Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Ela, pisałyśmy jednocześnie. Powiem krótko: psy mają być nakarmione, mają być leczone, jeżeli jest taka potrzeba. Skąd na to weźmie kasę - nie interesuje mnie to, może zarabiać nawet na własnej d..., mieć sponsora lub nawet kilku jeżeli taki styl życia jej odpowiada. Zgadzam się, że wobec tego, że jest niewydolna, nie powinna mieć tylu psów. Tak też oceniła to Komisja: stado powinno być zmniejszone. Jak najszybciej. Za to, co działo się wcześniej, powinna być ukarana. To też wiemy i czekamy, jak materiał dowodowy oceni sąd. Czy relacjonowanie tutaj treści zeznań świadków cokolwiek zmieni, przyspieszy, wpłynie na decyzję sądu? Nie. Tu i teraz potrzebne jest monitorowanie sytuacji, czego oczekuję od Związku, bo niby kto jeszcze mógłby to robić? Ty? Tu obecni? Dlatego uważam, że napaściami na Związek nic nie załatwisz, a wręcz odwrotnie: każda akcja rodzi reakcję. Chcesz zapoznać się z protokołem kontroli - pisz, dzwoń, może Ci udostępnią, choć wątpię, bowiem postępowanie wewnątrzzwiązkowe trwa.

Link to comment
Share on other sites

Obśmialiśmy już dawno te mieszańce, bo w zasadzie nie ma tu mocnych : należałoby w każdym przypadku wzywać speców od X grupy, a skąd ich brać do każdej sprawy o brak zezwolenia? Co innego złapani na kłusownictwie, ale tutaj to nie ma znaczenia, czy mieszaniec charta, czy inny kundelek.

Link to comment
Share on other sites

czy kontrola u hodowczyni A. odbyla sie jako niezapowiedziana czy zatelefonowano wczesniej do niej mowiac "zrob porzadek u psow to przyjedziemy"?
czy weterynarze robicy kontrole stanu zdrowia psow w tej hodowli byli niezalezni z zewnatrz a nie dobrzy znajomi?
Moze przedalaby sie kontrola niezapowiedziana po czasie org.prozwierzecej ?
Poza tym to ze psy maja wode,czy sa dobrze wygladaja(no tak jak siedza nieruchomo w klatce to jak moga schudnac) to mala czy w protokule opisano psy pod katem stanu psychocznego zwierzat ,napisano czy psy sa socjalne (lekliwe ,jak reaguja na obce osoby)czy maja dostep do ogrodu na swieze powietrze?
Zastanawiam sie dlaczego nie ma ustawy regulujacej ilosc psow nie tylko w hodowlach, na metr kwadratowy pomieszczen w ktorym przebywaja psy ,gdyz np .u nas wszyscy co maja psy czy to psy hodowlane czy z organizacji prozwierzecych maja po uprzednich kontrolach zezwolenia i kontrole sa 1x do roku ze strony weterynari powiatowej .Czy ma sie 7 psow czy schronisko ,pensjonat hodowle, hotel dla psow musi miec sie zwezwolenie w ktorym podana jest ilosc psow (gorna granica) Np ja mam 9 pokoi ,ogrod zimowy 25 metrow i ogrod 900m kw to moge miec ze swoimi tylko 8 psow.zeby uzyskac takie zezwolenie nalezy na planie domu od arhitekta naniesc pomieszczenia do uzytku psow z wymienieniem wielkosci.Ogrod (wybieg jest obowiazkowy)
trzymanie psow tylko w klatkach jest tabu ,wtedy zabieraja pracownicy wet.powiatowej do schronisk.Nie ma wtedy nic do gadania zaden zwiazek kynologiczny gdyz przestrzeganie Ustawy o Ochronie zwierzat jest najwazniejsze ,a nie interes hodowcow ,czy hoteli, pensjonatow .Dozwolone jest na czas kwarantanny czy jako srodek dydaktyczny(nauka szczeniaka czystosci,czy leku seperacyjnego)na kilka godzin trzymac psa ,ale tylko na krotki czas z zalecenia bahiowiorysty.Co do kontroli to wet sprawdza warunki w jakich mieszkaja psy,kazdy pies musi miec legowisko,swieza wode,dotyka psysprawdza przy okazji stan skory i czy sa socjalne,pyta sie czy chodze na spacery ,(ogrod wazyny ale spacery najwazniejsze)Pyta sie jaka karme dostaja psy no i na koncu dokladnie sprawdza ksiazeczki szczepien z obowiazkowa wscieklizna,szczepienia dot wirusowek dobrze swiadcza o osobie co posiada psy.No i ksiazke rejestrujaca psy z koniecznoscia zapisow czipow
Sadze ze jezeli sa hodowcy ta kontrola bedzie rozszrzona o prawidlowosci i odstepow krycia psow zeby nie doszlo do tego ze pies mala manfaktura maszynka do produkcji szczeniakow

