Jump to content
Dogomania

Yorkshire Terrier Mini. Pytania amatorki


arwena911

Recommended Posts

Witam. Jestem tu nowa, jak również jestem amatorka w hodowli Yorków. Parę dni temu dostałam w prezencie Yorka o którym marzyłam od dawna, wiele rzeczy jest dla mnie nowych, ciągle się uczę. Mój York ma w tej chwili 7 tyg. i wiele obaw związanych z jego pielęgnacją i wychowaniem. Na razie dowiedziałam się np.tylko iż należy codziennie czesać. Mam parę pytań do osób które hodują Yorki od dawna i wiedza na ich temat dużo więcej niz ja.
1) Czy należy ubierać Yorka podczas jesienno-zimowych spacerów i kiedy powinien się odbyć pierwszy spacer?? Zaznaczę, że mojemu maluszkowi jest zimno nawet w domu gdzie temperatura sięga 22st C.
2) Od osoby od której kupiłam pieska dostałam parę tabletek Wit.D którą mam podawać codziennie. Jak długo się podaje taką witaminę i co jeszcze oprócz tej witaminy powinnam zakupić??

Z góry dziękuje za wszelka pomoc i sugestie.

Link to comment
Share on other sites

[B]arwena911. [/B]Po pierwsze 7tyg. szczeniak jak dla mnie to powinien być jeszcze z matką i rodzeństwem:(Jeśli chodzi o pielęgnację to prawda należy czesać codziennie(delikatnie,pomału,żeby psiak łączył czesanie z przyjemnością,potem bedzie Ci łatwo psiaka czesać,kąpać,nie będzie się bał fryzjera)Aha i pamiętaj o uszkach które musisz [U]regularnie podgalać[/U] żeby ładnie zaczynały stawać.Pielęgnacja zębów też jest bardzo ważna,obserwuj Jego ząbki czy się ruszają,czy wypadają,czy nie są jakieś podwójne bo wtedy trzeba wyrwać mleczaki żeby psiak miał ładny zgryz.Ja swojej suczce zaczełam myć ząbki jak wypadły jej mleczaki w wieku 7mc i myje do tej pory 2 razy w tyg. ząbki ma piękne białe bez kamienia,nalotu.Jeśli chodzi o ubieranie yorka,w Twoim przypadku napewno bedziesz musiała malucha ubrać jak bedziesz z nim wychodziła na siku(ale dopiero po ostatnim szczepieniu,weterynarz Ci wszystko wytłumaczy)Ja uważam że juz po drugim szczepieniu można z maluchem wyjść na kilka chwil na dwór(tylko zeby nie miał kontaktu z innym zwierzakiem,kupami ,sikami)Ale dla 100%pewności dowiedz się tego od swojego weterynarza,moze on zadecyduje inaczej.To że jest mu zimno,to się nie dziw może on się jeszcze stresuje,boi nowego miejsca,brakuje mu mamy,(albo poprostu taki juz będzie rozdygotany jak ratlerek:)Przytulaj go często,niech leży koło Ciebie niech czuje ciepło,albo do jego legowiska mozesz dać termofor z ciepłą wodą.Jeśli chodzi o witaminę która masz podawać to ja niestety nie wiem,ja żadnych witamin nie dostawałam od hodowcy dla szczeniaka(zapytaj weterynarza on najlepiej Ci wytłumaczy,kiedy mozna na spacer,kiedy jakie szczepienia,wsprawie witamin,niech posprawdza malucha dobrze czy ma wszystko na miejscu:)czy oczy zdrowe,uszy,rzepki,biodra,przełyk.....takie poprostu oględziny każdy weterynarz powinien zrobić taki przegląd szczeniakowi i poproś o to. Myśle że narazie tyle wystarczy,jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania zawsze możesz zapytać.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...