Jump to content
Dogomania

Killer już za TM [*]. Dług u weta został:(


a.s.

Recommended Posts

VitisVini : błagam o rozsądek - w ogóle dlaczego zamist skupiać się na tym, że ja NA KONIEC ZWRACAM UWAGĘ, że to kundel, Ty nie czepiasz się o całą resztę -> treść mojego posta ?! Pytam czy ten pies ma komuś coś odgryść i dopiero wtedy uznacie, że nie ma sensu go "ratować" ? czy dopiero jak nie pogryzie ,a coś komuś odgryzie się wam przelelje ??? A może jak zagryzie ??? Kiedy powiecie dość ???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 522
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

m s wspomniałą ile kosztuje tomografia , dodajcie do tego hotel , kasę dla behawiorysty , anie przypadkowego szkoleniowca i gwarancję, że najdzie się dla tego psa odpowiedni człowiek , najlepiej singiel-domator z ogódkiem , nie bardzo lubiący przyjmowac gości , to wtedy może to miałoby sens . ALE : ilu innym zwierzakom mogłoby pomóc wasze zaangażowanie ???

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE](...) ale jak na razie to on nikogo nie pogryzł w dosłownym tego słowa znaczeniu. (...)[/QUOTE]
Przepraszam, ale czy ktoś może mi wytłumaczyć kiedy gryzie w dosłownym tego słowa znaczeniu? Poszarpane ubrania, krwiaki, i ślady po zębach na ciele to chyba nie jest gryzienie na niby?! Czy tylko dlatego, że ktoś nie ma szwów bądź nie znajduje się w szpitalu ma nam dać do zrozumienia, że to nieznaczące żarty? Nie wiem jaką decyzję podejmą chłopacy po rozmowie z Michałem, ale ja będę skłaniała się w kierunku eutanazji dlatego, że pies stanowi za duże zagrożenie dla otoczenia i właścicieli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sigourney.Weaver']VitisVini : błagam o rozsądek - w ogóle dlaczego zamist skupiać się na tym, że ja NA KONIEC ZWRACAM UWAGĘ, że to kundel, Ty nie czepiasz się o całą resztę -> treść mojego posta ?! Pytam czy ten pies ma komuś coś odgryść i dopiero wtedy uznacie, że nie ma sensu go "ratować" ? czy dopiero jak nie pogryzie ,a coś komuś odgryzie się wam przelelje ??? A może jak zagryzie ??? Kiedy powiecie dość ???[/QUOTE]

Jakoś nie mogę uwierzyć w twoje szlachetne intencje.Żegnam i koniec ,jak mawia diuna-która-wie-wszytko, dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

Nie zgodzę się z pkt. 5 w opisie behawiorysty - tryptofan nie znajduje się w węglowodanach !! Aby podnieść poziom serotoniny, należy podawać surowe mięso (dieta barf) bo w białku zwierzęcym jest tryptofan. Akurat węglowodany raczej podniosą poziom energii psa a nie go uciszą :)

Link to comment
Share on other sites

Tak się kurcze wszyscy martowią i lubią Michała ale dlaczego nikt mu nie radzi, żeby teraz zaczął dbać o swój tyłek i oficjalnie zrzekł się odpowiedzialności za psa ???


Wam się pomyliło ratowanie z udowadnianiem sobie i innym jacy jesteście fajni i wielkoduszni . Jak Kiler kogoś pogryzie to nie wy-klakierzy sprzed kompa będzieć bekać za to przed sądem tylko ten chłopak

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sigourney.Weaver']Tak się kurcze wszyscy martowią i lubią Michała ale dlaczego nikt mu nie radzi, żeby teraz zaczął dbać o swój tyłek i oficjalnie zrzekł się odpowiedzialności za psa ???


