Jump to content
Dogomania

Jens Utke Ramsing (Dania)


Recommended Posts

Ktoś był oceniany przez tego sędziego? Będzie sędziował w Kielcach rasy:
Czechosłowacki wilczak
Owczarek południoworosyjski - jużak
Saarlooswolfhund
Polski owczarek podhalański
Cane corso italiano
Nowofundland
Trochę się boję, nie wiem, czy się zgłaszać, bo nie dość, że to dopiero druga wystawa, sam początek klasy szczeniąt, to jeszcze sędzia z Danii. :shake: Wie ktoś, na co zwraca szczególną uwagę, co robić, czego nie robić?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

[quote name='andromeda']Czy mogę prosić o więcej opinii na temat tego sędziego?

Jakie lubi psy na co zwraca uwagę.[/QUOTE]

Po ocenie tego pana w Kielcach jestem na nie i nie dlatego że zeszłam z ringu z niczym. Nie wiadomo na co zwraca uwagę. Pies może być nie przygotowany a i tak wygra. Sprawdza, liczy zęby, pisane jest to w karcie ale ocena nie jest za to obniżana.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Jestem już po ocenie także może powiem parę słów, może komuś się przydadzą. Pan Ramsing jest grzeczny, ale w moim odczuciu mało kontaktowy. Z wystawcą porozumiewa się ograniczając się do absolutnego minimum. Hello, round, winner itd. Jest rzeczowy i z tego co zauważyłam dość surowy. Nie szasta tytułami. W tabeli wyników liczne oceny bardzo dobre i dobre, przynajmniej 3 NDO, w przypadku maleństw- kilka obiecujących. Co charakterystyczne bardzo pewnie ogląda psom zęby, może nie jakoś superdokładnie, ale bez obaw i bez słowa wkłada dłonie w paszcze olbrzymich molosów. (Swoją drogą, chyba średnio to się dla niego skończyło, bo w którymś momencie na ring biegł sanitariusz, a później pan sędzia miał opatrunek na dłoni). Dużą uwagę zwraca na ruch i noszenie ogona. Na prośbę grzecznie pozuje do zdjęć ze zwycięzcami, mojego smoka pogłaskał po pyszczku i mówił coś do niego po duńsku. Generalne odbiór mam pozytywny, myślę, że pan Ramsing ma dużą wiedzę o psach, które ocenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...