Jump to content
Dogomania

nadaje sie (agility) ?


tunio

Recommended Posts

A teraz jaki mamy poziom? Wczesniej przynajmniej byla zdrowa rywalizacja i wszystko bylo fair. Nie oklamujmy sie. Teraz na prawie wszystkich zawodach sa jakies przekrety, kluby nie moga normalnie wspolpracowac poniewaz kazdy mysli, jak drugiemu rzucic sie do gardla. Taka jest prawda. Czy na tym polega agility?
Napewno piszesz o Polsce??? Bo jeśli tak, to widać, że nie masz kompletnie pojęcia co się działo na zawodach kiedyś, a co sie dzieje teraz!!! Z jednym tylko się zgadzam: nie okłamujmy się.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aha, jeszcze jedno. U nas trenowal haszczak. Pies, ktory praktycznie do agility nie bardzo sie nadaje, ze wzgledu na specyficzny charakter. Mam nadzieje, ze bedzie mial okazje (Robull) zobaczyc ich kiedys na zawodach, bo byli swietni. Moze wtedy przekonasz sie, ze z kazdym psem mozna trenowac i osiagac sukcesy
Widziałem haszczaka na agility i to wiele razy. Na treningach i na zawodach, bo biegałem z nim w jednej drużynie i co z tego? Powiedz proszę, czy Ty nie widzisz różnicy miedzy np. hasiorem, a dużymi ciężkimi psami? I oczywiście nie mam tu na myśli osiągnięć, a zagrożenia.
Link to comment
Share on other sites

Napewno piszesz o Polsce??? Bo jeśli tak, to widać, że nie masz kompletnie pojęcia co się działo na zawodach kiedyś, a co sie dzieje teraz!!! Z jednym tylko się zgadzam: nie okłamujmy się.

Owszem.

To sa informacje z maja.

Którego roku?????????????? A może powinnaś zmienić informatora...
Link to comment
Share on other sites

robull myślke że mówimy cały czas o czymś innym tylko że pod tą samą nazwa ja szumnie nazywając zabawę mojego psa agilitty i jest to parę razy w tygodniu przebiegnięcie się z psem z skokami nad ławkami żywopłotami i jakimiś innymi przeszkodami a na tor to góra raz w miesiącu i jak takie coś ma szkodzić psu to równie dobrze moge psa prowadzic ciągle na smyczy bo się jeszcze biedaczek nadwyręży :P nawet duży pies potrzebuje trochę ruchu i tor przeszków jest dla niegoi swieytną rozrywką

natomiast ty pod tą samą nazwą rozumiesz sport prawie wyczynowy a do tego to musze przyznać racje że lżejsze rasy nadająsię jednak lepiej niż ich potężniejszi kuzyni :)

jednak nie zabraniaj psim osiłkom odrobiny szlaeństwa dla nich to tez jest dobra zabawa

Link to comment
Share on other sites

to moze napisze jeszcze raz drukowanymi :lol:

NIE BEDZIE TO WYCZYNOWE ANI TYM BARDZIEJ W CELACH SPORTOWYCH CZYT.STARTOWANIU W ZAWODACH......MA WPROWADZIC NIECO UROZMAICENIA W ZYCIE MALENSTWA.....POZA TYM PODPISUJE SIE POD POPKIEM.....JESLI ONE BY BYLY TAK MALO SPRAWNE TO JAK MOGLY GONIC ZA WILKAMI ? Z KONIA POLOWALY ? :lol:

pozdrawiam i mam nadzieje ze to wyjasnia wszelkie watpliwosci :lol:

Link to comment
Share on other sites

jednak nie zabraniaj psim osiłkom odrobiny szlaeństwa dla nich to tez jest dobra zabawa
Ja nikomu niczego nie zabraniam :o Ostrzegam tylko właścicieli niektórych psów (nie tylko wielkich, ale też np. labków), że ich psy i bez agility mogą mieć problemy ze stawami. Jak do tego dołożymy jeszcze treningi, to ryzyko się zwiększa.

Każdy pies potrzebuje ruchu i to jest bezdyskusyjne.

Link to comment
Share on other sites

Którego roku?????????????? A może powinnaś zmienić informatora...

2003, pozwol ze to ja bede decydowac o zmianie informatora. Dobrze?

To Ty napisałaś: Nie oklamujmy sie. Wygląda natomiast na to, że ktoś Cię jednak okłamuje, albo (kompletnie nie mam pojęcia czemu), chcesz wprowadzić atmosferę, o której piszesz, a która ponoć u nas panuje.
Link to comment
Share on other sites

To Ty napisałaś: Nie oklamujmy sie. Wygląda natomiast na to, że ktoś Cię jednak okłamuje,

Nie sadze by ktos chcial mnie oklamywac. Wydaje mi sie, ze nie ma takiej potrzeby.

chcesz wprowadzić atmosferę, o której piszesz, a która ponoć u nas panuje.

