Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

[quote name='panienkabubu'][COLOR=darkgreen][B]Słuszna uwaga. Proszę nie odbiegać od tematu.

Wątek na prośbę Agnieszki N. nie zostanie podzielony.[/B][/COLOR][/QUOTE]

Moje zdanie jest takie - wątek jednak powinien zostać podzielony. I zdanie pani N. nie powinno mieć tu nic do rzeczy, skoro to nie ona wątek założyła, a do tej pory nawet nie raczyła powiedzieć jednego słowa.

W całym tym temacie są widoczne wyraźnie dwie odrębne sprawy - "przekręty" finansowe i sprawa prowadzenia hodowli. W pierwszej sprawie wypowiadają się ludzie, z imienia i nazwiska, którzy zostali przez nią oszukani. Inni, którzy podpisują się nickiem, twierdzą że mają dokumenty potwierdzające wyłudzenie pieniędzy. Jeśli te informacje miały ostrzec przyszłe potencjalne ofiary, to na pewno już swój założony skutek odniosły.

Natomiast czym innym jest oskarżanie kogoś o to, że jest prawie psychopatą, który znęca się nad swoimi psami, głodzi je, kryje jak popadnie, prowadzi nielegalną hodowlę innych ras, itp. To są bardzo poważne oskarżenia. Powinny je sprawdzić odpowiednie instytucje, miejmy nadzieję, że do tego dojdzie. Ja uważam, że łączenie tych dwóch spraw tylko zaciemnia temat warunków hodowli, bo dla osób, które nie znają ani osoby zakładającej ten wątek, ani pani N., zaczyna to wyglądać jak jakieś pieniactwo i mnożenie coraz groźniejszych i wręcz nieprawdopodobnych oskarżeń. A jeśli się okaże, że w tej hodowli nie jest aż tak strasznie, to wtedy wszyscy zaczną się zastanawiać, czy te oskarżenia o "przekręty" finansowe też nie są wyssane z palca.

Bardzo proszę moderatora, żeby nie kierował się tu zdaniem pani N., tylko osób, które w tym wątku się wypowiadają. A jeśli pani N. chce mieć tu jakieś zdanie, to niech napisze i publicznie się wypowie. Bo ja nie wiem, dlaczego wątek ma nie być dzielony - czy po to, żeby pani N. było łatwiej później kierować do sądu sprawy o zniesławienie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beakowa']Moje zdanie jest takie - wątek jednak powinien zostać podzielony. I zdanie pani N. nie powinno mieć tu nic do rzeczy, skoro to nie ona wątek założyła, a do tej pory nawet nie raczyła powiedzieć jednego słowa. [/QUOTE]

[COLOR=darkgreen][B]Z moich informacji wynika, że oczekuje na aktywację konta (by móc się wypowiedzieć).
Jeżeli nie nastąpi to do końca tego tygodnia, wątek zostanie podzielony.

Z pozdrowieniami,
panienkabubu - Moderator[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem pomysłu dzielenia tego tematu, ponieważ dotyczy on jednej i tej samej osoby. Na temat postępowania jej wypowiadali się ci, którzy zostali przez nią oszukani oraz ci, którzy widzieli jak traktowane są przez nią psy.
Tym bardziej więc pomysłu dzielenia nie pojmuję: rozumiem, że jakiś temat byłby wydzielony dla tych oszukanych, a inny dla tych, co piszą o warunkach hodowlanych i traktowaniu psów?
Przecież to absurdalne, bowiem przytoczone sprawy dają obraz osoby, z jaką stykamy się podczas wystaw, a przez prawidłowo działający związek poruszone tu sprawy powinny zostać wyjaśnione.
Nie rozumiem pomysłu podzielenia tematu i po raz kolejny zapytam, czy mam zamieścić kopię przelewu na rachunek bankowy potwierdzający, że pieniądze Nakoniecznej pożyczyłam?
[B]Pytam publicznie, bo kolejna osoba poddaje pod wątpliwość nasze roszczenia, to jest oburzające.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem wątek można dzielić, a można zostawić. Ale są to dwa różne tematy. Obecnie ten temat jest w dziale "Wspólne przejazdy" i tutaj jest jak najbardziej na miejscu, bo może ostrzec inne naiwne osoby. Ale temat hodowli byłby na miejscy gdzieś w innym dziale - o sprawach hodowlanych etc. W końcu można nic nie dzielić, a założyć drugi temat w bardziej odpowiednim dziale i tam rozwijać dalej temat hodowli, a tutaj podać link.

