Jump to content
Dogomania

Brutus i Salma ;)


Rinuś

Recommended Posts

  • Replies 7.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='asiak_kasia']:diabloti: jestem za,
a tak btw to temat zlotu chyba był wziął i umarł? :-([/QUOTE]

W tym roku nikt nie wziął się za organizacje więc nic nie ma ;)
Kaśka - jak będziesz do omrowej jechać to wstąp po mnie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']W tym roku nikt nie wziął się za organizacje więc nic nie ma ;)
Kaśka - jak będziesz do omrowej jechać to wstąp po mnie :evil_lol:[/QUOTE]

A ja w Pniewach byłam nawet ostatnio :evil_lol: Nie jest jakoś szczególnie daleko.


Fredzia miała się zająć tym tematem, ale coś w ch.. leci :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Może :diabloti:
Byłam w wujaszkiem po jrt. Szybka akcja to była raczej :evil_lol:[/QUOTE]

A może nie :evil_lol: Faktycznie mamy jakąś hodowle jrt :evil_lol: I jak Ci się podobało to zadupie? :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']A może nie :evil_lol: Faktycznie mamy jakąś hodowle jrt :evil_lol: I jak Ci się podobało to zadupie? :eviltong:[/QUOTE]

Fajnie macie, spokojnie. Trochę jak w Stargardzie :evil_lol:
A hodowla jak dla mnie zdecydowanie o kant dupy rozbić, w życiu bym psa nie wzięła od nich, ale to ja, a wujaszkowi to było wsio. Jawa jest zarąbistym psem, ale raczej niewiele ma z jrt, o których tyle się słyszy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Fajnie macie, spokojnie. Trochę jak w Stargardzie :evil_lol:
A hodowla jak dla mnie zdecydowanie o kant dupy rozbić, w życiu bym psa nie wzięła od nich, ale to ja, a wujaszkowi to było wsio. Jawa jest zarąbistym psem, ale raczej niewiele ma z jrt, o których tyle się słyszy :evil_lol:[/QUOTE]

Spokojnie :evil_lol: Nic się nie dzieje to fakt.
Co do hodowli nie znam stety/niestety gościa. Znam jedynie hodowle ludzi od pomeranianów i Amebę z wyżłami, basenji, bulwami i thaiką ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleks89']W Zabrzu jesteś?:diabloti:To możesz sobie przypomnieć zaraz jak to jest :P[/QUOTE]

Z bieganiem czy z jaraniem? :) ani tego ani drugiego w Zabrzu nie mam ;]
Nie widzę podobieństwa w dwóch tych sprawach ;) po bieganiu to mnie tylko nogi bolą :D a nie się uginają :P lekka różnica ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry moi mili :loveu:

ostatnio myślę jakby tutaj zaczać więcej zarabiac....bo muszę zrobić prawko, kupić autko żeby z psem nad wodę śmigać :diabloti:

i wpadłam na pomysł - otwarcie internetowego sklepu zoologicznego...czy ktoś z Was próbował już kiedyś swoich sił w tej dziedzinie?Wiem, że nie jest to łatwy kawałek chleba, tym bardziej że konkurencja jest dosyć spora... Każda sugestia byłaby mile widziana :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']Dzień dobry moi mili :loveu:

ostatnio myślę jakby tutaj zaczać więcej zarabiac....bo muszę zrobić prawko, kupić autko żeby z psem nad wodę śmigać :diabloti:

i wpadłam na pomysł - otwarcie internetowego sklepu zoologicznego...czy ktoś z Was próbował już kiedyś swoich sił w tej dziedzinie?Wiem, że nie jest to łatwy kawałek chleba, tym bardziej że konkurencja jest dosyć spora... Każda sugestia byłaby mile widziana :loveu:[/QUOTE]

Cięzka branża :roll: JA bym chciała taki sklep w którym bedzie wszystko i dla świń i dla kota i psa i konia, ale nie jakies byle gówienka, tylko naprawde porządne produkty, od karmy, czy smoakołyków, po sciółkę, sprzet, zabawki i jakies tam środki do pielegnacji. Na ile to realne jest, nie wiem, bo dziedziny są bardzo rózne i mocno skrajne.
Łatwo jest kupic karme dla prosiaka, ale np. pasza czy musli dla konia to juz inny kaliber.
Ogólnie Rinusiowa powodzenia, jak Ci się uda to chce rabat :P