Zadnej niezdrowej atmosfery nie wprowadzam i nie zamierzam tego robic. Czytam uwaznie wszystkie posty, i nie wyskakuje "z zebami" na dzien dobry, tak jak Ty to zrobiles.

Ostrzegam tylko właścicieli niektórych psów (nie tylko wielkich, ale też np. labków),

...goldenow, belgow, briardow. One tez wielkie, i takze moga miec klopoty.

Link to comment
Share on other sites

Wedłóg informacji jakie posiadam od weterynarzy (statystyki jak wiesz nie są prowadzone) ok. 70% goldenów w Polsce ma problemy z dysplazję. Twierdzą tak w oparciu o wyniki badań, tych którzy się zgłaszają do nich na prześwietlenia. Ile się nie zgłasza i w jakim stanie mają stawy nie wiadomo.

U borderów też się pojawia ten problem, ale zdecydowanie rzadziej. U belgów można policzyć takie przypadki na palcach jednej ręki.

Tak więc bez przesady. Proszę nie stawiaj wszystkich psów w jednym szeregu.

Link to comment
Share on other sites

Wedłóg informacji jakie posiadam od weterynarzy (statystyki jak wiesz nie są prowadzone) ok. 70% goldenów w Polsce ma problemy z dysplazję. Twierdzą tak w oparciu o wyniki badań, tych którzy się zgłaszają do nich na prześwietlenia. Ile się nie zgłasza i w jakim stanie mają stawy nie wiadomo.

U borderów też się pojawia ten problem, ale zdecydowanie rzadziej. U belgów można policzyć takie przypadki na palcach jednej ręki.

Tak więc bez przesady. Proszę nie stawiaj wszystkich psów w jednym szeregu.

Robull a u wilczarzy jak narazie w ogole nie bylo przypadku dysplazji co najwyzej zwyrodnienia kosci ale to tylko u pewnej lini psow :roll:

A Cerr jest czysty....Ale na wszelki wypadek w wieku doroslym przebadam go na dysplazje.....Tyle ze to bylo zamierzone od samego poczatku 8)

Link to comment
Share on other sites

Robull a u wilczarzy jak narazie w ogole nie bylo przypadku dysplazji co najwyzej zwyrodnienia kosci ale to tylko u pewnej lini psow :roll:
To tylko się cieszyć :P Tzn., że nie było
A Cerr jest czysty....
To super :P :P :P
Ale na wszelki wypadek w wieku doroslym przebadam go na dysplazje.....Tyle ze to bylo zamierzone od samego poczatku 8)
Pewnie... ostrożności nigdy nie za wiele
Link to comment
Share on other sites

No co Ty!!!

Uwazaj! Nawet nie probuj! Moze miec dysplazje - klopoty z biodrami, z lapami, moze sobie pazury polamac! Naprawde, nie ma co sobie glowy zawracac! Malo tego! Pysk mu sie jeszcze bardziej splaszczy, bo niewykluczone ze kilka razy sie potknie (patrz wczesniej - problemy z lapami)

:wink: :evilbat:

A na powaznie, to nie mam nic przeciwko. Radza sobie doskonale. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Mami jejuuu dobrze ze mnie ostrzeglas.. bo ja juz szukalam jakiego osrodka.. tez tak wlasnie sie zastanawilam

nio tez tak wlasnie myslalam

:evilbat:

A tak na powaznie to dzieki ;) Teraz zeby jeszcze cos sie znalazlo w moich okolicach to bedzie dobrze.. Jak cos sie znajdzie to mam nadzieje ze Mejk da sobie rade i bedzie umial sie skoncentrowac itp.

Link to comment
Share on other sites

A co sadzicie o bokserku a agility??
Oczywiście, że bokserki biegają w agility. Nie ma ich co prawda zbyt wiele, ale na ostatnich mistrzostwach świata pamiętam, że co najmniej jeden śmigał i radził sobie całkiem dobrze. Pamiętam, że mam gdzieś go nagranego, a nie nagrywaliśmy wszystkich, tylko te, które nam sie podobały :D
Link to comment
Share on other sites

A widzisz? Wystarczy sie postarać i juz jest miło... :D

A tak poważnie, to uważam, że zamiast wypisywać niepotrzebne uawgi powinniśmy rozmawiać na temat agility.

Mami, już wcześniej pisałem, ale powtórzę, że nie rozumiem Twoich złośliwości na forum, a szczególnie w tym temacie? Przecież sama widzisz, że jak tylko piszesz o agility i bez osobistych wycieczek (inny temat), to wszystko jest OK. Tak więc proszę odpuść sobie :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...