Jump to content
Dogomania

Kasia-ONka bez lapy-w DT juz...od 2 lat (!)- Potrzebna karma RC Intestinal


zuziaM

Recommended Posts

:-( Ta sunia juz od jakiegos czasu jest w schronisku w Jeleniej Gorze ze zlamana lapka .
Trafila tam od wlasciciela, ktory doprowadzil ja do takiego stanu :angryy: - [B]zlamanie otwarte , przez rane wychodza sciegna ..... :angryy: ! ! ![/B]
I to trwa juz od ponad miesiaca :angryy: ! ! !
Do tej pory nic nie zrobiono, oprocz podawania lekow przeciwbolowych - to smutna codziennosc w tym schronisku !
[B][COLOR=red]Oprocz tego - Kasia ma problem - jest przerazliwie chuda, bo jej organizm nie przyswaja zupelnie pokarmow ![/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000]ONA po prostu - UMIERA Z GLODU ! ! ![/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]On-ka wazy.......... 14,8 kg ! ! ! ! ![/COLOR][/B]
[COLOR=red]Aby przywrocic jej organizm do normy - [U]musimy podawac[/U][/COLOR][COLOR=red][U] wylacznie ( ! ) specjalistyczna weterynaryjna karme - Royal Canin Intestinal lub Eukanube Intestinal.[/U][/COLOR]
[B][COLOR=blue]Na domiar zlego - [U]ma skorzaki[/U] - to przerosty skory na zewnetrznej stronie galek ocznych, na ktorych wyrasta siersc ( wyglada to jak dlugie zakrecone rzesy w kacikach oczu ).[/COLOR][/B]
[B][COLOR=blue][U]Trzeba zoperowac skorzaki[/U] .... POTRZEBNE SRODKI..... Kasi coraz bardziej przeszkadzaja ... jej oczka lzawia i boje sie, zeby ( jak mowila juz pani doktor ) nie zaczela miec z oczkow "brzydkich wyciekow " :placz: :placz: :placz: [/COLOR][/B]

_________________________________________________________
[B]Zabieg na lapke - w czwartek lub piatek ( 21, 22 grudzien)[/B]

[B]Prosze o dom tymczasowy po operacji amputacji ! ! ! [/B]
[B]Albo moze chociaz za tydzien lub dwa ! ! ! ! ![/B]

[B]I O DOMEK JUZ NA ZAWSZE ....... ! ! ![/B]

[B][SIZE=4]To BARDZO PILNE ! ! ![/SIZE][/B]

[IMG]http://img99.imageshack.us/img99/3695/choryoq9.jpg[/IMG]

[IMG]http://images4.fotosik.pl/256/0e8dbe510a1cd8b3.jpg[/IMG]

[B]Moj telefon - 0695 555 221[/B]
[COLOR=blue][B]Nr konta , gdzie mozna wspomoc KASIE - na drogie leki ( Kasia musi stale przyjmowac KREON ), ktore pomagaja w trawieniu pokarmu ..... i pokarm, ktory jej organizm moze przyswajac ( Royal Canin Intestinal lub EUKANUBA Intestinal ).[/B][/COLOR]



[SIZE=3][COLOR=red][B][U]AFN[/U][/B] z dopiskiem [B]: " [I][U]KASIA BEZ LAPKI[/U][/I] "[/B][/COLOR][/SIZE]
___________________________________________________________
[B]Juz po amputacji lapki[/B] ( 22 grudnia 2006 ):
[IMG]http://img207.imageshack.us/img207/4892/tndsc00007ou4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img220.imageshack.us/img220/706/tndsc00008nc2.jpg[/IMG]

[B]Okazalo sie, ze sunia wymaga dlugotrwalego doprowadzania ukladu trawiennego do "normalnosci" ......[/B]
[B]Jest przerazliwie chuda i ciagle glodna .... jedzenie nie jest przyswajane i zaraz po zjedzeniu.... prawie nie przetrawione ... wydalane[/B] :-(

[B]SUNIA umiera z glodu ..... POMOZMY JEJ ! ! ! ! ![/B]

