Jump to content
Dogomania

Suczka Yorka z rodowodem - KUPIĘ:-)


Jezabel

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie i przechodzę od razu do sedna sprawy, bo czytając to forum liczę, ze kto jak kto, ale wy mi na pewno pomożecie. Już od dłuższego czasu planuję kupno suczki Yorka. Obecnie jestem posiadaczką pieska tej rasy, który trafil do mnie w sumie przypadkowo. Chciałam zwierzaczka, który dotrzyma mi towarzystwa, gdyż często przebywam sama w domu. Mieszkam jednak w bloku, więc pies dużej rasy nie wchodził w grę – nie chciałam, żeby męczył się w rozmiarowo małym mieszkaniu. I tak rozpoczęła się moja ogromna i już chyba dożywotnia miłość do tej rasy. Mój synuś niestety nie był w pełni świadomym wyborem i kupiony został bez papierów i tak naprawdę żadnej historii swojej rodziny. Teraz jestem temu przeciwna, ale wtedy byłam kompletnym laikiem w związku z pseudohodowlami i tego typu kwestia. Nie zmienia to jednak faktu, ze kocham go ponad Zycie i nie zamieniłabym na żadnego innego nawet wielokrotnego championa. Jakiś czas temu postanowiłam jednak sprawić mu towarzyszkę. Chciałabym, żeby tym razem był to w pełni swiadomy wybór, dlatego zwracam się do was o pomoc. Czy możecie mi polecić hodowlę, która w najbliższym czasie planuje krycie swojej suczki? Nie ukrywam, że planuje jeździć z suczką na wystawy, więc decyzja jest dość istotna i musi być przemyślana. Z mojej strony mogę zapewnić, że warunki jakie otrzyma psina będą na pewno bardzo dobre = kochających właścicieli, miejsce pod kołderką w nocy ( wiem, wiem – nie powinnam, ale nie mam serca, żeby odmówić), stałą opiekę weterynaryjną i towarzysza w postaci mojego obecnego Yorka. Nie śpieszy mi się zupełnie, mogę poczekać tyle ile będzie trzeba. Z góry dziękuję za sugestie. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B]Jezabel. [/B]A dlaczego chcesz suczkę a nie pieska, z psem też można jeździć na wystawy!.A czy twój obecny york jest wykastrowany?!
Przepraszam ale ja tu czuje podstęp,wydaje mi sie że chcesz kupić sukę z papierami żebyś mogła dopuszczać Ją ze swoim pseudo yorkiem i potem brać więcej za szczeniaka bo mama z papierami.A po kolejne, jest tyle hodowli w polsce że wystarczy podzwonić albo powchodzić na ich strony i dowiedzieć się kto ma szczeniaki,a nie zakładać tutaj dziwnego wątku(śmierdzącego podstępem).....Czy zdajesz sobie sprawe ile bedziesz musiała zapłacić za yorka dobrze rokującego na przyszłość jeśli chodzi o wystawy(bo jak jeździć na wystawy to już po to zeby się piąć jak najwyżej i zdobywać jak najwięcej tytułów)w miocie są yorki takie i takie te zapowiadające się pomyślnie na wystawy i te które nigdy championami nie będą a i tak wszystkie mają papiery.A jeśli chcesz yorka na wystawę to bedziesz musiała zapłacić naprawde dużo.Mam nadzieje że przed przybyciem nowej psiny do domu WYKASTRUJESZ swojego obecnego yorka.Bo naprawdę czytajać Twoja wypowiedź jestem pewna że chcesz poszerzyć liste pseudohodowli.:(

