ubój to co się cykać.

isabelle301, jesteś pewna że użycie bębna to parę sekund i po sprawie, na pewno, doliczyłaś też minuty na wykrwawianie gdzie zwierze odchodzi poprzez wykrwawianie w świadomości i bólu a drugie jest prowadzone, na rzeź i czuje w powietrzu odór śmierci.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, nie doczytałam że jesteś przeciwna bębnowi ubojowemu, gospodarczy rytualny ubój, hm może jeżeli chodzi o drób to i szybkie cięcie ale duże zwierzęta to jest rzeź niewiniątek i zazwyczaj ubojowiec ma to w .... e byle mu za to zapłacili to zatłukł by nawet swoją matkę

Link to comment
Share on other sites

Jestem zwolenniczką "normalnego" klasycznego uboju - nóz pod gardłem i koniec. Tak jak to sie robi na wsi. I takie mięso staram się kupowac dla siebie i dla psów. Mięso, które żyło z godnością i umarło z godnością. bez transportu, bez sztucznych pasz, 

Bębnowi mówię stanowcze nie. Ubojowi przemysłowemu także mówię stanowcze nie. Natomiast zamiast skupiac sie na zakazach uboju rytualnego - powinno sie skupić na praktykach stosowanych w rzeźniach.

Link to comment
Share on other sites

isabelle301, ten ubój wiejski też z nim różnie bywa zależy od człowieka który go wykonuje, dobry fachowiec zrobi to jak najlepiej i szybko, popapraniec który tego nie potrafi szkoda gadać. Od uboju przemysłowego jesteśmy zależni. Praktyki rzeźne temat obszerny i wciąż do ulepszenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...