Jump to content
Dogomania

Pomóżmy !!! "NOWE" schronisko w Wieluniu!!!


MałGośka

Recommended Posts

No więc wielka akcja STERYLKA ;-) już sie zaczęła!!

Jedna sunia była ciachnięta w zeszłą sobotę, teraz bedzie kolejna. Udało się wszystko załatwić tak ładnie, że wetka, któa to wykonuje robi to w gabinecie weta schroniskowego. No i udało się to załatwić własnie za 150 zł!!!!!! :lol:

Jeżeli znajdzie sie jakaś dobra dusza, która zechce nas wesprzeć pieniążkami na ten cel podaję konto:

ING Bank Śląski o/Wieluń 60 1050 1937 1000 0022 2489 6940

z dopiskiem "Sterylizacja"

Suk jest sporo, zabiegi będą teraz wykonywane sukcesywnie, ale każdy grosik sie przyda, zwłaszcza, że w schronisku jest tyle innych potrzeb, że aż strach :-( I pieniądze, które Ewa dostaje z gminy idą własnie na codzienne życie i opłaty, a na sterylizacje - tylko to co ktos specjalnie na ten cel przeznaczy :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Malawaszka - byłoby super :-D Bo - tak jak pisałam - ta akcja opiera się tylko na pomocy finansowej z zewnątrz...

Do tej pory "udoskonalone" ;-) zostały te dziewuszki (za pieniążki z akcji ubrankowej Izy Szumielewicz):

Wiki

Wiki_1.jpg

Kama

Kama_2.jpg

a za pieniążki od Azzie oraz Majki/Poznań (za adopcję Roxi :-D) jeszcze przepiękna i kochana Aza (Azzie - w Twoim "typie", podobna do Szarej :-) ) - nie mam jej zdjęć, bo szybko znalazła swój domek i już w nim mieszka :lol:

Link to comment
Share on other sites

MałGośka!

Wysłałam wczoraj priorytetem paczkę, a w niej: 6 długopisów Radia Zet z podpisem M. Olejnik, kalendarz Radia Zet z podpisem M. Olejnik, koszulkę Radia Zet, kubek Radia Zet z podpisem M. Olejnik, piszczącą żabę (psia zabawka) z życzneiami i autografem Otylii Jędrzejczak, 4 kartki świąteczne Radia Zet z życzeniami od Moniki Olejnik.

Na poczcie powiedziano mi, że paczka będzie najpóźniej we wtorek. Proszę, potwierdź, czy dostałaś i powodzenia w aukcji. :D

Link to comment
Share on other sites

Iza - paczuszka dotarła już wczoraj! Wielkie buzi dla Ciebie i...Moniki Olejnik! :-) :lol:

Dodatkowo azzie dosłała parę gadżetów od Krystyny Jandy :D , a jeden z naszych wolontariuszy namówił Annę Powierzę (czyli Czesię z Klanu), by podesłała cosik od siebie.

A jeszcze ma się coś pojawić...

Przy okazji pochwalę się nieskromnie akcją "Zima w schronisku" przeprowadzoną w 2 wieluńskich marketach.

Dzieciaki razem z Ewą dwoiły sie i troiły od rana do wieczora namawiając ludzi na najmniejszy choćby dar (a zbieraliśmy jedzonko plus pieniążki), pomagały w pakowaniu zakupów, itp.

Efekt - bardzo miłe przyjęcie (jednocześnie inna grupa prowadziła zbiórkę na biedne dzieci - i oni niestety byli raczej omijani, ale trzeba przyznać, że grupka 18-latków z zaciętymi minami nie wygląda zachęcajaco :-? ) oraz cos bardziej materialnego czyli....masę jedzenia (Ewa wywiozła parę wózków pełnych makaronów, ryżu, kaszy, puszek i suchego) oraz ok. 1200 zł :klacz:

Dzieciaki były przemalowane na pieski i obplakatowane odpowiednio - zreszta popatrzcie sami:

akcja_5.jpg

akcja_6.jpg

akcja_7.jpg

akcja_2.JPG

Link to comment
Share on other sites

aukcja już się odbyła????

Jeszcze nie - nie jest to juz zależne ode mnie, bo organizują to nasze lokalne media (więc same ustalaja terminy)...

