Jump to content
Dogomania

Dogomaniacy w Gdańsku :)


Gasyou

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kurcze po przeczytaniu forum na temat hauuwardu troche sie zastanawiam.. ale nie moge tego ocenic przez to co przeczytalam a przez to zobacze wstepnie jutro. Moze Figo sie spodoba, bo chyba to ma byc najwazniejsze.. a co do szkolenia to jeszcze mam czas zeby sie troche namyslec:) na razie bedzie przedszkole!

A wie ktos w jaki sposob odbiera sie rodowod ze zwiazku kynologicznego? czy trzeba isc na jakis przeglad z pieskiem?

Link to comment
Share on other sites

jejku to za to trzeba jeszcze placic?? strace caly swoj majatek:) no ale nie wazne w zamian mam super wrazenia w domu! i swietnego kochanego pieska..

Jutro jak wroce powiem jak bylo.. jade jeszcze z siostra, bo podobno do przedszkola moze jezdzic rodzinami..

Link to comment
Share on other sites

w przedszkolu bylo swietnie;) za tydzien tez sie wybieramy i juz nie mozemy sie doczekac razem z FIGO.. Figo byl troche zestresowany i z nikim sie nie bawil tylko stal pod plotem:) ale mam nadzieje ze za tydzien bedzie lepiej. Ogolnie swietny widok 30 psiaczkow bawiacych sie ze soba i wykonujacych swoje pierwsze komendy w zyciu. Na razie jest mi zimno w lapska i nie moge zbyt duzo pisac na klawiaturze.. uciekam zatem pod cieply kocyk..brrrr

Link to comment
Share on other sites

Ola, jak ciąg dalszy szkolenia?

Pytam, bo moja zołaza też chodzila do przedszkola, tylko innego i chciałabym porównać metody. Ja ze swojego byłam b. zadowolona :D

Później kończyłam tam PT i robiłam IPO, ale nie jest to Hauu-ward. Słyszałm na jego temat b.b. różne opinie :hmmmm:

Aga&Co

Link to comment
Share on other sites

witam. W przedszkolu bylam na razie dwa razy i nie wiem do konca co o nim sadzic:) Moze dla mojego Figo jest ciekawie, bo ma styk z roznymi pieskami, roznych rozmiarow, ras, charakterow. Troszke nie podoba mi sie to ze na tych dwoch zajeciach na ktorych bylismy cwiczenia sa identyczne i w sumie poltorej godziny tak samo wyglada i czuje ze to tak zostanie, bo co chwile przychodza nowe pieski po raz pierwszy i musza sie uczyc tego samego od samego poczatku. Ale to nie ma mi sie podobac tylko mojemu szczeniaczkowi. Figo jest tam troszke zestresowany i malo sie bawi z innymi. Wiecej stoi pod krata albo chodzi sam kopac dolki do lasku:) Pochodze jeszcze pare razy i wtedy stwierdze czy mu to odpowiada, na razie nie potrafie tego stwierdzic. Panie prowadzace sa bardzo mile i pomocne. A gdzie chodzilas do przedszkola?:) ze tak ujme to pytanie... Zajecia wygladaja w ten sposob ze najpierw wszystkie pieski sa puszczane i maja z 15 minut na zabawe, pozniej nastepuje male szkolenie. Pieski ustawiaja sie w wielkie kolo i ucza sie komendy "rownaj" "siad" "stoj". Nastepnie przechodza miedzy przeszkodami (przede wszystkim jest to nauka chodzenia na smyczy) i takie cwiczenia sa powtarzane z 10 razy :) na koncu pani prowadzaca przytrzymuje pieska i musi on podbiec na komende "do mnie" , widzac cie z dalekiej odleglosci.. takze na poczatku nie jest to zle, ale gdy Figo bedzie starszy moze go to zaczac nudzic tak samo jak mnie:) Na razie moge powiedziec ze mi sie podoba...

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia nigdy w przedszkolu nie stala pod ścianą i nie zajmowała się sama sobą! Ciągle była zajęta i wcale nie polegało to tylko i wyłącznie na uczeniu się komend. Był czas na zabawę (z przewodnikiem i innymi psami), był czas na odpoczynek i na pracę. Później, w trakcie dalszego szkolenia, też nie było momentu, żebyśmy się nudziły.

Jeździłam z nią na palc szkoleniowy do Oliwy, na Spacerową, koło ZOO. Musialam niestety przestać z powodu chronicznego braku czasu. A szkoda, bo sprawiało mi to olbrzymią frajdę :D , no i były efekty: parę razy brałyśmy udział w pokazach szkolenia. Ale będę musiała wrócić, i to szybko, z drugim dzwońcem.

Nie wiem, jak teraz jest na placu, dużo się tam pozmieniało, ale generalnie to nie mamy się gdzie szkolić :( . Mam obcykaną większoąć placów szkoleniowych w Trójmieście i nigdzie nie jest tak, żeby było fajnie.

A'propo:

[Gonienie go nie ma zbyt wielkiego sensu bo on zawsze bedzie szybszy. - i nawet nie o to chodzi: gdy go gonisz, to on to traktuje jak najwspanialszą zabawę na świecie :D

Aga&Co

quote]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...