Jump to content
Dogomania

DINA cudowna ONka biega już za tęczowym mostem


kkanarekk

Recommended Posts

[quote name='Ironiaaa']Na owczarku znalazla sie osoba ktora jest z Krakowa i zaoferowala swoja pomoc jesli bedzie potrzebny transport lub jakas bardzo naglaca potrzeba (tzw. natury rzeczowej)! Jakby co to szybko dajcie znac i was skontaktuje![/QUOTE]


Czy ta osoba mogłaby zaoferowac transport do Wawy?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cantadorra']Jak u Czarnej Andy, to trafiła nieziemsko :)[/QUOTE]
moja Droga dziekuje bardzo za mile slowo :)
Rozmawialam z kkanarekk- teraz dopiero weszlam zobaczyc sunie - beka wyslala mi pw na facebooku :) a ja bylam w weekend w lublinie

Jak dla mnie problem nie lezy w trzustce - byloby sranie i proby byly by zanizone a nie zawyzone - poza tym nie sa diagnostyczne badanai amylazy i lipazy we krwi tylko w kale dowiezionym jako " cieply" do laboratorium
Sunia z wynikow m aanemie mikrocytarna - male mvh i mchc swiadczy o niedoborach zelaza
Niskie plytki o wyciekach krwi - pytanie w ktorymmiejscu - moze byc przez jelita - jesli sa uszkodzone z zaglodzenia mogly wejsc w taki stan zapalny w ktorym czesto dochodzi do miktokrwawien - badanie krew utajona w kale
Lub w sledzionie - krwiak, nowotwor, mikrokrwawienie - maloplytkowosc o tym moze mowic
Lub ropomacicze- musialby byc wyciek chyba ze ropomacicze zamkniete wtedy niesiety nie widac niczego zadnego wyplywu i to jest gorsze obie wersje bylyby kiepskiim rokowaniem w jej stanie bo trzeba operowac
tak czy inaczej trzeba zrobic usg - u kogos kto potrafi je odczytac bo sam sprzet to za malo.

Niski hematokryt - czyli htc orz kiepskie parametry czerwonokrwinkowe przemawiaja za transfuzja ....bez tego razczej szanse sa male jesli nie jest to nowotwor np sledziony.. pytanie gdzie spierdziela krew

Cholernie wysokie wbc - olbrzymi stan zapalny w organizmie - moze wskazywac niesiety na ropomacisze, nowotwor takze ...
Pytanie czy macie tam wetow ktorzy sa w stanie w razie czego zoperowac sunie - trzeb amies jednostke krwi plus narkoze wziewna pllus bardzo doswiadczonego chirurga

Obawiam sie ze jesli nie zdiagnozuje sie suki w ciagu paru dni to przy takich parametrach czeronych krwinek grozi jej niedotlenienie krwi a to oznacza jedno
Nie wilno jej podac kroplowek !!!!!!!!! rozwodnicie krew ktora i tak jest woda i dojdzie do niedotlenienia i smierci - jesli wogole podac to dextran lub krew a do tego zelazo w postaci iniekcji
Sprawdzic potas i zelazo we krwi oraz tparametr transportu zelaza we krwi
[B]Lub moze miec walniety szpik - czyli jakas bialaczke szpikowa lub chloniak - dochodzi do rozpadu erytrocytow i plyrtek - to jest o tyle prawdopodobne ze przy takich wynikach sunia by nie zyla - czyli jest to stan przewlekly
ile jest limfocytow ? jesli duzo to moze byc bialaczka limfocytarna
[/B]
natomiast trzeba sprawdzic rozmaz - czy sa nowe formy krwinek

najlepszym wyjsciem byloby gdyby byla to sledziona lub ropomacicze..

Link to comment
Share on other sites

Ciesze sie strasznie, ze Dinusia jedzie do czarnej andy!!! Dziekuje Ci dobra kobieta,bo Dinusia i brak odpowiedzialnego DSa spedzaly mi sen z powiek...
Bede pytac o ten transport do w-wy, ale nic nie gwarantuje.
Trzymam kciuki za dzisiejsza wizyte u weta, miejmy nadzieje, ze sie wyjasni co jej tak na prawde dolega.