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"co niby miało by teraz zrobić ZK , po likwidacji tej hodowli jorków ?
na kolanach do częstochowy ? bić się w piersi i przepraszać ?
Napisali oświadczenie , co mają zatem zrobić więcej ?
Ukarać ? ale niby jak ? prawo im na to nie zezwala "[/QUOTE]

Jasssne, oświadczenie świeci i błyszczy. Normalnie mucha nie siada. Istnieje np. możliwość wypieprzenia niegodnie zachowującego się członka Związku - ale, jak rozumiem, to można zrobić jeśli ktoś gdzieś o kimś brzydko powiedział, a nie kiedy ktoś utrzymuje psy w klatkach w piwnicy, w syfie i zaniedbaniu. W sumie, jak wynika z tego tutaj nader pouczającego wątasa, dla każdego "godziwe warunki utrzymania" oznaczają co innego, nie dziwota, że dla władz ZK to babranie psów we własnych odchodach to widać taka [I]godziwa norma[/I].
Rewelacja, piszcie drodzy hodowcy tak dalej. :angryy:
A...! Jeszcze jeden istotny argument! Nie można takiego kogoś wywalić, bo "przeniesie się do innej organizacji"! Zgroza i lordoza!
Więc dalej głaszczcie się po główkach. I koniecznie żryjcie własnoręcznie upieczone ciasteczka na wystawach z kimś takim. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Jasssne, oświadczenie świeci i błyszczy. Normalnie mucha nie siada. Istnieje np. możliwość wypieprzenia niegodnie zachowującego się członka Związku - ale, jak rozumiem, to można zrobić jeśli ktoś gdzieś o kimś brzydko powiedział, a nie kiedy ktoś utrzymuje psy w klatkach w piwnicy, w syfie i zaniedbaniu. W sumie, jak wynika z tego tutaj nader pouczającego wątasa, dla każdego "godziwe warunki utrzymania" oznaczają co innego, nie dziwota, że dla władz ZK to babranie psów we własnych odchodach to widać taka [I]godziwa norma[/I].
Rewelacja, piszcie drodzy hodowcy tak dalej. :angryy:
A...! Jeszcze jeden istotny argument! Nie można takiego kogoś wywalić, bo "przeniesie się do innej organizacji"! Zgroza i lordoza!
Więc dalej głaszczcie się po główkach. I koniecznie żryjcie własnoręcznie upieczone ciasteczka na wystawach z kimś takim. :eviltong:[/QUOTE]
Nic dodac nic ujac, wieksza czesc osob na watku to hodowcy, znaja regulamin ZK, znaja sie wzajemnie, wiedza jakie warunki panuja w co niektorch hodowlach, wiedza o niezgloszonej hodowli chartow, wiedza jake sankcje sa za niezgloszenie, wiedza nawet ze niezgloszona hodowla chartow zglasza sie do sadu powszechnego. Pytanie, kto to ma zrobic? Czytajac watek nikomu tu nie zalezy na zwierzetach, ich dobro, dobrostan. Hodowla z okolo 100 psami to nawet w niektorych schroniskach, przytuliskach nie ma tyle psow, i tylko ci wiedza jakie sa tego koszty ktorzy pracuja w schroniskach. Nic wiec dziwnego ze czesto pada tu pytanie za co ta kobieta utrzymuje te psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Jasssne, oświadczenie świeci i błyszczy. Normalnie mucha nie siada. Istnieje np. możliwość wypieprzenia niegodnie zachowującego się członka Związku - ale, jak rozumiem, to można zrobić jeśli ktoś gdzieś o kimś brzydko powiedział, a nie kiedy ktoś utrzymuje psy w klatkach w piwnicy, w syfie i zaniedbaniu. W sumie, jak wynika z tego tutaj nader pouczającego wątasa, dla każdego "godziwe warunki utrzymania" oznaczają co innego, nie dziwota, że dla władz ZK to babranie psów we własnych odchodach to widać taka [I]godziwa norma[/I].
Rewelacja, piszcie drodzy hodowcy tak dalej. :angryy:
A...! Jeszcze jeden istotny argument! Nie można takiego kogoś wywalić, bo "przeniesie się do innej organizacji"! Zgroza i lordoza!
Więc dalej głaszczcie się po główkach. I koniecznie żryjcie własnoręcznie upieczone ciasteczka na wystawach z kimś takim. :eviltong:[/QUOTE]

