Jump to content
Dogomania

PRZEPISY DOTYCZĄCE PSÓW W MIASTACH


ZEMAT

Recommended Posts

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='LAZY']Zapaszam na ten wątek. Tutaj znajduje się cała skarbnica wiedzy na temat psich kupek i przepisów odnośnie tej kwesti.

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=41932&highlight=sanepid[/url][/QUOTE]
Nie czepiam się :cool1: :evil_lol: bo wiadomo że to literówka...ale jak ładnie komponuje się to "zapaszam" z tematem :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja mam takie pytanie (być może już padło...): skoro pies poza posesją na być na smycz i w kagańcu to przepraszam bardzo - GDZIE ON MA SIE WYBIEGAC?! :angryy:
Nie wiem co o tym sądzicie, ale ja nie mam zamiaru kupować mojej suczce kagańca - i tak na pewno nie znajdę takiego rozmiaru! Potrafię utrzymać Nukę na smyczy i powstrzymać Ją przed szczekaniem.

Link to comment
Share on other sites

wklejam i tu, może się przyda: [URL="http://um.warszawa.pl/v_syrenka/new/?dzial=echa&ak_id=11795&kat=1"]link[/URL]

[quote name='"Kulturalna Warszawa - Echa Dzielnic"'][B]„Psie sprawy Warszawy” i Dni Recyklingu -2 czerwca[/B]

Podobnie, jak w ubiegłym roku, właściciele psów z dzielnicy Praga Północ mogą odbierać jednorazowe zestawy higieniczne do sprzątania po psach. Zestawy można odbierać w Wydziale Ochrony Środowiska Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy przy ul. ks. I. Kłopotowskiego, pok. 427, w godzinach pracy Urzędu.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam. A mam pytanie takie, czy ktoś wie jaka ustawa reguluje ze pies np. owczarek niemiecki, wchodząc klatką po spacerze do domu, musi mięc oprócz smyczy kaganiec założony?

Dzwoniłem na straz miejską w Krakowie i powiedzieli że takie sa przepisy ale nikt nie umiał podać jaka to ustawa, a ja w ustawie z 2006r. Rady Miasta Krakowa nic takiego nie znajduje.

prosze o pomoc moj mail: [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

Z moim (wówczas) 5-letnim synem wszedłem do pewnego marketu w Poznaniu. Wzięliśmy wózek, posadziliśmy w nim pieska (maluch, "wilczkopodobny" - nawet BARDZO PODOBNY!!!), a na siedzeniu wózka siedział syn.
Jeździmy po sklepie, w pewnym momencie podchodzi do nas pani z obsługi, i bardzo nieśmiało (i grzecznie :) ) prosi, abyśmy z pieskiem "raczej nie jeździli po sklepie". Uśmiechnąłem się i ...
... i pani zrobiła wielkie oczy, bo dopiero w tym momencie spostrzegła, że piesek jest ...dużą maskotką ! :lol:

A teraz myśłimy o adopcji psa. I przerazenie mnie ogrania, gdy czytam te (...) przepisy.

Ale też taka refleksja:
Dotąd psa nie miałem, za to moja żona była dwukrotnie zaatakowana przez psa w sytuacji zupełnie niegroźnej (np. pies szedł spokojnie z właścicielką na smyczy, ok. 2m od żony, po drugiej stronie włascicielki; żona nawet na niego nie spojrzała) - i byłem za bezwzględnym kagańcowaniem psów ([B]ludzki[/B] punkt widzenia).
Teraz, blisko podjęcia decyzji o przyjęciu psa, zaczynam trochę bardziej "myśleć, jak pies" - i jestem coraz bardziej za ROZSĄDKIEM, a nie literalną bezdusznością w stosowaniu przepisów, czasem, chciałoby się powiedzieć: "nie-psich" (zamiast: "nieludzkich" :lol: ).
Strażnicy miescy rzadko mają ludzkie usposobienie, jak widzę... :angryy:

Pozdrawiam @ll !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']Witam. A mam pytanie takie, czy ktoś wie jaka ustawa reguluje ze pies np. owczarek niemiecki, wchodząc klatką po spacerze do domu, musi mięc oprócz smyczy kaganiec założony?

