Jump to content
Dogomania

S.O.S.! WSCHÓD POLSKI POSZUKUJE POMOCY ! Pomóż zwierzętom z Polski B !


Jezabel

Recommended Posts

[CENTER][SIZE=4][COLOR=black][B]Wschód Polski[/B][/COLOR] – województwa: [B]lubelskie, podlaskie[/B], [B]wschodnia część mazowieckiego[/B].[/SIZE]

[/CENTER]
Tak zwana polska B. Biedniejsza, bardziej zacofana i zamknięta w tradycji. Nie zawsze mądrej i przemyślanej. To na tych terenach zwierzętom żyje się najgorzej. To tutaj często przypięte metrowym łańcuchem do rozwalającej się budy albo do drzewa, jedząc suchy chleb i popsute resztki wegetują, bo życiem tego nie można nazwać. Chude, przemarznięte, zapomniane. Bez szans na lepsze jutro. Bez nadziei.

Państwo nie pomaga, gminy akceptują taki stan rzeczy. Edukacja prozwierzęca na poziomie zerowym. Zwierzę traktowane jest jak przedmiot. Nikt nie pomyśli, a czasami nawet nie jest świadomy tego, ze zwierzę czuje i cierpi w milczeniu.

Pragniemy to zmienić. Chcemy dać szansę zwierzętom na pełną miskę i ciepłą, głaszczącą dłoń. W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych ze wschodnich części Polski (ale nie tylko) do współpracy z nowopowstającym [COLOR=black][B]Stowarzyszeniem Pomocy Zwierzętom na Wschodzie Polski[/B]. Każda forma pomoc[/COLOR]y jest nam potrzebna i każdą chcemy wykorzystać w walce z zacofaniem i nieświadomością Polski B. Czekamy na was!

Chęć pomocy i przynależności do Stowarzyszenia proszę zgłaszać na PW ;-)

[CENTER][B][COLOR=purple]CZEKAMY NA WAS![/COLOR][/B]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

rejestruję się na razie do czytania, ale jeśli będę miała jakiś pomysł lub ofertę pomocy zaktywizuję się.
Pomyślałam dziś (pewnie nie ja pierwsza) o opracowaniu programu edukacyjnego dla szkolnictwa i wystosowaniu petycji w sprawie włączenia takiego programu do lekcji pod niegdysiejszą nazwą wychowania obywatelskiego.
Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Nie ukrywam, że tym właśnie w dużej mierze chcemy się zająć. Aby jednak to zrobić musimy powołać do życia jednostkę, która formalnie w celach będzie miała takową akcje zapisaną. Czasami procedury są gorsze do przeskoczenia niż sama idea. Małymi krokami dotrzemy do celu:-)

Link to comment
Share on other sites

Inicjatywę popieram w całej rozciągłości.
Edukacja zdecydowanie TAK !!! Kościół, szkoła, władze gminy - moim skromnym zdaniem, właśnie od działań systemowych należy zacząć. Praca u podstaw - mozolna, wymagająca zaangażowania wielu ludzi i znacznych środków. Jeśli dobrze zorganizowana, w przyszłości może zaowocować znaczną poprawą warunków bytowych zwierząt.
Musimy sobie uświadomić jedno - bez tego, nasze doraźne, aczkolwiek równie istotne, działania, nie wystarczą.
Jeśli tylko uznacie, że mogę się do czegoś przydać - oddaję się do Waszej dyspozycji :lol:.

Przepraszam, że tak ni z gruszki, ni z pietruszki, ale... czy dla kilku pierwszych osób są przewidziane jakieś nagrody?
Może choćby po lizaku firmowym :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gallegro']
Przepraszam, że tak ni z gruszki, ni z pietruszki, ale... czy dla kilku pierwszych osób są przewidziane jakieś nagrody?
Może choćby po lizaku firmowym :evil_lol:[/QUOTE]
Chcesz lizaka?
Proszę...
[IMG]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRW_T2mIgKQi-lC3etBq90PlttAsPbUm0lUaPnpkA80mTXgkyN6[/IMG]

wprawdzie nie przepadam za pajęczakami, ale to jest szczyt...
Czy jeszcze masz ochotę na lizaka?

