Jump to content
Dogomania

I Zimowa Wystawa Psów Rasowych czyli 1th Expo Silesia Dog Show 2012


Drixon

Recommended Posts

Chciałam natomiast zwrócić uwagę na co innego - sama złoszczę się na bylejakość i niedociągnięcia na wystawach - ale przy takiej fali niezadowolenia warto też zwrócić uwagę na inną rzecz: [B][U]elementarna[/U] kultura osobista i związany z jej brakiem problem [SIZE=4][COLOR=sienna]PSICH KUP[/COLOR][/SIZE]. :angryy::shake:

w pełni popieram, święta prawda
[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie chciałam tego pisać,ale skoro już poruszamy temat kup,to ja osobiście chcialabym bardzo podziękować! Pani właścicielce dwóch pięknych Goldenów której to pieski obsikały,a raczej zalały!!!! Krzesło ubrania,i torbę z dokumentami:angryy::angryy::angryy:Psy lały a właścicielka na to patrzyła,nawet nie próbując ich odciągnąć ! Gdybym nie stała na ringu chyba babolca bym:angryy: Sytuacja miała miejsce przy ringu 4

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobrze zorganizowana wystawa. Piekna bezpieczna hala. Kosze na smieci pod ręką były. Czyściutkie, że się człowiek nie brzydził klapy dotknąć by ją otworzyć. Bardzo bezpiecznie pod względem p/poż. Wszędzie ludzie z obsługi przy wyjściach awaryjnych do samego konca wystawy otwierali i zamykali drzwi. Ringi (przynajmniej mój ) przestronne. Dojazd do wystawy w 20 minutowej kolejce co prawda, ale zawsze stoję w korku na każdą wystawę przed jej wjazdem. Z tego powodu opóźniono ocenę w ringach. Gdyby było odwrotnie to juz widzę te wpisy tutaj ze korki ,organizatorzy wiedzieli o tym i czemu nie zaczekali na resztę stojącą w korku. Hala klimatyzowana i nastawiona na idealną temperaturę i dla psa i dla wystawców-ani za gorąco ani za zimno. Porządnie wyeksponowane stoiska w jednym ciąg a nie rozklekotane namioty jak to bywa na innych wystawach. Wreszcie porządne, stabilne stoliki do oceny psów na ringach. że psiak sie nie ba,ł że zaraz wywali się z niego. 8 sędziów miedzynarodowych ( na krajowce !!!!)
ZA TO TAKI BAŁAGAN JAKI ZOSTAWILI PO SOBIE NIEKTÓRZY WYSTAWCY powinien dać do myślenia ! Mam nadzieję, że za rok pomimo wszystko wystawa odbędzie się w tym samym miejscu:)

Link to comment
Share on other sites

My jesteśmy zadowoleni, Cerber dosk. CWC, BOB- ukończył Championat Polski :multi: Organizacyjnie mogło być lepiej, przede wszystkim ogromne kolejki po bilety i nieodśnieżony parking. Na pochwałę zasługuje hala- temperatura na niej OK, dość przestronne ringi, pomysł z telebimem też na plus.
Jeśli w przyszłym roku mankamenty o których na forum pisano zostaną usunięte, to może to być ciekawa pozycja w kalendarzu wystawowym.

Link to comment
Share on other sites

My również jesteśmy zadowoleni :)
[I][B] UROCZA PANNA Moloseum[/B][/I] 1 Ex. CWC oraz Zw.Młodzieży tym sposobem zakończyła Młodzieżowy Championat Polski :multi::multi:
[I][B]Kaja Gagatek [/B][/I]1 Ex. CWC

Wystawa była bardzo udana,miło było spotkać się ze znajomymi i porozmawiać :)

Link to comment
Share on other sites

minusów dość dużo można przypisać tej wystawie,ślisko,chlapa,śnieg,korki,kolejki,k..y,opóżnienia itp/itd,miejmy nadzieję,że w przyszłym roku będzie o wiele lepiej
kilka fotek z wystawy:)[URL]http://www.dabrowa-gornicza.pl/igaleria-243-2012_01_22_sosnowiec_expo_silesia_dog.html[/URL]
[url]http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/496726,zimowa-wystawa-psow-rasowych-zobacz-psie-pieknosci,4,20,id,t,sm,sg.html#galeria-material[/url]

