Jump to content
Dogomania

Dogomaniacy w Gdańsku :)


Gasyou

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a gdzie będzie spacer???

jak nie daleko to ja się chętnie pojawię z moim Fadkiem on nie jest duży 5.8kg
jest chętny do zabawy, ale na początku szaleje musi się powąchać z pieskami i potem jest już ok, on i tak przeważnie na smyczy bo nie za bardzo przychodzi, więc mam nadzieję, że jak popatrzy na grzeczne pieski bez smyczy to weźmie z nich przykład :)

Link to comment
Share on other sites

widzę właśnie, że miejsce zbiórki może się zmienić...

natalia_aa napisała :
[QUOTE]A poważnie rzecz biorąc na parkingu zapewne nie będzie zbyt dużo miejsca coby stanąć spokojnie, więc albo przy tym parku przy molo, tam koło placu zabaw (choć chyba zatarasujemy przejście?), albo na plaży po prawej stronie, bezpośrednio przy zejściu na dole hmm?

I tak na molo chcę byśmy weszli, chociażby porobić zdjęcia jakieś fajne, zwłaszcza, że zapowiada się, że trochę osób z aparatami będzie, co oznacza dobre wieści przede wszystkim dla bezdomniaków [IMG]http://www.amstaff-pitbull.eu/images/smilies/icon_e_wink.gif[/IMG][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Do włascicieli bullowatych! Mogłabym pokazac się z lekko niezrównoważona ONką?
Zależy mi na socjalizacji, bo bullowate średnio znosi. Czasem się przywita i chce bawić a czasem drze paszcze jak poparzona.
Może przy dużej ilości psów by sie uspokoiła, jeśli nie, to sie odczepimy od grupy żeby nie robić zamieszania. ;)
Oczywiście będzie w kagańcu i na smyczy.

Link to comment
Share on other sites

Onomato-Peja zabieraj Penelopę i wpadaj! (Bo Ty to się odgrażasz i odgrażasz tym, że dołączysz ;))

Spacery były organizowane od 2009r z myślą o TTB, ale jako, że widzimy ogromną potrzebę wśród właścicieli swoich psów do tego typu spotkań,a zarazem socjalizacji swoich psów, jakoś tak się "rozszerzamy". Mamy nadzieję, że takie zloty sprawią, że w Trójmieście powstanie więcej takich grup, jak nasza.

Główny cel, jaki nam przyświeca to przede wszystkim oswojenie ludzi z widokiem TTB, zmiana podejścia ludzi do tychże ras, dodatkowo także zabieramy asty z gdyńskiego Ciapkowa, by zafundować im długi spacer, lepiej poznać i porobić zdjęcia, a potem ogłoszenia - co niewątpliwie jest kluczowym elementem, by znaleźć dla nich odpowiedniego opiekuna.

Mamy zarazem nadzieję, że za naszym przykładem wyłoni się więcej takich "organizatorów" łączących przyjemne z pożytecznym.


Z ważnych kwestii dotyczących spaceru - jeszcze nie podjęliśmy decyzji, co do miejsca zbiórki, więc proszę cierpliwie czekać na informację. Wszystko zależy od trasy, jaką sobie wybierzemy.

Druga ważna informacja, na naszych spacerach już kilkakrotnie miała miejsce zbiórka datków na pitbullkę Pepsi, która ma 1200zł długu (niegdyś 3500zł) za hotelowanie i leczenie. Dług cały czas rośnie, bo Pepsi jest nadal w hotelu i z jej dość trudnym charakterem nic nie wskazuje na to, by póki co miała go opuścić.
Tym razem:

[B]Z inicjatywy Janusza oraz Piotra na zlocie odbędzie się po raz kolejny zbiórka datków na bezdomną Pepsi, będącą pod opieką Fundacji AST, Mam nadzieję, że i tym razem uda się zebrać trochę pieniążków, a tym samym zrobić Pepsi noworoczny prezent i każda dusza, która przybędzie na zlot wspomoże Czekoladkę choćby symbolicznym groszem! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ![/B]

Link to comment
Share on other sites

A no i dodam na zaś, coby się nikt nie wystraszył, na chwilę obecną na pewno będzie ok 25-30 psów.
Standardowo jest koło 15-20, ale z racji tego wolnego właściwie dla większości dnia, ku mojej uciesze psów będzie więcej niż zazwyczaj! ;)

Dlatego też lojalnie uprzedzam, że wesoło będzie!