Kingula - jeżeli możesz cokolwiek załatwić, to dawaj! ;-) Przyjmę WSZYSTKO z otwartymi dłońmi, jeżeli nie na tę akcję to na następną!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Dzięki Arce znalazła sie cudowna pani Ela, która zasponsorowała naszemu schronisku 10 sterylek :-)

Teraz zakończyła się [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=673321]akcja Saidy[/url] dzięki której sa pieniązki na kolejne 4 suczki :-D

W miedzyczasie, dzięki paru dogomaniaczkom uzbierało sie pieniązków na jeszcze jedną, a teraz jestem w trakcie zbierania na kolejną :-D

I nagle - nie wiadomo skąd ;-) na konto wpłynęły znów pieniążki na 2 sterylki - od [b]pani Krysi z Łodzi[/b] :-D Pani Krysiu - kim pani jest? (poza tym, ze aniołem... :angel: ) Proszę o kontakt chocby na priv...



Ludziska - :loveu: dziękuję!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zobaczcie co wieluńska młodzież potrafi :-D

[img]http://www.schronisko.wielun.pl/tom/KONCERT.jpg[/img]
[size=2]
[mam nadzieję, że nasz kochany mod mi za takie wieeeelkie zdjęcie głowy nie urwie :roll: ][/size]

Czyli zapraszam wszystkich, którzy przypadkiem będą w okolicy 25-go lutego na koncercik :-D

Link to comment
Share on other sites

[b]MalGosiu[/b], jestem pod wrazeniem! Wasze wielunskie schronisko mozna wszystkim stawiac za wzor. A moze tak powiedzialabys na forum dogomaniakom z innych miast jak Wy to robicie? Kilka rad, taki kurs w pigulce, i moze za Wami pojda inni. W wielu schroniskach przydalyby sie takie akcje na sterylizacje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hesia']A moze tak powiedzialabys na forum dogomaniakom z innych miast jak Wy to robicie? Kilka rad, taki kurs w pigulce, i moze za Wami pojda inni. W wielu schroniskach przydalyby sie takie akcje na sterylizacje.[/quote]
Co do samej akcji - nikt nikogo przed tym nie powstrzymuje ;-)

Wg mnie problem leży tu w tym, że i ja i Ewa byłyśmy najpierw wolontariuszkami, a gdy zobaczyłyśmy co się dzieje, wzięłyśmy sprawę "w swoje ręce" - oczywiście głównie Ewa :-D Mamy jeszcze świeże wspomnienia jak to wyglada z boku, potrzebujemy pomocy innych i się przed nią nie bronimy. Ewa jest otwarta na wszystkie pomysły, które mogą nam pomóc, nagłośnią nasze istnienie, przyciagna uwagę ludzi z całej Polski, itd.
Inne schroniska - zazwyczaj mają kierownictwo, pracuje tam parę osób - nikt nie ma czasu na współpracę z wolontaiuszami.
Ale nie jesteśmy jedyne, w coraz większej ilości schronisk zaczyna "coś" sie dziać...
Wystarczy tylko porozglądać się dokładnie ;-)

*******************************************************


Przy okazji oficjalnie ogłoszę, że dzięki mojej kochanej [b][color=red]Amie [/color][/b]- dogomaniaczki, która ujawniła sie przy akcji łapania Śnieżynki ;-) mamy swoją stronkę!!! :angel: :angel: :angel:

Zapraszam wszystkich do oglądania:

[url]www.schronisko.wielun.pl[/url]

Adres łatwy do zapamiętania :-D
Stronka nadal będzie aktualizowana, ale najważniejsze działy już są: "Psy do adopcji" oraz "Adopcje wirtualne"

Link to comment
Share on other sites

[b]Chip [/b]- wszystkie laury powinny spadac na głowe [i][b]Amie [/b][/i]- to cud, a nie dziewczyna ;-) Gdyby nie ona, to stronki (i to takiej ładnej) długo pewnie by jeszcze nie było...

No i dzieki za uwagi - na razie całość jest jeszcze na bieżąco poprawiana i uaktualniana.
Wiecie ile Amie juz nocy zarwała, żeby to tak sprawnie szło? :o

Więc - jak macie jeszcze jakiekolwiek uwagi - to piszcie :-D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...