Dzwoniłem na straz miejską w Krakowie i powiedzieli że takie sa przepisy ale nikt nie umiał podać jaka to ustawa, a ja w ustawie z 2006r. Rady Miasta Krakowa nic takiego nie znajduje.

prosze o pomoc moj mail: [email][email protected][/email][/QUOTE]

Z tego co wiem nie ma takiego uregulowania. Rozsądek każe jednak twierdzić, ze klatka schodowa to miejsce publiczne i należy tam zachowywać się tak jak w innych miejscach publicznych. Jeśli w Krakowie pies ma mieć smycz i kaganiec w miejscach publicznych to klatka schodowa takze do nich należy (moim zdaniem). Natomiast jeśli przepis pozostawia dowolność, czyli smycz lub kaganiec to nie musi być kagańca, chociaż zdazają się wewnętrze przepisy np. spółdzielni, która życzy sobie kagańca na klatkach swoich budynków. Jednak czy to ma jakieś uzasadnienie prawne nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona1984']Bardzo bardzo prosze o uchwałe dla mista Rzeszowa, szukalam juz 3 dzień i nic:placz::placz:, napisalam do urzedu 2 tyg temu i też nic:mad::mad::mad:[/quote]

PONAWIAM bo nie dostałam odpowiedzi, wie ktoś coś na temat chodzeniaw kagancu i na smyczy i kapaniu sie w rzece? jakies przepisy??
prosze

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nie wiem czy było, ale dopiero niedawno wróciłem z urlopu, a byłym jednym z inicjatorów tej batalii:

2007.06.11 Rada Miasta Szczecina zmieniła 'Regulamin utrzymania porządku i czystości'.
Regulamin dostępny jest tutaj:

[url]http://bip.um.szczecin.pl/showpage?chapter=11079&soid=4BC3999AE29A4175B608F1CE376C88E0[/url]

Odniesliśmy małe zwycięstwo, z najważniejszych zmian - psy nie muszą już nosić kagańców w miejscach publicznych za wyjątkiem psów z listy ras psów niebezpiecznych ministra MSWiA, mieszańców tych ras i psów zachowujących się agresywnie.

Nie cieszę się do końca, bo nowa uchwała jest prawem proBSL, na dodatek niezgodnym z ustawą nadrzędną, na co zwracałem uwagę i ciężar walki przesunął się teraz tylko na właścicieli ras psów 'niebezpiecznych', ale jest to jakiś krok do przodu. O więcej ja teraz nie będę walczył, bo i tak znikam z tego miasta (w sensie zameldowania - za rok, ,1,5).

Chciałem tutaj podziękować pani [b]Marzenie Kopackiej[/b] z PiSu z Rady Miasta, która jako [b]jedyna[/b] odpowiedziała na mój mejl, korespondowała ze mną w tej sprawie (wielokrotnie) i przedstawiła swój projekt oparty na warszawskiej uchwale, która jej przekazałem. Projekt ten podlegał pracom w komisjach. Podziękowania należą się też Asi Niezwyciężonej, która uczestniczyła w spotkaniach komisji razem z innymi przedstawicielami schroniska.
Dziekuje też innym osobom zaangazowanym w tę batalię (o których być moze nic nie wiedziałem).

Zrobiliśmy krok do przodu. :klacz:

PS. Już dziś moja znajoma miała przeprawę z naszą kochaną Strażą Miejską w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Woo'][CENTER][SIZE=6][COLOR=red][B]KATOWICE[/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]


[FONT=Verdana]
[LEFT][B][SIZE=2][FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=black][B]§ 9.[/B] [/COLOR][/FONT][/SIZE][/FONT][/SIZE][/B][SIZE=2][FONT=Verdana]
[B][SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=black]1. Właściciele zwierząt domowych zobowiązani są do: [/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=black]3) wyprowadzania psów na smyczy i w kagańcu; [/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/LEFT]
[/FONT][/SIZE][/FONT]
[LEFT][B][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=black][FONT=Arial][FONT=Verdana][SIZE=2]2. Zezwala się na zwolnienie psów ze smyczy jedynie w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi i tylko w przypadku, gdy właściciel psa ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem. [/quote][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/LEFT]


nie wiem jak mam rozumieć powyższy zapis, czy w momencie gdy puszczam psa ze smyczy, ma mieć on założony kaganiec?


