Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

[quote name='Adamant']Liczę na relacje bo od roku brak konkretów w tym wątku[/QUOTE]
Trwają przesłuchania w SR w Puławach. Byly już 3, na poczatku października będzie 4 posiedzenie, więc to sa [B]konkrety[/B].
Jeżeli jesteś ciekawa, o czym się tam mówi, kto byl przesłuichiwany - przyjedź na najbliższe i będziesz [I]au courant[/I].
A może już byłaś w SR i opowiedziałas o swoich kłopotach z AN...? Wtedy na pewno bys miała konkret.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='[email protected]']Na razie czekamy na kolejne posiedzenie sądu. Najwięcej do powiedzenia mają tu świadkowie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.[B] A swoją drogą to chyba coś nie tak z tymi procedurami postępowania w wypadku znęcania się nad zwierzętami. Sądzę, że uda się to poprawić.[/B]
Ela Piotrowska[/QUOTE]
jeśli masz zamiar to zrobić na tych rozprawach, to chyba nie dasz rady....

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Zamieszczone przez [B][email protected][/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=19685385#post19685385"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
Na razie czekamy na kolejne posiedzenie sądu. Najwięcej do powiedzenia mają tu świadkowie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.[B] A swoją drogą to chyba coś nie tak z tymi procedurami postępowania w wypadku znęcania się nad zwierzętami. Sądzę, że uda się to poprawić.[/B]
Ela Piotrowska


Napisał Pan Bazyl: "jeśli masz zamiar to zrobić na tych rozprawach, to chyba nie dasz rady...."

Nie chcę zapeszyć, ale udało mi się zainteresować sprawą kogoś bbbb. postawionego i zainteresowanego konstrukcją prawa. A może coś uda się zmienić, bo szkoda, żeby w przyszłości zwierzęta były poniekąd ofiarami złego systemu prawnego. Przecież w innych krajach to od razu fundacje zabierają zwierzęta - przynajmniej tak pokazuje telewizja. Zobaczymy.
Ela

Link to comment
Share on other sites

[quote name='[email protected]'][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Zamieszczone przez [B][email protected][/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=19685385#post19685385"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
Na razie czekamy na kolejne posiedzenie sądu. Najwięcej do powiedzenia mają tu świadkowie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.[B] A swoją drogą to chyba coś nie tak z tymi procedurami postępowania w wypadku znęcania się nad zwierzętami. Sądzę, że uda się to poprawić.[/B]
Ela Piotrowska


Napisał Pan Bazyl: "jeśli masz zamiar to zrobić na tych rozprawach, to chyba nie dasz rady...."

Nie chcę zapeszyć, ale udało mi się zainteresować sprawą kogoś bbbb. postawionego i zainteresowanego konstrukcją prawa. [B] A może coś uda się zmienić[/B], bo szkoda, żeby w przyszłości zwierzęta były poniekąd ofiarami złego systemu prawnego. Przecież w innych krajach to od razu fundacje zabierają zwierzęta - przynajmniej tak pokazuje telewizja. Zobaczymy.
Ela[/QUOTE]
jeśli się coś uda ruszyć w sprawie konstytucjonalnej - bardzo, bardzo będę rada. Ba, w miarę swoich mozliwości z chęcią pomogę. Tylko jak do tej pory nauczyła mnie współpraca z władzami na różnych szczeblach - no cóż - im niżej tym gorzej i większe bagno.
Ale nadal wierzę w dobro i pozytywne zmiany. Tylko jak na razie same faule.