No nie tylko "kogos wywalic ,bo przeniesie sie do innej organizacji" ci be zapisza swoja hodowle innym spowinowaconym.Psy przechodza z rak do rak i nic sie nie zmienia psy jak mialy zle tak maja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Nic dodac nic ujac, wieksza czesc osob na watku to hodowcy, znaja regulamin ZK, znaja sie wzajemnie, wiedza jakie warunki panuja w co niektorch hodowlach, [B]wiedza o niezgloszonej hodowli chartow[/B], wiedza jake sankcje sa za niezgloszenie, wiedza nawet ze niezgloszona hodowla chartow zglasza sie do sadu powszechnego. Pytanie, kto to ma zrobic? Czytajac watek nikomu tu nie zalezy na zwierzetach, ich dobro, dobrostan. Hodowla z okolo 100 psami to nawet w niektorych schroniskach, przytuliskach nie ma tyle psow, i tylko ci wiedza jakie sa tego koszty ktorzy pracuja w schroniskach. Nic wiec dziwnego ze czesto pada tu pytanie za co ta kobieta utrzymuje te psy.[/QUOTE]
Ale przepraszam o czym Ty piszesz..ja bynajmniej nie napisałam o nie zgłoszonej hodowli w ZKwP, bo takową AN posiada, tylko o pozwoleniu na hodowle. Wedle ustawy wydawane pozwolenie odpowiedzni starosta, wójt, prezydent miasta, wydaje (decyzje administracyjną jak pisała Gosia) na utrzymanie lub hodowlę chartów oraz ich mieszańców, mówiąc jaśniej i z tych przypadków, o których wiem na ogół urzędy wydają decyzje o utrzymaniu charta a na hodowle trzeba się napocić i na wiele chartów też. A ze burdel jest w związku to nie żadna nowość i całego świata się nie zbawimi. Tak jak basenji napisała, o to właśnie mi chodziło....może nie fortunnie użyłam paru zwrotów, ale interesuje mnie los tych psiaków. Proszę sobie wyobrazić , że to nie psy, że to małe dzieci, skoro aż takie to trudne, opiekun prawny, czy rodzic musi mieć za co utrzymać dziecko, dzieci, dom rodzinny ( bo takie stado mozna tak nazwać)bo inaczej dzieci są odbierane i umieszczane w innych placówkach, domach, więc proszę mnie nie obrażać, nie chodzi mi o źródło zarobków AN, tylko o to że tam kasy brak a ona nie widzi w tym problemu, to jest chore! Mam wielką nadzieję, idylliczną wrecz, że związek nakaże zmniejszyć stado i że zycie tych psiaków sie poprawi, bo jak się ogląda fotki, to naprawde człowiek się rozkleja i łzy same lecą do oczu. Program o odbiciu yorków musialam sobie nagrac i ogladac z przerwami, bo nie dawałam rady. Nie chce już bezproduktywnie pisać,bo nie ma to sensu, musimy poczekać co sąd postanowi.

Link to comment
Share on other sites

Napisał Berek[I]
"Jasssne, oświadczenie świeci i błyszczy. Normalnie mucha nie siada. Istnieje np. możliwość wypieprzenia niegodnie zachowującego się członka Związku - ale, jak rozumiem, to można zrobić jeśli ktoś gdzieś o kimś brzydko powiedział, a nie kiedy ktoś utrzymuje psy w klatkach w piwnicy, w syfie i zaniedbaniu. W sumie, jak wynika z tego tutaj nader pouczającego wątasa, dla każdego "godziwe warunki utrzymania" oznaczają co innego, nie dziwota, że dla władz ZK to babranie psów we własnych odchodach to widać taka godziwa norma.
Rewelacja, piszcie drodzy hodowcy tak dalej. :angryy:
A...! Jeszcze jeden istotny argument! Nie można takiego kogoś wywalić, bo "przeniesie się do innej organizacji"! Zgroza i lordoza!
Więc dalej głaszczcie się po główkach. I koniecznie żryjcie własnoręcznie upieczone ciasteczka na wystawasewe z kimś takim."[/I]

