Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

[quote name='Ypsylon']Regulamin mówi tylko o przynależności, a nie o wystawianiu...
fragment ze Statutu ZKWP:
"§ 18
Członkostwo Związku ustaje w przypadku:
[B]5) wstąpienia do innej krajowej organizacji kynologicznej, co automatycznie powoduje ustanie [/B][B]członkostwa "[/B][/QUOTE]



Oj, nie wiem, nie wiem. Poczytaj Regulamin Wystaw Psów rasowych, ponieważ o ile pamiętam jest tam wyraźnie napisane, że członkowie ZKwP/FCI mogą swoje psy wystawiać wyłącznie na wystawach pod egidą FCI.
I nawet gdyby pani Agnieszka należała do innej organizacji to nasz ZKwP/FCI nie przyjmuje na wystawy psów z innych organizacji.
FCI to jedyna kynologiczna organizacja na Świecie, która - NA SZCZĘŚCIE - ma tak cholernie rygorystyczne podejście do wszystkiego :)

Link to comment
Share on other sites

Juta - czytałam Regulamin i wiem, że nie-członek ZKWP czy FCI (w przypadku gościa zza granicy) nie ma prawa wziąć udziału w żadnej imprezie organizowanej przez ZKWP, ale w drugą stronę zakazu wyraźnie sformułowanego i zapisanego z regulaminie nie ma - znam kilku członków ZKWP, którzy dla zabawy, sporadycznie, w ramach propagowania rasy (na przykład) biorą udział w wystawach i zawodach organizowanych przez "inne" (poza ZKWP czy FCI) organizacje... Może ktoś powinien to jasno i rzeczowo ująć w naszych Regulaminach ;)

I BTW, z tego, co mi wiadomo AN nie jest sędzią ZKWP.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][quote name='kiwiadams']usuń nazwisko ze screenu i zamaluj zdjęcia [/QUOTE]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/42/nakonieczna.jpg/"][IMG]http://img42.imageshack.us/img42/8996/nakonieczna.jpg[/IMG][/URL]


Mam nadzieję, że czujesz się usatysfakcjonowana/y/


:cunao: :cunao::cunao:


[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']Juta - czytałam Regulamin i wiem, że nie-członek ZKWP czy FCI (w przypadku gościa zza granicy) nie ma prawa wziąć udziału w żadnej imprezie organizowanej przez ZKWP, ale w drugą stronę zakazu wyraźnie sformułowanego i zapisanego z regulaminie nie ma - znam kilku członków ZKWP, którzy dla zabawy, sporadycznie, w ramach propagowania rasy (na przykład) biorą udział w wystawach i zawodach organizowanych przez "inne" (poza ZKWP czy FCI) organizacje... Może ktoś powinien to jasno i rzeczowo ująć w naszych Regulaminach ;)

[/QUOTE]


Aaaa to nie wiedziałam. Kiedyś się pytałam w ZK i powiedziano mi, że nie mogę uczestniczyć w innych wystawach. Może ktoś był tak samo niezorientowany jak ja ;)

No, ale ewentualnie zdobyte tytuły w takiej sytuacji nie są uznawane?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta'] No, ale ewentualnie zdobyte tytuły w takiej sytuacji nie są uznawane?[/QUOTE]

Tego już nie wiem, ja nawet nigdy nie byłam na imprezie tego typu... przez daną organizację pewnie są uznawane, przez ZKWP na pewno nie ;)

Link to comment
Share on other sites

Jezeli potwierdzi się, że AN ocenia psy na wystawach organizowanych przez organizacje spoza FCI, to jest to nastepny argument o wykluczeniu jej z ZKwPL.
[url]http://img207.imageshack.us/img207/7196/nakonieczna2.jpg[/url]

Przeciez to można ustalic i sprawdzić, prawda?:)
I dobrze, że zostało to upublicznione, bo można sobie zrobić piekny Print-Screen i nic juz nie umknie....

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że trochę się zagalopowałyście z tym wywalaniem AN ze Związku z powodu sędziowania.
Nie widzę, żeby AN gdzieś napisała, że jest sędzią i zajmuje się sędziowaniem...
Na FB umieściła Judging i rubryce "ulubione zajęcia i zainteresowania". Przecież wolno jej się tym interesować. Można sobie wpisać jazdę w wyścigach F1, bo się tym interesuję, a nie koniecznie biorę w tym czynnie udział.
Myślę, że trochę Was ponosi wyobraźnia.