Link to comment
Share on other sites

Echhh...Szczerze mówiąc to dostając takie odpowiedzi odechciewa się w ogóle istnienia na tego typu forach. Bez urazy Molinezja. Moj York jest wnętrem i w listopadzie ma mieć zabieg kastracji. Dlatego suczkę chcę kupić dopiero na wiosnę - tak jak pisałam zupełnie mi się nie śpieszy. Poza tym myślałam,że skoro na tym forum są wielbiciele tej rasy to może ktoś posłuży dobrą radą i poleci mi hodowlę, która jest ceniona i planuje miot w najbliższej przyszłości. Jestem z niedużej miejscowości na wschodzie Polski i niestety w naszych okolicach hodowli nie ma. Odnośnie ceny to dokładnie zdaje sobie sprawę ile mnie to będzie kosztowało, nie jest to decyzja chwili, tylko zaplanowany krok. Poza tym, gdybym planowała kolejna pseudohodowlę to na pewno nie szukałabym pomocy i porady w tym miejscu. Myślę, że czasami oceniając pochopnie kogoś, trzeba choć chwilę się zastanowić. I nazywanie mojego psa ,,pseudo yorkiem" to już w ogóle jest mało kulturalne, bo psa nawet nie widziałaś.
Przepraszam za delikatne uniesienie, ale uważam, ze nie sztuką jest kogoś atakować. Jestem dorosła, odpowiedzialną osobą, która nigdy nie zrobiłaby krzywdy żadnemu zwierzęciu. I piesek, którego kupię będzie miał na pewno lepsze warunki niż wielu ludzi. A to, że chce suczkę, to chyba nie jest nic złego prawda?

Link to comment
Share on other sites

[U]Wiesz Jezabel[/U],gdybyś odrazu napisała że Twoj pies bedzie wykastrowany to odrazu zmienia pogląd na wszystko(nagle wszystkie yorki to wnętry)czy ty go wykastrujesz czy nie to tego sie nie dowiemy.Skoro rasa yorkshire terrier jest Twoja ogromną, dożywotnią miłością, to chyba powinnaś śledzić nowinki hodowlane,która hodowla ma w danym momencie miot,i która wiedzie prym na wystawach bo ja,jako miłosnicza Tej rasy takie rzeczy naprzykład wiem.Wiesz to co napisałaś cytuje "Poza tym, gdybym planowała kolejna pseudohodowlę to na pewno nie szukałabym pomocy i porady w tym miejscu."(ludzie są zdolni do różnych sztuczek,nie jeden juz tu tak pisał)Kolejna rzecz cytuje"I nazywanie mojego psa ,,pseudo yorkiem" to już w ogóle jest mało kulturalne, bo psa nawet nie widziałaś."a jak mam nazwać twojego psa? ma papiery-nie czyli jest pseudoyorkiem a to ze wygląda jak wygląda to jest nie ważne,i chodźby to co właśnie napisałaś powinno dać ludzią czytającym ten post do myslenia jak mało wiesz o rasie yorkshire terrier,skoro nie widzisz różnicy między psem z papierami a kundlem!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ta dyskusja nie ma sensu. Może i mój pies jest jak to napisałaś ,,kundlem". Mało ważne. Dla mnie jest najwspanialszym stworzeniem na świecie, chociaż papierów nie ma, jak to piszesz. Nowinek nie śledzę widocznie tak jak Ty - to pewne. Wiem jednak, że mój pies jest wnętrem i,ze teraz ta wada jest często spotykana, szczególnie jak psa kupi się z mało wiarygodnego źródła. Chciałam właśnie tego uniknąć prosząc o radę osób, które znają się na tym bardziej niż ja. Wdzę jednak,że można tu liczyć jedynie na ataki i krytykę. Naprawdę nie wiem dlaczego i czy słuszną.