Link to comment
Share on other sites

jesli wyniki krwi nie sa bledne to sunia ma malo czasu - bo z takimi parametrami czerwonokrwinkowymi daleko nie zajedzie
Mysle ze kreon nie jest tu potrzebnu to nie trzustka raczej ... bylyby biegunki i wymioty i nie takie patametru krwi i nei takie plytki - Dina sie wykrwawia - pytanie skad

konsultowalam sie ze swoim wete od krwi - sunia powinan miec przetopczon akrew zeby moc cokolwiek zrobic dalej - przy takich parametrach krwi kazde przecieci skory grozi wykrzepieniem tak niskie plytki sa przeciuwskazaniem d jakichkolwiek dzialan
wiec jesli jak mowila mi kkanarekk przed chwila sunia ma krwarwienia w drog rodnych moze byc to byc ropomacicze i doszlo do supresji szpiku - tylko dziwne ze nerki dzialaja
mysale ze przyczyn jej wiecej bo nie chce mi sie wierzyc ze to tylko ropomacicze- usg plus rozmaz jest natychamistowe do zrobienia

anyway nie ma zbyt wiele czasu na dywagacje - diagnoza musi byc natychmiast

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co napisać :-( mnie to też nie pasowało na trzustkę , wyniki wskazywały ,że jest źle ...... ale aż tak źle:-(:-(:-( . Moją Muchę uratował wet z Krzeszowic , dobry chirurg , ma pełną diagnostykę i rtg , nie ma usg , wysyła na badanie do Trzebini. Mimo ,że ropomacicze jest natychmiastowym wskazaniem do operacji , zdecydował ,że najpierw ją trzeba ustabilizować a dopiero jak się uda - ciąć.

Link to comment
Share on other sites

Dina biega już za tęczowym mostem. Bardzo mi przykro ale nie ma jej już wśród nas :( ;( Okazało się, że ma nowotwór wątroby około 7cm, nowotwory macicy, ropomacicze, krwotok i chore nerki. Przepraszam Cię maleńka, żę nie dałam rady Cię uratować.

Wszystkie wpłaty zwrócę darczyńcom w tym tygodniu... Przepraszam też za tego poprzedniego weta idiotę na pewno zażądam od niego zwrotu kasy za diagnozę trzustki i całą reszte.

Link to comment
Share on other sites

:-(:-(:-(:-(:-( pewnie to zabrzmi jak banał , ale przynajmniej przed śmiercią miała prawdziwy dom i ludzi , którzy się o nią troszczyli ......... nie odeszła w samotności , gdzieś w krzakach jak nikomu nie potrzebna rzecz :-(
Jeśli o mnie chodzi to nic nie musisz zwracać .

Link to comment
Share on other sites

Bela, ja tak samo, zatkało mnie jak przeczytałam tytuł, już nie wyrabiam.... Źle to znoszę, Hugo, Kronos, teraz Dina, choć u Diny było inaczej. Tak mi przykro :( Czekał na nią dom, o jakim mogła marzyć i nie zdążyła dziewczynka. Biegaj szczęśliwa, chcę wierzyć, że teraz będzie zdrowa i radosna.... :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

:shake:
Strasznie mi przykro..:sad:

Kkanarku,nie wiem o jakich zwrotach pieniązków piszesz ale jesli chodzi o nas ( Krzysztof K.) i jesli nie wykorzystałaś tego dla Diny to na pewno przyda się to dla innego pieska.

Sunieczka juz nie cierpi,a Ty dałaś jej dużą ulgę ,jesli nie do końca na ciele,to na pewno na duszy.

Link to comment
Share on other sites

Tak bardzo mi przykro :-(,ze Dina przegrala walke z pasudna wykonczajaca choroba .Ostatnio chyba niebo uwzielo sie na biedne onki :placz:,zabierajac po kolei Natanka ,Madoxa ,Huga ,Gabi ,Kronosa ..a teraz bidusie Dine ...
[*]Moze tam po tej drugiej stronie zaznasz milosci ,bedziesz zdrowa .....Zegnaj Dinko ...

[IMG]http://files.students.ch/thumbnails/290x164/b/2011/07/06/swieczka-znicz-2011.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...