Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

[quote name='Gezowa']Tak, są. Jakiś czas temu było pełno ogłoszeń... Np.: [URL]http://alegratka.pl/ogloszenie/szczenieta-whippet-22310537.html?h=f956094e47ace815[/URL][/QUOTE]
O, matko....:(
Ogłoszenie bylo z dnia 19-10-2013 r. więc może to te szczeniaki, które urodzily się juz po kontroli z ZG?

[quote name='Vectra']a tu nie było napisane , że ZK ( komisja hodowlana) zakazał tej pani dalszej hodowli , znaczy produkcji szczeniaków ?[/QUOTE]
Cytuję:
Until the definitive clarification of the situation in kennel MERADITH, mating bitches in this kennel is absolutely prohibited

Ciekawe, prawda?

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Zanim posypią się dalsze przypuszczenia, przypominam, że w Regulaminie Hodowlanym, obowiązującym wszystkich członków ZkwP są takie przepisy jak: par. 3, 5 i par. 6 i 16, których wobec rzeczonej AN nigdy nie zastosowano.Natomiast w Statucie naszego związunia istnieje par. 12, którego też wobec niej nie wykorzystano.W związku z tym te pisma ZG w których wspomina się o zakazie hodowania, można wsadzić sobie w buty. Dopóki nie zostanie zastosowany wobec niej tryb określony w statucie oraz przywołanym przeze mnie regulaminie hodowlanym, oddział w Radomiu musi jej wydawać dla szczeniąt metryki i rodowody, bo w przeciwnym razie byłoby to bezprawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']milo czytac wpisy osob znajacych regulamin ZkwP.[/QUOTE]

Nie wiem czy jest to uwaga złośliwa, czy też nie ale dodam, że przepisy te powinny obowiązywać wszystkich członków, bo po to je wprowadzono. Wprowadzono je także po to, by eliminować z grona hodowców, tych którzy przepisy naruszają. Tak jest w każdym systemie prawnym lecz widać po tym przypadku, że ZG pomimo postępowania karnego nie zrobił NIC w tej sprawie, a nawet publicznie nas oszukał wydając dwa pisma o różnej treści w tej samej sprawie.
Osobiście jestem zniesmaczona, by nie pisać ostrzej i mam w nosie takich animatorów działających dla dobra psów w Polsce. Płacę składkę, by moje psy miały rodowody i od czasu do czasu mogły być wystawiane w Polsce, a przede wszystkim za granicami PL i mam w nosie takich działaczy i taki związek.
Myślałam, że zmiany osobowe w ZG przełożą się na egzekwowanie przepisów wobec takich osób, ale nie mamy za to pisemko z kontroli ZG przeprowadzonej prawie rok po przedstawieniu zarzutów prokuratorskich z którego nic nie wynika.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resurgam']Nie wiem czy jest to uwaga złośliwa, czy też nie ale dodam, że przepisy te powinny obowiązywać wszystkich członków, bo po to je wprowadzono. Wprowadzono je także po to, by eliminować z grona hodowców, tych którzy przepisy naruszają. Tak jest w każdym systemie prawnym lecz widać po tym przypadku, że ZG pomimo postępowania karnego nie zrobił NIC w tej sprawie, a nawet publicznie nas oszukał wydając dwa pisma o różnej treści w tej samej sprawie.
Osobiście jestem zniesmaczona, by nie pisać ostrzej i mam w nosie takich animatorów działających dla dobra psów w Polsce. Płacę składkę, by moje psy miały rodowody i od czasu do czasu mogły być wystawiane w Polsce, a przede wszystkim za granicami PL i mam w nosie takich działaczy i taki związek.
Myślałam, że zmiany osobowe w ZG przełożą się na egzekwowanie przepisów wobec takich osób, ale nie mamy za to pisemko z kontroli ZG przeprowadzonej prawie rok po przedstawieniu zarzutów prokuratorskich z którego nic nie wynika.[/QUOTE]
W/g mojej oceny to pozytywna opinia o tych ktorzy sa hodowcami z prawdziwego zdarzenia nie nastawieni na zysk.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resurgam']Zanim posypią się dalsze przypuszczenia, przypominam, że w Regulaminie Hodowlanym, obowiązującym wszystkich członków ZkwP są takie przepisy jak: par. 3, 5 i par. 6 i 16, których wobec rzeczonej AN nigdy nie zastosowano.Natomiast w Statucie naszego związunia istnieje par. 12, którego też wobec niej nie wykorzystano.W związku z tym te pisma ZG w których wspomina się o zakazie hodowania, można wsadzić sobie w buty. Dopóki nie zostanie zastosowany wobec niej tryb określony w statucie oraz przywołanym przeze mnie regulaminie hodowlanym, oddział w Radomiu musi jej wydawać dla szczeniąt metryki i rodowody, bo w przeciwnym razie byłoby to bezprawie.[/QUOTE]