Link to comment
Share on other sites

[B]Fajnie że zrozumiałaś kilka rzeczy[/B].To że Kochasz Swojego psa jest najważniejsze.Następnym razem pisz bardziej zdecydowanie nie "słodź",a jak czegoś nie wiesz,rożnic nie widzisz to lepiej nie pisz.Pisz rzeczy których jesteś stoprocent pewna , wtedy osoba to czytająca bedzie czuła że masz pojecie o czym piszesz i wiedzę, wtedy nikt nie posądzi cię bynajmnie o pseudohodowle(niestety muszę to napisać bo tego nikt nie wie kto siedzi po drugiej stronie).aha kupując psa z hodowli która jest zarejstrowana w ZKWP nie bediesz miała niespodzianek typu wnętr,krzywy zgryz,pogarbiony,słaby włos.Bo jednak są to szczeniaki po renomowanych rodzicach którzy zjeździli europe i pół świata żeby dostać doskonałe oceny za wygląd,zdrowie,ruch,charakter,....a potem przekazać te geny szczeniakom.Pamiętaj kupuj szczeniaka tylko z metryką z tatuażem w lewym uchu lub pachwinie.Jeśli chcesz szczeniaka na wystawy powiedz o tym hodowcy,sama sprawdź jego postawe,czy sylwetka zamyka sie w tak zwany kwadrat,czy oczy,uszy sa sypetryczne nie za duże nie za małe w sam raz,grzbiet prosty,szyja długa smukła,chód swobodny,sunący.Jest baaaardzo dużo tych czynników którymi ma sie charakteryzować przyszły champion czy championka,i bardzo duuuuza różnica cenowa między takim psiakiem a kolankowcem:)Na początek dużo poczytaj,przejedź się na wystawy odrazu zobaczysz które hodowle rywalizuja ze sobą najbardziej,zabierz wizytówke ,porozmawiaj,.... :)

Link to comment
Share on other sites

Byłam ostatnio w sierpniu na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Białymstoku i rzeczywiście da się zaobserwować wiele rzeczy i zachowań hodowców. A tak nawiasem miło,że już chociaż się uśmiechasz. Milej się zrobiło :-)
A gdybyś Ty miała wybrać hodowlę w Polsce, to którą byś wybrała, jeśli mogę zapytać?

Link to comment
Share on other sites

Jezabel, jeśli planujesz kupić sunię na wystawy, to ja radziłabym jeździć na te wystawy jak najwięcej teraz i rozmawiać z tymi hodowcami, którego psy - wygląd i behawior - Ci się podobają. Nie wiem, jak w przypadku yorków, ale w innych rasach psa wystawowego/do hodowli kupuje się zwykle wówczas, gdy jest on nieco starszy - np. 4-5 miesięcy - aby zobaczyć, czy w czasie wzrostu nie wyjdą jakieś wady dyskwalifikujące. Prócz tego, przejrzyj może strony hodowli różnych, dzwoń, spisz sobie na kartce pytania, na które odpowiedzi chciałabyś poznać. Jeśli jakiś hodowca Ci podpasuje, umów się i przejedź zobaczyć warunki w hodowli - jak zachowują się psy, jak są traktowane itd. To powie Ci o hodowli najwięcej, a i pomoze wybrać tę wymarzoną ;) Moja przyjaciółka szukała dla siebie yorka - peta jakiś czas temu i właśnie dzwoniła, mailowała, pytała, rozmawiała.

Link to comment
Share on other sites

Ja już zaczęłam te poszukiwania. Dlatego piszę, dzwonię, wypytuje gdzie się da:-) W tym Białymstoku byłam pierwszy raz na wystawie, koleżanka jechała ze swoimi Cavalierami i zabrała mnie do towarzystwa, za co jestem jej bardzo wdzięczna, bo wrażenia niesamowite. I będę pytać ile się tylko da. I bez obaw - naprawdę nie myślę o żadnej pseudohodowli. Mój obecny niunio jest z takiego miejsca i wiem co to znaczy,oj wiem:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molinezja'][B]aha kupując psa z hodowli która jest zarejstrowana w ZKWP nie bediesz miała niespodzianek typu wnętr,krzywy zgryz,pogarbiony,słaby włos.Bo jednak są to szczeniaki po renomowanych rodzicach którzy zjeździli europe i pół świata żeby dostać doskonałe oceny za wygląd,zdrowie,ruch,charakter,....a potem przekazać te geny szczeniakom.Pamiętaj kupuj szczeniaka tylko z metryką z tatuażem w lewym uchu lub pachwinie.Jeśli chcesz szczeniaka na wystawy powiedz o tym hodowcy,sama sprawdź jego postawe,czy sylwetka zamyka sie w tak zwany kwadrat,czy oczy,uszy sa sypetryczne nie za duże nie za małe w sam raz,grzbiet prosty,szyja długa smukła,chód swobodny,sunący.Jest baaaardzo dużo tych czynników którymi ma sie charakteryzować przyszły champion czy championka,i bardzo duuuuza różnica cenowa między takim psiakiem a kolankowcem:)Na początek dużo poczytaj,przejedź się na wystawy odrazu zobaczysz które hodowle rywalizuja ze sobą najbardziej,zabierz wizytówke ,porozmawiaj,.... :)[/QUOTE]