Edited by lili13
Link to comment
Share on other sites

My jesteśmy bardzo zadowoleni z wystawy :) pierwsza halówka, na której na prawdę nam się podobało. Duża hala, każdy mógł znaleźć wolny kącik dla siebie. Ringi większe niż na niejednej "otwartej" wystawie. Brak wykładzin nam nie przeszkadzał. Owszem, wywinełam orła na samym środku hali, ale nie dlatego, że posadzka była śliska, tylko dlatego, że ktoś nie posprzatał siuśków po swoim pupilu. Kolejka do kasy była faktycznie zaskakująco długa, ale ten problem nas nie dotyczył, bo wchodziliśmy wejściem dla wystawców. Tamtędy szło bardzo sprawnie.
Wg mnie wystawa była bardzo dobrze zorganizowana i na pewno pojawimy się tam za rok :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ludzie, od jakiegoś czasu śledzę to forum, a także uczestniczę w wystawach. Wpierw spójrzcie na siebie krytycznie. To co ludzie wyprawiali na tej hali to przechodzi ludzkie pojęcie. Jak można nie wziąć chusteczki i nie wytrzeć siuśków swojego psa tylko po prostu odejść?! Nie mówiąc już o kupach, bo ich też wszędzie było pełno. Śmierdziało jak w chlewie. Widziałem nawet jak pies pewnej pani zaczął sikać na krzesło, na którym wisiała czyjaś kurtka. Pani oczywiście tylko pociągnęła psa, ale nie wiele to pomogło, bo pies był duży. Właścicielka nawet nie poinformował właściciela kurtki, tylko czym prędzej uciekła. Po tym co zobaczyłem w Sosnowcu jestem w szoku. Ludzie gorzej niż bydło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lili13']minusów dość dużo można przypisać tej wystawie,ślisko,chlapa,śnieg,korki,kolejki,k..y,opóżnienia itp/itd,miejmy nadzieję,że w przyszłym roku będzie o wiele lepiej
kilka fotek z wystawy:)[URL]http://www.dabrowa-gornicza.pl/igaleria-243-2012_01_22_sosnowiec_expo_silesia_dog.html[/URL]
[URL]http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/496726,zimowa-wystawa-psow-rasowych-zobacz-psie-pieknosci,4,20,id,t,sm,sg.html#galeria-material[/URL][/QUOTE]

A bardzo, bardzo proszę o fotkę mojego rudzielca - Dog de Bordeaux (zaciskowa skórkowa obroża) ze str. Dąbrowy Górniczej na adres [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Oj niestety wielcy hodowcy, wystawcy i miłośnicy zwierząt nie popisali się swoją kulturą osobistą:shake: Zawsze na wystawie mam zapas woreczków i ręcznik papierowy....i nie potrafię zrozumieć jak można nie posprzątać po swoim psie? Skoro ktoś się brzydzi ...to lepiej niech w ogóle nie ma tego czworonoga. Szkoda, że na każdej wystawie to się powtarza :( Już nie wspomnę o opinii jaka musi iść za "psiarzami" po takiej imprezie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tiana']Oj niestety wielcy hodowcy, wystawcy i miłośnicy zwierząt nie popisali się swoją kulturą osobistą:shake: Zawsze na wystawie mam zapas woreczków i ręcznik papierowy....i nie potrafię zrozumieć jak można nie posprzątać po swoim psie? Skoro ktoś się brzydzi ...to lepiej niech w ogóle nie ma tego czworonoga. Szkoda, że na każdej wystawie to się powtarza :( Już nie wspomnę o opinii jaka musi iść za "psiarzami" po takiej imprezie....[/QUOTE]
Otóż to.
O ile jakoś jestem w stanie wybaczyć dziadkom nie sprzątającym po swoich psach na osiedlowych trawnikach (chyba jednak kwestia wpojenia tego czego nikt im przez całe życie nie kazał robić-normalnym było, że piesek robi kupkę i idziemy dalej) - to na wystawie psów, gdzie jak się wydaje przebywają pasjonaci, miłośnicy psów, odpowiedzialni właściciele - od których bądź co bądź można by się spodziewać jakiejkolwiek świadomości, obycia i kultury - ci za nic mają dobre maniery i szacunek do innych...
Przecież po kim jak nie po nich należało by oczekiwać, że poczuwają się by po SWOIM psie posprzątać. Nie wiedzą (???) że tak należy? witki opadają:puppydog: - tego kompletnie nie mogę pojąć.
A już najbardziej tego, że nie chodzi tu o jakąś garstkę przypadkowych nabywców rasowych psów - o jakieś niechlubne wyjątki - tylko o większość wystawowej populacji - że tak to ujmę.
Ta wystawa pod tym względem nie była wyjątkowa - nie posprzątane psie kupy to problem większości wystaw. Na halówkach staje się on jednak najbardziej dotkliwy.