czyli dobrze znać prawo.....

Link to comment
Share on other sites

To nie chodzi oto, by znać prawo tylko aby ZG stosowało to prawo, bo po to jest ono ustanowione, by stosować jego zapisy do mnie, do ciebie, do innych i do Nakoniecznej. A ze sprawy jednoznacznie wynika, że przepisy statutowe i regulaminowe [B]sobie[/B], a Nakonieczna [B]też sobie.[/B]
I to mnie wkurza!
I dobrze, że po latach sprawa wreszcie trafiła do sądu, choć musimy jeździć do Puław i jako świadkowie zeznawać.
A gdyby wcześniej były kontrole i podjęto by odpowiednie kroki, może nie ucierpiałoby tyle psich istnień. W końcu z pisma ZG wynika, iż byli informowani o problemach i nieprawidłowościach, chyba od 12 lat!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

W dniu12 grudnia 2013 r. miała się odbyć kolejna rozprawa w procesie karnym o znecanie się nad psami przez Agnieszkę N. INFORMUJĘ WSZYSTKICH, ŻE SPRAWA ZOSTAŁA ODWOŁANA z powodów leżących po stronie adwokata oskarżonej (jak dobrze zrozumiałam). POINFORMOWANO MNIE O TYM DZIŚ o godz. 15.30. No cóż, sąd to klepie od początku 2012 roku, idzie na coraz szybciej.Trudno. GDYBY KTOŚ MIAŁ WEZWANIE, niech nie jedzie.
Ela Piotrowska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']sąd powinien o tym informowac tych, kórych wezwał. czy może sie mylę? bo to cholera wie w naszych realiach zielonej wyspy szczęśliwości..[/QUOTE]

Sad prosil, zebym powiadomila jak najwiecej osob, bo adwokat p. AN odwolal sie w ostatniej chwili i panie z sadu siedzialy po godzinach, zeby powiadomic swiadkow. Pewnie czesc sie przejechala. Poprzednio bylo to samo