Link to comment
Share on other sites

Ja absolutnie nie poddaję w wątpliwość Waszych roszczeń, wręcz przeciwnie, wierzę w nie jak najbardziej. Dlatego piszę, że ostrzeżenie na pewno spełnia swoje zadanie. Pomysł podziału wątku pojawił się wcześniej, a argument przeciwko podziałowi padł do tej pory tylko jeden - że nie życzy sobie tego pani N. Dlatego piszę, że to nie ona powinna decydować o ewentualnym podziale. Jednak sprawy roszczeń finansowych to kwestia sądów, ewentualnie prokuratury, jeżeli wchodziłoby w grę celowe wyłudzenie lub oszustwo. Trudno oczekiwać, żeby tym zajmował się Związek Kynologiczny. Natomiast rolą i zadaniem Związku jest dbanie o prawidłowość hodowli, prowadzonych przez członków tego Związku, w szczególności członków jego władz statutowych - stąd moja sugestia o podziale tematu. Ale jeżeli osoby, które ten wątek założyły, nie życzą sobie takiego podziału, to przede wszystkim ich zdanie powinien wziąć pod uwagę moderator.

Statut ZKwP ani inne akty wewnętrzne nie mówią, niestety, o uczciwości członków Związku. Wykluczenie może nastąpić tylko w razie skazania członka przez sąd na dodatkową karę utraty praw publicznych. Natomiast Regulamin Hodowli Psów Rasowych mówi wyraźnie o obowiązkach hodowcy - m. in. - Hodowca ma obowiązek:
a) otoczyć opieką posiadane psy, zapewnić im higieniczne warunki utrzymania i należytą pielęgnację,
właściwie żywić, chronić przed przypadkowym kryciem, poddawać szczepieniom ochronnym

Naruszenie tych postanowień może być podstawą postępowania dyscyplinarnego i wykluczenia ze Związku. Oczywiście takie wykluczenie nie wyłącza możliwości postępowania karnego, jeżeli zostaną naruszone przepisy innych ustaw, to przecież jasna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorwin']Od czasu do czasu tu wchodzę... I jestem zaskoczona okolicznościami, powiązanymi z tą osobą, i tym, jak szybko ten wątek się rozwija.
Agnieszka jeździła ze mną na Słowację we wrześniu. Posyłała się na ludzi, których znam i którym ufam. Później ci ludzie powiedzieli mi, że faktycznie znają ją, ale nie z najlepszej strony i że musiałam wcześniej do nich się zwrócić.
A to, co mogę powiedzieć na ten temat, może przewidzieć każdy, kto przeczytał ten wątek. Agnieszka zgłosiła do mnie się w sprawie przejazdu na tę wystawę (pisałam na tym właśnie forum, że jadę). Powiedziała, że samochód jej się popsuł. Umówiłyśmy się na pewną kwotę (połowa przewidywanych wydatków na paliwo). Zajechałam za Agnieszką, odwiozłam na wystawę, czekałam do końca mimo iż moje psy na BISy tym razem nie szły, potem odwiozłam do domu... I usłyszałam, że ona nie ma teraz pieniędzy i jutro przeleje mi na konto. Wróciłam, wysłałam numer konta - i dotychczas cisza.
Nierzadko z przyjemnością zabieram znajomych i bezpłatnie, bywa tak że sama zapraszam towarzysko przejechać ze mną na wystawę. Mogłabym zabrać ze sobą również nieznajomą osobę, która uczciwie powiedziałaby, że nie ma na to pieniędzy, ale chce pojechać na wystawę. Tutaj mam niesmak. Szkoda, że nie wiedziałam tego wszystkiego wcześniej. Lepiej jechałabym na wystawę spokojnie sama, krótszą drogą i w wygodnym dla mnie czasie.[/QUOTE]
Byłam (pisałamo tym wczesniej) w podobnej sytuacji i gdybym wiedziała "co i jak" nie zdecydowałabym się na wspólne przejazdy z Agnieszką N.