Link to comment
Share on other sites

eeee konie i świnie odpadają :diabloti:

bardziej chyba chciałabym uderzyć w akcesoria myśliwskie bo na rynku za wiele sklepów mysliwskich z akcesoriami dla psów to nie ma....tylko nie wiem czy ten kierunek by się opłacał...na razie to tylko myślenie i zastanawianie się czy jak zainwestujemy to czy nie pójdziemy na dno...wiem, że ja sama tego nie ogarnę, bym musiała kogoś dotrudnić aby mi pomagał...Paweł by zawoził wszystko do kuriera/poczty...miejsce na towar mamy...
Czytałam że można otworzyć taki biznes mając zaledwie 10tys zł....strona internetowa to miesięcznie ok 100zł, nie wiem jak się sprowadza towar i skąd, dlatego jeśli ktoś miałby namiary na osobę, która takowy sklep założyła byłabym wdzięczna za pomoc. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']eeee konie i świnie odpadają :diabloti:

bardziej chyba chciałabym uderzyć w akcesoria myśliwskie bo na rynku za wiele sklepów mysliwskich z akcesoriami dla psów to nie ma....tylko nie wiem czy ten kierunek by się opłacał...na razie to tylko myślenie i zastanawianie się czy jak zainwestujemy to czy nie pójdziemy na dno...wiem, że ja sama tego nie ogarnę, bym musiała kogoś dotrudnić aby mi pomagał...Paweł by zawoził wszystko do kuriera/poczty...miejsce na towar mamy...
Czytałam że można otworzyć taki biznes mając zaledwie 10tys zł....strona internetowa to miesięcznie ok 100zł, nie wiem jak się sprowadza towar i skąd, dlatego jeśli ktoś miałby namiary na osobę, która takowy sklep założyła byłabym wdzięczna za pomoc. :loveu:[/QUOTE]

Towar to albo hurtownia jakas w poblizu, albo trzeba się bezpośrednio z producentem/importerem dogadywać :diabloti: Jak jestes młoda to idz do swojego PUP i oni powinni Ci podpowiedziec gdzie isc zeby dofinasowanie dostać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']eeee konie i świnie odpadają :diabloti:

bardziej chyba chciałabym uderzyć w akcesoria myśliwskie bo na rynku za wiele sklepów mysliwskich z akcesoriami dla psów to nie ma....tylko nie wiem czy ten kierunek by się opłacał...na razie to tylko myślenie i zastanawianie się czy jak zainwestujemy to czy nie pójdziemy na dno...wiem, że ja sama tego nie ogarnę, bym musiała kogoś dotrudnić aby mi pomagał...Paweł by zawoził wszystko do kuriera/poczty...miejsce na towar mamy...
Czytałam że można otworzyć taki biznes mając zaledwie 10tys zł....strona internetowa to miesięcznie ok 100zł, nie wiem jak się sprowadza towar i skąd, dlatego jeśli ktoś miałby namiary na osobę, która takowy sklep założyła byłabym wdzięczna za pomoc. :loveu:[/QUOTE]

Dofinansowanie na działalność można dostać z PUPu do 20tys. Jeżeli chodzi o strone internetową to zastanów się czy lepiej by Ci się pracowało na gotowych szablonach (jak ma np furkidz i kilka innych) czy na własnym. To kwestia pieniędzy też jest. Dodatkowo jeżeli internet to zdjęcia. Aparat masz więc to Ci odchodzi ale przydał by ci się specjalny jak to mówię namiocik lub tło do fotografii i oświetlenie. Znajomi mają internetowy sklep sportowy ze specjalizacją futsalową - akurat kręcimy się w takim światku i mają na tym zarobek. Musisz się zastanowić czy będziesz miała odpowiednią ilość klientów na miesiąc by stać Cię było na Zusy srusy. Grunt to trafić na odpowiedni rynek zbytu. Dodatkowym atutem było by jeżeli współpracowałabyś z najlepszymi firmami nie koniecznie ale raczej z poza naszego kraju. Czyli przygotuj się na pisanie maili nie koniecznie w zrozumiałym angielskim ;)

Link to comment
Share on other sites

Myślałam nad tym ale po zbadaniu rynku odpuściłam ze względu na zbyt dużą konkurencję, no i to jednak wymaga dużo pracy. Napisz może do motyleqq ona drążyła temat sklepu internetowego z akcesoriami sportowymi. [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226168-specjalistyczny-sklep-sportowy-czy-potrzebny/page13[/url] Z tego co wiem też niestety odpuściła. Moim zdaniem bez kredytu się nie obejdzie, bo o dofinansowanie tak naprawdę jest bardzo ciężko. No chyba, że masz kasę na start.