co Ty piszesz dziewczyno....jak nie masz wiedzy to po co udawać, że ją masz....
Po pierwsze, rodowód NIE DAJE gwarancji, że jak to napisałaś "nie bediesz miała niespodzianek typu wnętr,krzywy zgryz,pogarbiony,słaby włos". Rodowód jest gwarancja pochodzenia, natomiast w każdym miocie, w każdej hodowli nawet najlepszej, może sie trafić pies ze złym zgryzem, słabym włosem czy wnętr.

Jezabel, pamiętam że szukając wystawowego psa wygląd to 1/3 sukcesu, kolejna 1/3 to charakter psa (odważny, wesoły, chętny do wspołpracy), a ostatnia 1/3 to po prostu szczęście.
NIGDY nie kupisz "przyszłego championa'. Żaden normalny hodowca nie zagwarantuje Ci że pies będzie championem.

Molinezja, przesadzasz z tą różnicą cenową. Są hodowle które z racji renomy sprzedają drogo szczeniaki i tyle, są tez mniej znane czy rozreklamowane, które pięknego psa sprzedadzą bardzo okazyjnie. Moja znajoma miała ostatnio np przepiękną suczkę yorka za 1500zł (!!!). Suczka nie chciała się sprzedać, więc znajoma stwierdziła ze ja zostawi bo jest naprawdę śliczna, ale wystawiła ją w nowym ogłoszeniu, tak dla próby, za 3000zł, i suczka sprzedała się w ciągu kilku dni....Widocznie niższa cena budziła podejrzenia.

