Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

[quote name='magdabroy']Podejrzewam, że mogło być tak, że pani Agnieszka była w drodze na jakąś wystawę i wtedy odbyła się interwencja. Nie koniecznie dzień interwencji = dzień wystawy ;) Ludzie czasem wyjeżdżają kilka dni wcześniej na zaplanowaną wystawę ;)
A do materiału dodali zdjęcie pani Agnieszki już z innej wystawy, właśnie z Opola. Bo to raczej będzie zdjęcie z wystawy z tego roku. Byłam w Opolu na wystawie, więc ten "beton", który widać jak najbardziej pasuje, bo w tym roku opolska wystawa była właśnie na betonie :roll:
Choć, może osoba, która napisała info na fb i które skopiowała tutaj pani Ela, pomyliła się z datą i interwencja była 25 kwietnia, a nie 25 marca??
Wtedy zgadzałoby się to z wystawą w Opolu, która była 26-27 kwietnia ;)
Tylko te dane, trzeba by zweryfikować z osobą, która podała tę datę na fb. Ja fb nie posiadam, więc nie mam takiej możliwości :shake:[/QUOTE]
Ale nawet ja ją widywałam na wystawach w tym roku (i w zeszłym) i to nie raz i nie dwa. Ona naprawdę pojawia się prawie na każdej wystawie w całym kraju...

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym, że w materiale nie mówią, kiedy była interwencja :shake:
Jedyne słowa jakie padają, to: "...[I]mimo że kilkanaście dni temu Pogotowie dla Zwierząt było u niej w domu..."[/I]
Dlatego pomyślałam, że mógł to być kwiecień, a nie marzec ;)

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoniłam do Pogotowia dla Zwierząt w Puławach ;)
Rozmawiałam z panem, który był na tej interwencji. Z tego co pan pamiętał, to interwencja była 26 kwietnia (sobota).
Pan podał mi również informację, że dzisiaj, późnym wieczorem, na ich stronie ([url]http://www.pogotowiedlazwierzat.pl/www[/url]) będzie opis z tej interwencji, łącznie ze zdjęciami i datą ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Zadzwoniłam do Pogotowia dla Zwierząt w Puławach ;)
Rozmawiałam z panem, który był na tej interwencji. Z tego co pan pamiętał, to interwencja była 26 kwietnia (sobota).
Pan podał mi również informację, że dzisiaj, późnym wieczorem, na ich stronie ([URL]http://www.pogotowiedlazwierzat.pl/www[/URL]) będzie opis z tej interwencji, łącznie ze zdjęciami i datą ;)[/QUOTE]


PODAJĘ LINK DO PROGRAMU PYTANIE NA ŚNIADANIE WYEMITOWANEGO DZIŚ 14 MAJA O 9.00 NA tvp2.


[URL]http://pytanienasniadanie.tvp.pl/15184920/nielegalne-hodowle-psow[/URL]

Ela Piotrowska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']PRzed chwila sprawdzalam nic nie bylo na stronie strazy,jeszcze...[/QUOTE]

Pan przez telefon, z którym rozmawiałam mówił, że mają tyle interwencji, że czasem po nocach siedzą i uzupełniają dane na stronie.
Sam dobrze nie pamiętał kiedy dokładnie byłą interwencja u pani Agnieszki, bo tyle tego mają :shake: Na moją prośbę, sprawdzał w kalendarzu ;)
Podkreślał jednak, że zdjęcia, które były widoczne w reportażu, to były "świeże" materiały z tej hodowli.
Póki co, na stronie nadal nic nie ma. Ale myślę, że trzeba dać im czas, bo jednak mają ważniejsze sprawy na głowie niż wrzucanie zdjęć na stronkę ;)

Link to comment
Share on other sites

Może moje pytanie zabrzmi głupio ale nie mam głośników przy komputerze więc nie wiem o czy jest mówione.

Na początku filmu widać zardzewiałą bramę a z dziury przeżartej rdzą wystają pudelki a potem jest pudel na łańcuchu. Następnie widać regały a na nich pełno transporterów na małe psy. Dopiero potem filmowane są whipetty.
Tak, jak napisałam nie słyszę głosu ale czy to jest montaż filmowy z kilku "hodowli" czy to jest całość od Angieszki?

Kurczę film whipetów wygląda jeszcze dramatyczniej aniżeli to, co widziałam na filmach Vivy :(

Dramat, mój Boże .....