I całkowicie się z Tobą zgadzam.Uważam, że Związek powinien wyciągnąć konsekwencje za to, co było, a co widać na zdjęciach. Bo inaczej to jest kpina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ona30']Ale przepraszam o czym Ty piszesz..ja bynajmniej nie napisałam o nie zgłoszonej hodowli w ZKwP, bo takową AN posiada, tylko o pozwoleniu na hodowle. Wedle ustawy wydawane pozwolenie odpowiedzni starosta, wójt, prezydent miasta, wydaje (decyzje administracyjną jak pisała Gosia) na utrzymanie lub hodowlę chartów oraz ich mieszańców, mówiąc jaśniej i z tych przypadków, o których wiem na ogół urzędy wydają decyzje o utrzymaniu charta a na hodowle trzeba się napocić i na wiele chartów też. A ze burdel jest w związku to nie żadna nowość i całego świata się nie zbawimi. Tak jak basenji napisała, o to właśnie mi chodziło....może nie fortunnie użyłam paru zwrotów, ale interesuje mnie los tych psiaków. Proszę sobie wyobrazić , że to nie psy, że to małe dzieci, skoro aż takie to trudne, opiekun prawny, czy rodzic musi mieć za co utrzymać dziecko, dzieci, dom rodzinny ( bo takie stado mozna tak nazwać)bo inaczej dzieci są odbierane i umieszczane w innych placówkach, domach, więc proszę mnie nie obrażać, nie chodzi mi o źródło zarobków AN, tylko o to że tam kasy brak a ona nie widzi w tym problemu, to jest chore! Mam wielką nadzieję, idylliczną wrecz, że związek nakaże zmniejszyć stado i że zycie tych psiaków sie poprawi, bo jak się ogląda fotki, to naprawde człowiek się rozkleja i łzy same lecą do oczu. Program o odbiciu yorków musialam sobie nagrac i ogladac z przerwami, bo nie dawałam rady. Nie chce już bezproduktywnie pisać,bo nie ma to sensu, musimy poczekać co sąd postanowi.[/QUOTE]
Ja nikogo nie obrazam, tylko oczekuje od hodowcow, bedacych na tym watku, nie tylko pisania o tym fakcie ale rowniez spelnienia obywatelskiego obowiazku i powiadomienia odpowiednie wladze o nielegalnej hodowli chartow, bo o znecanie sie nad zwierzetami z tego co sie zorientowalam jest zlozony pozew w sadzie.
Czy pisanie tutaj polepszy los zwierzat pod opieka tej osoby?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Ja nikogo nie obrazam, tylko oczekuje od hodowcow, bedacych na tym watku, nie tylko pisania o tym fakcie ale rowniez spelnienia obywatelskiego obowiazku i powiadomienia odpowiednie wladze[B] o nielegalnej hodowli chartow[/B], bo o znecanie sie nad zwierzetami z tego co sie zorientowalam jest zlozony pozew w sadzie.
Czy pisanie tutaj polepszy los zwierzat pod opieka tej osoby?[/QUOTE] Nie wiem moja droga czemu tak sie uparłąś, ale napiszę jeszcze raz sama hodowla jest jak najbardziej legalna, bo przydomek w zwiazku ma zarejstrowany, ale to nic po za tym, a że pozwolenia nie ma z miasta to już inna inszość :) ale spokojnie i do tego mądrzy ludzie dojdą w końcu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ona30']Nie wiem moja droga czemu tak sie uparłąś, ale napiszę jeszcze raz sama hodowla jest jak najbardziej legalna, bo przydomek w zwiazku ma zarejstrowany, ale to nic po za tym, a że pozwolenia nie ma z miasta to już inna inszość :) ale spokojnie i do tego mądrzy ludzie dojdą w końcu.[/QUOTE] Jak moze byc cos legalnego bez zezwolenia UM, przypuszczam ze wladze ZK o tym wiedza, zeby hodowac charty musi osoba miec zezwolenie, wiec zarejestrowanie w ZK w/g mnie tez nielegalne, i wladza ZK powinna za ta paranoje tak samo odp. jak AN.