Edited by zuziaM
zmiana tytulu watku
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='GoniaP']Małgosiu, a zy tej łapki w żaden sposób nie da się uratować?[/quote]

Z tego, co pisza dziewczyny, ktore sie o niego dowiadywaly, to probowal ...... podobno .... lekarz ja leczyc, ale sie nie dalo .... .
... teraz chca go juz uspic ( decyzja ma zapasc dzisiaj ), bo tam sie nie przeprowadza takich zabiegow.... nie ma potem miejsca na rekonwalescencje po operacji....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Igusia']U Lapki z Ostrowi tez byla pierwotna decyzja o amputacji, a po leczeniu antybiotykowym okazalo sie ze nie bedzie konieczna.Lapka miala zmiazdzone cale srodrecze i w skutek nie leczenia tego urazu wdalo sie zpalenie kosci...[/quote]

Ale on ma zlamanie otwarte .... wychodzi mu z rany cos .... jakby ( dziewczyny tak to okreslily ) ... sciegna..... ! ! ! To nie tylko lekkie zmiazdzenie, niestety......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuziaM']Ale on ma zlamanie otwarte .... wychodzi mu z rany cos .... jakby ( dziewczyny tak to okreslily ) ... sciegna..... ! ! ! To nie tylko lekkie zmiazdzenie, niestety......[/quote] Myślę, że tą łapę powinien obejrzeć dobry wet. Amputować jest najłatwiej... Jeszcze prośiej uśpić...
Może Emir by pomogła?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GoniaP']Myślę, że tą łapę powinien obejrzeć dobry wet. Amputować jest najłatwiej... Jeszcze prośiej uśpić...
Może Emir by pomogła?[/quote]

Januszkiewicz jest dobrym wetem ,ale psa jeszcze nie widzial , moze jak go zobaczy ,to cos poradzi??
A Emir raczej nie pomoze ,ma sporo swych wlasnych spraw ,a i klopotow jej nie brak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onka']na tymczas może mogłabym pomóc ale na jak długo?
chce tez przygarnąc na tymczas afganke i nie mogę miec wiele psów
swoich mam 6 + mastio napoletano na przechowaniu
a mieszkam niedaleko lecznicy Pana Januszkiewicza i dobrze sie znamy uratował łapę kotu który się przyplątał i tez był cały połamany z otwartym złamaniem
a co z lekami? po operacji? trzeba jeździc na zastrzyki (miałam to z kotem)[/quote]

Witaj onka ( czy jestes z Jeleniej ?).
Z tymczasem moglybysmy sie jakos uzupelnic. Moglby psiaczek byc troszke u Ciebie i troszke u mnie - na poczatek dopoki nie znajde dla niego czegos bardziej stalego.
Mam na oku pewna znajoma pania, ktora lubi zwierzaki i moze bedzie mogla pomoc. Zapewnie jej pomoc w postaci karmy ( bede mu gotowala i zanosila jedzonko ). Nie wiem tylko, czy nastapi to jeszcze przed Swietami, bo bedzie miala spora rodzine na Swieta. Potem zostaje wlasciwie sama w calym domu.
Co Ty na to ?

Link to comment
Share on other sites

Zabieg zostal zaplanowany na jutro lub piatek !
On nie moze wrocic do schroniska po nim !
Prosze o pomoc natychmiast lub chociaz za tydzien lub dwa !
Kiedy ktos moze ? ? ? ! ! !

Z tego, co mowia dziewczyny, on moze rowniez byc na dworze - w kojcu i budce.

