Jump to content
Dogomania

Ninka pojechała do domu :) czyżby pech się skończył ;)


sylwija

Recommended Posts

No to jestem....
Pojechałyśmy z Jezabel "kupować" na tej wsi (pięknej,nadbużańskiej....) ziemię ,bo nie można było inaczej....Bałyśmy się,że -jeśli ludzie zorientują się ,po co naprawdę przyjechałyśmy,psa po prostu uśmiercą....

Iza zagadywała kobietę ,a ja poleciałam do haszczki....Nie wiem,czy jest ładna,nie wiem,jak bardzo w typie rasy....Wiem natomiast,że tak zaniedbanego psa-(wychudzonego do granic wyobraźni) dawno nie widziałam! Sierść-stan tragiczny,sunia-delikatna i mała,ale to pewnie skutek tego wychudzenia.Psiczka nie wygląda na chorą i to mnie trochę pociesza....Psy w skrajnym zagłodzeniu nie mają nawet siły jeść (wiem,co mówię,bo jedna z moich osobistych suń trafiła do mnie w takim stanie),ta natomiast-rzuciła się na jedzenie! Parówki chciała zjadać razem z papierem,jej szczylki -też....:(

Kiedy Iza kończyła pertraktacje na temat pola ;) ,kobieta zainteresowała się moim zainteresowaniem psem....Powiedziała,że sunia "ma taki wygląd zawsze po szczeniakach" (czyli-jak się domyślam -dwa razy w roku,a więc stan permanentny),bo ciągle jeszcze je karmi....Szczeniaki to takie podrostki-też już chudziutkie! Obok budy stały dwie puste miski...Hamując się,poprosiłam [B]bardzo spokojnie [/B],by pani zechciała chociaż dać psu pić...Odebrała mi miskę z ręki i stwierdziła,że musi jej nalać ciepłej wody....
Chałupa i podwórko tych ludzi to tragedia....! Myślę,że oni sami nie mają co jeść,a psy-jak to psy...Według mentalności wielu-łańcuch i buda to już dla psiaka szczyt szczęścia,a że w misce pusto....?"Gdy pies głodny,to lepiej pilnuje".....:mad:

A teraz kwestia schroniska...Nasz schron jest pod zarządem miasta i przepełniony do granic możliwości! Nie może przyjmować bid spoza (i precedensów tu tworzyć nie można),bo będzie potężna awantura,co może zaszkodzić również schronisku! Nie możemy też "udać",że psiak jest "z miasta"! Ma już na DGM wątek,na którym wszystko jest napisane ,a wątek czytany....

Link to comment
Share on other sites

Mówiłam, że Jostel opisze to we właściwy sposób :-)
Pozostaje tylko prosić was...Pomóżcie. Każde 5 zł się liczy. Właśnie przygotowuje bazarek, może to nam coś pomoże. Potrzebujemy 300zł na hotelik, zapewne na paliwo dla kobietki, która będzie na tyle dobra i psiaka zawiezie pod Warszawę, no i kwestia veta. Nie sądzę, żeby ten pies kiedykolwiek u weterynarza był. Stan też cięzko jest ocenić. Ale na pewno coś będzie potrzebne.
Jeśli ktoś nie ma jak - wiemy, że biednych zwierzat pełno na tym świecie- to chociaż roześlijcie wątek, dajcie znać innym dobrym ludziom, że potrzebna jest ich pomoc! Nie mamy zbyt wiele czasu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='docha']jostel, jakie macie plany? bo chyba nie wierzycie, że Wam tak po prostu oddadzą psy.[/QUOTE]

Nie oddadzą zapewne....Trzeba nam pomocy policji albo Straży Miejskiej.Z Terespola,zresztą. Nawiasem mówiąc-to jest szansa dla szczyli....;) Mają tak na oko po 3 miesiące....
Sukę trzeba bezwzględnie zabrać w miejsce,gdzie zostanie odkarmiona i odchuchana ....! To może być (kiedyś) piękny pies...!

Schronisko dla niej to nie jest dobry pomysł! W schronie (nawet dobrym) nie dojdzie do siebie bez stałej opieki człowieka!

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że oddadzą jeśli będzie policja. To ciemnota. Jak się ich nastraszy sądem, karami finansowymi i np telewizją to oddadzą. Obym się nie myliła...

Araman i Fundacja w której działa czeka na naszą sunię. Będzie miała tam bardzo dobrze:-) Dziękujemy bardzo za pomoc!!! Jesteście wielkie :-)

Link to comment
Share on other sites

tylko pytanie czy ta policja poprawnie zadziała?
Patrzyłam teraz na odległość Lublin- Biała Podlaska =127 km- to chyba za daleko na działanie Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt(z nimi ma kontakt MaDi). Oni na pewno załatwili by to prawidłowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jezabel']Ale to jest województwo lubelskie...[/QUOTE]
rozumiem, że Biała Podlaska to inne województwo? ale może skontaktujecie się z nimi telefonicznie i podpowiedzą jak to załatwić bez problemowo. Drążę temat, bo w niektórych przypadkach nie sprostano takim zadaniom.
przekopiowałam z innego wątku
FUNDACJA
Lubelska Straż Ochrony Zwierząt
24-204 Wojciechów, Romanówka 22
[URL="http://www.lsoz.org/"]www.lsoz.org[/URL]
tel. 602228411

Link to comment
Share on other sites

Biała Podlaska to też województwo lubelskie. Problem polega tylko na tym, że tam gdzie jest suka, to jest strasznie mała miejscowość mówiać dosłownie gdzieś na zad...... Najbliższy komisariat jest w Terespolu i tam musimy się udać, ponieważ on obejmuje zasięgiem tą dziurę. I tego się nie przeskoczy. z Madi ja już rozmawiałam. Ona teraz ma dwa psy na głowie i nie chcę jej kłopotać. Czekam cierpliwie na to jak wejdzie na dogo

Link to comment
Share on other sites

Biała Podlaska to województwo lubelskie,ale bliziutko granicy....to takie najbardziej wschodnie części Polski,czyli Polska B,C,....może nawet Z....!:cool3: Biednie się tu żyje ludziom,jeszcze biedniej -zwierzętom ,o schronie (jedynym na tym terenie! ) nawet nie wspominam!
Wszędzie mamy daleko,nawet do stolicy województwa :evil_lol: i generalnie wszyscy mają nas gdzieś!

Ale dobrze,że Wy z nami jesteście! Powiało optymizmem....!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...