[quote name='Zabajka']Upsss... Wątek się rozwija... Miałam nadzieję, że to jednak nieporozumienie... No ale ciężko przed daną wystawą "X" , planując zabranie/wspólną podróż z osobą "Y" - najpierw wklepywać w fora internetowe czy google dane tej osoby by sprawdzić jej uczciwość i .... wypłacalność. Na "dzień dobry" zakładać próbę oszustwa i puste konto... Po co to piszę...? Ot tak na głos zastanawiam się jak ustrzec się przed takimi "niespodziankami"...[/QUOTE]
Myslę, że ten watek jak najbardziej może przestrzec przed niespodziankami, jakie spotkały mnie i inne osoby.

[quote name='ag_li']Czy p.Nakonieczna nie ma do powiedzenia nic oprócz tego, żeby wątek został zachowany w całości?!?:shake::shake::shake:
Ja jestem cały czas w szoku ile osób zostało naciągniętych/oszukanych i równie zdumiona tym, że p.Nakonieczna z taką bezczelnością i tupetem z premedytacją wyciągała rękę do kolejnych "ofiar".
Nie jestem sądem, ale po przeczytaniu tych wszystkich doniesień i relacji, sprawa wyłudzania pieniędzy wydaje mi się ewidentna. Bardzo, bardzo jestem ciekawa jak potoczy się druga część wątku dotycząca warunków w hodowli, choć też bardzo ciężko uwierzyć, że tutaj nie ma nic na rzeczy...[/QUOTE]
Ja - dla własnej ciekawości - śledzę ten wątek...

[quote name='beakowa']Moje zdanie jest takie - wątek jednak powinien zostać podzielony. I zdanie pani N. nie powinno mieć tu nic do rzeczy, skoro to nie ona wątek założyła, a do tej pory nawet nie raczyła powiedzieć jednego słowa.
W całym tym temacie są widoczne wyraźnie dwie odrębne sprawy - "przekręty" finansowe i sprawa prowadzenia hodowli. W pierwszej sprawie wypowiadają się ludzie, z imienia i nazwiska, którzy zostali przez nią oszukani. Inni, którzy podpisują się nickiem, twierdzą że mają dokumenty potwierdzające wyłudzenie pieniędzy. Jeśli te informacje miały ostrzec przyszłe potencjalne ofiary, to na pewno już swój założony skutek odniosły.
Natomiast czym innym jest oskarżanie kogoś o to, że jest prawie psychopatą, który znęca się nad swoimi psami, głodzi je, kryje jak popadnie, prowadzi nielegalną hodowlę innych ras, itp. To są bardzo poważne oskarżenia. Powinny je sprawdzić odpowiednie instytucje, miejmy nadzieję, że do tego dojdzie. Ja uważam, że łączenie tych dwóch spraw tylko zaciemnia temat warunków hodowli, bo dla osób, które nie znają ani osoby zakładającej ten wątek, ani pani N., zaczyna to wyglądać jak jakieś pieniactwo i mnożenie coraz groźniejszych i wręcz nieprawdopodobnych oskarżeń. A jeśli się okaże, że w tej hodowli nie jest aż tak strasznie, to wtedy wszyscy zaczną się zastanawiać, czy te oskarżenia o "przekręty" finansowe też nie są wyssane z palca.
Bardzo proszę moderatora, żeby nie kierował się tu zdaniem pani N., tylko osób, które w tym wątku się wypowiadają. A jeśli pani N. chce mieć tu jakieś zdanie, to niech napisze i publicznie się wypowie. Bo ja nie wiem, dlaczego wątek ma nie być dzielony - czy po to, żeby pani N. było łatwiej później kierować do sądu sprawy o zniesławienie ?[/QUOTE]
Hm, w moim przypadku, to na pewno nie sa zniesławienia...