Wam się pomyliło ratowanie z udowadnianiem sobie i innym jacy jesteście fajni i wielkoduszni . Jak Kiler kogoś pogryzie to nie wy-klakierzy sprzed kompa będzieć bekać za to przed sądem tylko ten chłopak[/QUOTE]

Tak, powinien zadbać o "swój tyłkek" biorąc przykład z ciebie, wielkiego nie-klakiera, który w cudowny sposób uczestniczy w tej dyskusji bez pośrednictwa kompa.


[SIZE=3][FONT=Calibri][quote name='diuna_wro']przecież Sig nie o to chodziło![/QUOTE][/FONT][/SIZE][quote name='diuna_wro']

[SIZE=3][FONT=Calibri]Sig nie chce by Killer była nazywany DA, bo jeśli Kiler kogoś zabije towszystkie DA na tym ucierpią. I amstaffy i buldogi angielskie. Wszystkiepodobne do Kilera. A to, że Sig akurat jest z grupy DA to nie ma znaczenia.Chodzi o konsekwencje jakie dotkną wszystkie rasy z listy gdy Kiler cośzrobi.[/FONT][/SIZE][/QUOTE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]I wbrew słowom twojego rzecznika Sig, myślę, że fakt iż jesteś z grupy DA ma wielkie znaczenie, bo postanowiłaś za wszelką cenę zlikwidować możliwość, żeby ktokolwiek i kiedykolwiek porównał Kilera do DA. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zatem stos już jest gotowy - teraz, rozniecając tę jatkę musisz tylko doprowadzić do jego podpalenia! [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

proxima upadłaś/łeś na głowę ???

I imię czego walczyć o nie uśpienie tego psa ??? Olewając przy tym głos osoby, która tego psa u siebie miała - Michał , który nie miał z nim problemu , oraz a. s. (mam nadzieję, że nie pomyliłam inicjałów) , u której pies był i występowały problemy ??? Dlaczego ktoś kto nie obcował z psem wie na 100%, że warto o niego walczyć za wszelką cenę i nie umie przy tym odpowiedzieć na najprostrze pytanie : w imię czyjego dobra walczcie o jego nie uśpienie ? Co złego wyniknie/może wyniknąć z uspienia tego psa i co złego wyniknie /może wyniknąć z jego nie uśpienia ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sigourney.Weaver']proxima upadłaś/łeś na głowę ???

I imię czego walczyć o nie uśpienie tego psa ??? Olewając przy tym głos osoby, która tego psa u siebie miała - Michał , który nie miał z nim problemu , oraz a. s. (mam nadzieję, że nie pomyliłam inicjałów) , u której pies był i występowały problemy ??? Dlaczego ktoś kto nie obcował z psem wie na 100%, że warto o niego walczyć za wszelką cenę i nie umie przy tym odpowiedzieć na najprostrze pytanie : w imię czyjego dobra walczcie o jego nie uśpienie ? [/QUOTE]
Gdyby nie zaślepiła cię tak ta walka i cofnęłabyś się o kilka stron, to doczytałabyś, że nikt tu nie walczy o pozostawienie go wśród żywych za wszelką cenę. Chcemy aby dostał szansę, na którą chyba zasługuje, także właśnie z powodów o których piszesz: jest osoba która nie miała z nim problemów i jest, która miała. Jest też trzecia (a raczej dwie), które chcą sprawdzić o co w tym chodzi. Jest grupa osób, która mówi - dajmy mu szansę, dołożymy się finansowo, ale niech zdiagnozuje go ktoś kompetentny, jeżeli uzna że pies jest nieuleczalnie zły zrozumiemy konieczność jego uśpienia.

[quote name='Sigourney.Weaver']Co złego wyniknie/może wyniknąć z uspienia tego psa i co złego wyniknie /może wyniknąć z jego nie uśpienia ???[/QUOTE]
Wiesz, tutaj powinno się być aby pomagać konkretnym psom- nie rasom, liniom i hodowcom- ale konkretnym psom ze swoim imieniem i historią. Myślę, że z jego perspektywy decyczja o uśpienie/nieuśpieniu jest kluczowa

Link to comment
Share on other sites

myślę , że temat należy poddać moderatorom do wglądu

Michał , daj znać co u psa i jaka decyzja ,,właścicieli,, czy eutanazja , czy świadome podpisanie umowy i tym podpisem oni przjemują odpowiedzialność za psa a nie ty .Kolejne ruchy typu szkolenie czy weci należą do nich .

