Jump to content
Dogomania

sygnalizowanie potrzeb fizjologicznych :P


ania18

Recommended Posts

Są przypadki, że bardzo długo nawet rocznym psom zdarza się siknąć w domu. Wszystko zależy od wychowania. Rano jak piesek się obudzi postaw go na gazetę (powinna leżeć zawsze w tym samym miejscu). Jak tam na sika pochwal go. To samo na dworzu.

Ty jak byłaś mała to napewno nie sygnalizowałaś, że ci się chce. Od razu waliłas w pieluchę.

Ps. pies to nie tylko same przyjemności. Z tonu Twoich wypowiedzi wnioskuję, że bardzo Ci przeszkadza jak pies nasika. Może to nie był odpowiedni moment na psa???

Link to comment
Share on other sites

Mojej suni spanielce zdarzało sie sikać w domu prawie pół roku. Za każdym razem jak zrobiła na dworze, dawałam jej w nagrodę psiego dropsa i to dopiero pomogło. Szybko zauważyla o co chodzi i jak robiła na dworze, to patrzyła jeszcze czy widzimy i zaraz leciała do nas po dropsa. Cwaniara mała! :razz: Spróbuj z dropsami, naprawde pomaga. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Szczerze mówiąc na Twoim miejscu, zupełnie zdjęłabym dywan z podłogi na jakiś czas ;) Co do Uczenia psa czystości, zacytuje siebie z innego forum, choc tam problem był bardziej 'złożony':
[quote]Co do nauczenia psa higieny to tu nie bedzie tak łatwo. przede wszystkim w jaki sposob dotychczas uczyliscie psa? moj pies nauczyl sie bardzo szybko, ale poswiecalam uczeniu go sporo czasu, a wygladalo to mnie wiecej tak: jak mały nasikal bralam go na to miejsce (zadnego maczania psiego pyska w odchodach!ble) i mowilam stanowczym głosem: Nero, fe/nie wolno/itp - trzeba isc na SPACER (wiem ze to brzmi idiotycznie ale dzialalo) i natychmiast bralam go pod pache i jazda na dwor-jak zalatwil sie na dworze to chwalilam go pod niebiosa jaki dobry i mądry pies (mozna tez dawac psu w nagrodę smakolyk). trzeba tak postepowac od razu kiedy pies sie zalatwi w domu, zeby skojarzyl ze musi to robic na zewnatrz, a biorac pod uwage ze to szczeniak i sika co 2 godziny to przez jakis czas biegalam z nim z gory na dol jak glupia ale dzieki temu szybko zalapal o co chodzi i sam zacząl sie dopominac piszczac pod drzwiami.

Mam nadzieje ze to co napisalam pomoze Ci choc troche...
Dodam jeszcze, ze ja kupiłam swojego cockera w wakacje, studia zaczynalam w pazdzierniku wiec mialam troche czasu zeby bawic sie w bieganie co 2 godziny na dwor. w Waszej sytuacji rozumiem ze nie jest to mozliwe bo mama pewnie pracuje a brat sie uczy, wiec pies pol dnia siedzi sam w domu , tak? no jakby nie bylo mysle ze warto stosowac ta metode kiedy domownicy sa juz w domu. [/quote]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja też zastanawiam się kiedy mój Manio zacznie sygnalizować ale jeszcze muszę poczekać, zresztą nie spieszy mi się, wszystko w swoim czasie. Mój ma problem innego rodzaju, on jeszcze nie wie, że można kupkać na trawce :) ale też się nauczy :P Bądź cierpliwa :) wiem co mówię, mi też się spieszy ale uczę się przy moim psiaku cierpliwości :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...