Jump to content
Dogomania

"Sil Plus" z Jv San Bernard


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

Witaj Dzidtka

Ja, m.in. jestem dystrybutorem ISB w Polsce .I byłam na szkoleniu groomerskim we Włoszech w ISB w Vinci ( a dokładnie nieco obok ).

Jakiego masz psa ? ( rasa i kolor).

A sil plus to jeden z najfajniejszych kosmetyków ISB.Jest to kontentrat odżywiający włos .Można go użyć na wiele sposobów:

1. 4 krople do mieszanki wody z szamponem ( jego główne zadanie to zniwelowanie twardości wody ) biały sil plus używasz dla wszystkch ras , żółty - głównie dla wszystkich odcieni brązu oraz można czarnych ( ale uważaj żeby nie " złamały " czystego koloru czerni - sil plus yellow jest nieco " barwiący " .

2. kilka kropel do ciepłej wody - ilość w zależności od wielkości psa ( np. ok.8/250 ml letniej wody na berneńczyka ) i spryskujesz tym psa po wykąpaniu na wilgotny włos - pięknie go odżywia ,a zarazem obciąża jeśli włos ma tendencję do niepotrzebnego napuszania.

3. bierzesz trochę sil plusa na rękę , rozcierasz i nakładasz np. na całą głowę psa ( dla tych ras , które mają "gładkie głowy" ) - daje piękny efekt wysmuklania kształtów i podkreślania walorów , przy okazji intensyfikuje naturalne barwy.

Sil plus to mój " ulubieniec ".Podobnie jak PEK , którego też Ci gorąco polecam ( również na kilka sposobów ).

W ogóle polecam Ci te kosmetyki w pełnej gamie .Stosuję je od 2 lat u swoich psów ( hodowla Chartów Rosyjskich ) oraz w gabinecie groomerskim , który prowadzę .

To tak w skrócie.

Jakby co , służę pomocą.

A w Polsce ceny ISB są niestety wyższe niż za granicą .

Link to comment
Share on other sites

mam 2 lhasa apso złote (jasniejszą suke i psa) na zdjęciach 8,5 miesiąca

ugirl3.jpg

made2.jpg

mam żółty sil plus, juz go wypróbowałam i bardzo zadowolona jestem

zazwyczaj wszystkie psie kosmetyki kupuje za granica

sil plus to moj pierwszy kosmetyk z ISB, na razie robie psy na all systemie i khara

Link to comment
Share on other sites

Prawdziwe piękności !!!

Gdybyś chciała pracować w całości na ISB to z podstawowych szamponów dla Twoich psów zalecam zestaw : szampon i odżywkę bananową +PEK+sil plus .

1. Kąpiel : szampon + woda + 4 krople sil plusa

2. odżywienie : ( na wilgotny włos )odżywka banan. + PEK ( w stosunku 1:1 , lub w zależności od zamierzonego efektu dajesz więcej odżywki lub PEK-a , jeśli włos jest nieco zniszczony , lub chcesz nadać włosom giętkości i objętości - dajesz więcej PEK-a ; odżywka banan. - wyrównuje ph skóry, "dba" o podszerstek . Po ok. 2 minutach wszystko spłukujesz.

Gdybys chciała osiągnąć bardziej "lejący " efekt na włosach , zamiast odżywki bananowej użyj odżywki Mela Verde .Aczkolwiek najpierw proś dystrybutora o próbki i sama sobie sprawdż , ponieważ i w tej samej rasie trafia się nieco odmienny włos .Różne są więc drogi do osiągnięcia tego samego efektu.

PEK to prawie 100% kolagen ( rewelka kosmetyk) jest też bardzo przydatny do zabezpieczenia włosa przed kołtunieniem i brudzeniem się - głównie dlatego , że " naprawia" kortex włosa .

Są tez szampony z serii tzw. leczniczych ; tu polecam Ci szampon Mineral H - podczas okresów linienia lub po wszelkich przejsciach chorobowych , oraz kncentrat wit H w ampułkach ( do stosow. na skórę ) .

