Jump to content
Dogomania

Dogocanario w potrzebie


Majaa

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu błąkała się po ulicach! Bardzo nieufna... nie chciała się z nikim na tyle zaprzyjaźnić, żeby można ją było zabrać z ulicy!
Zapadła decyzja - psu trzeba podać środek uspokajający i zabrać z mrozu !
I wczoraj się udało:multi: :multi: :multi: po wielogodzinnej akcji poszukiwawczej, bo suczyna cwana jest!
Z dwóch wcześniejszych zdjęć i oględzin koleżanki z daleka miała to być mastiffka angielska, ale wczoraj, jak już trochę :cool3: nieprzytomnego psa (stąd też jakość zdjęć) mieliśmy, wygląda na to, ze mastiff to nie jest :shake:
Według mnie to canario!
Ale może ktoś zauważy coś charakterystycznego! Może ktoś będzie miał inny pomysł!
Wszelkie wskazówki mile widziane!

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][IMG]http://img358.imageshack.us/img358/3551/obraz022vc1.jpg[/IMG][/FONT][/SIZE]


[IMG]http://img282.imageshack.us/img282/2583/obraz032ot7.jpg[/IMG]

[IMG]http://img508.imageshack.us/img508/3328/obraz021lt1.jpg[/IMG]


[SIZE=3][FONT=Times New Roman][IMG]http://img508.imageshack.us/img508/5899/obraz001kf3.jpg[/IMG][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oczywiście, że sprawdzimy !
Tylko po pierwsze suka jest złapana wczoraj czyli w sobotę, dzisiaj jest niedziela !
Po drugie sprawdzając wypadałoby podać rasę, bo zgodzisz sie chyba, że ten sam numer może mieć canario, CC, jak również np. pekińczyk!
A po trzecie to tatuaż w tych warunkach w nocy był średnio czytelny, a na razie sunia nie pozwoli sobie swobodnie go odczytać! :-(
Nie mówiąc o tym, że sunia może być niezarejestrowana w związku, a z drugiej strony doświadczenia mamy różne z tym sprawdzaniem i podawaniem danych hodowców przez niektóre oddziały!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ASICA']kurde nie wiadomo czy to suka DC czy mastifka angielska.
nie wiedziałam że ten sam numer moga mieć różne rasy:oops:
tutaj jest mały odzew ze strony hodowców,na molosach pewnie wiekszy.[/quote]
Mastiffka to to nie jest ! No chyba, że mocno nie wyrośnięta :cool3:
Ale tak po analizach raczej wybór jest między dogo canario a cane corso italiano! I w tym momencie głupiejemy, szczerze się przyznaje do tego :placz: :placz: :placz:
Na molosach sunia już jest!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aquirre']To prawda 3 kobitki , nie blondynki , psami zajmują się lata , a tu taki numer , żadna nie wie na 100% jaka to rasa :evil_lol: .[/quote]
Niech suczyna w końcu powstanie na nogi i zacznie w hoteliku normalnie funkcjonować , może się nam w końcu uda ją obejrzeć w normalnych warunkach :cool3:
Bo inaczej .... 3 blondynki wypłyną na top rozrywki :evil_lol:
:diabloti: ale mamy szanse wówczas na topowe miejsca wśród klap sezonu 2006/2007 u kynologów ;) :diabloti: :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam dodać że o ile cc z nieopciętymi uszami miałam przyjemność już widzieć to z nieopciętym ogonem jeszcze nigdy. Mówie Wam to canario. Mam nadzieje że uda się ją jakoś zsocjalizować i pomóc bo to takie wspaniałe psy... :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Masi']Na CC ma za długą kufę i chyba jest zbyt niska. [/quote]
Uff... ktoś ma podobne zdanie, co do kufy :evil_lol:
Ale tak poważnie .....
Masi dzięki za odpowiedź! Ja też trochę siedzę w tej rasie. Specjalnie nie umieszczałam tu zdjęć mojego psiaka, żeby skojarzeń nie było ! Co do wzrostu to w przypadku obu ras standard daje bardzo podobny dopuszczalny wzrost! I tak naprawdę nawet zmierzenie suczyny, jak juz się pozwoli dobrze zmierzyć, niewiele tu da, bo wiemy jak jest ze wzrostem zwłaszcza suk. a na moje oko (choć z tym, to ja zawsze mam kłopoty - nie pytajcie co jest jak ciężarówka wywali kupkę pisku i twierdzą wszyscy zgodnym chórem że to było 12 ton!:evil_lol: ) to wzrost tej suczki pewnie mieści się w dopuszczalnym obu tych ras !
A tak na marginesie - ja jakoś nie kojarzę teraz, żebym widziała CC z kopiowanym ogonem i niekopiowanymi uszami, ale zazwyczaj na wystawach nie mam czasu się dobrze przyjrzeć CC ... choć swoją droga musi nieźle wyglądać taki psiaczek!