Link to comment
Share on other sites

Ja też zapisuję wątek.Myślę,że jakieś broszurki przydały by się Wójtom Gmin,Sołtysom wsi ponieważ Oni są na co dzień z tymi ludźmi i ich problemami.Oni widzą niejednokrotnie cierpienie zwierząt w milczeniu i NIE REAGUJĄ!To od nich w dużym stopniu zależy dotarcie do ludzi i dialog aby poprawić warunki zwierząt.Bardzo dziękuję za założenie wątku i stworzenie Stowarzyszenia bo ono jest naprawdę bardzo potrzebne nawet nie tylko na wschodzie naszego kraju ale i w całej Polsce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inga.mm']rejestruję się na razie do czytania, ale jeśli będę miała jakiś pomysł lub ofertę pomocy zaktywizuję się.
Pomyślałam dziś (pewnie nie ja pierwsza) o opracowaniu programu edukacyjnego dla szkolnictwa i wystosowaniu petycji w sprawie włączenia takiego programu do lekcji pod niegdysiejszą nazwą wychowania obywatelskiego.
Co Wy na to?[/QUOTE]

[quote name='gallegro']Inicjatywę popieram w całej rozciągłości.
Edukacja zdecydowanie TAK !!! Kościół, szkoła, władze gminy - moim skromnym zdaniem, właśnie od działań systemowych należy zacząć. Praca u podstaw - mozolna, wymagająca zaangażowania wielu ludzi i znacznych środków. Jeśli dobrze zorganizowana, w przyszłości może zaowocować znaczną poprawą warunków bytowych zwierząt.
Musimy sobie uświadomić jedno - bez tego, nasze doraźne, aczkolwiek równie istotne, działania, nie wystarczą.
Jeśli tylko uznacie, że mogę się do czegoś przydać - oddaję się do Waszej dyspozycji :lol:.

Przepraszam, że tak ni z gruszki, ni z pietruszki, ale... czy dla kilku pierwszych osób są przewidziane jakieś nagrody?
Może choćby po lizaku firmowym :evil_lol:[/QUOTE]
a może założc wątek edukacyjny?
Obawiam się, że w powodzi różnych informacji dotyczących regionu sprawy edukacyjne sie tak wymieszają, że sam watek stanie sie nieczytelny albo któras z idei zostanie przytłoczona drugą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jezabel']Na dogomanii watek nic nie da, bo tu są ludzie,którym nie trzeba uświadamiac, co dla zwierząt jest dobre. Trzeba dotrzeć do wiosek, nauczyć dzieci, żeby nie powielano złych nawyków, jak np. karmienie psów chlebem z wodą...:-([/QUOTE]
Nie chodzi o uświadomienie dogomaniaków, tylko o pomysły na program edukacyjny

Link to comment
Share on other sites

a to pomysły bardzo mile widziane. Dawajcie tutaj. Ja z chęcią poczytam, bo chcemy zrobić ile tylko się da. A jak ktoś ma wenę twórczą i chce sam coś potworzyć to was ucałuję, bo ja ostatnio na nic nie mam czasu. TYsiące maili trzeba napisać, żeby ludzi do czegos namówić:-(

inga.mm a tak z innej beczki, śliczne masz te roślinki na bazarkach :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jezabel']a to pomysły bardzo mile widziane. Dawajcie tutaj. Ja z chęcią poczytam, bo chcemy zrobić ile tylko się da. A jak ktoś ma wenę twórczą i chce sam coś potworzyć to was ucałuję, bo ja ostatnio na nic nie mam czasu. TYsiące maili trzeba napisać, żeby ludzi do czegos namówić:-(

inga.mm a tak z innej beczki, śliczne masz te roślinki na bazarkach :-)[/QUOTE]
na bazarek zapraszam, dopóki jeszcze nie jest zimno.
co do pomysłów, to mam, ale potrzebne by były fundacje, które z programem edukacyjnym i glejtem z kuratorium weszłyby do szkół i przedszkoli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inga.mm']a może założc wątek edukacyjny?
Obawiam się, że w powodzi różnych informacji dotyczących regionu sprawy edukacyjne sie tak wymieszają, że sam watek stanie sie nieczytelny albo któras z idei zostanie przytłoczona drugą[/QUOTE]

