Jump to content
Dogomania

staruszka Kryśka za TM, po szcżęsliwej jesieni nadszedł koniec...


KWL

Recommended Posts

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

łooo matko.mój debiut przy wstawianiu zdjęć;-)no nie wiem, czy ona faktycznie bardziej schudła;-)w każdym razie jest taka fajna, zwarta, nie kosteczki z tłuszczykiem tylko mięśnie!moja mama, która ją widzi b.rzadko ostatnio przyjechała, a krysia akurat była na podwórku, i wpadła do chaty- mama nie krysia i woła:rany!co to za stwór na mnie zza rogu wypadł!to krysia biega???ale byłam z krychy dumna!:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25'].

Super Tinula, że ją wzięłaś![/QUOTE]

zawsze podkreślam, że to tylko dzięki morisowej Krysia jest u nas.ja to traktuję nawet jako super prezent, w tym sensie, że Kryś ma naprawdę super charakter, przy moich postrzeleńcach taka cudowna sunia to miód na moje serce:-) zresztą wy wszyscy , którzy dostrzegacie i wyciągacie takie zapomniane psiaki jesteście wielcy:-)

Link to comment
Share on other sites

Ale Krysia tak skromnie acz elegancko pozuje do zdjęć :)
Dobry człowiek to i dobry pies :)
A jeżeli chodzi o kopanie to moja Azunia jest chyba pierwszym psem w moim życiu, który nie rozumie po co kopie się doły, reszta kopała i kopie bez opamiętania. Żaba jest w tym mistrzem. Nawet na spacerze w lesie potrafi wykopać niezły dół. I to nawet dzień po operacji. Nagrałam wtedy filmik i wysłałam do mojego weta. Do dziś mamy niezły ubaw z tej Kopaczki.

Link to comment
Share on other sites

noemi, ta kopiąca to ta mała biała?moja mała nauczyła aleksa tak kopać , że potrafią razem dół na beczkę od oczyszczalni wywalić wrrr
krystyna w piątek była z nami po raz pierwszy nad jeziorkiem, ale miała głupią minę jak zobaczyła taką wielką kałużę;-)łaziła trochę ze mną po brzegu w płytkiej wodzie!ale zdecydowanie to nie jest jakiś miłośnik wodnego szaleństwa.
karma już się skończyła razem z tymi dodatkowymi paczuszkami, trochę jej dokupywałam ale prawie już zjadła, kupowałam jej też artrofos na stawy (jeszcze mamy) no i wszystkie spryskałam na kleszcze:-)

Link to comment
Share on other sites

Tinula, tak ta kopiaca to ta mała biała :)
A moi rodzice wynajmowali koparkę, żeby wykopać dół pod oczyszczalnię. Trzeba by zrobić wątek wynajmu psów pracujących. Może zarobią na inne biedaki? :)
A i włąściciele będą mieli oszczędzone ogródki, a inni pożytek :)

Link to comment
Share on other sites

no genialny pomysł;-)ja mogę moje dwa wystawiać na aukcję koparka i glebogryzarka:-)albo rozdrabniacz gałęzi :-) aaa, że nie wspomnę o Tinie jako rasowym psie polującym (nie wiem za kim ma te skłonności, mówią, że pies upodabnia się do właściiciela, ale ja futer w dziobie nie noszę:evil_lol:
Krycha teraz dużo czasu spędza na dworze rano i wieczorkiem,i wiemy już, że:
pryskania wodą nie lubi, pić z węża też nie, za to uwielbia rozdeptywać kwiatki i zawsze chce się przymilać stojąc koło mnie w nowych roślinkach koniecznie w świeżo uszykowanych do sadzenia;)

Link to comment
Share on other sites

To ja mogę wystawić małą kopaczkę robiącą dużeee dziury, polującą na szczury, jaszczurki, krety itp. Za glebogryzarkę też spokojnie daje radę, korzenie perzu wyrywa skutecznie. :) I łowczynię na różne dzikie zwierzęta w tym jeże też :( Niestety małe zajączki mają obie na koncie :( Choć ostatnio w nocy udało mi się jednego uratować spod ich pysków.
A Krychę trzeba nauczyć niszczenia chwastó, zamiast nowych sadzonek i zespół pracujący gotowy :)
Kto jeszcze ma coś do zaoferowania?