To naprawdę jest nagranie z aktualnej interwencji a nie sprzed lat??? Tyle było szumu, tyle dymu, interwencje, Policja, Sąd i nic to nie dało? Wręcz jest jeszcze gorzej albo tak samo?
Nie mogę w to uwierzyć

Edited by NESTOR.NOTABILIS
Link to comment
Share on other sites

[quote name='NESTOR.NOTABILIS']Uważam, że bez sensu reportaż został zatytułowany "Nielegalne hodowle" . Hodowla, a jakże, jest legalna - przecież działa legalnie pod egidą ZKwP/FCI :( Niestety ....[/QUOTE]
to ze dziala pod egida ZKwP/FCI nie oznacza ze dzialania tej baby i innych "hodoffcowcow" sa legalne, o czym bylo mowione w reportazu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Pan przez telefon, z którym rozmawiałam mówił, że mają tyle interwencji, że czasem po nocach siedzą i uzupełniają dane na stronie.
Sam dobrze nie pamiętał kiedy dokładnie byłą interwencja u pani Agnieszki, bo tyle tego mają :shake: Na moją prośbę, sprawdzał w kalendarzu ;)
Podkreślał jednak, że zdjęcia, które były widoczne w reportażu, to były "świeże" materiały z tej hodowli.
Póki co, na stronie nadal nic nie ma. Ale myślę, że trzeba dać im czas, bo jednak mają ważniejsze sprawy na głowie niż wrzucanie zdjęć na stronkę ;)[/QUOTE]
jasne ja im sie nie dziwię.pewnie maja urwanie"zadka".mam nadzieje że ta sprawa zakończy sie jak najszybciej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NESTOR.NOTABILIS']Wstyd i kompromitacja to za mało powiedziane .....[/QUOTE]

jestem ciekawa ile jeszcze takich skandali trzeba,żeby porządni hodowcy zabrali się z poletka zwanego ZKwP i stworzyli lepszy związek/organizację/klub/etc stawiającego na zdrowie i użytkowość.naprawdę wystawy są takie ważne,żeby zostać?
argument "bo ZKwP organizuje dużo wystaw" przypomina mi trochę argument "bo mają ładne mundurki" przy zapisywaniu się do Ku Klux Klanu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']jestem ciekawa ile jeszcze takich skandali trzeba,żeby porządni hodowcy zabrali się z poletka zwanego ZKwP i stworzyli lepszy związek/organizację/klub/etc stawiającego na zdrowie i użytkowość.naprawdę wystawy są takie ważne,żeby zostać?
argument "bo ZKwP organizuje dużo wystaw" przypomina mi trochę argument "bo mają ładne mundurki" przy zapisywaniu się do Ku Klux Klanu.[/QUOTE]


A ja mam nadzieję, że im więcej takich skandali tym ZKwP/FCI szybciej spali wszystkie takie śmieci na stosie.

Wystawy są jednym ze szczebli, na który w hodowli psów rasowych trzeba się wspiąć aby mieć większy prestiż w hodowli. To zrozumiałe.
W moim mniemaniu aby być porządnym hodowcą w pełnym znaczeniu tego pojęcia oraz aby hodować zdrowe psy należy robić swój program hodowlany w oparciu o etykę i uczciwośc tak wobec kupujących, jak i wobec psów i siebie samego.

Nie widzę najmniejszego powodu aby w tym celu zakładać kolejną organizację, która z czasem siłą rzeczy także będzie miała swoje śmieci do spalenia. Organizacji jest aż nadto i w każdej z nich są bohaterowie pozytywni oraz Ci, którzy powinni zginąć w pierwszym odcinku. Nie widzę sensu tworzenia kolejnego skupiska ludzi do ogarnięcia. W moim mniemaniu jest to kolejny wymysł jak zarabiać pieniądze. A im mniej organizacji tym łatwiej utrzymać porządek.

Dla mnie przynależność do ZKwP/FCI jest ważna nie tylko wyłącznie przez wzgląd na ilość organizowanych wystaw na całym świecie ale przez wzgląd na to, że FCI jest honorowana przez wszystkie organizacje kynologiczne na całym świecie. I tak sobie myślę, że te "nasze" regulaminy i obwarowania nie są chyba takie złe skoro akceptuje je każda istniejąca organizacja nie tylko spod egidy FCI.