[quote name='panienkabubu'][COLOR=darkgreen][B]Z moich informacji wynika, że oczekuje na aktywację konta (by móc się wypowiedzieć).
Jeżeli nie nastąpi to do końca tego tygodnia, wątek zostanie podzielony.
Z pozdrowieniami,
panienkabubu - Moderator[/B][/COLOR][/QUOTE]
Dziękujemy na info:)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

mam prośbę do modów - jesli watek zostanie podzielony prosze o podanie linka w pierwszym poscie każdego z watków nowych do wszystkich innych (czyli tego drugiego, chyba, ze będzie ich więcej?) wydzielonych z tego, aby każdy kto chce mógł obserwować dalej sprawę. z góry dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']mam prośbę do modów - jesli watek zostanie podzielony prosze o podanie linka w pierwszym poscie każdego z watków nowych do wszystkich innych (czyli tego drugiego, chyba, ze będzie ich więcej?) wydzielonych z tego, aby każdy kto chce mógł obserwować dalej sprawę. z góry dziekuje.[/QUOTE]

[COLOR=darkgreen][B]Jeżeli taka będzie decyzja (o podzieleniu wątku), to oczywiście tak zrobimy. Być może zostanie tylko zmieniony temat wątku i w odpowiednim dziale umieszczony link odsyłający. Zobaczymy.
Z pozdrowieniami,
Moderator[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panienkabubu'][COLOR=darkgreen][B]Jeżeli taka będzie decyzja (o podzieleniu wątku), to oczywiście tak zrobimy. Być może zostanie tylko zmieniony temat wątku i w odpowiednim dziale umieszczony link odsyłający. Zobaczymy.
Z pozdrowieniami,
Moderator[/B][/COLOR][/QUOTE]

Przejrzałam przed chwilą Regulamin forum i widzę, jakie możliwości ma Moderator:

[I]"a) usuwać posty,wątki i podpisy

b) edytować (moderować) posty

c) łączyć wątki

d) dzielić wątki

e) przesuwać wątki

f) blokować (zamykać) wątki

g) zwracać uwagę użytkownikowi na niewłaściwe zachowanie

h) brać czynny udział w interesujących go dyskusjach. Poza pełnioną funkcją jest użytkownikiem jak wszyscy."

[/I]Chciałabym tylko wiedzieć, jakie przesłanki stoją za podzieleniem tego wątku skoro sprawy w nim zamieszczone dotyczą jednej osoby?
Bo jeżeli ma to być tylko i wyłącznie prośba samej A.Nakoniecznej, to nie rozumiem zasady funkcjonowania tegoż forum.
[B]Ma być miło, czy ma być prawdziwie?[/B]
I raz jeszcze powołam się na bardzo mądrą wypowiedź "[B]beakowa[/B]", co do podzielenia wątku.Zacytowała ją także Asiaczek, a ja ze swojej strony proszę Moderatorów, aby w kontekście tej wypowiedzi przemyśleli swoją decyzję, a przede wszystkim nie kierowali się zdaniem A.Nakoniecznej, bo to po prostu jest śmieszne.
Tym bardziej, że wszyscy zainteresowani zamieścili swoje "ciekawe doświadczenia" z tą osobą, osoba czyta nasze posty i nawet nie raczy się do nich odnieść, w ogóle.
Co to oznacza?
Nic innego, jak tylko to, że WSZYSTKO, CO ZOSTAŁO W NICH NAPISANE JEST [B]PRAWDĄ. [/B]
Dalsza dyskusja, kto komu i ile winien, i czy to prawda, że tak źle traktuje swoje psy wydaje się być bezzasadna, o ile będzie prowadzona przez osoby, które już wypowiedziały się.
Czekamy na nowe informacje. Może odezwą się inni naciągnięci lub inni którzy zostali po chamsku potraktowani, jak Ela. Może zamieszczone zostaną informacje o kontrolach w tej hodowli, a może pojawią się jeszcze inne, ciekawsze fakty, to poczytamy, na pewno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resurgam']Czekamy na nowe informacje. Może odezwą się inni naciągnięci lub inni którzy zostali po chamsku potraktowani, jak Ela. Może zamieszczone zostaną informacje o kontrolach w tej hodowli, a może pojawią się jeszcze inne, ciekawsze fakty, to poczytamy, na pewno.[/QUOTE]

