Jump to content
Dogomania

X


xyzxyz

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mówicie o obozie pod patronatem Przyjaciela Psa? Dziś doszła do mnie dopiero gazetka i tak sobie czytam...fajnie to wygląda....tylko mi się nie podoba tam metoda klikerowa,bo ja staram się uczyć bez klikera na zasadzie pochwały/nagrody...bardziej to praktyczniejsze wg.mnie niż kliker...

Link to comment
Share on other sites

Ja w metodzie klikerowej nie widzę niczego złego ;) Uważam, że kliker to bardzo przydatna rzecz, jest precyzyjny, dokładny, szybki, ma zawsze jeden, taki sam dźwięk, który psu zawsze kojarzy się z czymś dobrym, nagrodą. Szczególnie przydaje się w ćwiczeniach na odległość kiedy to od razu nie można nagrodzić psa za wykonane polecenie.
Po za tym na obozie mieliśmy raz tylko zajęcia teoretyczne o metodzie klikerowej, a to czy ktoś chce używać klikera zależy wyłącznie od niego ;) No, ale każdy ma własne zdanie ;)

Tak, mowa o obozie PP. Kolejny obóz ma być w Supraślu, koło Białegostoku. Nie bardzo mi się uśmiecha jechać ponad 400 km (prawdopodobnie w pociągu), ale mimo wszystko sądzę, że warto :)

Milena, ja też miałam wiele obaw. Podejrzewałam, że Maja będzie skakać z pyskiem do każdego psa, nie zgodzi się z innym psem w pokoju i będę zmuszona wrócić do domu. A tu niespodzianka - Maja podchodziła do każdego psa (z małymi wyjątkami), w miarę grzecznie się zachowywała i nawet zgodziła się z suczką koleżanki, z którą dzieliła pokój. Ogólnie po powrocie z obozu stała się innym psem :)
Albo np. była też Marysia od goldenki Loci. Kiedy przed obozem pisałyśmy, bała się, bo jej suczka była lękliwa i niechętnie rozstawała się innymi członkami rodziny. Natomiast Loca na obozie zachowywała się super i widocznie była szczęśliwa :)

Jeśli chodzi o Atosa, nie martw się, że nie dogada się z niektórymi psami. Jak p. Iza mówiła, nie każdy musi drugiego od razu pokochać. Na obozie niektóre psy też za sobą nie przepadały i w takiej sytuacji właścicielki trzymały się od siebie nieco dalej ;)

Maja też np. nie przepadała za berneńczykiem czy nowofunlandem, mogła koło nich iść, leżeć, ale pokazywała humory kiedy chciały ją obwąchać czy zaczepić ;)

Tutaj więcej informacji o obozie: [url]http://klub.pies.pl/orca/#topic/Czy%C5%BCby-OB%C3%93Z-2013-.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...