Gdy na spacerach mijam policjantów z psem na smyczy ale bez kagańca (tylko w parku. Gdy jesteśmy w centrum, ma kaganiec), nic nie mówią, mimo, że z przepisów wynika, że pies powinien mieć i kaganiec i smycz. Nie wiem więc jak będą interpretować przepisy gdy pies będzie biegał bez smyczy i bez kagańca.

w naszej okolicy jest park w którego centralnej cześci znajduje sie plac zabaw dla dzieci. Od innych właścicieli psów słyszałam, że matki dzieci dzwonią do SM albo na policje gdy tylko zobaczą biegającego psa (nawet w wiekszej odległości, park nie jest mały). Nikt nie reaguje gdy matka z dzieckiem na plac zabaw weźmie również psa i przywiąże go do ławki obok biegających dzieci. Widziałam taki przypadek kiedy policjanci rozmawiali z panem, którego przewinieniem było puszczenie małego pieska na dużym trawnikiem, a w tym samym momencie na sąsiadujacym placu zabaw biegał luzem pies śród dzieci.

Policja często odwiedza tamto miejsce jednak zawsze widac z daleka i właściciele zwykle zdążą zapiąć swojego psa na smycz. Psy w większości przypadków nie biegaja tam w kagańcu. Czy ten często odwiedzany park, o niektórych porach, np w niedzielę wczęśnie rano gdy jest całkiem pusty, można uznać za miejsce mało uczęszczane przez ludzi?
Czy gdy pies biega luzem, nawet gdy jest wyszkolony, to moge twierdzić, że mam bezpośrednią kontrole nad jego zachowaniem? wydaje mi się, że nie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[SIZE="6"]LUBLIN[/SIZE]

trafiła mi się niemiła sytuacja (odmówienie mandatu, pies bez kagańca o 23 w wogóle nie uczęszczanym o tej porze miejscu dodatkowo ogrodzonym) i jako, że znalezienie aktualnej uchwały stanowiło dla mnie nie lada problem, odświeżam Lublin.
Nie bardzo mam moc pisac wszystko więc pisze tylko fragment dla mnie i myśle dla wielu najbardziej istotny:

w sprawie zmiany uchwały nr 963/XXXIX/2006 Rady Miasta Lublin z dnia 23 marca 2006r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin.

punkt 5. W miejscach publicznych psa należy prowadzic na uwięzi. Zwolnienie psa z uwięzi jest dozwolone jedynie w miejscach mało uczęszczanych pod warunkiem, że pies ma założony kaganiec, a właściciel sprawuje kontrolę nad jego zachowaniem. Psy ras uznanych za agresywne muszą byc wyprowadzane na uwięzi i z założonym kagańcem, i tylko przez osoby dorosłe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam ogromną prośbę. Może ktoś wie, gdzie szukać przepisów dotyczacych hodowli innych zwierząt niż psy i koty? Mam hodowlę świnek morskich, w mieszkaniu, w domku jednopiętrowym, gdzie na piętrze mieszka druga właścicielka . Chciałabym wiedzieć, ile zwierząt mogę mieć, czy są jakieś ograniczenia, czy i w jaki sposób druga osoba może mi zaszkodzić (na jakich przepisach się oprzeć), bo jej przeszkadzają moje świnki(brud, smród i robactwo, a ona przez świnki kaszle i wogóle jest uczulona - tak twierdzi). Zaznaczam,że jest to zupełnie oddzielne mieszkanie, zarzuty są wyssane z palca, ale nie w tym rzecz. Chodzi mi o to, do czego mam prawo, a czego zabraniają przepisy Może ktos z Was wie cos na ten temat . bardzo proszę o radę, będę ogromnie wdzięczna i spokojniejsza, wiedząc "na czym stoję" :lol:.
Przepraszam , że piszę wątku o psach, ale nie miałam pojęcia, gdzie to napisać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tina_p']
[CENTER][I][SIZE=6][COLOR=red][B]KATOWICE[/B][/COLOR][/SIZE][/I][/CENTER]