Wycieczki na wystawy to bardzo dobry pomysł, zobaczysz które hodowle maja najpiękniejsze psy, porozmawiaj z hodowcami, zobacz jak traktują psy oraz Ciebie:). Tylko pamiętaj też o tym, że super rodzice to nie jest gwarancja super szczeniąt.
Mogę Ci polecić kilka hodowli gdzie mają naprawdę piękne szczenięta, jeśli chcesz, daj znać to wyślę Ci wiadomość.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odzew :-) No i właśnie o to chodzi, ze próbuję podejść do tematu rozsądnie i rozważnie, żeby psiak nie namęczył się w przyszłości tyle co mój obecny york, lub jak kto woli ,,kundel" :-) Przeszliśmy już wszystko co było możliwe: wnetroctwo,krzywy zgryz i słaby włos. Ale charakter za to wyśmienity :-) Takie jest życie, nie można mieć widocznie wszystkiego, zarówno w psim jak i ludzkim świecie. Ideałów nie ma :-) Ale poszukiwania niuni trwają, tak łatwo się nie poddaję :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jakby co niektóre osoby spasowały z nagonka i dały poprawne odpowiedzi to życie na dogo mogłoby być przyjemne. Swoja postawa odpychacie potencjalnych dogomanniakow portal jest by dzielić się informacjami oraz pomagać innym psim bieda, wiecej dogomoaniakow to więcej uświadomionych osób, odpychając i atakując odejdą i powiedzą dalej frustratki itp. piszecie pies kundel a można powiedzieć inaczej delikatniej, chce suczkę to niech kupi powiedzcie gdzie i na co zwracać uwagę a nie szukacie podtekstów ze fabrykę psów rozkręci, każdemu trzeba dać szanse na poznanie.
oczywiście pisze tu ogólnie.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co?-Zupelnie sie z Toba zgadzam i gratuluje Ci odwagi:)Rzeczywiscie czesto niektore wypowiedzi(ataki)ze strony odpowiadajacych,wzbudzja we mnie niesmak.-Ludzie proszacy o rade chca otrzymac rzeczowa(na temat)odpowiedz,a nie(czesto krzywdzace)opinie o piszacym-traktujcie(prosze Was)innych w sposob,w jaki sami chcecie byc traktowani przez innych ludzi,a rzeczywiscie atmosfera na Dogomanii poprawi sie i ludzie beda Forum czesciej odwiedzac.Zdziwilam sie bardzo wypowiedzia molinezji,ktora uwaza,ze kupienie psa z hodowli zarejestrowanej w ZKWP daje jakakolwiek gwarancje idealnego szczeniecia.Uwierz mi -molinezjo,ze ja zetknelam sie z wieloma hodowcami zwiazkowymi,ktorzy nie mieli zielonego pojecia,jak hodowac i co robic,zeby nie poglebiac wad genetycznych,czy tez innych u hodowanej przez siebie rasy.Czesto(nie zrozumcie mnie zle,bo nie generalizuje problemu) chodzi tylko o pieniadze i to wlasnie kosztem psow.Naprawde wielkosc zaplaconej za szczenie kwoty nie daje gwaranci,ze pies w przyszlosci bedzie zdrowy,bo niektore choroby genetyczne pojawiaja sie w wieku pozniejszym.Znam rowniez hodowcow z prawdziwego zdarzenia-ludzi,ktorzy dla swoich psow zrobia doslownie wszystko.Dobro psa jest dla nich najwazniejsze-i o to wlasnie chodzi.Dla mnie wlasnie taka cecha u hodowcy jest gwarancja,ze kupe psa bez wad,chociaz 100% gwarancji nigdy nie ma ale to daje mi pewnosc,ze w takim przypadku moge sie zwrocic do hodowcy o pomoc i porade,bo PRAWDZIWY hodowca mi jej nie odmowi-jego przynaleznosc do ZKWP nie ma z tym nic wspolnego. [quote name='Anastazja&Aleksander']Jakby co niektóre osoby spasowały z nagonka i dały poprawne odpowiedzi to życie na dogo mogłoby być przyjemne. Swoja postawa odpychacie potencjalnych dogomanniakow portal jest by dzielić się informacjami oraz pomagać innym psim bieda, wiecej dogomoaniakow to więcej uświadomionych osób, odpychając i atakując odejdą i powiedzą dalej frustratki itp. piszecie pies kundel a można powiedzieć inaczej delikatniej, chce suczkę to niech kupi powiedzcie gdzie i na co zwracać uwagę a nie szukacie podtekstów ze fabrykę psów rozkręci, każdemu trzeba dać szanse na poznanie.
oczywiście pisze tu ogólnie.:razz:[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Wejdz na strony internetowe yorkow i tam powinnas znalezc informacje,ktore Ciebie interesuja-jesli nie znajdziesz informacji o planowanych miotach,to przedzwon i zapytaj.-Zwroc tez uwage na choroby genetyczne rodzicow-zapytaj,czy zostali oni przebadani na dysplazje,wypadajaca rzepke,czy zapadajaca sie krtan.Uprzedzam Cie jednak,ze w Polsce takie badania nie sa obowiazkowe-a szkoda...-Jednak moim zdaniem,kazdy hodowca powinien je zrobic dla dobra rasy,a takze,zeby wykluczyc z rozmnazania chore osobniki.-Zycze Ci szczescia w poszukiwaniu zdrowej i slicznej joreczki.-Pozdrawiam serdecznie:))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...