Jump to content
Dogomania

Knut Fuchs-seminarium


ayshe

Recommended Posts

[quote name='Szira/Gosia']Podejście do kursantów to ona ma:razz: dzisiaj nawet wyrwała się jej pochwała:razz::crazyeye:

A co do seminarium to chętnie bym pojechała i zobaczyła:roll: chociaż mój pies sie do tego nie nadaje:cool1: no ale kasa się mnie nie trzyma:-( i tak już mam długi:-([/QUOTE]

Nio mnie też ostatnio też sie nie trzyma, już jestem do tyłu a jeszcze klin i szeleczki jako pierwsze na liście zakupów....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='KasiaR']Rany Beatko.... aż mi się głupio zrobiło, ten post był napisany pod wpływem opacznego zrozumienia Twoich słów i chyba zwątpienia i braku wiary w siebie...... że tam sami fachowcy a ja "laik"... raczej taki smuteczek ale na pewno nie obruszenie i nie oburzenie ani nie szukałam żadnych podtekstów....jeżeli Ci sprawiłam przykrość to bardzo przepraszam, nie miałam takiego zamiaru. Batko przeca ja Twoje podejście do szkolenia ONków, kursantów i szkolenia wogóle bardzo szanuję i kofffam za to :loveu: ... nie będzie Ci już przykro....:calus:[/quote]kasiu-nie ma sprawy.nie watp w siebie i swojego psa.ja nie watpie nigdy w zadnego.ja jestem stary wkkwista.i w klubie mawialo sie ze na koniu "samograju"to wygranie jest po prostu konsekwencja talentu konia.a jezdziec moze byc dooopa-kon go przeniesie i przez cross i parcour.a ja zrobilam do "p"klusaka rosyjskiego,pieciochodzca :cool3: .154 w klebie.i wiesz co?ten kon mial takie serce do walki ze nigdy sie nie poddal.i g...no mnie obchodzilo ze nie mielismy marzen o cci nawet z jedna gwiazdka:cool1: .bo to JA i ON tak naprawde tylko sie liczylo w tym wszystkim.jak na crosie zryplam i polamalam sie w drebiezgi to bambukas czekal na mnie az sie pozbieram.a mialam polamane zebra i obojczyk oraz wybity bark.doniosl mnie do mety prowadzony jedna reka a ja niemal wgryzalam sie w grzywe.kasiu zwierzeta nauczyly mnie ogromu pokory.i dla mnie ogromna wartosc ma praca.absolutnie nigdy nikogo nie skreslam z jego psem.chyba ze ktos skresli sie sam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szira/Gosia']I dlatego kofffamy naszego tressera:loveu: :loveu: :loveu:[/quote]no patrz czasem nie widac:eviltong: :diabloti: .
jak ktos pracuje ze swoim psem stara sie stworzyc tandem to reszta jest tylko czlowieczym wymyslem:roll: .ipo to wspanialy sport bo uczy nas tego co w naszym psie siedzi glebiej .daje nam pelen obraz.
bardzo zaluje ze w polsce ten sport jest kojarzony w powszechnym odczuciu jako gryzienie faceta z rekawem ktory "rozszczuwa "psy.to bardzo krzywdzace poniewaz ipo ma z takim obrazkiem niewiele wspolnego.

Link to comment
Share on other sites

Ayshe napisala cyt "jak ktos pracuje ze swoim psem stara sie stworzyc tandem to reszta jest tylko czlowieczym wymyslem:roll: .ipo to wspanialy sport bo uczy nas tego co w naszym psie siedzi glebiej .daje nam pelen obraz.
bardzo zaluje ze w polsce ten sport jest kojarzony w powszechnym odczuciu jako gryzienie faceta z rekawem ktory "rozszczuwa "psy.to bardzo krzywdzace poniewaz ipo ma z takim obrazkiem niewiele wspolnego."

No jak sie to czyta to poprostu zaczynam załowac ,ze ja IPO nie cwicze i wogole przykro sie strasznie robi ,ze opiniuje sie zanim ten sport nie pozna sie dokładnie.Niestety jest u nas jak jest i wiecej przykładow uczenia obrony( obrony ,bo do IPO to daleko tym amatorom ) przez nedznych szkoleniowcow jest ,niz takich pasjonatow jak Ayshe.
Ja tam jako optymistka ciesze sie z tego ,ze organizuje sie seminaria i zaprasza gosci z zagranicy zeby sie czegos sensownego nauczyc.I wogole bym sie nie przejmowała (jadac na takie seminarium ze swoim psem- to zreszta byłoby dopiero smieszne) co powiedza a czego nie powiedza w naszym srodowisku.Psy szczekaja a karawana jedzie dalej :-)

__________________

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romas']

No jak sie to czyta to poprostu zaczynam załowac ,ze ja IPO nie cwicze i wogole przykro sie strasznie robi ,ze opiniuje sie zanim ten sport nie pozna sie dokładnie.