Temat rzeka.

Jeśli będziesz miała jakieś konkretne zapytania , chętnie odpowiem.

Kosmetyki , które stosujesz też są dobre.

Nie oceniam ich, wybór należy do właściciela psa.

Link to comment
Share on other sites

Acha !

Zapomniałam dodać do tego mojego poematu :wink: o sil plusie , że doskonale zabezpiecza też włosy na brodzie przed śliną i jedzeniem .

W czysty i suchy włos na brodzie wcierasz sil plusa ( lepiej tu używaj białego ) .Po chwili sil plus się wchłonie - nie przetłuszczając włosa , i w dużym stopniu lub całkowicie - w zależności od dbałości właściciela - niweluje przebarwienia na brodzie .

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich ! :D

Kika

dla tego typu włosa jest szampon i odżywka lemon ( cytrynowa ).I to jest podstawa pielęgnacyjna . A dla wzmocnienia bieli i czerni jest szampon Cristal Clean ( można go łączyć z lotionami , ale osobny lotion jest do czarnego , a osobny do białego , lepiej więc użyć samego szamponu , który jest wystarczający .) Szampon Cristal Clean zawiera związki srebra , które wnikają w rdzeń włosa i na nich to polaryzuje się światło dając taki kontrast śnieżnej bieli i głębokiej czerni .Jego działanie jest specjalistyczne , a nie czyszczące - czyszczenie to zadanie szamponu lemon.Więc polecam Tobie :

1. kąpiel szampon cytrynowy + woda ( 1 : 3 , czasami nawet 1 : 5 ) - tu możesz dodać też 4 krople owego sil plusa white lub pół łyżeczki oleju palmowego ( nie norkowego , bo on nieco zażółca biały włos)

2. kąpiel w Cristal Clean - zostaw go na chwilę na sierści ( ok. 3-5 min. ) i spłucz

3. balsam cytrynowy - możesz też dodać trochę PEK-a , np. w stos. 3 : 1 ( balsam : PEK ) - zostaw na 2 min. i spłucz.

Preparatem do czyszczenia na sucho jest pianka ISB Moussette - bardzo dobra , ale nie da Ci takiego efektu jak kąpiele na mokro ( wg. powyższych punktów ) , to raczej dobre SOS na samej wystawie jak pies się osiusia albo coś w ten deseń.

Sierść czasami faktycznie mocniej wypada zaraz po kąpieli . Jest to spowodowane tym , że kąpiel pobudziła wypadanie martwego włosa , który i tak jest " na straty " .Jeśli stosujesz zabiegi pilęgnacyjne

a.)szczotkowanie gumową rękawicą , szczotką z włosia dzika ( tylko ORGINAŁ ) - masaż cebulek i na bieżąco usuwanie martwego włosa itd..

b. ) kąpiele w dobrych = dbających o zdrową skórę a przez to i włos , kosmetykach , wtedy kiedy Ci potrzeba , przy ISB można i co tydzień .Nie jest to jednak konieczne ponieważ tak dobrze restaurują ( odbudowują , leczą )włos , że na zdrowym włosie kurz i brud się dosłownie zsypuje.

c.) oczywiście dobre odżywianie - to zawsze podstawa dobrej jakości szaty u psa .

Jeśli stosuje się to wszystko włos wygląda dobrze przez cały czas .

Na ostatni szlif ok. 20 min. przed wejściem na ring polecam Ci spryskanie psa Glossem - spray nabłyszczający .Efekt murowany ! ( spryskać należy delikatną mgiełką z wysokości ok. 60 cm , niech preparat sobie osiądzie i wtedy raz przeczesz gęstą szczotką lub bardzo gęstym grzebieniem o krótkich zębach ( nie psikaj za dużo . preparat jest nieco tłusty ) .Zawsze wszystko sobie najpierw wypróbuj w domu , wcześniej przed wystawą .

Dalmatyńczyka możesz spokojnie wykąpać 3-4 dni przed wystawą - włos będzie najlepszy.