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich. Pragnę poinformować, że niektórzy dostają wezwania na sprawę przeciw pani AN o znęcanie się przez nią nad zwierzętami. Takie informacjie uzyskałam od osób, które wezwania dostały. Może wreszcie coś się ruszy.
Jak ktoś będzie coś jeszcze wiedział w tej sprawie, to będę wdzięczna za informacje.
Ela Piotrowska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='[email protected]']Witam Wszystkich. Pragnę poinformować, że niektórzy dostają wezwania na sprawę przeciw pani AN o znęcanie się przez nią nad zwierzętami. Takie informacjie uzyskałam od osób, które wezwania dostały. Może wreszcie coś się ruszy.
Jak ktoś będzie coś jeszcze wiedział w tej sprawie, to będę wdzięczna za informacje.
Ela Piotrowska[/QUOTE]
Podobno i do mnie coś przyszło więc już domyślam się w jakiej sprawie;)

Link to comment
Share on other sites

Jakby ktoś wybierał się gdzieś na jakąś sprawę do sądu, to pozwolę sobie zasugerować, że dobrze jest przypomnieć sobie przed rozprawą wszystko, co się mówiło na Policji. Bo w sądzie będą pytać.
Można też dodać nowe fakty, jak i podać nowych świadków, jak tacy się pojawią - dobrze wtedy mieć ich adres.
Jeśli ktoś posiada materiały w postaci zdjęć lub filmu, to też dobrze mieć dodatkową kopię dla Sądu - nawet gdy była wcześniej udostępniona do akt. Wtedy na początku przesłuchania mówimy, że mamy taki materiał - i że nie wiemy (bo przecież nie musimy wiedzieć), czy na pewno trafił do akt. Sąd sprawdzi, a jak nie ma - to dajemy Sędziemu.
W ogóle w sądzie ważne, by wszystko logicznie przedstawić, spokojnie, po kolei, nie zapominać, nie denerwować się. Dlatego dobrze mieć gdzieś na karteczce to, co chcieliśmy powiedzieć. Nie musimy tą kartką machać Sądowi, żeby nie myśleli, że czytamy, ale w zanadrzu można mieć notatkę.
Jeśli czegoś zapomnimy, mówimy, że nie pamiętamy dokładnie, ale zobowiązujemy się sprawdzić, bo mamy w notatkach i poinformujemy Sąd na piśmie.

A tak w ogóle wizyta w Sądzie to może być ciekawe, nowe doświadczenie i nie wiadomo kiedy może się Wam przydać. Więc nie stresujcie się.

Ela Piotrowska

Link to comment
Share on other sites

Ja również dostałam wezwanie do sądu. Powiem szczerze, że się dziwię ponieważ w danej sprawie NAPRAWDĘ nic nie wiem i nie mam nic do powiedzenia, z resztą mówiłam to na prokuraturze.
Bardzo nie lubię takich spraw i już się stresuje.
Wcale mi się nie pali by w sądzie sie pojawiać.

Link to comment
Share on other sites

Ja też dostałam wezwanie i mam zamiar pojawić się w Sądzie.
Ela Piotrowska dobrze prawi - wziąć d.o. lub paszport, przypomnieć sobie swoje zeznania na Policji, nie denerwować się. Jak czegoś ktoś zapomni - można poprosić o odczytanie fragmentu swoich zeznań, składanych wcześniej.
wizyta w Sądzie może być stresująca, ale... damy radę:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Quirk']Myślę, że trochę się zagalopowałyście z tym wywalaniem AN ze Związku z powodu sędziowania.
Nie widzę, żeby AN gdzieś napisała, że jest sędzią i zajmuje się sędziowaniem...
Na FB umieściła Judging i rubryce "ulubione zajęcia i zainteresowania". Przecież wolno jej się tym interesować. Można sobie wpisać jazdę w wyścigach F1, bo się tym interesuję, a nie koniecznie biorę w tym czynnie udział.
Myślę, że trochę Was ponosi wyobraźnia.[/QUOTE]