Wstyd. Po prostu wstyd i żenada proszę państwa. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Obok naszego ringu koopnego problemu nie było ;) ale jak widać niektórzy zapomnieli, że psa należy przed wystawą odkupkać... a jak zdarzy się wypadek - posprzątać.
Ale to nic nowego- problem wszelkich śmieci jakie zostawiają po sobie wystawcy to temat rzeka ... ludzie -wystarczy spojrzeć na nasze ulice :/
Jak dla mnie główny problem - brak wykładziny /wiem, że organizatorzy bardzo się starali coś załatwić .../
Kolejki do wjazdu czy do kasy - no cóż, normalka :)
Parking bliziutko wejścia, co prawda zaśnieżony ale chyba wolę to niż problem z zaparkowaniem na małym oddalonym o kilometr i do tego błotnistym ugorze "robiącym" za miejsce do parkowania. Poza tym- jak już ktoś napisał- hala bardzo przestronna mimo , że wszystko, łącznie ze stoiskami zgromadzono pod jednym dachem. Nie trzeba było przechodzić od jednej salki do drugiej a z drugiej do trzeciej... :)
Oczywiście , że mogło byc lepiej ale jak na pierwszy raz - jest nieźle. :)

Mam nadzieję, że Expo Silesia zdecyduje się udostępnić halę także w przyszłym roku :)

Link to comment
Share on other sites

A my gratulujemy wszystkim i ładnie prosimy o zdjęcia z finałów ( wybór BOG X z nasza whippetka WOMAN FROM TOKYO Lazarus ) oraz z podium i wyboru BIS BABY :) tez whippetka I'M A DANISH QUEEN Lazarus.
Dla nas była udana wystawa, BIS BABY , Rasa i Zwyciestwo Grupy , skończony championat Princesski ( ENGLISH PRINCESS Lazarus)... nie wypada krytykować a w domu bylismy przed 20 a to kilka km od domu :D:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lazarus']A my gratulujemy wszystkim i ładnie prosimy o zdjęcia z finałów ( wybór BOG X z nasza whippetka WOMAN FROM TOKYO Lazarus ) oraz z podium i wyboru BIS BABY :) tez whippetka I'M A DANISH QUEEN Lazarus.
Dla nas była udana wystawa, BIS BABY , Rasa i Zwyciestwo Grupy , skończony championat Princesski ( ENGLISH PRINCESS Lazarus)... nie wypada krytykować a w domu bylismy przed 20 a to kilka km od domu :D:D[/QUOTE]

Gratulacje!
Moje fotki poszły na maila :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jula i Dengi']Patsi, czy Cerber to ten cudny chow-chow, który miał niebieską obróżkę ze smyczą i witał się z moimi szelciakami już po ocenie? :) Może pomyliłam, ale tak z fotek mi się wydaje.[/QUOTE]
Tak, tak-to ten natręt Cerber. Miło mi było Was poznać, mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze na jakieś wystawie :)

Gratuluję wszystkim zadowolonym!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...