[LEFT][I][FONT=Verdana][B][SIZE=2][FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=black][B]§ 9.[/B] [/COLOR][/FONT][/SIZE][/FONT][/SIZE][/B][/FONT][/I][FONT=Verdana]
[I][SIZE=2][FONT=Verdana][B][SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=black]1. Właściciele zwierząt domowych zobowiązani są do: [/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/FONT][/SIZE][/I][SIZE=2][FONT=Verdana]
[I][B][SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=black]3) wyprowadzania psów na smyczy i w kagańcu; [/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/I][/FONT][/SIZE][/LEFT]
[/FONT]
[LEFT][I][B][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=black][FONT=Arial][FONT=Verdana][SIZE=2]2. Zezwala się na zwolnienie psów ze smyczy jedynie w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi i tylko w przypadku, gdy właściciel psa ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem. [/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/I][/LEFT]



nie wiem jak mam rozumieć powyższy zapis, czy w momencie gdy puszczam psa ze smyczy, ma mieć on założony kaganiec?[/quote]

Jest dokładnie tak jak piszesz. Art.2 uchyla tylko część pkt.3 Art.1
tzn. Możesz jedynie spuścić psa ze smyczy, musi jednak pozostać w kagańcu.



[quote name='tina_p']
Gdy na spacerach mijam policjantów z psem na smyczy ale bez kagańca (tylko w parku. Gdy jesteśmy w centrum, ma kaganiec), nic nie mówią, mimo, że z przepisów wynika, że pies powinien mieć i kaganiec i smycz. Nie wiem więc jak będą interpretować przepisy gdy pies będzie biegał bez smyczy i bez kagańca.[/quote]
To już zależy od wyrozumiałości policji czy straży miejskiej. Teoretycznie przepis powienien być egzekwowany - jak jest w praktyce sama widzisz. My regularnie spacerujemy w kagańcu (mojemu psiakowi zdarzało się zjeść jakiegoś śmiecia na spacerach) - są jednak takie chwile gdy trzeba pobiegać za piłką i wtedy tak kaganiec jak i smycz idą w odstawkę;) Mimo, że mam dobka cześciej zdarza mi się, że w takich wypadkach władza zwraca mi uwagę na niezapiętą smycz, a nie na brak kagańca.

[quote name='tina_p']
w naszej okolicy jest park w którego centralnej cześci znajduje sie plac zabaw dla dzieci. [...] Czy ten często odwiedzany park, o niektórych porach, np w niedzielę wczęśnie rano gdy jest całkiem pusty, można uznać za miejsce mało uczęszczane przez ludzi?[/quote]
Wiesz, uchwała nie precyzuje dokładnie pory dnia czy minimalnej "gęstości" zaludnienia danego terenu. Spuszczasz psa ze smyczy sama oceniając, czy jest akurat "mało uczęszczany", czy też nie. W przypadku gdy policja jednak będzie chciała ukarać Cię mandatem przysługuje Ci prawo do odmowy jego przyjęcia i udawadniania swoich racji przed Sądem Grodzkim. A tam loteria... albo Cie uniewinnią, albo nie.
Mnie najczęściej trafiają się bardzo wyrozumiali stróże prawa - kończy się na "pouczeniu" ;)

[quote name='tina_p']
Czy gdy pies biega luzem, nawet gdy jest wyszkolony, to moge twierdzić, że mam bezpośrednią kontrole nad jego zachowaniem? wydaje mi się, że nie.[/quote]
Oczywiscie, że nie - nigdy nie masz pewnosci, że przywołany wróci 100 na 100. Te zdanie to po prostu bełkot prawny.