Link to comment
Share on other sites

kochani,
Dramatycznie pilna sprawa
Moja Mama w Nowy Rok, w centrum Gdańska znalazła jamnika - bardzo starutkiego i wycieńczonego. Zabrała go do domu, mieszka sama i ma własne, przygarnięte dwa psy. Znaleziony jamnik wymaga pomocy weterynaryjnej - jest w bardzo kiepskim stanie. Mama musi go znosić i wnosić po schodach - drugie piętro w kamienicy - to dla niej, mimo jego wychudzenia - wysiłek spory. Mama wychodzi o 6.00 rano do pracy i wraca ok. 17.00 - na tyle godzin zostawia trzy psy same w domu - wraca z bijącym sercem - czy jej psy nie zrobiły mu krzywdy.
Dzwoniła do wszystkich znajomych - nikt nie weźmie psa nawet na kilka dni. Jego zdjęcie jest na stronie schroniska w Gdańsku.
Mama potrzebuje pilnie pomocy - przy wyprowadzeniu psa, zawiezieniu do weterynarza - nie ma samochodu. Najlepiej, aby ktoś zabrał go od niej na kilka dni. Powiadomiłam fundację Viva - starają się coś wymyśleć, ale są z Warszawy - na odległość to trudne. Mama nie daje sobie zupełnie rady z tą sytuacją, jutro zostawi go jeszcze w domu, ale dłużej nie da rady.
My mieszkamy w Poznaniu - mamy trzy psy, jeden zupełnie dziki, wymaga socjalizacji - znaleźliśmy go w górach - boi się dotyku, uczy się domu, atakuje wszystkie obce psy. Nasze jakoś sobie z nim radzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzam'] [IMG]http://img267.imageshack.us/img267/4090/utf8qzdjc499cie01342ejp.jpg?http://imageshack.us/f/267/utf8qzdjc499cie01342ejp.jpg/[/IMG]
Nie umiem inaczej wstawić zdjęcia tego psa, ćwiczę[/QUOTE]
Ma chipa?
Może porobić mu ogloszenia?
Mogę się dożucić do pakietu - ostatnio czytalem o pakietach 130 ogloszeń za 15 pln tu na bazarku ogloszeniowym...

Link to comment
Share on other sites

odezwała się p. Marta, która pomoże mamie dotrzeć z tym psem do weterynarza i zrobi zdjęcia, które można wykorzystać do ogłoszeń. Potrzebni są ludzie do rozklejenia plakatów z informacją na mieście. Mama nie da rady powiesić więcej niż 5 - 10.
Sytuacja coraz bardziej dramatyczna, bo pies mojej mamy robi się agresywny wobec jamnika, a zostają sami na wiele godzin. Mama obiecała, że potrzyma go jeszcze dzisiaj w domu.

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj jadę z mamą do weta. Pies mógł komuś zwiać, ale mama mówi, że jest bardzo chudy (może to wynik choroby...?).
Zrobiłam w pracy na szybko parę plakatów do rozwieszenia w okolic. Na trójmiasto.pl dałam ogłoszenie.
Napisałam też do fundacji "adopcje jamników" - pies ma wydarzenie na fb.
Ciekawa jestem, jaki jest jego stan zdrowia.....
do koleżanki, która mogłaby ewentualnie wyjść z nim na dwór nie mogę się niestety dodzwonić...
może dam jeszcze jedno ogłoszenie na trójmiasto z prośbą o DT....?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...