Jump to content
Dogomania

Żywienie psa z niewydolnością wątroby.


BORA

Recommended Posts

Mój Oskarek prawie 2 lata temu miał kleszcza, po którym zachorował. Ma babesjozę.
Rok po tym zaczął się problem z nerkami, który szybko został wyleczony, a kilka miesięcy po nerkach odezwała się wątroba. Miał złe wyniki badania krwi przez kilka miesięcy, żadne leki, ani zastrzyki nie pomagały.
W końcu przeszedł na dietę:mógł jeść tylko ryż z kurczakiem gotowanym i Royal Canin Hepatic. Po tej diecie wyniki wczoraj były ok i weterynarz powiedział, że można go przestawić na zwykła karmę, ale z niską zawartością tłuszczu i białka.
Znalazłam sporo karm i teraz nie wiem, którą wybrać. Może ktoś mógłby mi doradzić? Już się chyba pogubiłam w tych karmach...:roll:

Proformance Maintenance: tłuszcz12%, białko 21%

Nutra Nuggets Maintenance: tłuszcz 12%, białko 21%

Bento Kronen Light:tłuszcz 9%

Bosch Adult:tłuszcz 10%, białko 21,5%

Bewi Dog Basic:tłuszcz 10%, białko 23%

Bewi Dog Light:tłuszcz 2,5%, białko 13,5% (nie wiem czy dobrze znalazłam, bo strasznie mało tłuszczu i białka)

OIB CAN Mantenimiento: tłuszcz 10%, białko 22% (nie słyszałam o tej karmie, czy jest dobra?)

Acana Adult Light (nie znalazłam nigdzie zawartości tłuszczu i białka)

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze karma specjalnie dla psow z chorbami nerek [B]Happy Dog Sano-Croq N [/B]ma 12,5% bialka i 14% tłuszczu. Chodzi wlasnie o niska zawartosc bialka.

[B]Acana Adult Light [/B]raczej nie bedzie sie nadawala, bo ma 27% bialka i 10% tluszczu. Dla psa chorego na nerki bialka w niej jest stanowczo za duzo.

Jezeli chodzi o niska zawartosc i bialka i tluszczu jednoczesnie to moze byc [B]Bosch Special Light[/B] 13% bialka i 10% tluszczu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Birmanka']Jest jeszcze karma specjalnie dla psow z chorbami nerek [B]Happy Dog Sano-Croq N [/B]ma 12,5% bialka i 14% tłuszczu. Chodzi wlasnie o niska zawartosc bialka.

[B]Acana Adult Light [/B]raczej nie bedzie sie nadawala, bo ma 27% bialka i 10% tluszczu. Dla psa chorego na nerki bialka w niej jest stanowczo za duzo.

Jezeli chodzi o niska zawartosc i bialka i tluszczu jednoczesnie to moze byc [B]Bosch Special Light[/B] 13% bialka i 10% tluszczu.[/quote]
On nie musi mieć specjalistycznej karmy, tylko zwykła z jak najniższą zawartością tłuszczu i białko ok. 18%. Tłuszcz w sumie ważniejszy, stąd mój wybór karm.
Nigdzie nie znalazłam składu Boscha, tzn. z jakiego jest mięsa itp., a to też ważne ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']Karma: Nutrience Diet ma 18% białka i 6% tluszczu[/quote]
Skład białka i tłuszczu ok :p
Ale nie wiem co to za karma, nie znalazłam nigdzie z czego jest robiona i co zawiera.
A z tych proponowanych przeze mnie?
Coś mnie skłania do proformance :cool3: Co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][COLOR=#161616]Skład [B]Bosch Special Light[/B]: Ryż, jęczmień, mączka drobiowa, tłuszcz zwierzęcy, hydrolizat białek zwierzęcych, węglan wapnia, sól.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Times New Roman][COLOR=#161616][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=#161616]Skład [/COLOR][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#000000][B]Nutrience Diet: [/B][FONT=Arial]mielona kukurydza, maczka z kurczaka, pulpa buraczana, otreby ryzowe, drozdze, aromat kurczaka, tluszcz z kurczaka (konserwowany mieszanka tokoferoli i kwaskiem cytrynowym ), mielone siemie lniane, lecytyna, fosforan wapnia, weglan wapnia, sol,.[/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA']Skład białka i tłuszczu ok :p
Ale nie wiem co to za karma, nie znalazłam nigdzie z czego jest robiona i co zawiera.
A z tych proponowanych przeze mnie?
Coś mnie skłania do proformance :cool3: Co o tym sądzicie?[/quote]