A jeśli po cieczkach ( w końcu jest wtedy nieco osłabiony organizm ) masz problem z włosem , polecam Ci zrobić raz po raz serię kąpieli w szamponie Mineral H .

Diana 14

Dla szkockiego Collie podstawą jest szampon i odżywka bananowa i gorąco polecam Ci tu też PEK-a .

A więc dla Ciebie :

1. kąpiel szampon bananowy + woda / j.w./ i możesz dodać dla wzmocnienia coloru sil plus yellow , ale nie na białe części ( bo troche pewnie ich ma Twój pies ). Możesz rozrobić szampon na dwie części i do jednej dodać sil plus yellow ( to będzie na te częśći złotawe ) a druga część bez sil plusa ( na białe ) . Ale równie dobrze możesz użyć białego sil plusa , który Ci się przyda i do wysmuklenia głowy i można też nim zabezpieczać psu poduszki i pazurki - w ogóle biały jest uniwersalny.

2. balsam bananowy + PEK w stos 1 : 1 , lub jeśli chcesz zwiększyć efekt puszystości włosa np. 1:2 . Zostaw na włosie ok. 3 -5 minut ( PEK lubi dostać więcej czasu na działanie niż sam balsam - tu starczą 2 min. )Spłucz , wygnieć wodę z włosa - NiE TRZYJ ręcznikiem ! , wysusz suszarką .

Na wilgotny włos możesz dodatkowo nanieść trochę roztartego PEK-a tam , gdzie chcesz aby włos był najbardziej napuszony ( np. kryza ) .Ale weż go naprawdę nie dużo - to bardzo mocny koncentrat ( w 100 % jest to kolagen ).

Tak samo j.w. możesz psa spryskać Glossem.

Sama wypraktykuj kiedy przed wystawą chcesz go kąpać ( niektórzy właściciele chcą 1 dzień przed ) .Ja najbardziej polecam ok. 4-5 dni przed , a jeszcze 1 dzień przed wystawą zrób tak :

PEk rozpuść w ciepłej wodzie ( stos. 1 łyżeczka PEK-a / 1 L wody ) , i atomizerem spryskaj suchy włos aż do skóry - wysusz suszarką.

( wtedy nie dawaj po kapieli tego dodatkowego PEK-a ).

WAŻNE : nigdy nie rozczesuj włosa na sucho , zawsze najpierw spryskaj trochę np. tą mieszanką wody z PEK-iem ( tylko wtedy już nie tak dokładnie i nie susz potem ) .W ISB jest też bardzo dobry spray do rozczesywania - naprawdę dobry i dość wydajny - Essensuals .

nice_girl

Dla Twojego Corgi jest dokładnie to samo co dla tego Collie. Tylko nie szafuj juz PEK-iem , bo tu nie trzeba takiego napuszenia . Starczy więc punkt 1. i 2.

Cally

Tak , tu jest to samo co dla Dalmatyńczyka , tylko bez drugiej kąpieli w Cristal Clean . No i spokojnie możesz używać sil plus yellow do szamponu oraz olejku norkowego - który w ISB jest wybitnie dobry .

:P Chyba nikogo i niczego nie pominęłam .

I proszę nie "olewajcie " balsamu - jest bardzo ważny w całym procesie pielęgnacji .

Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam i drapię za uszkiem Wasze psy !!!

Życzę samych zwycięstw !!! :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Nadia!!!!Jesteś kochana!!!Dzięki za rady i za wszystko!!!!Mam jeszcze pytanka.

1. Czy można u Ciebie zamówić te kosmetyki???

2. Czy możliwa jest sprzedaż wysyłkowa???

3. Czy możesz napisać mi ile co kosztuje???

Jeśli wolisz to może być do mnie na priva.

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję i pozdrawiam!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Gdybyś chciała pracować w całości na ISB to z podstawowych szamponów dla Twoich psów zalecam zestaw : szampon i odżywkę bananową +PEK+sil plus .

mam pełną ulotkę ISB. dlaczego do lhasa doradzasz szampon i odżywkę bananowa a nie zielone jabłuszko ?

mi wychodzi, że powinno być zielone jabłuszko...

jaka jest róznica ?