Link to comment
Share on other sites

Czy AN ma pozwolenie starosty na hodowanie chartów wydane zgodnie z przepisami Prawa łowieckiego? Za jego brak grozi odpowiedzialność karna i jest podstawą odebrania chartów.
Jeśli ma pozwolenie a hoduje charty w klatkach - nie spełnia wymogów z rozporządzenia ministra rolnictwa w sprawie warunków i sposobu hodowania i utrzymywania chartów rasowych oraz ich mieszańców
z dnia 5 lipca 2010 r. (Dz.U. Nr 135, poz. 909), które wymaga, aby charty były utrzymywane bez uwięzi, w obszarze ogrodzonym lub pomieszczeniach. Z przedstawionych to informacji wynika, ze nie spełnia też innych wymogów z tego rozporządzenia (np. w zakrsie4 opieki lekarsko - weterynaryjnej - brak szczepień). Jest to podstawą do cofnięcia przez starostę zezwolenia na hodowanie chartów (jeśli takie zezwolenie zostało wydane) - w trybie art. 10 ust. 5 Prawa łowieckiego. To prostsza droga na zabronienie jej hodowania chartów niż udowodnienie znęcania się nad zwierzętami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Czy AN ma pozwolenie starosty na hodowanie chartów wydane zgodnie z przepisami Prawa łowieckiego? Za jego brak grozi odpowiedzialność karna i jest podstawą odebrania chartów.
Jeśli ma pozwolenie a hoduje charty w klatkach - nie spełnia wymogów z rozporządzenia ministra rolnictwa w sprawie warunków i sposobu hodowania i utrzymywania chartów rasowych oraz ich mieszańców
z dnia 5 lipca 2010 r. (Dz.U. Nr 135, poz. 909), które wymaga, aby charty były utrzymywane bez uwięzi, w obszarze ogrodzonym lub pomieszczeniach. Z przedstawionych to informacji wynika, ze nie spełnia też innych wymogów z tego rozporządzenia (np. w zakrsie4 opieki lekarsko - weterynaryjnej - brak szczepień). Jest to podstawą do cofnięcia przez starostę zezwolenia na hodowanie chartów (jeśli takie zezwolenie zostało wydane) - w trybie art. 10 ust. 5 Prawa łowieckiego. To prostsza droga na zabronienie jej hodowania chartów niż udowodnienie znęcania się nad zwierzętami."

Właśnie miała m.in. zarzut hodowli bez zezwolenia, bo takiego nie ma. Zatem może będzie jakiś pozytywny efekt.

Ela

Link to comment
Share on other sites

A czy wszyscy charciarze majązgodę na trzymanie chartów w domu??? Zawsze mnie to ciekawiło, to samo dotyczy amstafów i stafordów :razz::razz::razz:
Kiedyś jak spytałam spotkanych strażników to zupełnie nie wiedzieli o czym do nich gadam:roll:

Co do wyjazdu do Puław do sądu - to sorry ale ja nie mam czasu iść do lekarza a co dopiero śledzić sprawy sądowe. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adamant']A czy wszyscy charciarze majązgodę na trzymanie chartów w domu??? Zawsze mnie to ciekawiło, to samo dotyczy amstafów i stafordów :razz::razz::razz:
[/QUOTE]
ani na amstaffy ani na staffiki pozwolenie nie jest wymagane , więc zamiast domniemać , wystarczyło spojrzeć w rozporządzenie MSWiA - lista ras uznanych za niebezpieczne ..
i by wątpliwości minęły :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adamant']A czy wszyscy charciarze majązgodę na trzymanie chartów w domu??? Zawsze mnie to ciekawiło, to samo dotyczy amstafów i stafordów :razz::razz::razz:
Kiedyś jak spytałam spotkanych strażników to zupełnie nie wiedzieli o czym do nich gadam:roll:[/QUOTE]
Jakieś 90% spotkanych i zapytanych charciarzy odpowiada, że nie ma. Bo w istocie przepis ten jest faktycznie mało znany i najczęściej ludzie, w tym strażnicy, nie zdają sobie sprawy z jego istnienia. Co nie zmienia faktu, że jakby trafiła się obeznana osoba - stróż prawa - to niestety konsekwencje mogą być nieprzyjemne, w tym natychmiastowe odebranie psa. Tak przynajmniej słyszałam...