Czytasz w moich myślach. Na dowód załączam link do innego wątku, gdzie prawie w tym samym czasie pisałem o podnoszonym przez Ciebie problemie (wpis 354):
[url]http://www.dogomania.pl/threads/216117-HASZCZAK-i-jego-tragiczny-los.-S.O.S.!!!-POM%C3%93%C5%BBCIE-!!!/page15[/url]

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,
nie ma mnie na dogo od dłuższego czasu, ale dzięki za wygrzebanie mnie z otchłani użytkowników:)
Jestem gotowa do pomocy w obszarze edukacyjnym, chociaż raczej nie włączę się w formalne tworzenie stowarzyszenia.
Zawodowo zajmuję się psychologią edukacyjną. Sugeruję wysłanie maila do dogomaniaczki o nicku wenecja:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anielica']Witajcie,
nie ma mnie na dogo od dłuższego czasu, ale dzięki za wygrzebanie mnie z otchłani użytkowników:)
Jestem gotowa do pomocy w obszarze edukacyjnym, chociaż raczej nie włączę się w formalne tworzenie stowarzyszenia.
Zawodowo zajmuję się psychologią edukacyjną. Sugeruję wysłanie maila do dogomaniaczki o nicku wenecja:)[/QUOTE]
no to musisz dołączyć do tematu
[B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/216404-Edukacja-prozwierz%C4%99ca-spo%C5%82ecze%C5%84stwa-pomys%C5%82y-mile-widziane-%29"]Edukacja prozwierzęca społeczeństwa - pomysły mile widziane:-)[/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

Prezydent podpisał ustawę może się coś w końcu zmieni!

[B]Informacja w sprawie ustawy z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.[/B]
Celem ustawy jest zwiększenie prawnej ochrony zwierząt, szczególnie zwierząt bezdomnych. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt spowodowana jest koniecznością uregulowania kwestii praw zwierząt w obliczu zmian zachodzących w mentalności społecznej i braku zgody na dotychczasowe rozwiązania prawne. Zmiany zaproponowane w ustawie mają polepszyć urzeczywistnianie celu ustawy o ochronie zwierząt wyrażającego się w twierdzeniu, że zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
Ustawa wprowadza m.in. definicję schroniska dla zwierząt, doprecyzowuje zakazy dotyczące zabijania zwierząt i pojęcie znęcania się nad zwierzętami, wprowadza nowe zasady odbierania zwierząt osobom, które się nad nimi znęcają, wprowadza przepisy regulujące miejsce sprzedaży zwierząt domowych, zmienia zasady odławiania zwierząt bezdomnych oraz dokonuje nowelizacji szeregu przepisów karnych.
W szczególności ustawa wprowadza zakaz utrzymywania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. Jednocześnie wprowadzono wymóg, aby długość uwięzi nie była krótsza niż 3 m. Zabroniono również puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi, została zobowiązana do powiadomienia najbliższego schroniska dla zwierząt, straży gminnej lub Policji.
Ustawa zawiera zakaz wprowadzania do obrotu oraz nabywania zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach, prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych oraz wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli. Po wejściu ustawy w życie zabronione będzie rozmnażanie psów i kotów w celach handlowych, z wyjątkiem hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.
Ponadto ustawa modyfikuje przepis uprawniający dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich do zwalczania zdziczałych psów i kotów przebywających na terenie obwodów łowieckich. Uchwalone zmiany polegają na rezygnacji ze zwalczania poprzez odstrzał.
Ustawa doprecyzowuje również obowiązki samorządów gminnych w zakresie rozwiązywania problemu bezdomnych zwierząt.

[B]Udało się! Dziękujemy posłowi Pawłowi Suskiemu, Magdalenie Kochan i Arturowi Duninowi oraz innym posłom za walkę o ustawę.
[/B]
[RIGHT]
[/RIGHT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...