Link to comment
Share on other sites

Skoro sądownictwo ma to w wyrażnie w poważaniu to moim zdaniem wszystko jest ok.W tej hodowli jak wcześniej pisałem ,bo nie wierzę ,że od trzech lat sprawa się toczy zanosi się na czwarty to pytam o co chodzi ?z tego co mi wiadomo to prawie już dekadę trwa walka z Agnieszką N .Czytałem książkę przerwana dekada Edwarda Gierka jemu przerwano ,ale on działał w słusznej sprawie .a tu widzę walkę z wiatrakami przypomina mi to seriale Brazylijskie ,które mają tysiące odcinków i nie wiadomo o co tam chodzi podobnie jak temat tych chorych postów powyżej ,ludzie zastanówcie się czy warto się tak niszczyć i tracić czas i pieniądze chyba ,że kogoś to bawi i kręci to powodzenia na następne dziesięć lat aż Agnieszka osiągnie wiek emerytalny to morze sama da spokój z chartami choć w co wątpię Ona kocha te psy i raczej z nich nie zrezygnuje .Prosił bym aby podać mi datę następnej rozprawy bo chętnie bym przyjechał jeśli tylko mi czas pozwoli z góry dziękuję Trol.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co FABI, czytam twoje posty i wnioskuję z nich, że jeżeli nie ma rozprawy, to znaczy twoim [B][I]" zdaniem wszystko jest ok". [/I][/B]Otóż jesteś w wielkim błędzie i widać nie znasz się na procedurze sądowej.
Po pierwsze, twoje zdanie nikogo w postępowaniu karnym nie obchodzi, szczególnie, że prokurator przedstawił jej zarzuty m. innymi o prowadzenie hodowli bez zezwolenia oraz znęcania się nad whippetami.
Po drugie- o czym pisałam wcześniej - każdy ma prawo w dowolnym momencie zwrócić się o ustanowienie pełnomocnika procesowego. A to, że nadużywa się tego przepisu, jest sprawą odrębną.
Tak więc, po wielu zeznaniach szanowna A.N. zorientowała się, że może smutnie skończyć i zwróciła się do sądu o ustanowienie adwokata, do czego każdy prawo ma.
I jeszcze jedna sprawa.
Postępowanie zostało zawieszone na 1/2 roku nie z naszej, czy oskarżonej winy, tylko z powodów proceduralnych, czego wyjaśniać nie należy.
A przede wszystkimn nie życzę sobie, abyś stawiał nas "do kąta" na dodatek obrażając takimi stwierdzeniami: "[B]...ludzie zastanówcie się czy warto się tak niszczyć i tracić czas i pieniądze chyba ,że kogoś to bawi i kręci.."[/B] bo na sprawę nie przyjeżdżasz i nie masz zielonego pojęcia, co ludzie zeznają i jakie dokumenty i materiał fotograficzny m. innymi został złożony przez ZKw P O/Lublin.
Na koniec ponowię prośbę do ciebie: masz dowody na to, że w hodowli "Meradith" było i jest o.k., to złóż te dowody do sprawy i poczekamy na ocenę niezawisłego sadu.
I nie wprowadzaj zamętu w tej sprawie, bo wszystko już zostało wyjaśnione, nawet to że nasza komisja hodowlana pisze nieprawdę i nie zamierza wyciągnąć wobec Nakoniecznej żadnych konsekwencji pomimo, że naruszyła ona kilkanaście regulaminowych przepisów.

Edited by resurgam
błąd
Link to comment
Share on other sites

Wiesz co resurgam piszesz ,że nie znam się na procedurze sądowej prawnikiem nie jestem ,ale jak widać Ty też nie bo za Tobą stoi pewna grupa ludzi co widać choć by w tym poście mówicie jednym głosem ja piszę sam ponieważ mam pełne prawo do tego o czym już nie raz pisałem .Ty piszesz ,ze stawiam Was do kąta i obrażam z tego powodu śmiechu warte to co ja mam powiedzieć na obelgi poprzez wyzwiska od "trola i olać go " uważasz ,ze to jest ok.Jeśli chodzi o moje dowody w sprawie to oczywiście jak najbardziej złożę w odpowiednim czasie i w odpowiednie miejsce i nie życzę sobie pisać ,że wprowadzam zamęt w sprawie większego zamętu jak Wasz to dawno nie widziałem i oczekuję szczerej odpowiedzi czy byłeś osobiście w hodowli AN.i jakie naruszyła regulaminowe przepisy ? wtedy jestem skłonny stać po Waszej stronie czekam na szczerą odpowiedż Trol.

Edited by Fabi12
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fabi12']Wiesz co resurgam piszesz ,że nie znam się na procedurze sadowej prawnikiem nie jestem ale jak widać Ty też nie bo za Tobą stoi pewna grupa ludzi co widać choć by w tym poście mówicie jednym głosem ja piszę sam ponieważ mam pełne prawo do tego o czym już nie raz pisałem .Ty piszesz ,ze stawiam Was do kąta i obrażam z tego powodu śmiechu warte to co ja mam powiedzieć na obelgi poprzez wyzwiska od "trola i olać go " uważasz ,ze to jest ok.Jeśli chodzi o moje dowody w sprawie to oczywiście jak najbardziej złożę w odpowiednim czasie i w odpowiednie miejsce i nie życzę sobie pisać ,że wprowadzam zamęt w sprawie większego zamęty jak Wasz to dawno nie widziałem i oczekuję szczerej odpowiedzi czy [B]byłeś osobiście w hodowli AN[/B].i jakie naruszyła regulaminowe przepisy wtedy jestem skłonny stać po Waszej stronie czekam na szczerą odpowiedż[/QUOTE] Nie trzeba jechac do Afryki zeby slonia zobaczyc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...