[B]Prosze o telefon, bo nie mam dostepu do netu do jutra rana.[/B]
[B]0695 555 221[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jola_K']Pilne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
Dziewczyny sprawa wyglada tak.Pies moze byc jeszcze dzisiaj przewieziony do lecznicy, schronisko pokryje koszty leczenia lub amputacji.Warunkiem jest deklaracja osoby, ktora go zaadoptuje.Prosze to dobrze przemyslec.Nie chodzi o to, zeby go zatrzymac na chwile w domu tymczasowym a pozniej trzymac w hotelu, gdzie nie bedzie mial wiekszych szans na adopcje, blokujac miejsce psom z wiekszymi szansami.Jesli znajdzie sie ktos chetny to prosze o informacje pod nr telefonu 0601566569 lub [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] dzisiaj lub jutro.Podjecie decyzji niestety jest bardzo pilne.
Magda

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, więc jest tak (częściowo powtórzę się za Magdą):

1. Pies nie był jeszcze u Janszkiewicza, więc jeśli łapa jest do uratowania to on pewnie może to zrobić. My się nie znamy, ale wygląda to źle dlatego, że długo już tak biega z nieleczoną łapą.

2. Niezależnie od tego, czy byłaby amputacja czy leczenie - potrzeba przynajmniej na początku rehabilitacji kogoś kto zapewni mu powrót do zdrowia, najlepiej z doświadczeniem z psami po operacjach itp. Szczególnie jeśli byłaby łapa ratowana, to żeby nie rozwalał jej sobie od nowa trzeba go będzie pilnować.

3. Pies po operacji (niezależnie czy amputacja czy leczenie) MUSI mieć właściciela! Taki okaleczony NIE MOŻE nigdy już wrócić do schroniska, tymczas czy hotel na dłużej jest bez sensu raczej. W związku z tym ważne pytanie do Zuzi:

[quote name='zuziaM']Witaj onka ( czy jestes z Jeleniej ?).
Z tymczasem moglybysmy sie jakos uzupelnic. Moglby psiaczek byc troszke u Ciebie i troszke u mnie - na poczatek dopoki nie znajde dla niego czegos bardziej stalego.
Mam na oku pewna znajoma pania, ktora lubi zwierzaki i moze bedzie mogla pomoc. Zapewnie jej pomoc w postaci karmy ( bede mu gotowala i zanosila jedzonko ). Nie wiem tylko, czy nastapi to jeszcze przed Swietami, bo bedzie miala spora rodzine na Swieta. Potem zostaje wlasciwie sama w calym domu.
Co Ty na to ?[/quote]

Czy z tą panią to mogłoby być na stałe? Jeśli tak, to ja deklaruję, że będę wspomagać ją finansowo żeby mogła go utrzymać (nie wiem jak u mnie będzie z kasą później, na razie żyję oszczędnie bo z oszczędności ;) ale jakieś grosze nieduże mogę przesyłać). Możnaby zresztą założyć specjalne konto dla tej pani na koszt utrzymania psa. Niech tylko zadeklaruje się, że chce go na zawsze!!! Zaraz dzwonię do Zuzi.

4. Dla niego operacja będzie potwornym stresem, długo będzie się potem przyzwyczajał do braku łapy. Ma to wszystko sens tylko jeśli będzie miał dla kogo żyć (KOCHAJĄCY WŁAŚCICIEL)

5. Ja ze swojej strony mogę go ogłaszać na jelonka.com, na allegro, na słupach i sklepach zoo w jeleniej, na innych stronach internetowych. Problemem jest to, że normalni ludzie, nawet ci kochający zwierzęta wolą psy zdrowe. Więc musi nam się trafić taki maniak jak my, tyle, że z możliwością przygarnięcia.


PODSUMOWUJĄC - podnoście ten wątek co chwilkę, jeśli ktoś się zdeklaruje - ok, ratujemy. MUSIMY PODJĄĆ DECYZJĘ DO JUTRA!!!

Dodałam takie ogłoszenie o nim:
[url]http://www.jelonka.com/?module=templates&template=8bf0b4cf5e4639aa492b84e1cdd7c404&catid=cab&id=14033[/url]

Jego dzisiejsze zdjęcie (niestety robione telefonem i przez "dziurkę od klucza"). Chora łapka to przednia lewa, ale nie widać. Jest w izolatce z bokserem tym pręgowanym.

[IMG]http://http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0e8dbe510a1cd8b3[/IMG][IMG]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0e8dbe510a1cd8b3[/IMG][IMG]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0e8dbe510a1cd8b3[/IMG]
[IMG]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0e8dbe510a1cd8b3[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...