Tak poza tym informacje są przemieszane w tej chwili. Ja wypowiedziałam się w kwestii nierozliczenia co do warunków hodowli to czekam na protokoły, zdjęcia czy filmy.
Nigdy tam nie byłam więc nie wypowiadam się a jedynie czytam czekając na jakieś konkrety bo posty kolejnych skarżących podnoszą tylko moje ciśnienie, uwierzę dopiero gdy zobaczę "twarde" dowody w postaci protokołów kontrolnych i zdjęć z kontroli :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Jasne, że oczekiwanie na twarde dowody (zdjęcia, protokoły itp.) jest słuszne. Tylko wtedy można coś powiedzieć o tej hodowli. Ale cały czas zbieramy dane, a jak pewnie się domyślasz, procedura jest złożona i na efekt trzeba trochę poczekać[B](zresztą niech te ewentualnie pochowane psy poczekają parę miesięcy u ludzi - pewnie tęsknią za właścicielką i nie mogą się doczekać powrotu - sądzę, że sprawa się pociągnie kilka miesięcy. Póki co zapowiedziana ponowna kontrola nie odbędzie się teraz.)[/B] . Radzę uzbroić się w cierpliwość. A różne zapiski pojawiające się na Forum mogą wyglądać na pomówienia, lecz dopóki nie są poparte dowodami, to każdy rozumie, że to tylko oświadczenia. I trzeba pamiętać, że one pewnie będą poparte dowodami. A jak nie - to inna sprawa. Ale dawanie takich informacji sprzyja, a nie przeszkadza, tej sprawie, a sprawy są dwie: los tych biednych zwierząt (ja mogę tak mówić, że biednych, bo już wiem, ale nie piszę szczegółów na forum do czasu zamknięcia sprawy), a druga sprawa to jej oszustwa, które pewnie trafią do sądu. I wtedy o wszystkim powiadomimy.
Pozdrawiam
Ela Piotrowska

Link to comment
Share on other sites

Jestem osobą która ufa ludziom. Poznałam p.Agnieszkę w Satu Mare, na wystawie. Nie mam samochodu ani prawa jazdy więc szukam ludzi , którzy mogą mnie na nie zabrać. P. Agnieszka zrobiła na mnie dobre wrażenie, zaczęłam się z nią umawiać na wyjazd.
Dzięki Wam zostałam ostrzeżona i na pewno nigdzie z tą panią nie pojadę. BARDZO DZIĘKUJĘ , bo jak nic wpadłabym jak śliwka w kompot !

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do Moderatora - czy "bohaterka" tego wątku ma już aktywny profil ? Czy ma już możliwość udzielenia tu jakiejś odpowiedzi ? Czy nie wypowiada się, bo nie może, czy po prostu nie chce ? Jeżeli nie chce, to jej prawo, tylko to też będzie o czymś chyba świadczyć z jej strony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beakowa']Mam pytanie do Moderatora - czy "bohaterka" tego wątku ma już aktywny profil ? Czy ma już możliwość udzielenia tu jakiejś odpowiedzi ? Czy nie wypowiada się, bo nie może, czy po prostu nie chce ? Jeżeli nie chce, to jej prawo, tylko to też będzie o czymś chyba świadczyć z jej strony.[/QUOTE]

[COLOR=darkgreen][B]Niestety nie posiadam informacji w tym temacie.


Decyzja zapadła, wątek nie zostanie podzielony.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Wcześniej pisałam, że Agnieszka pojechała ze mną na Słowację, po powrocie okazało się, że nie miała ona w tej chwili pieniędzy i obiecała przelać na konto później.
Dzisiaj na konto wpadły od niej pieniądze za ten przejazd.
[B][COLOR=darkred]Uważam, że w tej chwili ona uczciwie się rozliczyła i ze swojej strony nie mam do niej żadnych pretensji.[/COLOR][/B] :user:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gorwin']Wcześniej pisałam, że Agnieszka pojechała ze mną na Słowację, po powrocie okazało się, że nie miała ona w tej chwili pieniędzy i obiecała przelać na konto później.
Dzisiaj na konto wpadły od niej pieniądze za ten przejazd.
[B][COLOR=darkred]Uważam, że w tej chwili ona uczciwie się rozliczyła i ze swojej strony nie mam do niej żadnych pretensji.[/COLOR][/B] :user:[/QUOTE]
Wow wątek ma więcej pozytywnych efektów;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...