dokładnie ja też mam na FB różne zainteresowania lub np stronę nt obgadywania przez innych ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frytela']Ja również dostałam wezwanie do sądu. Powiem szczerze, że się dziwię ponieważ w danej sprawie NAPRAWDĘ nic nie wiem i nie mam nic do powiedzenia, z resztą mówiłam to na prokuraturze.
Bardzo nie lubię takich spraw i już się stresuje.
Wcale mi się nie pali by w sądzie sie pojawiać.[/QUOTE]
to dlaczego dostałaś wezwanie jak nic nie wiesz o sprawie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']Juta - czytałam Regulamin i wiem, że nie-członek ZKWP czy FCI (w przypadku gościa zza granicy) nie ma prawa wziąć udziału w żadnej imprezie organizowanej przez ZKWP, ale w drugą stronę zakazu wyraźnie sformułowanego i zapisanego z regulaminie nie ma - znam kilku członków ZKWP, którzy dla zabawy, sporadycznie, w ramach propagowania rasy (na przykład) biorą udział w wystawach i zawodach organizowanych przez "inne" (poza ZKWP czy FCI) organizacje... Może ktoś powinien to jasno i rzeczowo ująć w naszych Regulaminach ;)

I BTW, z tego, co mi wiadomo AN nie jest sędzią ZKWP.[/QUOTE]


no właśnie a gdy zadałam pytanie w mailach i na jednym z forów o osobę z zkwp która firmuje wystawy pseuduchów to WSZYSCY WŁACZNIE Z ZAINTERESOWANYM NABRALI WODY W USTA :mad: a mnie wkruza że taka osoba działą na 2 fronty. Ja walczę by nei sprzedać żadnego szczeniak do pseudo - robię selekcje ludzi, straszną umowę daję do podpisania wszystko po to by żaden szczeniak nei trafił do pseudo a taki gość z zkwp firmuje jeszcze pseuduchy :crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adamant']to dlaczego dostałaś wezwanie jak nic nie wiesz o sprawie?[/QUOTE]

Szczerze? Nie wiem, nigdy u niej nie byłam, nie zauważyłam u niej przemocy skierowanej na psy, one same też wydawały mi się w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej.
Miałam z tą kobietą inne przejścia ale o psach NIC NIE WIEM. to samo powiedziałam na prokuraturze...
Jeśli naprawdę coś tam się dzieje nie tak to uwierzę jak zostaną przedstawione dowody...

Link to comment
Share on other sites

Dziś (4 lipca 2012) odbyła się rozprawa o znęcanie się nad zwierzętami, w której oskarżoną była bohaterka wpisów na tym wątku, czyli pani AN.

Byłam na rozprawie. Sąd posłuchał kilku wypowiedzi, ale to był dopiero początek. Będzie kolejna rozprawa 26 lipca. Tryb jest taki. Sąd zaprasza wszystkich na jedną godzinę i na życzenie stron dokonuje zaprzysiężenia świadków (dobrze pamiętać o dowodzie osobistym). Następnie świadkowie są proszeni na holl, czekają, są kolejno wzywani. Każdy po swej wypowiedzi może zostać na sali i słuchać, co innni mówią. A mówią ciekawie.


Na razie Sąd koncentruje się na problenie znęcania się - pyta co kto wie na ten temat, w szczególności co sam widział i słyszał.
To na razie tyle, bo nie będę w tym miejscu relacjonować, ale jak będzie coś do upowszechnienia na tym etapie, to napiszę.
W moim odczuciu - w świetle zeznań - to było tak: pani AN nie chciała najpierw wpuścić kontroli, potem wpuściła, ale co chwilę twierdziła, że ma tylko te psy, które pokazuje. Po czym psy szczekały zza ściany, z samochodu, z jakichś baraków itp. - co chwilę z innych miejsc. I wtedy pani AN pokazywała kolejne pomieszczenia. Nie powiem na razie, w jakich warunkach były te schowane psy i ile ich było - może ogłosić konkurs p.t.: Kto zgadnie? Choć w świetle zeznań 1 osoby (urzędowej) nie było tak dużo, jak zwykle i nie wszystkie rasy, które były przy innych kontrolach.
Ela Piotrowska

Edited by [email protected]
literówka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...