Link to comment
Share on other sites

ja tam nie wiem co z tą moją Krychą, może w schronisku nie było dokładnych danych na temat wieku??;-)w każdym razie "staruszka"rano robi oblot po wyrach- ze wskokami w te i wewte, a być udeptywanym przez trzydzieściparę kilo to wielka przyjemność :diabloti: potem atak na moją głowę, zalizywanie, w nocy głupawka, wczoraj leżała na pleckach gmerając łapkami jak szczeniaczek, córa mówi na to, że "palemka"jej odbija;-)

Link to comment
Share on other sites

jak już wkleję zdjęcie to nie umiem zrobić pod nim podpisuu:-( Krysia obejrzała trawkę i postanowiła ją olać..;-) zaraz dodam jeszcze co zrobiła z kwiatkami..:diabloti:
[IMG]http://i45.tinypic.com/123l11k.jpg[/IMG][IMG]http://i47.tinypic.com/2lau82c.jpg[/IMG][IMG]http://i46.tinypic.com/11cdzxe.jpg[/IMG][IMG]http://i50.tinypic.com/ml05lt.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='schroniskowiec']Krysia to urodzony ogrodnik;)[/QUOTE]
Kryś to urodzony ideał:loveu:


Ale tu ruch u Krychy!
Krysia też by większy dół wykopała ale byłam be i jej nie pozwoliłam;-) Najlepsze jest , że ona to robi w taki swój wyrafinowany, kulturalny sposób, słodziak z niej!
i jednak to ja nie mam gustu, bo wczoraj u mamy ogródka nie ruszyła, mój uznała za brzydszy widocznie...;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tinula'] jednak to ja nie mam gustu, bo wczoraj u mamy ogródka nie ruszyła, mój uznała za brzydszy widocznie...;-)[/QUOTE]

tinula, nie bądź dla siebie aż tak surowa:)Jak idziesz w gości, to przecież nie bierzesz się od razu za przestawianie gospodarzom mebli, prawda?
Kryśka po prostu pracuje u siebie, ma swój ogródek do obrobienia.Za robotę u Twojej mamy pewnie weźmie się za jakiś czas:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

czy Wy też tak macie, że Wasze psiaki mają sympatie i antypatie?z Krychą są jaja , ona w ogóle nie szczeka (parę razy przez tyle miesięcy)a czasem przyjedzie jedna Pani do pilnowania czy dać jeść Aluchowi i jest to jedyna osoba która wyrywa Krystę z głębokiego snu w celach obronnych:evil_lol:
a jak szczeka, to taaak śmiesznie jakby sama była zdziwiona, że w ogóle potrafi!!!

Link to comment
Share on other sites

A pewnie, że psiaki mają sympatie i antypatie zarówno wśród ludzi jak i wśród psów. U nas największa wzajemna nienawiść to nasze suki konta owczarka z naszej klatki. A dzięki temu owczarka nienawidzi też mnie i nawet jak idę bez jakiegokolwiek psa to rwie się do mnie ze wściekłym szczekiem ;)

Tinula, z bazarku kwl'a jest 127 zł i 30 gr. Kupić worek karmy czy przelać jako zwrot za dotychczasowe wydatki (karmę i suplementy)? bo i tak ostatnio sporo do Krychy dokładasz.

Link to comment
Share on other sites

Jak można to poproszę przelew:-) Na dniach będę leki nasercowe kupować to się przyda:-) Karmę dokupowałam i jeszcze mam. Przy okazji podziękuję Tobie za polecenie mi firmy Josera. Mój Alutek do tej pory suche jadł jak za karę, w okresie zimowym mu gotuję ale jak jest ciepło a nie zje to tylko śmietnik pozostaje, jak Krycha dostała ten worek josery zimą to był wyraźnie zainteresowany, więc kupiłam mu wersję dla psów pracujących(bo to stróż w końcu) i...zeżarł wór i się nawet nie obraził, że suche!! a jednak jakbym wyjeżdżała i ktoś ma go karmić to suche zdecydowanie praktyczniejsze jest. Bo dziewczyny to zabieram-leżą sobie [SIZE=2]razem[/SIZE] w bagażniku kombiaka ale Duży pilnuje chaty.Dobrze, że Kryśce wszystko smakuje;-) Tak się laska przyzwyczaiła do swoich godzin żarcia, że jak się zagapię-a teraz dużo prac ogrodowych-to dopiero żyć nie daje:evil_lol: Takie znaki oczami daje, kręci się drepce cobym natychmiast ale to już załapała, że pora na kolacje!!!

A tej babki co przyjeżdża to moje dziecię tyż nie lubi i Krysia inteligentna psica pojęła od razu:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...