Link to comment
Share on other sites

Jakieś 90% spotkanych i zapytanych charciarzy odpowiada, że nie ma. Bo w istocie przepis ten jest faktycznie mało znany i najczęściej ludzie, w tym strażnicy, nie zdają sobie sprawy z jego istnienia. Co nie zmienia faktu, że jakby trafiła się obeznana osoba - stróż prawa - to niestety konsekwencje mogą być nieprzyjemne, w tym natychmiastowe odebranie psa"

NA STRONIE KLUBU CHARTA OD KILKU LAT JEST INFORMACJA, ŻE PRZY ZAKUPIE POTRZEBNE JEST POZWOLENIE NA POSIADANIE CHARTA. PONADTO HODOWCY DOSKONALE WIEDZĄ, ŻE OPRÓCZ POZWOLENIA NA POSIADANIE CHARTA OBOWIĄZUJE POZWOLENIE NA HODOWANIE CHARTÓW - MA SPECYFICZNE WARUNKI, M.IN. WYMIENIANE W ROZORZĄDZENIU MINISTERIALNYM, PRZYWOŁANYM JUŻ NA TYM FORUM.

Ela

Link to comment
Share on other sites

Tak, święta racja, z tym, że w wielu (?) miastach idzie się po zezwolenie Z RODOWODEM psa. Czyli kupuje się charta i dopiero wtedy idzie się po zezwolenie. Dla mnie bezsensu, no ale to ponoć tylko sprawa urzędowa przez którą trzeba przebrnąć...
Przynajmniej mi tak tłumaczono.

Link to comment
Share on other sites

"w wielu (?) miastach idzie się po zezwolenie Z RODOWODEM psa. Czyli kupuje się charta i dopiero wtedy idzie się po zezwolenie"

To prawda, należy mieć rodowód, ale jeśli ktoś chce mieć pewność, że dostanie pozwolenie, to może pokazać inne dokumenty (np. metrykę, oświadczenie hodowcy o psie) lub udzielić jak najwięcej informacji o planowanym psie i może dostać pozwolenie wcześniej. Co do rodowodu, to i tak wystarcza metryka, bo przecież rodowód na ogół załatwia kupujący, ale w poszczególnych wypadkach może być różnie.
Ja tak zrobiłam napisałam podanie i pogadałam w gminie, żeby mi dali pozwolenie wcześniej. To zależy od kierownika działu Ochrony Środowiska w gminie.

Ela

Edited by [email protected]
literówka
Link to comment
Share on other sites

czyżby dowody w sprawie były tak liche że zaczynamy się czepiać takich pierdół jak pozwolenia??? Hodowla istnieje nie od dziś i ma sukcesy których życzyłbym każdemu, natomiast sposób w jaki przetrzymywane są tam zwierzęta to inna sprawa i tego należy się trzymać. Ogarnijcie się trochę...

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli brak pozwolenia skutkuje odpowiedzialnościa karna, to - wg mnie - nie sa to pierdoły. Trzeba zrobic porządek we WSZYSTKICH aspektach hodowli pani AN.

Zarzuty formułuje strona oskarżycielska, więc nie pisz do nas, tutaj na DGM, "ogarnijcie się", bo wykazujesz się znikomą znajomością prawa. Absolutnie nie ten adresat...

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Cała akcja zaczęła się o ile pamiętam do zarzutów znęcania i przekrętów finansowych i innych wyłudzeń a z tego co teraz piszecie sprowadza się do braku jakiegoś tam pozwolenia..... ile jest pseudo hodowli.... nie zarejestrowanych nigdzie? nikt tego nie sprawdza, nikt nie kontroluje...prawo prawem

Link to comment
Share on other sites

Brak pozwolenia nie jest tu bez znaczenia, ponadto jest zarzutem dodatkowym, a nie zastępczym. W dn. 10 października, czyli już niedługo, kolejna - i może ostatnia - rozprawa. Świadkowie nie są przesłuchiwani na okoliczność nieposiadania zezwolenia, ale warunków prowadzenia hodowli i sposobu traktowania zwierząt.

Ela

Link to comment
Share on other sites

Przypominam zainteresowanym osobom, że 10 października (środa) jest kolejna rozprawa w sądzie w Puławach przeciw AN.
Ewentualnym świadkom przypominam o wzięciu dokumentu tożsamości. Dobrze też spisać sobie to, co macie do powiedzenia na kartce - PODCZAS SKŁADANIA ZEZNAŃ MOŻNA ZERKAĆ NA KARTECZKĘ. Jest to ważne, bo wiele osób zapomina powiedzieć wszystko, co wie, a szkoda, by coś Wam umknęło.

Ela

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...