Pozdrawiam
Woo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='zlodziej_czasu'][SIZE=6]LUBLIN[/SIZE]

trafiła mi się niemiła sytuacja (odmówienie mandatu, pies bez kagańca o 23 w wogóle nie uczęszczanym o tej porze miejscu dodatkowo ogrodzonym) i jako, że znalezienie aktualnej uchwały stanowiło dla mnie nie lada problem, odświeżam Lublin.
Nie bardzo mam moc pisac wszystko więc pisze tylko fragment dla mnie i myśle dla wielu najbardziej istotny:

w sprawie zmiany uchwały nr 963/XXXIX/2006 Rady Miasta Lublin z dnia 23 marca 2006r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Lublin.

punkt 5. W miejscach publicznych psa należy prowadzic na uwięzi. Zwolnienie psa z uwięzi jest dozwolone jedynie w miejscach mało uczęszczanych pod warunkiem, że pies ma założony kaganiec, a właściciel sprawuje kontrolę nad jego zachowaniem. Psy ras uznanych za agresywne muszą byc wyprowadzane na uwięzi i z założonym kagańcem, i tylko przez osoby dorosłe.[/quote]


no wlasnie tez doczytalam wreszcie ze aktualnie obowiązująca jest uchwala 144/X/2007 .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mam pytanie odnosnie sprzątania po psach w miejscach publicznych. Są uchwały, że w miejscach publicznych należy sprzątać ,TYLKO gdzie yo wyrzucac? Słyszałam, ze do zwykłych koszy nie mozna /bo sanepid/. Ale czy jest jakies rozporządzenie, zarządzeni sanepidu odnosnie zakazu wrzucania odchodów psich do zwykłych koszy? jeśłi tak to czy ktoś moze mi to podać?Będę wdzieczna