Uważam też, że nie ma co palić na stosie ZKwP/FCI za to, że co i rusz wychwytuje takie czarne owce. Organizacja ta nie powstała wczoraj lecz ładnych kilkadziesiąt lat temu. Skupia w swoich szeregach tysiące ludzi w krajach na całym świecie i okiełznać taki tłum aby wszystko było na tip-top to nie lada praca i wyzwanie. I choćby władze związku były alfami i omegami to i tak zawsze będą niedociągnięcia. Ale jednak jest to tropione. Dlatego należy dać wielki plus dla ZKwP, że stale udoskonala prawo i z pomocą istniejących Fundacji pomocy zwierzętom stale wytrzebia hodowców takich jak Agnieszka.

Link to comment
Share on other sites

Nestor,ok,ALE
to ZKwP[a raczej oddział do którego należała] powinien zgłosić sprawę do stosownych władz.w pierwszej kolejności wydalić z szeregów organizacji.o ile się nie mylę,to w ZKwP są sądy koleżeńskie[przepraszam za nieznajomość tematu,ale nie mam psa,tym bardziej rodowodowego].no i na wystawach zdobywa się także znajomych,kolegów,prawda?ona bywała na wielu,zakładam więc,iż poznała sporo ludzi.nikt z nich nie widział,że w pewnym momencie przestała ogarniać,co ma w domu?nie wierzę by spośród kilkunastu-kilkudziesięciu osób nie znalazła się co najmniej jedna która widziała,co się u niej wyprawia.i nie zareagowała...

co do stowarzyszenia dla 'porządnych hodowców'-są hodowcy,dla których zdrowie,użytkowość i popędy właściwe danej rasie są ważniejsze niż eksterier i wystawy.czemu nie skupić ich w jednym miejscu?tym bardziej,że jest ich skandalicznie[jak na tyle lat działania ZKwP] mało.
może pojechałam z tym stowarzyszeniem,ale nie wiem jak w ZKwP jest z zakładaniem klubu innego niż klub rasy, lub grupy, w ramach Związku.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"I choćby władze związku były alfami i omegami to i tak zawsze będą niedociągnięcia. Ale jednak jest to tropione."[/QUOTE]

Przez Związek...? Kol. mnie nie rozśmiesza.
:p
Związkunio co najwyżej wyda bełkotliwe oświadczenie, kiedy już sprawa jest nagłośniona we wszelkich możliwych mediach i na różne sposoby. I nie da się jej zamieść pod dywan.
Co było np. z Yorexem? Ile lat to-to działało, wszyscy w ZK wiedzieli, że źle się tam dzieje.

Nie przeszkadzało to wszystkim innym hodowcom z dziobka pić właścicielce na wystawach. Jeść ciasteczka i wspólnie sobie ploteczkować. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NESTOR.NOTABILIS']Może moje pytanie zabrzmi głupio ale nie mam głośników przy komputerze więc nie wiem o czy jest mówione.

Na początku filmu widać zardzewiałą bramę a z dziury przeżartej rdzą wystają pudelki a potem jest pudel na łańcuchu. Następnie widać regały a na nich pełno transporterów na małe psy. Dopiero potem filmowane są whipetty.
Tak, jak napisałam nie słyszę głosu ale czy to jest montaż filmowy z kilku "hodowli" czy to jest całość od Angieszki?

Kurczę film whipetów wygląda jeszcze dramatyczniej aniżeli to, co widziałam na filmach Vivy :(

Dramat, mój Boże .....

To naprawdę jest nagranie z aktualnej interwencji a nie sprzed lat??? Tyle było szumu, tyle dymu, interwencje, Policja, Sąd i nic to nie dało? Wręcz jest jeszcze gorzej albo tak samo?
Nie mogę w to uwierzyć[/QUOTE]

To początek jest z innej hodowli, pudle nie są jej.
Ela Piotrowska

Edited by [email protected]
zmiana informacji
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Przez Związek...? Kol. mnie nie rozśmiesza.
:p
Związkunio co najwyżej wyda bełkotliwe oświadczenie, kiedy już sprawa jest nagłośniona we wszelkich możliwych mediach i na różne sposoby. I nie da się jej zamieść pod dywan.
Co było np. z Yorexem? Ile lat to-to działało, wszyscy w ZK wiedzieli, że źle się tam dzieje.

Nie przeszkadzało to wszystkim innym hodowcom z dziobka pić właścicielce na wystawach. Jeść ciasteczka i wspólnie sobie ploteczkować. :diabloti:[/QUOTE]

nic dodać ,nic ująć...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...