__________________[/quote]
dokladnie.szkoda tez ze panuje jakies takie przekonanie ze cwiczenie ipo wymaga brutalnosci:crazyeye: ,ze nie jest to sport dla kowalskiego:crazyeye: . ze to sport dla elity jakiejs tam-a to nieprawda. nie kazdy nadaje sie na wysoki sport. Ale pracowac moze kazdy. godziny spedzone na cwiczaku sa chyba najlepszym sposobem to zaciesniania wiezi miedzy czlowiekiem a psem bo to jest czas tylko dla psa. nie mowiac juz o porozumieniu na wyzszym pulapie niz samym posluszenstwie.

Link to comment
Share on other sites

wiem ze kosztowny-ale bez przesady.my np.robimy wszystko razem.rekaw ze zrzutki,przeszkody ze zrzutki zbudowane..ja wprawdzie jestem i treserem i pozorantem ale wiadomo ,ze trzeba bedzie zaprosic faceta na czolowki-to sie zrzucimy.tak wychodzi o wiele taniej.chodzi o checi i zapal do pracy nad tym sportem.wszedzie na swiecie ludize moga-zakladaja male kluby schh,pracuja na nich.wystarczy pare osob.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']wiem ze kosztowny-ale bez przesady.my np.robimy wszystko razem.rekaw ze zrzutki,przeszkody ze zrzutki zbudowane..ja wprawdzie jestem i treserem i pozorantem ale wiadomo ,ze trzeba bedzie zaprosic faceta na czolowki-to sie zrzucimy.tak wychodzi o wiele taniej.chodzi o checi i zapal do pracy nad tym sportem.wszedzie na swiecie ludize moga-zakladaja male kluby schh,pracuja na nich.wystarczy pare osob.[/QUOTE]

.... żałuję, żę u mnie nie ma jeszcze kilku zapaleńców, rannnny ale byłoby super i wszystko prostsze .... poprostu....;)

Link to comment
Share on other sites

KasiaR
Wszystko powoli. Ja bylam sama w ipo 1,5 roku, teraz jest nas trojka (Marciashka z Hakerem i alantani z Gabro), wkrotce dolaczy kolejny pies (zostal pogryziony i wlascicielka czeka az sie zrosnie), a byc moze dolaczy tez ada89 z Ramzesem. Takze...powolutku i wszystko sie da.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']KasiaR
Wszystko powoli. Ja bylam sama w ipo 1,5 roku, teraz jest nas trojka (Marciashka z Hakerem i alantani z Gabro), wkrotce dolaczy kolejny pies (zostal pogryziony i wlascicielka czeka az sie zrosnie), a byc moze dolaczy tez ada89 z Ramzesem. Takze...powolutku i wszystko sie da.[/quote]dokladnie,powolutku.byle neislomiany zapal bo ipo to taka praca z psem bez konca....zawsze jest co robic:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']szkoda.bo ipo to jak wkkw:razz: :loveu: ....full wypas:evil_lol:[/quote]

Dla mnie WKKW to przede wszystkim 'Le campagne', tam jest wszystko (slady, praca w wodzie, obrona, atak, posluszenstwo) i to w warunkach naturalnych, a nie na ringu. Nie ma 2ch takich samych warunkow. I pies musi myslec, kiedy IPO to przede wszystkim i wylacznie posluszenstwo. Tropienie to nie tropienie, tylko posluszenstwo na sladzie, posluszenstwo, no sama nazwa wskazuje, a obrona to tez posluszenstwo z elementami obrony. Paztrz np rewir - pozorant zawsze w 6tej kryjowce, ale pies musi obiec 5 pozostalych. Co nie znaczy, ze to bardzo kompletna i piekna dyscyplina
M+S

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuncewmr']Dla mnie WKKW to przede wszystkim 'Le campagne', tam jest wszystko (slady, praca w wodzie, obrona, atak, posluszenstwo) i to w warunkach naturalnych, a nie na ringu. Nie ma 2ch takich samych warunkow. I pies musi myslec, kiedy IPO to przede wszystkim i wylacznie posluszenstwo. Tropienie to nie tropienie, tylko posluszenstwo na sladzie, posluszenstwo, no sama nazwa wskazuje, a obrona to tez posluszenstwo z elementami obrony. Paztrz np rewir - pozorant zawsze w 6tej kryjowce, ale pies musi obiec 5 pozostalych. Co nie znaczy, ze to bardzo kompletna i piekna dyscyplina
M+S[/quote]

Szkoda tylko, że w polskich warunkach jest praktycznie nieosiągalna:shake:

Link to comment
Share on other sites

kiedys ktos kto nie" czuje " IPO powiedział , ale dziwny ten pies obiega wszystkie 6 kryjówek ,czy on nie wie ze w 6 jest pozorant :-(
Kompletny brak zrozumienia !
To samo teksty w stylu" IPO to rozdraznianie psa i uczenie agresji" !
Albo ze posłuszenstwo i posłuszenstwo w obronie to to samo .:-(
nawet juz mi sie nie chce wymieniac takich opinii .
Smutne dla mnie to jest i tyle !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...