Aquirre dzisiaj nie udało się skontaktować ze ZK Oddział w W-wie, skąd najpewniej pochodzi suczyna
Jutro powalczymy dalej !

Link to comment
Share on other sites

A co u suczyny słychać ? Na razie siedzi w hoteliku i zauważa, że ktoś nie chce zrobić jej krzywdy Powoli się oswaja z nową sytuacją!
Wieści o niej zamieszczane będą na wątku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=33069&page=26[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Z hodowcą się już konaktowałam ! W nocy ma dojechać do domu i posprawdzać, ale wynikało z tego, że nie kojarzył, żeby suczkę sprzedawał w te okolice !
Wydawał się być w porządku i bardzo nam dziękował za informacje! Zobaczymy co ustali.....
Jutro mamy pozostać w kontakcie W końcu może się okazać, że tatuaż źle odczytaliśmy, choć za dużo szczegółów się zgadza! Choćby to że pod tym numerem w oddziale zarejestrowana jest własnie suka płowa canario! Ale ryzyko pomyłki wciąż istnieje!

Link to comment
Share on other sites

Sprawa wciąż jeszcze nie jest wyjaśniona do końca , choć wiele faktów się zgadza . Zawsze , tak jak pisze Majaa , mogłyśmy popełnić błąd przy odczytywaniu tatuażu . Aga u której jest River , dzisiaj dokładniej oglądając psinę nabrała wątpliwości . Suka jest jej zdaniem zbyt duża jak na canario , na dodatek tak młode . Ponad to wydaje się być starsza niż 8 miesięcy . No i bądź tu człowieku mądry !
Ciekawe , co jutro powie hodowca ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aquirre'] Suka jest jej zdaniem zbyt duża jak na canario , na dodatek tak młode . Ponad to wydaje się być starsza niż 8 miesięcy . [/quote] No własnie te 8 miesięcy też mnie wczoraj zadziwiło :niewiem:
Czekam na kontakt z hodowcą ...

Link to comment
Share on other sites

River czyli suczka mastifa , pojechała do nowego domku .

Nowa Pani przyjechała po nią wczoraj wieczorem . River spodobała jej się od pierwszego spojrzenia , czemu nie trudno się dziwić :razz: . Wcześniej widziała tylko jej zdjęcia .

River wymaga jeszcze dużo pracy , wciąż jest ostrożna i najlepiej czuje się na swoim posłaniu , w ciszy i spokoju , ale bardzo dobrze rokuje . Jest szansa , że kiedy już się przełamie i poczuje pewnie , u siebie , będzie najcudowniejszą psiną na świecie .

Co ciekawe , kiedy zastanawiałyśmy sie jak ją umieścić w samochodzie , ona na moją komendę - hop , jedziemy - najspokojniej w świecie wskoczyła do bagażnika i wygodnie ułożyła sie na kocyku , jakby całe życie jeździła autem . Cała drogę do Warszawy , przeleżala bardzo spokojnie , ożywiająć się tylko , kiedy poczuła jedzonko z MD .
W domu zajęła wygodne posłanie i nawet sama wyszła na chwilę na dwór .

W najbliższych dniach , czeka ją konfrontacja z rezydentami - samcem mastifa i staruszką pudliczką .
Trzymam kciuki za River .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='effa']Przyznam że też bym powiedziała że to kanar :)

DObrze ze ma nowy dom :) Życzymy szczęścia nowym roku i nie tylko :multi:[/quote]
No cóż ! Ostatnie zdjęcia pokazują że to faktycznie może być mastiff. Choć targając ją z samochodu do boksu z przystankiem na traweczkę byłam w 99 % że to kanarek ...
Sunia jest w nowym domu i czekamy na odczytanie tatoo ;) Choć to wszystko bardzo dziwne jest bo wszelkie prognozowania co do liter na podstawie wstępnych oględzin dały tyle, że tatuaż jest z kosmosu ...
Czekamy więc ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...