Jump to content
Dogomania

PCHŁY - pilne!


rin

Recommended Posts

Witajcie. Sąsiadka ma problem z pchłami u swoich piesków, jeden ma ok. 5 msc, a drugi ok. 8 tygodni. Ten mniejszy jest najprawdopodobniej owczarkiem kaukaskim. Oba szczeniaki mają ogromną ilość pcheł. Doradziłam im kupno jakiś kropelek, rodzinka mająca bte pieski nie jest zamożna i potrzebuje porady co tanie na te pchełki można kupić. Czy coś takiego zda egzamin: [URL]http://www.swiatkarm.pl/p,pess-preparat-owadobojczy-w-aerozolu-250ml,7441,63.html[/URL] ? Można tym psikać szczenięta?

Czy ew. mogłyby być kropelki z sabunolu 1ml? Niestety jest naipisane, ze są pow. 3 mdc :(

Link to comment
Share on other sites

u mnie -pies z długą sierścią zdał egzamin domowy sposób tzn napar z liści orzech włoskiego./ok 2 porządne garści liści zalane ok 1/2 l wody zagotowane podcedzone po ostygnięciu gąbką wcierane w sierść powt. 2-3 razy dziennie.Oczywiście gąbka odciśnięta sierść nie mocno zmoczona.Jedno jestpewne ,że ne zaszkodzi ale u mojego Berna w wieku 14 tyg następnego dnia już bylo po pchełkach.Tak przy okazji pamiętaj ,że pchły przenoszą tasiemca dlatego jak będą odrobaczane warto na to zwrócić uwagę ,żeby podać środek działający też na robale płaskie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...