Jump to content
Dogomania

[*] ONek Maks- już nie szuka domu. Odszedł w DS za Tęczowy Most. Do widzenia piesku!


Avaloth

Recommended Posts

Jeśli nie są skłonni zapłacić za psa z niemieckiego schroniska, to tym bardziej nie zapłacą za transport Maksa. I jak ich potem skontrolować, co się z psem dzieje? Myślę, że trzeba sobie dać z tymi ludźmi spokój, kilka razy ogłaszałam ONki i zawsze bez problemu szybko znajdowały dobre domu w pobliżu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='abero']Jeśli nie są skłonni zapłacić za psa z niemieckiego schroniska, to tym bardziej nie zapłacą za transport Maksa. I jak ich potem skontrolować, co się z psem dzieje? Myślę, że trzeba sobie dać z tymi ludźmi spokój, kilka razy ogłaszałam ONki i zawsze bez problemu szybko znajdowały dobre domu w pobliżu.[/QUOTE]
dokładnie, popieram.
kiedyś ogłaszałam mocno starszego ONka, niestety psiak zachorował i odszedł za TM, a do tej pory mam o niego całkiem sensowne telefony. ;)
warto poczekać na wymarzony domek w Polsce, bo na pewno się znajdzie. zwłaszcza, że ludzie chętniej biorą psy z domów tymczasowych.

Link to comment
Share on other sites

Ania, jak będziesz mogła to skontaktuj się ze mną
mam kilka sugestii od behawiorysty w sprawie szkolenia i w sprawie Twojej pracy nad Maksem :)
Może da się coś zdziałać najpierw przynajmniej w zmniejszeniu agresji do innych psów, a później będziemy działać dalej.


[quote name='natalek']dokładnie, popieram.
kiedyś ogłaszałam mocno starszego ONka, niestety psiak zachorował i odszedł za TM, a do tej pory mam o niego całkiem sensowne telefony. ;)
warto poczekać na wymarzony domek w Polsce, bo na pewno się znajdzie. zwłaszcza, że ludzie chętniej biorą psy z domów tymczasowych.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annakom']nie mają samochodu a w niemieckich schroniskach trzeba za psa zapłacić, więc....?
tak sobie, ale może to o niczym nie świadczy...[/QUOTE]

W niemieckim schronisku zapłacą za psa +/- 200 euro (mieszkam w tym kraju). Do tego automatycznie pies zostanie zarejstrowany w gminie, zachipowany, trzeba wykupić za niego ubezpieczenie i jeśli nie mieli nigdy dużego psa (powyżej 20kg), to muszą iść z psem na przymusowe szkolenie. Nie chcę tych ludzi oceniać, bo ich nie znam, ale jeśli to są powody dla których nie chcą psa z niemeickiego schroniska, to ja bym takiem ludziom psa nie oddała. Bo pies z PL może nigdy nie zostać wpisany do niemieckiej bazy danych (gmina, ubezpieczenie, itp), a co za tym idzie, jak pies zniknie (np.porzucenie), to nikt nie będzie wiedział kogo pociągnąć do odpowiedzialności.

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam w Niemczech ,mam psa z polskiego schroniska(ma Polski paszport)faktycznie pies po wizycie u weta został zarejestrowany w gminie sama go ubezpieczyłam i zapisałam do niemieckiej bazy danych(darmowo).Napisze tylko jedno mieszkając tu kilkanaście lat nie widziałam jednego biegającego luzem psa,co w Polsce jest nagminne.Moj pies Onek warzy 40 kg i nie szlam na żadne szkolenie wypełniam tylko ankiete dotyczącą znajomosci postępowania z tak dużym psem.Bylam tez na wizycie przed adopcyjnej w Belgii dla Donki z Gdańska dziś ma szczęśliwy dom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalek']jakieś "domowe" zdjęcia do ogłoszeń by się też przydały :)
jakby ktoś miał, to wstawcie na wątek proszę :D[/QUOTE]
Jest kilka z telefonu od Ani, jedno z nich wstawiam do ogłoszeń, to jak Maks leży wykąpany i wyczesany na kocyku :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='annakom']był rzeczowy telefon w sprawie Maksa :)
pilnie szukamy kogoś ze Słupska do wizyty przedadopcyjnej
i jeżeli wszystko pójdzie dobrze to transportu z Krakowa do Słupska....
trzymam kciuki[/QUOTE]

Trzymam kciuki!!! OBy to było to!! !:)

O wizyte z tego co kojarze można pytać o kogos lub poprosić beatczl lub natalia_aa o pomoc. Jeśli nie one to moze kogoś kojarzą

Edited by paoiii
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...