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[CENTER][FONT=Arial][SIZE=6][COLOR=black][I][B]TUCHOLA[/B][/I][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[B][I][FONT=Arial][/FONT][/I][/B]
[CENTER][SIZE=3][B]Uchwała nr XLI/358/06 w sprawie przyjęcia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gmin[/B][/SIZE][/CENTER]
[CENTER][B][COLOR=black][FONT=Times New Roman]Rozdział 4[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black]
[FONT=Times New Roman][B]Przepisy porządkowe dotyczące obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe[/B] [/FONT][/COLOR][/CENTER][/CENTER]
[FONT=Times New Roman][B][COLOR=black]1. [/COLOR][/B][B][COLOR=black]Osoby utrzymujące zwierzęta domowe są zobowiązane do zachowania bezpieczeństwa i środków ostrożności, zapewniających ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do użytku publicznego, ponoszą też pełną odpowiedzialność za zachowanie tych zwierząt[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]2[/COLOR][/B][B][COLOR=black]. Do obowiązków właścicieli utrzymujących zwierzęta domowe należy:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]1/w odniesieniu do psów:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black] a) [/COLOR][/B][B][COLOR=black].zarejestrowanie w Urzędzie Gminy w Wydziale Mienia i Gospodarki Komunalnej w terminie 14 dni od wejścia w posiadanie psa; wpis w rejestrze obejmuje następujące dane:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]- imię i nazwisko właściciela,[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]- adres właściciela,[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]- numer identyfikacyjny nadany psu,[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black] b) [/COLOR][/B][B][COLOR=black].oznakowanie psa znaczkiem identyfikacyjnym wydawanym nieodpłatnie Wydziale Mienia i Gospodarki Komunalnej podczas rejestracji psa;[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black] c)[/COLOR][/B][B][COLOR=black].wyposażenie psa w obrożę, a w przypadku ras uznawanych za agresywne - w kaganiec,[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]`e.opłacanie podatku od posiadania psów, którego wysokość ustala corocznie rada miejska,[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black] f) [/COLOR][/B][B][COLOR=black]systematyczne szczepienie przeciwko wściekliźnie zgodnie z art. 56 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2004 r. Nr 69, poz. 625), która nakłada obowiązek szczepienia psów w wieku powyżej trzech miesięcy i okazywanie na żądanie władz sanitarnych, weterynaryjnych, policyjnych zaświadczenia o przeprowadzonym szczepieniu,[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black] g)[/COLOR][/B][B][COLOR=black].uzyskanie zezwolenia burmistrza na utrzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną zgodnie z treścią Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 kwietnia 2003 roku w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne (Dz. U. Nr 77, poz. 687); dla właścicieli trzymających w.w psy w budynkach wielorodzinnych uzyskanie zezwolenia burmistrza poprzedzone musi być uzyskaniem zgody administratora lub właściciela budynku.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]3/w[/COLOR][/B][B][COLOR=black] odniesieniu do wszystkich zwierząt domowych:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black] a)[/COLOR][/B][B][COLOR=black]stały i skuteczny dozór,[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black] b)[/COLOR][/B][B][COLOR=black].niewprowadzanie zwierząt do obiektów użyteczności publicznej, z wyłączeniem obiektów przeznaczonych dla zwierząt, takich jak lecznice, wystawy itp., postanowienie to nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z pomocy psów – przewodników,[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]c.niewprowadzanie zwierząt domowych na tereny placów gier i zabaw, piaskownic dla dzieci, plaż, kąpielisk oraz tereny objęte zakazem na podstawie odrębnych uchwał rady gminy;[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black] d) [/COLOR][/B][B][COLOR=black].zwolnienie zwierząt domowych z uwięzi dopuszczalne jest wyłącznie na terenach zielonych do tego przeznaczonych i specjalnie oznakowanych, w sytuacji, gdy właściciel ma możliwość sprawowania kontroli nad ich zachowaniem, nie dotyczy ono psów ras uznanych za agresywne;[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black] e)[/COLOR][/B][B][COLOR=black].zwolnienie przez właściciela nieruchomości psów ze smyczy na terenie nieruchomości może mieć miejsce w sytuacji, gdy nieruchomość jest ogrodzona w sposób uniemożliwiający jej opuszczenie przez psa i wykluczający dostęp osób trzecich, oraz odpowiednio oznakowana tabliczką ze stosownym ostrzeżeniem zawieszonym koło wejścia na posesję;[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black] f)[/COLOR][/B][B][COLOR=black].kojce dla zwierząt mogą być zlokalizowane w odległości min 2 m od granicy posesji;[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black] g)[/COLOR][/B][B][COLOR=black].natychmiastowe usuwanie, przez właścicieli, zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta domowe w obiektach i na innych terenach przeznaczonych do użytku publicznego, a w szczególności na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, terenach zielonych, itp.; nieczystości te, umieszczone w szczelnych, nie ulegających szybkiemu rozkładowi torbach, mogą być deponowane w komunalnych urządzeniach do zbierania odpadów; postanowienie to nie dotyczy osób niewidomych , korzystających z psów przewodników;[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black] h)[/COLOR][/B][B][COLOR=black].niedopuszczanie do zakłócania ciszy i spokoju przez zwierzęta domowe.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]3) [/COLOR][/B][B][COLOR=black].Hodowcy zwierząt domowych zobowiązani są spełniać wymogi ustanowione dla hodujących zwierzęta gospodarskie na obszarach wyłączonych spod zabudowy (rozdział nr5).[/COLOR][/B]
[B][COLOR=black]4) [/COLOR][/B][B][COLOR=black].Postanowienia ust. 2 pkt 2 dotyczą także zwierząt nieudomowionych, utrzymywanych w charakterze zwierząt domowych. [/COLOR][/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']od 1 stycznia 2008 we [B]Wroclawiu[/B] - zgodnie z uchwala Rady Miasta nie trzeba placic podatku od psow[/quote]

Od 1 stycznia 2008 podatek od posiadania psów został w całej Polsce zniesiony ustawą (bo tylko ustawa może ustanawiać podatki i je znosić, gmina ustala tylko wysokość podatków lokalnych ustanowionych ustawą). Natomiast gminy mogą uchwalić (ale nie muszą) wprowadzenie opłaty od posiadania psa, która nie jest podatkiem. Czyli Rada Miasta Wrocławia (podobnie jak wiele innych rad miast) nie uchwaliła wprowadzenia opłaty od posiadania psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...