Link to comment
Share on other sites

[B]Ada-jeje[/B], dlaczego ZKwP ma karać kogoś za coś, co nie leży w jego gestii? Czy miałby też ukarać hodowcę za to, że ten nie płaci podatku z tytułu hodowli? Od tego są inne instytucje. Wygląda na to, ze ZKwP nie powinno przyjmować w swoje szeregi właścicieli chartów zanim Ci nie wylegitymują się zezwoleniem na ich posiadanie? Poczytaj statut Związku i zobacz po co istnieje i czym się zajmuje. Posiadanie czy brak zezwolenia nie ma wpływu na jakość hodowania psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia D.'][B]Ada-jeje[/B], dlaczego ZKwP ma karać kogoś za coś, co nie leży w jego gestii? Czy miałby też ukarać hodowcę za to, że ten nie płaci podatku z tytułu hodowli? Od tego są inne instytucje. [B]Wygląda na to, ze ZKwP nie powinno przyjmować w swoje szeregi właścicieli chartów zanim Ci nie wylegitymują się zezwoleniem na ich posiadanie? [/B] Poczytaj statut Związku i zobacz po co istnieje i czym się zajmuje. Posiadanie czy brak zezwolenia niema wpływu [B]na jakość hodowania psów.[/B][/QUOTE]
Zdecydowanie nie powinno przyjac w swoje szeregi hodowce ktory nie posiada zezwolenia UM. Co do jakosci hodowanie psow ma wplyw ustawa o ochronie zwierzat. Hodowcy nie sa zwolnieni z tego obowiazku i podlegaja karze jak kazdy Kowalski. Regulamin ZK nie jest nad ustawa a wrecz odwrotnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N&N']No tak, zatem spróbuję je wstawić.
[IMG]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1070111_506492729421717_1021948116_n.jpg[/IMG]
Charty, psy krótkowłose, megaaktywne, po 3 w 1 klatce. Taki los dla najlepszych przyjaciół człowieka. Coś nieprawdopodobnego. To działo się tak blisko mnie.:shake:
[IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1013157_506492236088433_1737428244_n.jpg[/IMG]
Klatki w oborze, poustawiane piętrowo. W zimie brak ogrzewania. Psy nie odrobaczane, nieregularnie karmione, [COLOR=#ff0000]nie wszystkie szczepione[/COLOR]...[/QUOTE]

Z tymi szczepieniami to chyba jakiś żart???!!! Jak to NIE WSZYSTKIE?!

Qooofa oficjalnie szczepione /tzn mają wpisy znajomego weta/ to są tylko te co na wystawy jeżdżą a prawie setka pozostałych to już nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']jezeli to jest ta sama kobieta, o ktorej mysle, to ma poparcie naszego oddzialu [/QUOTE]


ZKwP RADOM


Oczywiście, że ma poparcie i władze w tymże oddziale skrzywdzić jej nie dadzą.



Agnieszka jak miała nagonkę ze strony ZKwP Lublin z powodu tejże właśnie sytuacji to uciekła do szalenie zaprzyjaźnionych osób w Radomiu właśnie. Wiem z jej relacji, że jakiś jej koleżka z zarządu na dzień dobry powierzył jej funkcję w składzie zarządu właśnie. Chyba w Komisji Rewizyjnej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']Wiem z jej relacji, że jakiś jej koleżka z zarządu na dzień dobry powierzył jej funkcję w składzie zarządu właśnie. Chyba w Komisji Rewizyjnej[/QUOTE]
koleżka nie mógł jej powierzyć takiej funkcji, bo to sa funkcje nie z nadania, a z wyboru, czyli na zebraniu członkowie ZKwP tego oddziału ją wybrali. Koleżka mógł jedynie zataić, że była karana w innym oddziale.
Zdjęcia pochodzą bodaj z 2007 roku, od tego czasu zaszło wiele zmian, co nie oznacza, że wszystko jest tam jak trzeba.
Również informacja o szczepieniach pochodzi nie z dnia wczorajszego, a sprzed prawie dwóch lat (jesień 2011), kiedy skontrolowała hodowlę VIVA i za jej przyczyną sprawa trafiła do sądu. Ja bym w ciemno nie rzucała oskarżeń pod adresem weterynarza, dopóki nie są to wieści sprawdzone...śliski grunt.
Bądźmy tylko precyzyjni, bo jeżeli coś nie jest sprawdzone, a jest tylko domniemaniem, dla sądu nie ma żadnej wartości. A świadkowie mało wiarygodni to tak, jakby ich nie było.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Jak moze byc cos legalnego bez zezwolenia UM, przypuszczam ze wladze ZK o tym wiedza, zeby hodowac charty musi osoba miec zezwolenie, wiec zarejestrowanie w ZK w/g mnie tez nielegalne, i wladza ZK powinna za ta paranoje tak samo odp. jak AN.[/QUOTE]


Aby zarejestrować hodowlę w ZKwP, wcale nie trzeba przedstawiać jaką/jakie rasy chcesz hodować. Możesz zarejestrować przydomek nie mając żadnego psa!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']ZK to ludzie :)
tak samo jak nasz kraj to ludzie .... to my tworzymy ten kraj i zgadzamy się na ustawy , przepisy etc[/QUOTE]
Nie do konca sie z toba zgodze, to za nas decyduja niejednokrotnie glupsi od nas, lub cwaniacy ktorzy tylko mysla o sobie a zwlaszcza o swojej kabzie. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...