jeśli chodzi o PROFormance masz jeszcze poza karmą Maintenance ( 21%,12% ) karmę Low Fat ( 18%, 8% )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcino1978']jeśli chodzi o PROFormance masz jeszcze poza karmą Maintenance ( 21%,12% ) karmę Low Fat ( 18%, 8% )[/quote]
Dzięki :lol:
To chyba będzie to :multi: Nie wiem dlaczego ją przeoczyłam :roll:
Miało być około 18% białka i jak najmniej tłuszczu ;)
Muszę dziś zamówić bo Royal się kończy i muszę zacząć wprowadzać nową :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Birmanka'][FONT=Times New Roman][COLOR=#161616]Skład [B]Bosch Special Light[/B]: Ryż, jęczmień, mączka drobiowa, tłuszcz zwierzęcy, hydrolizat białek zwierzęcych, węglan wapnia, sól.[/COLOR][/FONT]


[FONT=Times New Roman][COLOR=#161616]Skład [/COLOR][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#000000][B]Nutrience Diet: [/B][FONT=Arial]mielona kukurydza, maczka z kurczaka, pulpa buraczana, otreby ryzowe, drozdze, aromat kurczaka, tluszcz z kurczaka (konserwowany mieszanka tokoferoli i kwaskiem cytrynowym ), mielone siemie lniane, lecytyna, fosforan wapnia, weglan wapnia, sol,.[/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT]
[/quote]
Dzięki za wyszukanie składów ;)
Skład Boscha wygląda ubogo :roll:
Nutrience Diet już lepiej, ale Proformance Low Fat chyba nie będzie złym wyborem :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Karmimy PROFormance już od lutego. Wcześniej dostawał ją jako dodatkowy wieczorny posiłek, a teraz zrezygnowaliśmy z gotowanego i podajemy tylko suchą karmę.

Przez 3 dni Oskar nie ruszył karmy, ale w końcu się zdecydował i zjadł dziś całą miskę.

Problem pewnie po części jest w tym, że był przyzwyczajony do gotowanego i trochę mu nie pasuje same suche, ale zauważyłam, że ta karma jest strasznie sucha. Wiem, że ma mało tłuszczu i białka, ale moim zdaniem jest za sucha. Czy może mi ktoś powiedzieć czy wszystkie karmy z niską zawartością tłuszczu są takie suche? Czy jest jakaś karma bardziej mokra. Jak podałam mu kilka kółek Acany puppy junior (mojego drugiego psa) to zjadł.

Chyba nie smakuje mu PROFormance :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Wziełam ponad 10 letniego psa ze schroniska. Wiedziałam, że pewnie będzie miał jakieś choroby i nie przerażało mnie to, ale czasami warto zapytać innych bardziej doświadczonych o radę. Reks po badaniach ma zdiagnozowany nowotwór wątroby. Wet powiedział, że mimo wszystko nie chce go usypiać bo pies może sobie jeszcze pożyć i wcale sie nie musi się męczyć, ale trzeba o niego bardziej dbać. Zakupiłam więc karmę RC HEPATIC. Chciałam zapytać czy polecacie jakąś inną karmę albo dietę?? Nie znam sie na tym tzn na takim karmieniu. Mój wcześniejszy pies dożył 16 lat, ale jadł normalnie więc jestem totalnym laikiem w tej dziedzinie. Bardzo proszę o rady!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 10 months later...

Witam
odświeżam wątek
czy przez ostatni czas pojawiła się inna dobra ale nie za droga karma ? ja używam Royal Canin Hepatic ale jest strasznie droga.
proszę o pomoc jeśli ktokolwiek ma namiary na dobrą karmę ale z niższej półki to poproszę
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...