Jump to content
Dogomania

Czy jest w ciąży?


ola199127

Recommended Posts

Witam. Posiadam 3 letnią sukę rottweilera. Szczeniła się dwa razy ale po tym dostawała zastrzyki antkoncepcyjne. Teraz musiała mieć przerwę i dwa tygodnie temu dostała cieczkę. I mam problem bo nie wiem czy czasami pies sąsiada nie był u niej jak była w ogrodzie. Ona nie wyjdzie ale on przeskakuje przez płoty. Właściciel nic z tym nie robi. Kilka dni temu zauważyłam że ma napuchniętą.. no wiecie co:) no i wydaję mi się że to znak że doszło do zapłodnienia niestety... Zaczeła pić dużo wody. Dziś rano wziełam ją do mojego drugiego psa który jest na podwórku to stała przy nim, tak jak by dalej chciała. Czy suka może być jednak w ciąży? Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Jak pies do niej wszedł, to może być. Jak nie, to nie. Opuchnięty srom może być oznaką cieczki po prostu, a nie krycia. Testów ciążowych przez internet dla suk jeszcze nikt nie wymyślił.

Swoją drogą co Ty robisz z tej suki, 3 lata i już po dwóch miotach?? To jakaś maszynka rozpłodowa? I jeszcze trujecie ją zastrzykami anty, kiedy gorszego syfu do podawania psom chyba nie ma? Wysterylizujcie ją i będzie spokój dla Was, i zdrowiej dla niej...

Link to comment
Share on other sites

to nie żadna maszynka rozpłodowa. tak to jest po prostu jak sąsiedzi nie potrafią wiązać swoich psów. gdyby nie one to nie oszczeniła by się ani razu. po tym dajemy jej zastrzyki bo na te psy nie ma siły...
a co do tej ciąży to chcę się dowiedzieć czy jak doszło do zapłodnienia to czy suka przestaje mieć ochotę? bo jak ją wziełam na podwórko to stała tak jak by dalej chciała ale oczywiśćie do niczego nie doszło, chciałam tylko sprawdzić jak będzie się zachowywać...

Link to comment
Share on other sites

Nie przestaje. Szczeniaki mogą mieć kilku ojców.

To Wy macie sukę i suka ma cieczkę, i to Wasz obowiązek jej pilnować. Gdyby psy były bezpańskie to na kogo zwalalibyście winę?
Umów się z weterynarzem zaraz po cieczce na sterylizację; będziecie mieli spokój ze szczeniakami i psami, i ewentualną ciążą, i suka nie będzie truta zastrzykami hormonalnymi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...