Link to comment
Share on other sites

w temacie dofinansowania trzeba miec dobrze napisany biznes plan, bo bez tego ani rusz, no i jednak coś tam na start mieć, bo tez nie zawsze dadzą kasę na 100% projektu. No i konkurencja jest naprawde bardzo duża. A ty Rinusiowa masz problemy, kupujesz sukę joreczka czy teraz modniejszego maltanczyka, i klepiesz miocik w stowarzyszeniu misia puchatka i przyszółki maji i kasiora leeeeci :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okamia']Dofinansowanie na działalność można dostać z PUPu do 20tys. Jeżeli chodzi o strone internetową to zastanów się czy lepiej by Ci się pracowało na gotowych szablonach (jak ma np furkidz i kilka innych) czy na własnym. To kwestia pieniędzy też jest. Dodatkowo jeżeli internet to zdjęcia. Aparat masz więc to Ci odchodzi ale przydał by ci się specjalny jak to mówię namiocik lub tło do fotografii i oświetlenie. Znajomi mają internetowy sklep sportowy ze specjalizacją futsalową - akurat kręcimy się w takim światku i mają na tym zarobek. Musisz się zastanowić czy będziesz miała odpowiednią ilość klientów na miesiąc by stać Cię było na Zusy srusy. Grunt to trafić na odpowiedni rynek zbytu. Dodatkowym atutem było by jeżeli współpracowałabyś z najlepszymi firmami nie koniecznie ale raczej z poza naszego kraju. Czyli przygotuj się na pisanie maili nie koniecznie w zrozumiałym angielskim ;)[/QUOTE]
ZUS mi odpada bo ja normalnie pracuję i mam umowę i wiem, że pracując mogę mieć też własną działalność więc składki mam odprowadzane już w firmie i tutaj odpada na szczęście.
Co do zdj itd to już raczej drobnostki, właśnie bardziej martwi mnie sprowadzanie tych wszystkich rzeczy. Zapewne na początku zaczęłabym od ogólnodostępnych rzeczy, potem sprowadzanie np karm z za granicy...
Na razie staram się to jakoś ugryźć i sporo czytam...zobaczymy.
[quote name='Amber']Myślałam nad tym ale po zbadaniu rynku odpuściłam ze względu na zbyt dużą konkurencję, no i to jednak wymaga dużo pracy. Napisz może do motyleqq ona drążyła temat sklepu internetowego z akcesoriami sportowymi. [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226168-specjalistyczny-sklep-sportowy-czy-potrzebny/page13[/URL] Z tego co wiem też niestety odpuściła. Moim zdaniem bez kredytu się nie obejdzie, bo o dofinansowanie tak naprawdę jest bardzo ciężko. No chyba, że masz kasę na start.[/QUOTE]
dzięki za link, poczytam i albo pójdę dalej albo oleję temat.
[quote name='asiak_kasia']w temacie dofinansowania trzeba miec dobrze napisany biznes plan, bo bez tego ani rusz, no i jednak coś tam na start mieć, bo tez nie zawsze dadzą kasę na 100% projektu. No i konkurencja jest naprawde bardzo duża. A ty Rinusiowa masz problemy, kupujesz sukę joreczka czy teraz modniejszego maltanczyka, i klepiesz miocik w stowarzyszeniu misia puchatka i przyszółki maji i kasiora leeeeci :evil_lol:[/QUOTE]

nieee chce dofinansowania raczej, bo byśmy mieli kasę jak nie kupimy autka...ale jeśli to by wypaliło to pewnie na przyszły rok dopiero...

edit,. a myślisz, że po co chcę drugiego laba?> :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

myślę, że ogólny sklep to dobry pomysł ;) na specjalistycznym zbyt wiele nie zarobisz

no i chyba warto zacząć po prostu od allegro, najważniejsze to mieć spory wybór popularnych karm i smakołyków, tanich zabawek i akcesoriów(typu trixie czy hilton), no i rzeczy które ciężko dostać gdzie indziej ;) taki niezbędnik dla każdego posiadacza psa

Link to comment
Share on other sites

tym bardziej, ze dummy takie np kupujesz ile razy w zyciu?..:evil_lol: ja ciagle mam te same od lat, kupilam najpierw 3, potem 3 kolejne i sluza dzielnie ;) gdyby nie dobral sie do nich pewien szkodnik:evil_lol: to bylyby jak nowe, nie liczac zabrudzen materialu ;)

A z taka karma czy smakami juz nie poradzisz, trzeba kupic:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiq']tym bardziej, ze dummy takie np kupujesz ile razy w zyciu?..:evil_lol: ja ciagle mam te same od lat, kupilam najpierw 3, potem 3 kolejne i sluza dzielnie ;) gdyby nie dobral sie do nich pewien szkodnik:evil_lol: to bylyby jak nowe, nie liczac zabrudzen materialu ;)

A z taka karma czy smakami juz nie poradzisz, trzeba kupic:evil_lol:[/QUOTE]

a nie wiem, ja w ogóle nie kupuję :evil_lol: za to chętnie kupiłabym np. jakiś porządny koziołek do aportu przy okazji kupowania karmy ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak się zdecyduję to na pewno będzie temat z prośbą o wpisanie co według Was - posiadaczy psów- chcielibyście aby w takim sklepie się znalazło.
Wymyśliłam, że akcent myśliwski byłby osobnym działem po prostu, takim dodatkiem, ktoś zamawia karmę to przy okazji może kupić np dummy, skrzydła bażanta, czy skórę królika :p

A ktoś się orientuje czy pracując mogę się starać o dofinansowanie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...