Link to comment
Share on other sites

Dalsze gdybanie na temat losów psa nie ma już znaczenia. Jeszcze dziś pies zostanie poddany eutanazji po tym jak zaatakował Michała, gdy ten pojechał z wizytą.
Teraz zwolennicy jego ratowania mogą nas zmieszać z błotem, ale bezpieczeństwo jest dla nas ważniejsze i nie chcemy być odpowiedzialni za jakieś nieszczęście.
Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc dla Killera dziękujemy.

Link to comment
Share on other sites

Proxima wybacz ale dla mnie znaczenia ma to co napisały osoby obcujące z tym psem . Nawet MIchał doszedł do wniosku, że uspienie to najbezpieczniejsza dla otoczenia opcja i to jest zupełnie kluczowe.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że wszyscy któzy zaangażowali się w temat są miłośnikami zwierząt ale czasem warto na chwilę się zatrzymać i zwrócić uwagę na rzeczywistość . Nie ma sensu narażanie ludzi na ryzyko, nie ma sensu ładowanie forsy w psa, któremu i tak będzie/byłoby bardzo trudno znaleść mądrego, odpowiedzialnego opiekuna. Czasem dobre chęci nie wystarczą, bo trzeba liczyć się z rzeczywistością

edit : a.s. mnie ubiegła
Z Michałem wszystko ok ?

Link to comment
Share on other sites

zaraz zaraz Sig, od razu usuwać temat ???. Został jeszcze dług w lecznicy plus koszty eutanazji. To będzie jakieś 400 zł razem pewnie. Dlaczego tylko ja i nawiedzona proxima mamy sie do tego dokładać co zresztą od samego początku oferowałyśmy podczas gdy wy za darmo uprawialiście swoja nagonkę?

Oczekuję,że wesprzecie Michała w tej trudnej chwili również czymś więcej niż dobrymi radami.:razz: Czy może za dużo oczekuję ?

Link to comment
Share on other sites

Temat jest nieaktualny . Jeżeli ma pozostać to należy zmienić tytuł na inny coś w stylu pies został uśpiony , potrzebujemy forsy na dług w lecznicy.

Skoro była kasa na pomoc dla psa to powinna tym bardziej być na pomoc dla Michała. 100 euro aktualne ?

Nie pytaj mnie "dlaczego", dokładasz się wtedy, kiedy masz ochotę się dołożyć

ochłoń , zjedz batonik . Nikt nie uprawiał nagonki , tu cały czas toczyła się rozmowa o granice rozsądku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sigourney.Weaver']Temat jest nieaktualny . Jeżeli ma pozostać to należy zmienić tytuł na inny coś w stylu pies został uśpiony , potrzebujemy forsy na dług w lecznicy.

Skoro była kasa na pomoc dla psa to powinna tym bardziej być na pomoc dla Michała. 100 euro aktualne ?

Nie pytaj mnie "dlaczego", dokładasz się wtedy, kiedy masz ochotę się dołożyć

ochłoń , zjedz batonik . Nikt nie uprawiał nagonki , tu cały czas toczyła się rozmowa o granice rozsądku[/QUOTE]

Taki temat już był na początku- o długu- nie dałaś nawet 5 zł.I jak widze nadal będziesz dzielnie o te 5 zł walczyć. Budzisz moje obrzydzenie.

Link to comment
Share on other sites

Najsmutniejsze jest to, że niektórzy tak są zacietrzewieni, że nie mają nawet na tyle przytomności, albo dobrego smaku, żeby powiedzić : "o cholera, zaatakował Michała, kogoś z kim zawsze było ok, no to chyba faktycznie coś z tym psemjest nie tak , lepiej go uspić niż narażać innych" . Nic z tych rzeczy, nikomu nie jest łyso.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...