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie i równocześnie bardzo przepraszam , że tak długo się nie odzywałam.Wypadł mi jutro dłuższy wyjazd ( niespodziewanie ) i musiałam " zaplanować dom i firmę " na moją nieobecność.

Diana 14

jak najbardziej można u mnie zamówić

prowadzę też sprzedaż wysyłkową

ceny są w całej Polsce takie same , narzucone przez importera

stali klienci mają zniżki

Dzidtka

zgadza się , że opis ISB przydziela Lhasa Apso do Mela Verde ( ten zestaw jest dla tzw. " spływających " włosów ) .Ale podałam Ci zestaw banan. na podstawie mojej praktyki - dodając zresztą żebyś sobie sama wypróbowała , ponieważ " i w tej samej rasie zdarza sie nieco odmienny włos ...." , i "..są różne drogi do osiągnięcia tego samego efektu... " Ja najczęściej wykorzystuję szampon banan. ( ma najbogatsze działanie z tych trzech podstawowych ) , a balsamy to już różnie - jeśli włos wyjściowy jest " słabszy " daję balsam bananowy ( i oczywiście PEK ) , a następnie na wilgotny włos , na sam koniec pryskam nieco Glossem , przeczesuję grzebieniem . Chwilę czekam i delikatnie suszę ( na najsłabszym wydmuchu suszarki ).Jeśli trzeba dodaję jeszcze glossa - włos pięknie się błszczy i spływa istnymi kaskadami .Hm, no cóż i takie inne moje własne " obróbki " ISB......Spróbuj , sama ocenisz jak najlepiej Tobie pasuje.

Jeszcze raz serdecznie wszystkich pozdrawiam :turn-l:

PS. Podaję ceny niektórych prod. ISB :

szampon lemon ( banan, Mela verde )

250 ml -34,20 PLN

1 L -58,60 PLN

5 L -258,70 PLN

balsam lemon (..... )

285 ml -43,00 PLN

1 L -87,90 PLN

5 L -381,00 PLN

PEK

285 ml - 61,00 PLN

1 L -144,50

5 L -605,20

Sil Plus 50 ml -101,50

Olejek norkowy 150 ml -102,50 ml

olej palmowy K100 250 ml -134,20 PLN

Gloss 150 ml - 166,00 PLN

Kosmetyki są bardzo wydajne ( zwłaszcza PEK ), szampony bardzo dobrze się pienią i łatwo spłukują . Trzeba uważac na Glossa - preparat jest tak " śliski " , że lubi " uciekać " z opakowania . Choćby nie wiem jak dokręcać nakrętkę .To niestety minus , za tą cenę można by było wymagać lepszego zabezpieczenia . Może producent wprowadzi nowe lepsze opakowania , bo wiele osób na to narzeka .

:P

Link to comment
Share on other sites

Dzidtka

Szampony nawet 1:5, i nie musisz brać dużo na raz .Jak pisałam dobrze i szybko się pienią , więc nie trzeba ich brać dużo .A ten stosunek 1:1 w balsamie dotyczył stos balsamu do PEK-a . Ale i tak na jedno wychodzi , ponieważ w ISB balsamu się nie rozcieńcza . Jednak nie używa się też jakis wielkich ilości.Np. litrowy szampon i balsam na 1 -go Lhasa powinien Ci wystarczyć na ok. pół roku , przy kąpaniu nawet co 2 tyg.

A poza tym , najbardziej w tych kosmetykach ujęło mnie to , że naprawdę dobrze dbają o włos ( przez zdrowie do urody , a nie tylko show na 5 minut ), który tak zabezpieczony długo jest po prostu czysty , bo kurz i brud się z niego dosłownie zsypuje- już też chyba o tym pisalam . A co się z tym wiąże nie potrzebne są bardzo częste kąpiele .

Jak to się mówi - najlepiej przekonać się na własnej skórze , tu raczej na skórze swojego psa . Miłego " szorowanka " !!! :P

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...